Utorok, 19. september, 2017 | Meniny má Konštantín

FUTBAL / III. liga Západ

FKM Nové Zámky - Spartak Bánovce 2:1 (1:0)
Góly: 27. Dékány, 50. Zsák - 68. Stano.
Úvod stretnutia patril hosťom, ktorí sa niekoľkokrát poľahky dostali za neistú obranu domácich. Najväčšiu ich príležitosť v 3. min. dokázal odvrátiť domáci obranca len z brankovej čiary. V 8. min. na opačnej strane Čaplákovu dobrú prihrávku nezužitkoval Mach. Hra sa potom odvíjala väčšinou medzi šesnástkami, ani jeden z celkov si nedokázal vypracovať vážnejšiu príležitosť. Diváci sa dočkali gólu v 27. min., to keď pri rohovej zástavke vybojoval loptu Vadkerti, jeho strelu z uhla brankár hostí s námahou vyrazil a oslobodzujúci odkop hosťujúcej obrany sa od nohy Dékánya odrazil do siete. Druhý polčas začali aktívnejšie hráči FKM a podarilo sa im svoj náskok zvýšiť po peknej hlavičke Zsáka, ktorý zúžitkoval center Vadkertiho z trestného kopu. Hostia po inkasovanom druhom góle vrhli všetky sily do útoku. Dobré príležitosti nevyužil ich najlepší hráč Šebo, ale o zníženie sa postaral Stano, keď s prehľadom zakončil peknú akciu. Bánovciam po strelenom góle narástli krídla a domáci sa až do konca museli obávať o výsledok. V závere mohol poistiť víťazstvo FKM striedajúci Š. Kovács, ale jeho lob po peknom úniku skončil nad. V záverečnom tlaku Spartaka dvakrát dobre zakročil Madarász a Stano z mužstva hostí videl za nemiestne protesty od hlavného rozhodcu červenú kartu.
Rozhodoval Gábor, bez ŽK, ČK: Stano, 150 divákov.
SPARTAK: P. Igaz - Jandák, Stano, Jurčák, Filin, Kolieska, Mezovský, M. Igaz (46. Slovák), Valach, Šebo (86. Mikloš), Jančovič (75. Hrubý).Tréner P. Ančic. ROMAN GULIŠ

Spartak Trnava B - AFC Nové Mesto 4:0 (3:0)
Góly: 10. 44. a 54. B. Hesek, 43. Bernát.
Trnavčania sa do súpera pustili s takou chuťou, že v prvej tridsaťminútovke ho nepustili na svoju polovicu. Už v 10. min Bernát vysunul Šebíka, ten krásne odcentroval a Hesek hlavou poslal loptu po prvý raz do siete. V 23. min sa Benko nedohodol s brankárom Palkech a takmer z toho vyťažil Konečný. O desať minút vysunul Bernát Heseka, ktorý v páde mieril vedľa a až potom pohrozili aj hostia. Po chybe v strede obrany M. Bogora obhodil Hrdinu, ale Konečný vykopol loptu z čiary. Krátko nato Mackovčín s Bernátom zakombinovali v rohu šestnástky a Bernát následne napálil loptu presne do šibenice - 2:0. Neubehla ani minúta, keď obrana N. Mesta nedokázala dostať loptu do bezpečia a Hesek z hranice šestnástky trafil presne k žrdi, čím uzavrel polčasové skóre. Aj v druhej polovici sa hralo podľa taktovky Spartaka. V úvode síce pohrozil volejom M. Bogora, ale trafil iba brvno. Potom Bernát odcentroval na Heseka, trnavský útočník išiel do súboja s trojicou obrancov, bol úspešný a hlavičkou pridal svoj tretí gól. V 62. min vnikol do pokutového územia Mackovčín, a hoci Palkech prvýkrát v zápase zasiahol, tréner ho aj tak vystriedal. V 76. min mohol zvýšiť Ekhardt, ale pred bránkou netrafil hlavou loptu a šancu P. Bogoru pred druhou bránkou zmaril Hrdina. V závere ešte Hesekovi nevyšli dve strely, ale aj vyhrali spartakovci zaslúžene rozdielom triedy.
Rozhodoval Poruban, ŽK: Benko, 200 divákov.
SPARTAK B: Hrdina - Jakubička, Kardoš, Konečný, Mackovčín, Strečanský, Pobjecký, Nádaský (56. T. Ekhardt), Hesek, Bernát, Šebík (85. Kohút). Tréner: V. Ekhardt.
AFC: Palkech (64. Minárik) - Ježík, Šumaj, Benko, A. Šupka, P. Šupka, M. Bogora, Bočák (75. Balcír), Švajka, Omasta (33. Gabriš), P. Bogora.
PATRIK VELŠIC

Slovan Nemšová - MFK Myjava/Turá Lúka 3:2 (2:2)
Góly: 14. Batelka, 17. Vavruš, 68. Valachovič - 30. Zverec (11 m), 32. Černý.
V tomto meraní síl mali prvú veľkú príležitosť domáci hráči, keď v 8. min po centri Kiačika sám Vavruš pred bránkou hlavičkou nad. Skóre zápasu otvoril v 14. min Batelka, keď Kiačikov center hlavou usmernil do siete. O tri minúty neskôr sa domáci radovali opäť, keď peknú akciu po osi Batelka - Ďuďák zakončil gólom Vavruš. V 30. min po prieniku Peknika a faule domácej obrany nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý kapitán hostí Zverec premenil. O dve minúty nato vyrovnal skóre zápasu Černý, keď ním centrovaná lopta prekvapujúco skončila v domácej sieti. Hra sa do prestávky odohrávala väčšinou medzi šestnástkami, bez väčších gólových príležitosti. Do druhého polčasu hostia nastúpili v defenzívnom rozostavení s úmyslom hrať na brejky. Aj preto sa hra pohybovala najmä na polovici hostí. Domáci sa cez skoncentrovanú obranu presadzovali ťažšie a brankára hostí ohrozovali najmä strelami spoza šestnástky. V 63. min po centri Valachoviča Verchola hlavičkou trafil na čiare stojaceho brankára Solničku. V 68. min po centri Ďuďáka hlavičkoval Valachovič a upravil výsledok na konečných 3:2. Domáci mali skvelú príležitosť streliť ešte ďalší gól v 80. min, ale Vavruš nepremenil pokutový kop. V závere sa domácim podarilo udržať najtesnejšie víťazstvo.
Pred 150 divákmi rozhodoval Otrubčák, ŽK: Kiačik, Zverec, Gúčik, Černý.
SLOVAN: Zubo - Krchňávek, Šmelko, Verchola, Jakúbek, Ďuďák (77. Naňák), Ďuriš, Kiačik, Suchý (27. M. Sabatka), Batelka (58. Valachovič), Vavruš. Tréner R. Dorňák.
MFK: Solnička - Kumančík, Raček, Buček, Vojtek, Zverec, Peknik, Gúčik, Černý, Coufalík (85. Viselka), Šarudi. Tréner Š. Potúček.
TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: KFC Majorka Komárno - Crystal Led. Rovne 0:1 (0:0), ŠK Vegum Dolné Vestenice - ŠK Blava Jaslovské Buhunice 2:1 (1:0), SH Senica - Juhcelpap Štúrovo 0:2 (0:1), Slovan Levice - Matador Púchov B 0:1 (0:0), Spartak Vráble - MFK Topvar Topoľčany 1:1 (1:1).

1. Trnava B 27 17 6 4 57:21 57 (+15)
2. D. Vestenice 27 17 4 6 52:19 55 (+13)
3. Púchov B 27 17 1 9 44:21 52 (+13)
4. Led. Rovne 27 15 5 7 50:20 50 (+11)
5. Vráble 27 14 6 7 41:22 48 (+6)
6. Štúrovo 27 10 12 5 44:24 42 (+3)
7. Topoľčany 27 10 10 7 31:23 40 (+1)
8. Nové Mesto 27 12 3 12 43:35 39 ( 0)
9. Myjava/T. Lúka 27 12 3 12 34:31 39 ( 0)