Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Tipy na voľné chvíle (37. týždeň)

Kam vyraziť počas najbližšieho týždňa v Trenčíne, Opatovej, Starej Turej, Trenčianskych Tepliciach, Beckove, Brezovej pod Bradlom a Novej Dubnici?

(Zdroj: Erik Stopka)

Trenčín
Sám na javisku

10. – 15. 9. – 25. ročník medzinárodného festivalu divadla jedného herca Sám na javisku sa bude konať v Prvej komornej divadelnej scéne, v kine Hviezda, v štúdiu M@S v Trenčíne, na Mestskom úrade v Trenčíne a v Kultúrnom dome v Záblatí.

A. Krzemieňová: Sám sebe lekárom
10. 9. – 16.30 – Knižnica. Prednáška terapeutky, spisovateľky Antonie Krzemieňovej, ktorá štúdium psychosomatiky rozšírila o poznatky z psychológie a aplikovala ich do praktického každodenného života.

Oflajn 6
10. 9. – 18.00 – Galéria Vážka. Septembrové pokračovanie zábavného kvízu o histórii a súčasnosti nášho mesta. Štartovným podporíte Aliis – denný stacionár pre ľudí s mentálnym postihnutím.

Skryť Vypnúť reklamu

Babi, pošli mi to mejlom
11. 9. – 8.00 – Knižnica Jaselská. Bezplatná inštruktáž na zvládnutie základov PC a komunikácie prostredníctvom e-mailu pre seniorov. Účasť treba vopred nahlásiť.

Slávnostné otvorenie XXXIII. ročníka Akadémie tretieho veku
11. 9. – 13.30 – KC Stred. Slávnostné otvorenie s príhovormi významných hostí a kultúrnym programom.

Mário Drgoňa: Søren Kierkegaard
11. 9. – 18.00 – Lúč. Sören Kierkegaard je činoherná inscenácia využívajúca prvky animácie. Mário Drgoňa ako predstaviteľ Sörena skvelo zosobňuje tohto výnimočného mysliteľa a vďaka výzoru a kostýmu priblížil jeho osobu.

Prečítajte si aj Stovky rokov opustené bane ponúkajú pohľady ako z inej planéty Čítajte 

Marieke Dermul: European Citizen Popsong
11. 9. 19.30 – Kino Hviezda. Sila hudby vymazala hranice medzi štátmi. No dokáže aj to, aby sme si pripadali ako európski občania aj po brexite? Čo je to Európa, Európska únia a „európanstvo“? Performerka a hudobníčka Marieke Dermul v predošlých rokoch skúmala, či existuje niečo také ako európska identita alebo spoločný európsky zmysel existencie. S touto otázkou začala cestovať po Európe a zhromažďovala názory hudobníkov aj obyčajných občanov z celého kontinentu a snaží sa vytvoriť univerzálny European Citizen Popsong – teda Pieseň európského občana, ktorej hudba a texty budú kompiláciou rôznych štýlov a názorov občanov (hudobníkov, novinárov, anarchistov atď.)

Skryť Vypnúť reklamu

Juraj Šoko Tabaček: Stand up
12. 9. – 18.00 – 19.00 – Lúč. Stand up v podaní známeho herca, zabávača a moderátora Juraja Šoka Tabačka. Jediné oko neostane suché…

Nočná prehliadka Trenčianskeho hradu
14. 9. – 19.30 – Trenčiansky hrad. Obľúbená nočná prehliadka hradu tentokrát v orientálnom štýle. Tešiť sa môžete na rozprávkové a strašidelné bytosti, veselé orientálne scénky, ohňovú show. Posledný vstup je o 22.15 hod.

Marek Godovič: (Ne)monotónne o monodráme
13. 9. – 21.00 – Lúč. Ako je to, keď herec, performer alebo ktokoľvek stojí na javisku sám. Čo sa deje, keď na celé predstavenie je sám? Ako sa menil obraz človeka – samotára v priebehu dejín divadla s dôrazom na slovenský súčasný kontext divadla ? Monodráma ako autorská výpoveď, terapia alebo sebastredná realizácia? Otázky, na ktoré budeme hľadať odpoveď v tvorbe slovenských i európskych tvorcov. Prednáška Mareka Godoviča spojená s diskusiou.

Skryť Vypnúť reklamu

Očista a harmonizácia sleziny a žalúdka
14. 9. – 9.00 – 17.00 – KC Aktivity. Intenzívny workshop zameraný na očistu podľa ročného biorytmu. Príďte s nami posilniť a detoxikovať slezinu, pankreas a žalúdok, aby sa zharmonizovali a správnym fungovaním prispeli k vášmu zdraviu, mladosti a ku kráse. Lektor: Stanislav Kertis.

Výtvarné spektrum 2019
6. 9. – 29. 9. – Trenčiansky hrad. 56. ročník celoštátnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby. Vernisáž sa uskutoční 6. 9. 2019 o 17.00. Celoštátna postupová súťaž a výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby je vrcholným podujatím tohto druhu na Slovensku. Súťaž nadväzuje na viacročnú úspešnú tradíciu súťažného podujatia Výtvarná Dubnica, ktoré vzniklo v roku 1963 v Dubnici nad Váhom. Hlavným cieľom súťaže je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecko-odborný rast jednotlivcov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie umeleckej tvorby v oblasti neprofesionálnej výtvarnej tvorby.

Československé vojsko vo Francúzsku v roku 1939
4. 9.– 29. 9. – Trenčianske múzeum. Výstava.

„Uhol pohľadu“
3. 9.– 30. 9 – Posádkový klub. Výstava fotografií. Pripravuje: KVV – Klub slovenských turistov.

Michal Rešetka (1794 – 1854)
2. 9.– 30. 9. – Knižnica Jaselská. Výstavka tematických dokumentov z fondu VKMR pri príležitosti 225. výročia narodenia bernolákovsky orientovaného zberateľa a vydavateľa, kňaza, spisovateľa Michala Rešetku, ktorého meno nosí trenčianska verejná knižnica vo svojom názve.

Môže vás zaujímať Historik mapuje dávnu históriu pastelkami Čítajte 

Prvé čítanie
2. 9.– 30. 9. – Knižnica. Tematická výstavka kníh pre deti a mládež s podtitulom Deti, zoznámte sa s niečím novým!

Ľudácky Trenčín v rokoch 1939 – 1945
1. 9.– 30. 9. – Kultúrno- -informačné centrum. Výstava fotografií a kópií archívnych dokumentov. Rok 2019 sa na Slovensku nesie v znamení viacerých okrúhlych výročí a jedným z nich je aj vznik vojnového Slovenského štátu v marci 1939. Štátny archív v Trenčíne získal v tomto roku 2019 do svojich archívnych fondov fotografie a dokumenty, spojené s touto kapitolou našich novodobých dejín, tak ako bola zachytená objektívmi fotografov.

Slovenské národné povstanie a jeho medzinárodný význam
1. 9. – 30. 9. – Posádkový klub. Pripravuje: Klub vojenskej histórie protifašistického odboja.

Poľsko v 2. svetovej vojne
1. 9. – 30. 9. – Posádkový klub. Filatelistická výstava. Pripravuje: npráp. v. v. Jozef Korený, Klub filatelistov a Klub vojenskej histórie protifašistického odboja.

Súhry 2019
11. 9. – 8. 10. – Mestská veža. Mesto Trenčín a Škola umeleckého priemyslu vás pozývajú na výstavu prác študentov a pedagógov odboru fotografický dizajn. Vernisáž výstavy sa uskutoční 11. 9. 2019 o 16.00.

Roman Hudziec – Obrazy
22. 8. – 25. 9. – Trenčiansky samosprávny kraj. Autorská výstava výtvarníka.

Opatová
Kandráčovci

14. 9. – 19.00 – Futbalové ihrisko – Kandráčovci, pôvodným názvom Ľudová hudba Ondreja Kandráča, je východoslovenská hudobná skupina, ktorú v roku 2004 založil primáš Ondrej Kandráč z Krásnej Lúky.

Stará Turá
Remeslá v Starej Turej

13. 8. – 31. 10. – Mestské múzeum. Výstava.

Výstava zvyky a obyčaje Starej Turej
9. 8. – 30. 9. – DK Javorina. Výstava.

Trenčianske Teplice
DuaVente

11. 9. – 17.00 – Kúpeľné námestie. Koncert.

Beckov
Jesenný piknik

14. 9. – Hrad Beckov. Podujatie spája dobrú hudbu, kávu, čokoládu a zábavu. Tešiť sa môžete na burzu starých kníh a hry pre deti. Objednajte si vopred piknikový prútený košík s dobrotami a privítajte s nami veselo jeseň. Podujatie je súčasťou Dní európskeho kultúrneho dedičstva.

Beckov pre všetkých
15. 9. – Hrad Beckov. Zažite dobový jarmok, trhy ako z čias minulých a spoznajte sakrálne dejiny Beckova počas Dní európskeho kultúrneho dedičstva.


120 rokov železničnej trate Jablonica – Brezová pod Bradlom
14. 9. – 8.20 – Brezová pod Bradlom. Klub priateľov železníc Trnavy a okolia (KPŽT) vás pozýva na jazdu mimoriadneho vlaku tvoreného historickými motorovými vozňami na trase z Trnavy do Brezovej pod Bradlom a späť. Na Brezovú vlak dorazí o 11:20 hod. Počas státia v zastávkach Jablonica obec, Hradište pod Vrátnom a Brezová pod Bradlom bude sprievodný program. Zároveň sa dvakrát uskutoční mimoriadna jazda historickej súpravy v úseku Brezová pod Bradlom – Jablonica – Brezová pod Bradlom. Cestovné medzi stanicami a zastávkami v úseku Jablonica – Brezová pod Bradlom je 1 €. Cestujúci budú mať možnosť v Brezovej pod Bradlom prestúpiť na autobus, ktorý ich zavezie až pod vrchol Bradla k mohyle Milana Rastislava Štefánika.

Nová Dubnica
Divadelné predstavenie

20. 9. – 19. 00 – Kino Panorex. Trenčianske divadlo sa predstaví s hrou na motívy diela Agathy Christie: A tak nezostal žiaden. Desať ľudí a jeden rafinovaný vrah, ukrývajúci sa na ostrove, z ktorého niet úniku. Neznámy hostiteľ a zločiny jeho hostí, ktoré dokázali pred svetom roky ukrývať. Figúrky desiatich malých černoškov, ktoré postupne miznú, vždy keď je niektorý z nedobrovoľných obyvateľov ostrova zavraždený.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 2. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
 3. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 4. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
 5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 6. Kam patria rolky z toaletného papiera? Dávať dole etikety zo sklenených nádob?
 7. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 8. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
 9. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 10. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
 1. Koniec čakania na kuriéra
 2. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 3. Prvé mesiace 2021 vzrástol počet susedských sporov
 4. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 5. Václav Vydra: Ako nedostať pokutu v úseku kde je meraná rýchlosť
 6. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
 7. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
 8. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
 9. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
 10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
 1. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 11 439
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 640
 3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 7 008
 4. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 5 544
 5. Stiahnite si stovky e-kníh 5 486
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 3 898
 7. Crème de la crème po slovensky 3 259
 8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto 2 955
 9. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania 2 767
 10. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 2 531
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Najviac termínov očkovania si zrušili ľudia, ktorí mali byť očkovaní vakcínou Vaxzevria od AstraZenecy.

Od budúceho pondelka bude podľa COVID automatu v druhom stupni ostražitosti šesť okresov.


TASR 10 h
Mestský úrad Trenčín.

Ku koncu roka bol celkový dlh mesta viac ako 18 miliónov eur. Na konci apríla bol nižší.


TASR 11 h
Dopravná nehoda na Rázusovej ulici v Trenčíne.

Vodič v Trenčíne jazdil pod vplyvom alkoholu a spôsobil dopravnú nehodu.


(tn) 13 h
Brankár Peter Solnička je žijúcou legendou myjavského futbalu.

V sedemnástich sníval o tretej lige. Napokon sa Peter Solnička v drese materského klubu Spartak Myjava prepracoval medzi najlepších brankárov Corgoň ligy. Dnes má 39 rokov a rozhodol sa, že miesto medzi troma žrďami prenechá mladším kolegom.


14 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Tragická dopravná nehoda uzatvorila rýchlostnú cestu. Policajti pripomínajú, čo robiť, ak vás na diaľnici sklame auto.


a 1 ďalší 22. jún

Američania skupujú drevo v celej Európe, výsledkom je cena, ktorá likviduje slovenský drevospracujúci priemysel.


21. jún

Obcou na Záhorí sa prehnala smršť. Starý kostol náporu vody odolal.


22. jún

Policajti namerali vodiča Fordu Mustang, medzi obcami šiel takmer 160 kilometrov za hodinu.


22. jún

Už ste čítali?