Dukla otočila zápas v Poprade, rozhodli nájazdy

Trenčania dokázali otočiť nepriaznivý stav.

Trenčania brali z Popradu dva body. Trenčania brali z Popradu dva body. (Zdroj: SITA)

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 2:3 pp a sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. Zagrapan (D. Brejčák, Ulrych), 29. Ulrych (R. Svitana, P. Svitana) - 40. Radjenovič (McCormack), 41. Lapšanský (Valach), rozhodujúci nájazd Valach. Rozhodovali: Kalina, Juhász – Bogdaň, Kis-Király, vylúčení: 5:6, navyše: Sojčík (Trenčín) 10 minút za napádanie rozhodcov, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1549 divákov

Súvisiaci článok Radivojevič sa dokáže odosobniť. Inak by pri hokeji nevydržal, hovorí Koláček Čítajte

Poprad: Vošvrda – Kozák, Magovac, Brejčák, Ulrych, Ťavoda, Kramár, Česánek, Fabian – Handlovský, Paukovček, Vandas – Takáč, Zagrapan, Leclerc – R. Svitana, Mlynarovič, P. Svitana – Kundrik, Bjalončík, Matej Paločko

Trenčín: Tomek – McCormack, Rajnoha, Dúžek, Štach, Stacha, Kajínek, Ferenyi, Hudík – Alderson, Mikyska, Sojčík – Valach, Sádecký, Lapšanský – Hlinka, Radjenovič, Bartovič – Chromiak, Švec, Džugan

Môže vás zaujať Legionár zo Starej Lehoty zápasy proti Walesu sledoval bez spoluhráčov Čítajte

V zostave Popradu sa proti Dukle objavila nová tvár Lukáš Handlovský, ktorý prišiel zo Zvolena výmenou za Andreasa Štraucha. V úvodných minútach sa obaja súperi iba oťukávali. Domáci udreli hneď z prvej vážnejšej akcie.

Prienikovú prihrávku narysoval Brejčák na Zagrapana a ten trafil ponad Tomekovu lapačku - 1:0. Na začiatku 11. minúty sa blysol pekným individuálnym prienikom Bjalončík, brankár "vojakov" si však dal pozor.

Pri vylúčení hosťujúceho Hlinku mohol zvýšiť vedenie Popradu Handlovský, ale puk v dobrej pozícii napálil iba do bočnej siete. Hostia začali druhé dejstvo presilovou hrou, no vyložené strelecké pozície si v nej vypracovali. Postupne "vojaci" prebrali opraty zápasu a pod Tatrami predvádzali pekné kombinácie.

V 29. minúte však udreli opäť domáci. Do úniku sa dostala dvojica Ulrych a R. Svitana, ktorého strelu Tomek vyrazil iba k popradskému obrancovi a ten ho upratal do siete - 2:0. Na konci 31. minúty predviedol Vošvrda fantastický zákrok proti Kajínkovmu zakončeniu, ktoré volalo po góle.

Hostia boli naďalej aktívnejší, no paradoxne mohli ísť do trogólového vedenia Popradčania. Zagrapan ďalšie sólo presným zásahom nezakončil. Dukla sa dočkala tesne pred druhou pauzou. Početnú výhodu využil po úniku Radjenovič - 2:1.

Dukla vyrovnala hneď po návrate z kabín. Na Lapšanského bekhend bol Vošvrda krátky. Vzápäti mohol Lapšanský dostať hostí do vedenia, keď sa domácou obranou pretiahol ako nôž maslom, ale jeho blafák v sieti neskončil.

V ďalšom priebehu diktovali tempo "kamzíci", ktorí sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Najväčšie spálili počas minútovej početnej výhody o dvoch hráčov. Keďže sa kanonáda Popradu gólom neskončila, pod Tatrami sa predlžovalo.

Predĺženie vyšlo lepšie "vojakom" z Trenčína. Tí si hneď na jeho začiatku vypýtali faul a s trojicou brániacich Popradčanov sa pohrávali ako mačka s myšou. Na zahadzovanie šancí ako na bežiacom páse reagovala hosťujúca striedačka oddychovým časom.

Ani predĺženie neprinieslo rozhodujúci gól a nasledovali samostatné nájazdy. V nich sa presadili hosťujúci hráči, víťazný gól si pripísal Valach.