Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Dukla opäť nešetrila Budapešť a nadelila jej ďalší debakel

Trenčania strelili osem gólov.

Trenčania súpera z Budapešti opäť nešetrili. Trenčania súpera z Budapešti opäť nešetrili. (Zdroj: HKDUKLA.SK/V.K.)

Trenčín – Budapešť 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)

Posledný vzájomný duel Trenčína a Budapešti pred dvoma týždňami skončilo jednoznačným triumfom domáceho celku. Po opatrnom začiatku ako prví pohrozili domáci hokejisti. V 8. minúte Hecla vychytal Halász. Dorážka Štacha skončila na žŕdke. Dukla sa do vedenia dostala o minútu neskôr. Nahodený puk chcel Halász rozohrať, no trafil Sojčíka, ktorý z uhla poslal puk do prázdnej bránky. Vyrovnať sa hosťom podarilo v 14. minúte. Priestor dostal Stretch a prestrelil Valenta. Záver úvodného dejstva patril vojakom. V 17. minúte Sádecký ideálne našiel pred bránkou Hecla a bolo 2:1. O minútu neskôr Sojčík prihral do tandemu McCormackovi a ten prestrelil gólmana. Z domácej strany to nebolo všetko. Už o 36 sekúnd neskôr Alderson vyhnal Halásza z bránky.

Napísali sme Štvrtá liga v Častkovciach nebol krok späť, hovorí Peter Sládek Čítajte

Úvod druhej časti hry patril hosťom z Budapešti. Sofronovu prihrávku spoza bránky nedokázal Klempa usmerniť do siete. Terbócsov teč Valent zachytil telom. Góly napokon padli na opačnej strane klziska. Po vzájomnom vylúčení Balána s Orbánom viac priestoru na ľade využil Alderson, ktorého strela z voleja skončila za Báliszovým chrbtom. V závere druhej tretiny pridal šiesty gól Trenčanov kapitán Bartovič.

Napísali sme Kleščíkovým nesplneným snom zostáva skupinová fáza Európskych pohárov Čítajte

Dukla pokračovala v kanonáde aj v záverečnej tretine. McCormack nahodil v 45. minúte puk na bránku, ktorý Báliszovi vypadol a pohotový Hecl ho dorazil do siete. O dve minúty neskôr Bezúchovu tvrdú strelu zneškodnil brankár. V 51. minúte zavŕšil hetrik Alderson, keď mu puk poslal do ideálnej palebnej pozície medzi kruhy Mikyska. Dve minúty pred koncom uzavrel skóre na 8:2 v presilovej hre Stretch, ktorý nemal po prihrávke Pitta problém trafiť odkrytú bránku.

Góly: 9. Sojčík, 17. Hecl (Sádecký), 18. McCormack (Sojčík, Kajínek), 19. Alderson (Mikyska), 35. Alderson (Mikyska, McCormack), 39. Bartovič (Valach), 45. Hecl (McCormack, Valach), 51. Alderson (Mikyska) – 14. Stretch (Terbócs), 58. Stretch (Pitt, Sofron)

Vylúčení na 2 min: 5:4, 10 min OT Orbán (bitka), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: J.Tvrdoň, Baluška – Frimmel, Valo. 2020 divákov.

TRENČÍN: Valent - McCormack, Starosta, Bokroš, Štach, Sládok, Kajínek, Stacha – Alderson, Mikyska, Bezúch – Bartovič, Sádecký, Hecl – Chromiak, Balán, Lapšanský – Hlinka, Švec, Sojčík – Valach

BUDAPEŠŤ: Halász (19. Bálisz) - McNally, Macaulay, Garát, Carlisle, Poszgai, Fejes, Blake Orbán, Schlekmann – Brance Orbán, Langkow, Bodó – Klempa, Stretch, Sofron – Kreisz, Pitt, Terbócs – Pápa, Majoross, Szigeti