Víťaznú sériu Trenčanov prerušil Poprad

Dukla nestačila na Poprad a prehrala po šiestich víťazných stretnutiach.

ilustračné fotoilustračné foto(Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš)

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Góly: 14. Bartovič (Hecl, Sádecký) – 28. Svitana (Zagrapan), 41. Zagrapan (Takáč, Ťavoda), 48. Svitana (Takáč, Kozák), 56. Zagrapan (Erving, Ulrych). Rozhodovali: Štefík, M. Novák - Kacej, Gegáň, vylúčení: 1:4, Sládok – Ulrych obaja 5+DKZ za pästný súboj, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2864 divákov

Napísali sme Technika? Niekedy som nevedel „zažonglovať“ do desať, smeje sa Michal Sedláček Čítajte

Trenčín: Valent – Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Sládok, Stacha – Bezúch, Mikyska, Alderson – Hecl, Sádecký, Bartovič – Lapšanský, Balán, Valach – Sojčík, Švec, Chromiak – Ferényi

Poprad: Nechvátal – D.Brejčák, Kozák, Ulrych, Erving, Ťavoda, Magovac, Česánek, Králik – Vandas, Preisinger, Handlovský – Svitana, Zagrapan, Takáč – Leclerc, Paukovček, Karterud – Kundrík, Bjalončík, Mlynarovič

Úvodné minúty sa niesli v znamení opatrného hokeja. Prvú vážnejšiu šancu si vypracovala Dukly v 4. minúte. Do zakončenia sa po krídelnej akcií dostal Hecl a preveril pripravenosť brankára Nechvátala. O tri minúty neskôr po návrate Ťavodu z trestnej lavice predviedli hostia brejkovú akciu, na konci ktorej mohol Karterud strieľať do odkrytej časti bránky, no puk minul. V 13. minúte pohrozila prvá formácia Dukly. O minútu neskôr sa domácim vydarila kombinačná akcia. Na jej konci zostal na osi klziska voľný kapitán Bartovič a tvrdou strelou prestrelil Nechvátala. Vojaci si následne vytvorili niekoľko dobrých pozícii na zvýšenie náskoku, no zostali nevyužité.

Napísali sme Kto sa dostal do jedenástky jesennej časti VI. ligy? Čítajte

Podtatranci začali druhú tretinu aktívne. Po góle volalo zakončenie Bjalončíka z osi klziska, ktoré brankár Valent pohladil lapačkou, čím ho vytesnil na zadný mantinel. Následne Handlovský mieril nad bránku a o malú chvíľku neuspel ani Takáč. V 28. minúte sa hostia dočkali zaslúženého vyrovnania. Svitana urobil kľučku na gólmana a z ťažkého uhla poslal puk pod hornú žŕdku. O štyri minúty mohol poslať Poprad do vedenia Vandas. Jeho strela z voleja skončila v lapačke gólmana. O minútu na to nedokázal zasunúť puk do siete Lapšanský. V 35. minúte mal vedúci gól na hokejke Stacha. Osamotený pred Nechvátalom neuspel. V závere druhej časti hry ešte nastrelil žŕdku Kozák a pri domácich stála šťastena.

Na začiatku poslednej tretiny Dukla dohrávala presilovú hru. Namiesto streleného gólu však inkasovala. Do brejku sa dostal Zagrapan a strelou po ľade poslal Poprad do vedenia. V 48. minúte pretavili hostia svoju aktivitu do gólu na 1:3. Po rýchlej akcii zasunul puk za chrbát brankára kapitán Svitana. Prakticky okamžite mohol znížiť Sádecký, no puk sa po jeho zakončení zblízka odrazil od žŕdky. Defenitívu troch bodov zabezpečil štyri a pol minúty pred koncom zápasu tečom Zagrapan.

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Bol to veľmi dobrý zápas. Poprad bol v zápase lepší. Začiatky tretín sa nám nedarili. V prvej tretine sme šli do vedenia. Do druhej časti hry sme vstúpili zle a momentum tretiny získal Poprad. Koledovali sme si o vyrovnávajúci gól a ten prišiel. Vytvorili sme si následne viacero šancí, no dominovali obaja gólmani. Rozhodujúci moment prišiel v našej presilovke, po hlúpej chybe nám ušiel hráč. Potom to už bolo naháňanie výsledku.“

Hokej, Tipsport liga

Vďaka sprístupneniu južného opevnenia budú môcť návštevníci obdivovať o tretinu viac niekdajšieho sídla Matúša Čáka.