Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. TRIEDA JUH

Brezová B/Košariská – Mor. Lieskové 6:1 (2:0)

Beckov – Považany 2:0 (2:0)
V prvom polčase obe mužstvá hrali pekný kombinačný futbal, ale viac zo zápasu mali domáci hráči, ktorí využili aj gólové šance. Najskôr v 30. min po ideálnej prihrávke otvoril skóre Pálka a gólom do šatne dorazil od brankára Kobida. V druhom polčase už nedokázali obe mužstvá skórovať, i napriek šanciam.
Góly: Pálka, Kobida. Rozhodoval: Puna, 80 divákov.
Starí páni: Záblatie – Beckov 1:6 (0:4) Góly: Murárik – Ivana 3, Kadlečík, Trgo, Ďuriš.
Vladimír Školár

Očkov – Myjava/T. Lúka B 5:2 (3:0)
A pekného počasia domáci nastúpili v oklieštenej zostave. Hostia sa predstavili ako bojovný tím. Domáci svoju aktivitu začali prejavovať v 21. min, keď Juraj Blaško vsietil na 1:0. V 38. min domáci udreli znova, na 2:0 zvyšoval Rusnák, ktorý do prestávky upravil stav na 3:0 v 41. min. V 58. min domáci zvýšili na 4:0, keď pokutový kop premenil Burdej. V 77. min zvýšili domáci už na 5:1, keď gól vsietil Juraj Blaško. Hostia upravili na konečných 5:2 v 90. min.
Góly domácich: Blaško J. 2, Rusnák M. 2, Burdej. Rozhodoval: Kyška, 100 divákov, ŽK: 0:0.
Žiaci: Očkov – Brunovce 3:4
Dušan Klčo

Kálnica – Bošáca 3:1 (0:0)
Domáci sa v prvom polčase akosi nevedeli nájsť, viazla i súhra a streľba bola úbohá. Opakom bol druhý polčas, keď mužstvo podalo dobrý výkon, čo sa prejavilo i v troch strelených góloch v 52. a 69. min Lajzo, v 63. min Vojtech. Hostia korigovali v 83. min gólom Helíka.
Góly: Lajzo 2, Vojtech – Helík. Rozhodoval: Farkaš, 80 divákov.
Dorast: 1:0 (0:0) Gól: Jamrich.
Dušan Filip

Brestovec – Tr. Bohuslavice
2:1 (1:0)
Bol to futbal pomerne slušnej úrovne. Domáci išli do vedenia v 25. min po perfektnom centri Luciaka z pravej strany dával hlavou Vilo Polák na 1:0. V 74. min po úniku Mozoláka a následnom centri sa v skrumáži pred bránkou hostí najlepšie zorientoval Černák Zbynek a strelil svoj prvý gól v drese domácich. V 81. min po ruke domácich pokutový kop premenil Hujík.
Góly: Polák, Černák Z. – Hujík z pok. kopu. Rozhodoval: Tobiaš, 150 divákov.
(jm)

Kočovce – Lubina 2:0 (2:0)
Domáce mužstvo začalo úvodným náporom, hostia v 10. min v šestnástke faulovali vo vyloženej šanci Doboša a pokutový kop s prehľadom premenil Kamil Trgo. V týchto chvíľach mali domáci veľkú územnú prevahu, čoho výsledkom bol aj druhý gól po peknej prihrávke J. Brišku, ktorú s prehľadom premenil Doboš na 2:0. V druhom polčase hostia nastúpili zvýšeným tlakom, keď chceli zvrátiť nepriaznivý stav. V 70. min domáci M. Briška po veľkom sóle obohral troch obrancov súpera, ale dali vyniknúť hosťujúcemu brankárovi. Domáce mužstvo po bojovnom a kolektívnom výkone zaslúžene získalo tri cenné body.
Góly: Trgo K. z pok. kopu, Doboš E. Rozhodoval: Bolfa, 50 divákov.
Dorast: Kočovce – Krajné 2:2 (1:1) Góly: Masarik, Hanáček T. – Ďuriš, Krásny, Žiaci: Bošáca – Kočovce 0:9 (0:4) Góly: Gajdošík L. 4, Hanáček L. 4, Gábová Maja.
Peter Hrušík

Lubina kop. – Hrádok 1:3 (0:2)

1. Očkov 21 15 5 1 68:29 50 (+17)
2. Hrádok 21 13 4 4 48:22 43 (+13)
3. Brestovec 21 13 1 7 52:30 40 (+7)
4. Beckov 21 10 4 7 33:34 34 (+1)
5. Tr. Bohuslavice 21 11 0 10 42:35 33 (+3)
6. Kálnica 20 9 5 6 38:25 32 (-1)
7. Považany 20 9 5 6 32:29 32 (+5)
8. Myjava-T.Lúka“B“ 21 9 3 9 39:37 30 ( 0)
9. Kočovce 21 7 3 11 26:47 24 (-9)
10. Mor. Lieskové 21 6 4 11 29:41 22 (-8)
11. Brez.“B“/Košar. 21 6 3 12 33:38 21 (-12)
12. Bošáca 21 6 2 13 34:44 20 (-10)
13. Lubina 21 6 1 14 25:51 19 (-11)
14. Lubinakop. 21 5 2 14 20:57 17 (-16)

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VIII. ligy Nové Mesto?

Vybrali sme ideálnu jedenástku Majstrovstiev oblasti.

Únia miest Slovenska žiada vládu, aby celoplošné testovanie zodpovedne prehodnotila

Únia podporuje dnešné vyhlásenie prezidentky k celoplošnému testovaniu.