esta.
Hanzel chcel Hviezdu od mesta kúpiť a v budove zriadiť retrokaviareň so živou hudbou zo 60-tych rokov, galériu s obrazmi významných slovenských maliarov, či múzeum slovenskej kinematografie. Za budovu mestu ponúkol 3,5 milióna korún, ďalších 20 až 30 miliónov chcel investovať do rekonštrukcie budovy. Kultúrna komisia mestského zastupiteľstva však predaj Hviezdy Hanzelovi neschválila. Podľa primátora Branislava Cellera je to škoda, „lebo podobný kultúrny mecenáš sa v Trenčíne už iba ťažko nájde“. Hanzel tvrdí, že záujem o kúpu budovy stratil potom, ako mu primátor v apríli naznačil, že mesto má aj iného záujemcu, ktorý je ochotný ponúknuť viac. „Dva roky sa licitovalo, ohovárali ma, definitívne som o tento projekt stratil záujem,“ hovorí.
Primátor Celler si myslí, že dôvodom zlyhania Hanzelovho projektu nebola vyššia ponuka, keďže sa ňou mesto nezaoberalo. „Je pravda, že sme dostali aj ponuku na 6,5 milióna korún, ale keďže kultúrna komisia sa nevedela rozhodnúť, nezaoberali sme sa ňou,“ tvrdí Celler. Predseda kultúrnej komisie Marián Kvasnička odmieta, že by „problémom bola nerozhodnosť komisie“. Podľa neho ide o snahu komisii vnútiť čierneho Petra. „Ja som od začiatku tvrdil, že komisia má rozhodovať iba o tom, či v Hviezde bude kultúra alebo nie. Predaj budovy je čisto politická záležitosť,“ hovorí Kvasnička. S predajom totiž nesúhlasili poslanci za KDH, ktorým sa ponúkaná cena 3,5 milióna zdala nízka. „Hviezda sa stavala zo zbierky Katolíckej charity, naši predkovia by sa v hrobe obracali,“ hovorí o postoji KDH Kvasnička.
O osude jediného mestského kultúrneho priestoru v centre Trenčína bude musieť mesto rozhodovať nanovo. Primátor Celler si myslí, že Hviezda „ostane buď mestská a zrekonštruuje sa alebo sa nájde iný kupec, ktorý bude ochotný objekt prevádzkovať na kultúrne účely“. Podľa Kvasničku by mesto malo v budúcoročnom rozpočte vyčleniť prostriedky na projekt rekonštrukcie a „konečne sa k tomuto objektu začať správať ako zodpovedný vlastník“.