FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Soblahov – Čachtice 3:1 (2:0)
Domáci už v 8.minúte zahrávali pokutový kop, ktorý Kyselica bezpečne premenil. V 37. minúte na 2:0 zvýšil T. Rehák. Poistku k víťazstvu domácich zabezpečil po ukážkovej akcii v 76. minúte Fabo. Po tomto góle hostia rezignovali a domáci sa predháňali v zahadzovaní vyložených príležitostí. Hostia skorigovali výsledok gólom v 90. minúte. V priemernom zápase pred 200 divákmi s prehľadom rozhodoval Felgr.
Soblahov: Ďuďák – Vojtek, T. Rehák, P. Rehák, Markovský (Fabo), Kyselica, Halgoš, Talian, Lazar (Kačena), Jambor, Huszlicska.
Čachtice: Zemka – Križák (Selecký), Balala, Ma. Trebatický, T. Imriška, J. Herák (Šimo), J. Imriška, Hadbábny, Moravčík (K. Herák), Mi. Trebatický, Opatovský.
Marián Šedivý

Kľúčové – Mel.-Lieskové 0:3 (0:1)
Domácim, po minulotýždňovom zlepšenom výkone, sa opäť nepodarilo doma zvíťaziť. Aj keď mali územnú prevahu, nedokázali hosťujúceho brankára takmer vôbec ohroziť. Hostia vyťažili z minima maximum a zo štyroch striel na bránu dali tri góly.
Rozhodoval Kotian, 100 divákov.
Patrik Kiačik

Horné Srnie – Dolná Poruba 2:0 (1:0)
Domáce mužstvo opäť nastúpilo v značne pozmenenej zostave následkom zranených hráčov, ale aj bez hráčov, ktorí chýbali aj bez vedomia trénera. Už v 3. minúte sa však mohli ujať vedenia, no samostatný únik M. Kebíska bol zakončený len strelou mimo bránu. V 8. minúte však domáci otvorili skóre kurióznym spôsobom, keď Kresánek zahrával štandardnú situáciu takmer z polovice ihriska a na prekvapenie všetkých lopta skončila v bráne hostí. Po sérii rohových kopov mohol po jednom z nich zvýšiť Kubíček, no jeho hlavičku vytlačil brankár hostí na ďalší rohový kop. O pár minút aktívne hrajúci i strieľajúci Chlebana len tesne minul bránu hostí. Potom sa hralo väčšinou len v strede ihriska. Hru oživila až šanca Lukajku, no jeho hlavička skončila tesne nad bránou hostí. V 40. minúte center M. Šimka pristál na brvne hosťujúcej brány. V prvom polčase hostia vážnejšie neohrozili domáceho brankára. Začiatkom druhého polčasu sa nebolo na čo pozerať, hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Až v 75. minúte potešil domácich priaznivcov M. Kebísek, keď po chybe obrany hostí zvýšil na konečných 2:0. V 85. minúte mohol ešte výsledok prikrášliť P. Šimko, ale jeho strelu brankár hostí kryl.
ŽK: J. Šimko – Uhlárik, Kikta, I. Suchý, P. Suchý. Rozhodoval Klimčík, 100 divákov.
Horné Srnie: Horný – F. Vandžala, Kresánek, Blaško, M. Cíbik, Kubíček, Chlebana, Lukajka, M. Kebísek, M. Šimko, J. Šimko, striedal P. Šimko.
Dolná Poruba: Milota – P. Suchý, I. Suchý, Uhlárik, Kikta, Dohál, J. Suchý, Martinák, R. Suchý, Horniak, Kaukal, striedal Galko.
DORAST: Horné Srnie – Kamenec p/Vt. 5:0 (3:0) Góly: Šmatlák 2, Papiernik 2, Schizsler.
ŽIACI: Pov. Bystrica „B“ – Horné Srnie 7:0.
Peter Štefánek

Stará Turá – Trenč. Teplice 0:1 (0:1)
Podľa postavenia v tabuľke mal byť tento zápas jeden z ľahších, ale opak bol skutočnosťou. Hlavne zo strany domáceho mužstva to bol vlažný začiatok zápasu s mnohým nepresnosťami. Gólové šance domáci Horňák a Ostrovský premárnili a to bolo prakticky z domácej strany všetko. Hostia sa po chybách domácich dostávali do dobrých šancí a jednu v 32. minúte zásluhou Jašku využili na strelenie jediného gólu. V druhom polčase sa hra zo strany domácich zlepšila, pritlačili hostí, snažili sa, dobýjali obranu, ale streliť gól sa im nepodarilo. Naopak hostia mohli dať v druhom polčase dva stopercentné góly, šance však domáci brankár zneškodnil. Hostia v tomto zápase ukázali ako sa bojuje o záchranu.
Góly: Jaška. Rozhodoval Maráz, 150 divákov.
DORAST: Stará Turá – Chynorany 1:0 (1:0). Gól: Geschwandtner.
Jaromír Štefánik

Trenč. Teplá – Nová Ves n/V 0:0
Prvých pätnásť minút sa mužstvá z horných poschodí tabuľky iba zoznamovali s terénom. Domáci sa v 16. minúte mohli ujať vedenia Martinusom, ale proti bol hosťujúci brankár. V 19. minúte vynikol domáci gólman a vzápätí Martinus nepremenil tutovku. V úvode druhého polčasu hosťujúci brankár vytlačil strelu Lacka na brvno a v 55. minúte Haviar prestrelil prázdnu bránku. K slovu sa dostali aj hostia a v 75. minúte domáci obranca vykopol loptu z bránkovej čiary. V 79. minúte zachránila žrď hosťujúceho brankára a tak sa stretnutie nakoniec skončilo bez gólového efektu.
ŽK: Marušinec - Marček. Rozhodoval Petrík, 150 divákov.
Trenč. Teplá: Matejka – Marušinec, Lacko, Rýdzi, Hošták, Michalík (Horňák), Košík, Martinus (Horváth), Haviar, Šubert, Bagin.
Nová Ves n/V: D. Kukučka – Seneši (Masár), Gábor, Tomčík (Kačina), Zelenák, Jančo, Marček, Koritina, E. Kukučka, Matulja, Suchý (Mikušík).
DORAST: Trenč. Teplá – Ľuborča 3:0. Góly: Šťastný 2, Ježo.
ŽIACI: Trenč. Teplá – Dol. Poruba 1:2.
Ivan Dobiáš

Dubodiel – Veľká Hradná 2:3 (0:1)
Góly: B. Malec, J. Doktor – J. Kováč 2, Sýkora (11 m).
Rozhodoval Jančo, 100 divákov.
Stanislav Doktor

Hôrka – Selec 3:0 (3:0)
- nedohrané, zápas bol v 51. minúte ukončený pre nedostatočný počet hráčov hostí na ihrisku.

Horná Súča – Dolná Súča 4:2 (1:1)
V hodovom derby zápase sa domáci hneď pustili do odvekého rivala. V 3. minúte mali domáci hneď niekoľko šancí, no nepodarilo sa im prekonať hradbu tiel. Už v 6. minúte domácich schladil gól hostí, keď po nedorozumení skóroval Sedláček. Po tomto góle domáci hráči znervózneli, nedokázali si prihrať a zbytočne sa zbavovali lopty. Domácich vrátil do zápasu gól Kučeráka z penalty po faule na Panáka, na čo následne rozhodca ukončil prvý polčas. Tento gól do šatne domácich dostatočne nabudil a do druhého polčasu nastúpili ako pokropení živou vodou. Už v 53. minúte nezadržateľne z hranice jedenástky dostal domácich do vedenia Guga. Už o tri minúty po signále z rohu, Sádecký našiel Jančiho a ten umiestnenou strelou s prehľadom zvýšil na 3:1. Hostia ešte v 60. minúte zdramatizovali derby, keď po ruke domácich v pokutovom území premenil penaltu R. Hlávek. V 66. minúte v ideálnej šanci Sádecký prestrelil. V 77. minúte samostatný nájazd A. Častulína brankár hostí vyrazil. Vrcholom derby, ako čerešnička na torte, bol gól Kučeráka z trestného kopu z 25 metrov. Od tohto okamihu sa útoky striedali hore-dole, ale už nebolo dožičené ani jednému mužstvu skórovať. Bol to obojstranne slušný zápas so zaslúženým víťazstvom domáceho mužstva. Pred 600 divákmi s prehľadom rozhodoval V. Mrázik.
Góly: Kučerák 2, Guga, Janči – Sedláček, R. Hlávek. ŽK: Janči, Panák – M. Hlávek, R. Pleva, Sedláček.
DORAST: 1:0. Gól: Bartek. ŽIACI: Horná Súča – Soblahov 2:2. Góly za domácich: Dohnan, Ševčík. ST. PÁNI: Horná Súča – Pardubice (CZ) 6:3. Góly: Š. Panák 2, D. Coník, P. Dohnan, Vrba, J. Mrázik – Knoflíček 2, vlastný (J. Chupáč).