Gólová prestrelka v Trenčíne. Dukla s prvou domácou výhrou

Trenčín porazil Liptovský Mikuláš 6:4.

ilustračné fotoilustračné foto (Zdroj: TASR/Ján Krošlák)

Trenčín – Lipt. Mikuláš 6:4 (2:1, 4:1, 0:2)

Domáci vstúpili do zápasu aktívne. Po náznakoch šancí sa v 4. minúte uvoľnil pri zadnom mantineli Lapšanský. Prihral pred bránku Mikyskovi, ktorý otvoril skóre stretnutia. O minútu po Sládkovej tvrdej strele sa k odrazenému puku pred Zalivinom dostal Švec, ale lapačku gólmana Liptákov neprestrelil. Trenčania následne nevyužili ani brejkovú situáciu troch proti jednému, keď zlyhali na zlej prihrávke. Hostia prakticky neohrozili Valenta a napriek tomu sa im podarilo vyrovnať. V oslabení z úrovne bránkovej čiary nahadzoval puk na bránku Jakub Sukeľ a prekvapil gólmana Dukly. V 13. min si pred bránkovisko nakorčuľoval Coughler, ktorý ťažil z prihrávky Aldersona spoza brány a strelou k žŕdke nedal gólmanovi šancu. Päť minút pred prvou sirénou domáci hokejisti odmietli šancu na tretí gól. Zalivin zázračne dokázal zareagovať na zakončenie Kajínka.

Súvisiaci článok SLOVNAFT CUP: Trápenie Trenčína, Nové Mesto končí Čítajte

Úvod druhej tretiny sa niesol v znamení obojstranne útočného hokeja. Trenčanom vyšla kontra v 25. minúte. Po kombinácii Mikysku s Aldersonom druhý menovaný poslal puk za bezmocného Zalivina. V polovici stretnutia dohrávala Dukla presilovú hru za príliš veľa hráčov Liptovského Mikuláša. Po nastrelení puku od modrej čiary Zalivin neudržal puk a Sádecký už nemal problém doklepnúť puk do prázdnej bránky. Tréner Tomko vystriedal gólmanov, no Bátory si na puk ešte ani nesiahol a už ho vyťahoval zo siete. Strelou z ľavého kruhu sa presadil Sojčík. Silné minúty domácich prerušil v 34. minúte Jakub Sukeľ, ktorý využil odrazený puk od zadného mantinelu a prepasíroval puk za presúvajúceho sa Valenta. V závere prostrednej tretiny sa Dukla presadila šiestykrát. Sojčíkov nahodený puk od modrej čiary sa zatrepotal v Bátoryho sieti.

Súvisiaci článok Chára bude najstarším hráčom v NHL, chce byť ešte silnejší a lepší Čítajte

Na začiatku tretej tretiny nevyužili Liptáci dvojminútovú presilovú hru o dvoch hráčov. Následne mali hostia rovnakú výhodu v trvaní bez mála jeden a pol minúty. Až po jej skončení dopravil puk za rozhodeného Valenta Jakub Sukeľ a skompletizoval hetrik. V 53. minúte počas skrátenej presilovej hry hostia vyšachovali obranu Trenčína a puk za Valenta zasunul Rudolf Huna a vykresal pre svoj tím iskierku nádeje.

Vo zvyšných minútach v na góly bohatom stretnutí sa už nikto nepresadil, a tak si Trenčania pripísali na svoje konto prvé víťazstvo na vlastnom ľade.

Góly: 4. Mikyska (Lapšanský), 13. Coughler (Alderson, Mikyska), 25. Alderson (Mikyska, Sládok), 30. Sádecký (Chromiak, Štach), 32. Sojčík (Starosta, Chromiak), 40. Sojčík (Starosta, Bartovič) – 10. Jakub Sukeľ (Oško), 34. Jakub Sukeľ (Kriška, Ró. Huna), 46. Jakub Sukeľ, 53. Ru. Huna (Ri. Huna, Ró Huna)

Vylúčení na 2 min: 7:5, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, 2185 divákov. Rozhodovali: Goga, Kókai

TRENČÍN: Valent – McCormack, Starosta, Rajnoha, Štach, Sládok, Kajínek, Stacha – Alderson, Mikyska, Lapšanský – Bartovič, Sádecký, Coughler – Chromiak, Radjenovic, Sojčík – Ďurina, J.Švec, Mich.Hlinka – Luhový

LIPT. MIKULÁŠ: Zalivin (30. Bátory) – Mezovský, Petran, Smutný, Cebák, S.Droppa, Kurali, Burzík, J.Nemec – Rich.Huna, Rob.Huna, Rud.Huna – J.Sukeľ, Oško, Macík – Michalík, Ozolins, Kriška – Piatka, Uhrík, Nechaj