Trenčanov zradila defenzíva. Na Žitnom ostrove nebodovali

AS Trenčín s prvou prehrou pod vedením trénera Norberta Hrnčára.

ilustračné fotoilustračné foto (Zdroj: TASR)

FC DAC 1904 Dunajská Streda – AS Trenčín 3:1 (1:1)

Pred zápasom domáci zagratulovali Ericovi Davisovi, ktorý proti Trenčínu nastúpil na 100. ligový zápas vo farbách DAC. Dunajská Streda už v 3. minúte išla do vedenia, Divković poslal center z ľavej strany, K. Vida loptu najprv spracoval a z jedenástich metrov poslal loptu do siete – 1:0. V 16. minúte Trenčín vyrovnal, Van Kessel prešiel na pravej strane, centrovanú loptu poslal Koolwijk do bránky – 1:1. V 22. minúte Zubairu pohrozil z pravej strany, jeho strelu však Jedlička chytil. V 24. minúte po Fábryho rohovom kope hlavičkoval Beskorovajnyj tesne vedľa. V 32. minúte to skúšal Ronan, ale z 24 metrov poslal loptu tesne vedľa pravej žrde. V prvom polčase prevládal obojstranne útočný futbal, možností na skórovanie mali obe mužstvá. V 43. minúte zahrávala Dunajská Streda priamy kop z 24 metrov, ale loptu poslal Fábry len do brániaceho múru. V 44. minúte sa výborne predviedol aj brankár Chudý, ktorý zlikvidoval strelu K. Vidu.

Napísali sme Nechceme byť odkázaní na výsledky iných, burcuje tréner Naď Čítajte

Druhý polčas začala aktívnejšie Dunajská Streda, ktorá viedla nebezpečné útoky na bránu Trenčína. V 57. minúte DAC opäť strhol vedenie na svoju stranu, peknými nožničkami sa presadil Zsolt Kalmár – 2:1. V 66. minúte prešiel Fábry na pravej strane, po spätnej prihrávke sa lopta dostala k Divkovićovi, strela bola zblokovaná, odrazenú loptu poslal Blackman do rúk Chudého. V 74. minúte sa dostal do dobrej pozície Divković, ale jeho strela z pokutového územia letela vedľa. V 78. minúte to z rovnakej pozície ako Divković skúšal Máté Vida, jeho lopta po peknej strele skončila v sieti – 3:1.

Súvisiaci článok Život bez rodiny nie je jednoduchý, no posúva ma ďalej, hovorí skúsený Koolwijk Čítajte

Góly: 3. K. Vida 57. Kalmár, 78. M. Vida – 16. Koolwijk Žlté karty: 23. Davis, 39. Blackam – 43. Skovajsa. Rozhodovali: Ziemba – Hrčka, Galo, 7027 divákov

DAC: Jedlička - Blackman, Kružliak, Beskorovajnyj, Davis - Oravec, Ronan (+90. Veselovský) – K. Vida (65. Koštrna), Fábry (69. M. Vida), Divković - Kalmár

Trenčín: Chudý - Ligeon, Kleščík, Skovajsa, Julien - Zubairu, Koolwijk, Roguljič (74. El Mahdioui) - Bukari, Čatakovič (69. Comvalius), Van Kessel (82. Depetris)