Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

Hrdinom Dukly bol Mikyska, jeho dva góly rozhodli

Zápas sa rozhodol až v predĺžení.

(Zdroj: TASR - R. STOKLASA)

TRENČÍN. Hokejisti trenčianskej Dukly zdolali v piatkovom domácom zápase 21. kola Tipsport Ligy úradujúceho majstra HCď05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení.

Úvod stretnutia sa niesol v opatrnom duchu a šance sa rodili iba sporadicky. Banskobystričania sa mohli dostať do vedenia po zakončení Tamášiho v presilovej hre. Tomek bol však na mieste.

Na opačnej strane rovnako v nerovnovážnom stave nechal Mikyska vyniknúť Beskorowaného. "Vojaci" sa snažili ťažiť v úvodnej dvadsaťminútovke najmä z dravosti, "barani" čakali na svoju šancu a snažili sa najmä o poctivú defenzívu.

Súvisiaci článok Fanúšikovia to Majdanovi nevedia zabudnúť. Čo najviac hnevá autora transparentu? Čítajte

Na gólové príležitosti bola skúpa aj druhá dvadsaťminútovka. Ľadová plocha sa zmenila na boj o každý puk. Hra bola vyrovnaná a dlhý čas sa čakalo na vážnejšiu šancu. Tú priniesla až 32. minúta, keď sa po Ďatelinkovej strele rozozvučala konštrukcia Tomekovej bránky. O malú chvíľu už mohol zasunúť puk do trenčianskej bránky Kabáč, no v poslednej chvíli mu obranca podvihol hokejku. Southornovu strelu skryl vo výstroji brankár.

Parádny zákrok predviedol v 34. minúte Tomek pri Hrnkovej strele zblízka. V závere bol v neprehľadnej situácii blízko ku gólu Hrnka, ale ani na dvakrát neuspel.

Prvý gól padol až na začiatku tretej tretiny. Trenčania hrali presilovú hru, v nej ušiel obrancom Gabor a napriek tomu, že bol faulovaný, urobil kľučku a zasunul puk za brankára Tomeka. "Barani" sa z vedenia dlho netešili. Mikyska zaviezol puk do rohu klziska a z ťažkého uhla prekvapil Beskorowaného. Trenčania mohli ísť do vedenia, ale Alderson neprepasíroval puk cez betóny brankára.

Súvisiaci článok Hru si stále užíva. Cháru ospevujú spoluhráči aj legendy Čítajte

Desať minút pred koncom riadneho hracieho času Mikyska našiel Starostu, ktorého bekhendové zakončenie skončilo na chráničoch brankára.

V závere mohol rozhodnúť Starosta, no zblízka Beskorowaného neprestrelil. V predĺžení rozhodol strelou medzi betóny Mikyska.

Dukla Trenčín - HCď05 iClinic Banská Bystrica 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 1:0)

Góly: 44. Mikyska (Alderson, Sládok), 64. Mikyska - 42. Gabor
(Kabáč). Vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, D. Konc st. - J. Konc ml., Orolin, 4120 divákov

Trenčín: M. Tomek Starosta, McCormack, Štach, Rajnoha, Kajínek, Sládok, Stacha Bezúch, Mikyska, Alderson Valach, Sádecký, Bartovič Hlinka, Balán, Chromiak Džugan, Švec, Ďurina Ferényi
Banská Bystrica: Beskorowany Mihálik, Southorn, J. Brejčák, Ďatelinka, Cardwell, Nemčík, Zubák, Giertl Jääskeläinen, Hickmott, Hrnka Lamper, Bubela, Bartánus Gabor, Šťastný, Kabáč Fafrák, Tamáši, Šille

8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  9. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  2. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  4. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?

Fakultná nemocnica v Trenčíne.

K skvalitneniu poskytovania zdravotnej starostlivosti vo Fakultnej nemocnici Trenčín má prispieť nový pevný digitálny RTG prístroj za 180.000 eur.

TASR 11m
Ben Bowns bol hviezdou zápasu Slovensko - Veľká Británia na MS v hokeji 2021. Chválil ho aj Branko Radivojevič.

Extraligový klub HK Dukla Trenčín angažoval reprezentačného brankára Veľkej Británie Bena Bownsa. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.