Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad

Horná Streda - V. Kostoľany 1:3 (1:2)
Góly: 26. Pavlovič - 8., a 70., Polčík oba z 11m, 45. Holiš
V tomto zápase sa stretli dve rovnaké a celkom vyrovnané mužstvá. Domáci si hneď v úvodných minútach vypracovali tri sľubné šance, no Luštík, Petráš a ani Šupka nepremenili žiadnu z nich. V 8. min hl. rozhodca na prekvapenie všetkých prítomných odpískal jedenástku proti domácim a tú Polčík s prehľadom premenil. Hornostredania sa nevzdávali a jednu z ďalších šancí premenil v 26. min Pavlovič. Už v nadstavenom čase prvého polčasu strelu Holiša jemne pootočil vietor a dá skončila za chrbtom domáceho brankára. Od začiatku druhého polčasu, keď domáci vycítili, že by v tomto zápase mohli bodovať sa snažili a vehementne útočili na bránu súpera. Proti bol však hl. rozhodca, ktorý v 70. min opäť odpískal pokutový kop proti domácim a ten premenil Polčík. Domáci sa snažili dobíjať bránu, v čom sa im snažil pomáhať aj rozhodca a pískal fauly, ktoré vlastne ani neboli. Domáci už žiaľ do konca zápasu gól nestrelili. Pred 100 divákmi kazil hru rozhodca Opačitý. Hralo sa bez kariet.
Horná Streda: Mráz - Mar. Miklovič, Mir. Miklovič, Madunický, Šupka, Klačman, Petráš, Majerník, Bielik, Pavlovič, Luštík
Roman Markech

Ropspol Častkovce - Šimonovany 8:0 (4:0)
Góly: 3., 51. Ščepko, 7., 44., 71. M. Madro, 28. Gažo, 55. a 79. Madera
Po stredajšej prehre v Moravanoch sa domáci zakúsli do svojho súpera už v 3. min, kedy gólostroj odštartoval Ščepko, keď využil nedorozumenie obrany hostí. O štyri minúty neskôr lovil brankár Šimonovian loptu po druhýkrát, keď skóroval M. Madro. V 28.min peknú akciu vypracoval Ščepko a nekompromisne zavesil Gažo. Domáci dali potom gól aj do šatne a jeho autorom bol v 44. min M. Madro.
V 51. min zahrával M. Madro rohový kop, presne hlavičkoval Ščepko a bolo 5:0. O štyri minúty neskôr po centri hlavičkoval Madera a bolo o gól viac. Neskôr padli ďalšie dva góly - v 71. min autorom bol opäť Madro a záverečný účet uzavrel Madera. Výhru venovali futbalisti Častkoviec hlavnému sponzorovi klubu, ktorý o týždeň oslávi krásne životné jubileum. Pre 150 divákmi rozhodoval Kukan, žltá karta Vlčko (Šimonovany).
Ropspol: Kováč (46. Pisca) - Vlado, Gono, Palkech, Vrábel, Gažo, D. Madro (71. ČEchvala), Kuník (57. Valo), M. Madro, Madera, Ščepko.
Ján Augustín

Ostatné výsledky: Tovarníky - Dubnica B 0:2 (0:2), Chtelnica – Hrnčiarovce 1:0 (1:0), Vrbové – Moravany 2:1 (0:1), Nitrianske Pravno – Chynorany 2:1 (2:1), Domaniža – Partizánske 0:2 (0:0).

25. kolo (streda 11. 5.):
Hrnčiarovce - Horná Streda 9:0 (6:0), Moravany - Častkovce 3:0 (2:0), Dubnica B - Vrbové 3:0 (1:0), Veľké Kostoľany - Nitrianske Pravno 2:2 (0:1), Partizánske - Chtelnica 8:0 (4:0), Šimonovany - Domaniža 1:0 (1:0), Chynorany - Prievidza B 1:1 (1:1).

10. N. Pravno 25 8 9 8 44:45 33 (-6)
11. V. Kostoľany 24 9 2 13 31:47 29 (-7)
12. Šimonovany 24 8 3 13 36:63 27 (-9)
13. Tovarníky 24 5 7 12 28:49 22 (-14)
14. Chtelnica 24 6 4 14 24:47 22 (-14)
15. H.Streda 24 0 1 23 14:126 1 (-35)

1. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  7. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
  10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.