Dukla prerušila trojzápasovú sériu prehier. Odniesol si to jej obľúbený súper

Zverenci trénera Jána Pardavého vyhrali v Budapešti.

Juraj Bezúch - ilustračná fotografia.Juraj Bezúch - ilustračná fotografia.(Zdroj: Radovan Stoklasa - TASR)

MAC Újbuda - HK Dukla Trenčín 3:6 (0:2, 0:1, 3:3)
Góly:
45. Langkow (Orban), 56. Klempa (Strech, Macaulay), 59. Sofron (Klempa, McNally) - 14. Švec (Rajnoha), 19. Alderson (McCormack), 33. Paukovček (Hecl, Valach), 42. Štach (Alderson), 57. Švec (McCormack, Mikyska), 60. Sojčík (Bartovič, Švec). Rozhodovali: Goga, Tvrdoň - Valo, Vyšný, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 323 divákov

Napísali sme Uvažoval som, že pôjdem robiť sendviče do rýchleho občerstvenia, priznáva Holenda Čítajte

MAC Újbuda: Bernard – McNally, Pozsgai, Orbán, Carlisle, Macaulay, Garát, Fejes – Bodó, Langkow, Orban – Sofron, Stretch, Klempa – Terbócs, Pitt, Kreisz – Szigeti, Majoross, Schlekmann

HK Dukla Trenčín: Tomek - Starosta, McCormack, Rajnoha, Štach, Kajínek, Sládok, Stacha - Bezúch, Mikyska, Alderson - Hecl, Paukovček, Valach - Sojčík, Švec, Bartovič - Sádecký, Balán, Ferenyi - Džugan

Napísali sme Do Dukly prichádza známe hokejové meno Brodeur Čítajte

Trenčania chceli ukončiť trojzápasovú sériu prehier a už v prvej tretine dali základ svojmu cieľu. Úvodný gól zápasu strelil v 14. minúte Švec. Ešte pred klaksónom viedli hostia 2:0, keď presilovkovú akciu úspešne zakončil Alderson.

V druhej tretine MAC zvýšil aktivitu, ale jeho snahy sa končili na skvelo chytajúcom Tomekovi. Ich ofenzívnu nemohúcnosť potrestal Trenčín v 33. minúte vďaka Paukovčekovi, ktorý sa dostal k vyrazenému puku a gólovo sa uviedol v novom drese. Vzápätí mohol Klempa skorigovať, ale sám zoči-voči Tomekovi netrafil bránku.

Trenčania vstúpili ideálne do záverečnej časti hry. Už po 107 sekundách viedli 4:0, presilovku zužitkoval Štach. Skorigovať sa podarilo v 45. minúte Langkowovi a v 56. minúte Klempovi. V závere pridal tretí gól Újbudy Sofron, no Trenčania sa presadili ešte dvakrát, najskôr upravil skóre Švec a na konečných 6:3 z ich pohľadu uzavrel Sojčík.