AS Trenčín porazil Žilinu rozdielom triedy

Futbalisti AS Trenčín poskočili na siedme miesto tabuľky.

(Zdroj: FB AS TRENČÍN)

ŽILINA. Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 14. kola Fortuna ligy nad MŠK Žilina 3:0 a poskočili na siedme miesto tabuľky. Druhá Žilina stráca na vedúci Slovan Bratislava už päť bodov.

Súboj tímov, ktoré sú oba v Žiline doma, začal nešťastne pre hostí už v 1. minúte. Po súboji Tomiča s Bukarim pri rohovej zástavke ostal za bránkovou čiarou ležať v bolestiach žilinský obranca a s podozrením na zranenie kolena ho odniesli na nosidlách do útrob štadióna.

O päť minút ho nahradil na ihrisku Anang. V rovnakej minúte Čatakovič krásne vyskúšal strelou v šestnástke Holecove reflexy a o chvíľu na opačnej strane pri zakončení Boženíka obrana Trenčanov zblokovala na roh. V 19. min odcentroval Van Kessel z pravej strany pred bránu, kde hlavičkou zakončil nebezpečne zblízka Koolwijk, ale jeho tutovku zneškodnil excelentným zákrokom na čiare Holec.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V 23. min si Chudý končekmi rukavíc poradil s nebezpečnou krížnou strelou Boženíka k ľavej žrdi. V 25. min Jánošík perfektne vnikol hlbšie do šestnástky, ale strelou opečiatkoval iba brvno Chudého brány. Šance potom ustali, dobrý a rýchly futbal však pokračoval aj naďalej
a fanúšikovia sa nenudili až do polčasového hvizdu hlavného rozhodcu.

Hostia mohli otvoriť skóre chvíľu po zmene strán, keď sa v 48. min do Jánošíkovho centra oprel hlavou Boženík, ale z pár metrov zakončil iba tesne vedľa brány. V 56. min sa Káčer rútil na Chudého, ktorý však jeho dobrý pokus vyrazil na roh, na opačnej strane Van Kesselovu strelu odvrátil Holec nohou na roh.

Súvisiaci článok Trenčín pohodlne postúpil do štvrťfinále Slovnaft Cupu Čítajte 

Van Kessel zakončil chvíľu na to opäť, ale hlavičkou neprekonal žilinského brankára. Festival nepremenených šancí pokračoval naďalej, postupne sa nepresadili Julien a Boženík, ale v 70. min už Trenčania otvorili skóre.

SkryťVypnúť reklamu

Šulek šprintom podporil útok, dostal prihrávku od Van Kessela, Sluka sa pošmykol pri jeho bránení a Šulekov pokus ľavačkou zapadol do pravého rohu Holecovej brány.

Už o pár desiatok sekúnd bolo 2:0, keď domáci v ofenzívnej snahe stratili loptu, Van Kessel prihral sprava do šestnástky Bukarimu a Ghančan v drese AS zvýšil vedenie svojho tímu.

Van Kessel mohol na konci 80. min definitívne rozhodnúť o druhom domácom víťazstve Trenčanov v sezóne, ale krížnou strelou namieril vedľa pravej žrde. V 87. min sa však Trenčanom ešte podarilo upraviť na 3:0, keď Zubairu kolmicou prihral osamotenému Roguljičovi, a ten sa v šestnástke nemýlil.

Trenčania si tak pripísali po stredajšom pohárovom triumfe aj ďalšiu výhru na nulu, tentoraz v lige, keď zvíťazili nad Žilinou 3:0.

SkryťVypnúť reklamu

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trenčín

Komerčné články

  1. V podzemí sa skrýva poklad nezmenený už 182 rokov
  2. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  3. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  4. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  6. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  7. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  8. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie
  1. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  2. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska
  3. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  4. Najlepšia dovolenka s deťmi pri mori: Kam letieť z Košíc?
  5. Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?
  6. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu
  7. Na Marka oharka do jarka
  8. Najlepšie okamihy svojho života zachytené s HONOR 400 Lite
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 26 564
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 19 559
  3. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 8 514
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 412
  5. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje 7 029
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 4 309
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 950
  8. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí 3 923
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Hasiči zasahujú pri lesnom požiari nad bratislavskou Račou.

Pri požiari strechy rodinného domu v Brestovci, ktorý sa stal v noci zo soboty na nedeľu, sa zranila jedna osoba.


TASR
ilustračné foto

Na hraničnom priechode s Českou republikou Drietoma - Starý Hrozenkov je pre opatrenia proti šíreniu slintačky a krívačky asi trojkilometrová kolóna.


TASR
Ilustračné foto.

Nácvik činnosti zásahu pri likvidácii požiaru ubytovacieho zariadenia bolo hlavným cieľom víkendového taktického cvičenia profesionálnych a dobrovoľných hasičov z okresov Ilava a Trenčín v Nemšovej.


TASR
Vizualizácia časti zrevitalizovanej pešej zóny.

Plánový termín ukončenia prác napriek problémom platí.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu