Streda, 18. september, 2019 | Meniny má Eugénia

Tipy na voľné chvíle (37. týždeň)

Kam vyraziť počas najbližšieho týždňa v Trenčíne, Opatovej, Starej Turej, Trenčianskych Tepliciach, Beckove, Brezovej pod Bradlom a Novej Dubnici?

(Zdroj: Erik Stopka)

Trenčín
Sám na javisku

10. – 15. 9. – 25. ročník medzinárodného festivalu divadla jedného herca Sám na javisku sa bude konať v Prvej komornej divadelnej scéne, v kine Hviezda, v štúdiu M@S v Trenčíne, na Mestskom úrade v Trenčíne a v Kultúrnom dome v Záblatí.

A. Krzemieňová: Sám sebe lekárom
10. 9. – 16.30 – Knižnica. Prednáška terapeutky, spisovateľky Antonie Krzemieňovej, ktorá štúdium psychosomatiky rozšírila o poznatky z psychológie a aplikovala ich do praktického každodenného života.

Oflajn 6
10. 9. – 18.00 – Galéria Vážka. Septembrové pokračovanie zábavného kvízu o histórii a súčasnosti nášho mesta. Štartovným podporíte Aliis – denný stacionár pre ľudí s mentálnym postihnutím.

Babi, pošli mi to mejlom
11. 9. – 8.00 – Knižnica Jaselská. Bezplatná inštruktáž na zvládnutie základov PC a komunikácie prostredníctvom e-mailu pre seniorov. Účasť treba vopred nahlásiť.

Slávnostné otvorenie XXXIII. ročníka Akadémie tretieho veku
11. 9. – 13.30 – KC Stred. Slávnostné otvorenie s príhovormi významných hostí a kultúrnym programom.

Mário Drgoňa: Søren Kierkegaard
11. 9. – 18.00 – Lúč. Sören Kierkegaard je činoherná inscenácia využívajúca prvky animácie. Mário Drgoňa ako predstaviteľ Sörena skvelo zosobňuje tohto výnimočného mysliteľa a vďaka výzoru a kostýmu priblížil jeho osobu.

Prečítajte si aj Stovky rokov opustené bane ponúkajú pohľady ako z inej planéty Čítajte 

Marieke Dermul: European Citizen Popsong
11. 9. 19.30 – Kino Hviezda. Sila hudby vymazala hranice medzi štátmi. No dokáže aj to, aby sme si pripadali ako európski občania aj po brexite? Čo je to Európa, Európska únia a „európanstvo“? Performerka a hudobníčka Marieke Dermul v predošlých rokoch skúmala, či existuje niečo také ako európska identita alebo spoločný európsky zmysel existencie. S touto otázkou začala cestovať po Európe a zhromažďovala názory hudobníkov aj obyčajných občanov z celého kontinentu a snaží sa vytvoriť univerzálny European Citizen Popsong – teda Pieseň európského občana, ktorej hudba a texty budú kompiláciou rôznych štýlov a názorov občanov (hudobníkov, novinárov, anarchistov atď.)

Juraj Šoko Tabaček: Stand up
12. 9. – 18.00 – 19.00 – Lúč. Stand up v podaní známeho herca, zabávača a moderátora Juraja Šoka Tabačka. Jediné oko neostane suché…

Nočná prehliadka Trenčianskeho hradu
14. 9. – 19.30 – Trenčiansky hrad. Obľúbená nočná prehliadka hradu tentokrát v orientálnom štýle. Tešiť sa môžete na rozprávkové a strašidelné bytosti, veselé orientálne scénky, ohňovú show. Posledný vstup je o 22.15 hod.

Marek Godovič: (Ne)monotónne o monodráme
13. 9. – 21.00 – Lúč. Ako je to, keď herec, performer alebo ktokoľvek stojí na javisku sám. Čo sa deje, keď na celé predstavenie je sám? Ako sa menil obraz človeka – samotára v priebehu dejín divadla s dôrazom na slovenský súčasný kontext divadla ? Monodráma ako autorská výpoveď, terapia alebo sebastredná realizácia? Otázky, na ktoré budeme hľadať odpoveď v tvorbe slovenských i európskych tvorcov. Prednáška Mareka Godoviča spojená s diskusiou.

Očista a harmonizácia sleziny a žalúdka
14. 9. – 9.00 – 17.00 – KC Aktivity. Intenzívny workshop zameraný na očistu podľa ročného biorytmu. Príďte s nami posilniť a detoxikovať slezinu, pankreas a žalúdok, aby sa zharmonizovali a správnym fungovaním prispeli k vášmu zdraviu, mladosti a ku kráse. Lektor: Stanislav Kertis.

Výtvarné spektrum 2019
6. 9. – 29. 9. – Trenčiansky hrad. 56. ročník celoštátnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby. Vernisáž sa uskutoční 6. 9. 2019 o 17.00. Celoštátna postupová súťaž a výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby je vrcholným podujatím tohto druhu na Slovensku. Súťaž nadväzuje na viacročnú úspešnú tradíciu súťažného podujatia Výtvarná Dubnica, ktoré vzniklo v roku 1963 v Dubnici nad Váhom. Hlavným cieľom súťaže je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecko-odborný rast jednotlivcov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie umeleckej tvorby v oblasti neprofesionálnej výtvarnej tvorby.

Československé vojsko vo Francúzsku v roku 1939
4. 9.– 29. 9. – Trenčianske múzeum. Výstava.

„Uhol pohľadu“
3. 9.– 30. 9 – Posádkový klub. Výstava fotografií. Pripravuje: KVV – Klub slovenských turistov.

Michal Rešetka (1794 – 1854)
2. 9.– 30. 9. – Knižnica Jaselská. Výstavka tematických dokumentov z fondu VKMR pri príležitosti 225. výročia narodenia bernolákovsky orientovaného zberateľa a vydavateľa, kňaza, spisovateľa Michala Rešetku, ktorého meno nosí trenčianska verejná knižnica vo svojom názve.

Môže vás zaujímať Historik mapuje dávnu históriu pastelkami Čítajte 

Prvé čítanie
2. 9.– 30. 9. – Knižnica. Tematická výstavka kníh pre deti a mládež s podtitulom Deti, zoznámte sa s niečím novým!

Ľudácky Trenčín v rokoch 1939 – 1945
1. 9.– 30. 9. – Kultúrno- -informačné centrum. Výstava fotografií a kópií archívnych dokumentov. Rok 2019 sa na Slovensku nesie v znamení viacerých okrúhlych výročí a jedným z nich je aj vznik vojnového Slovenského štátu v marci 1939. Štátny archív v Trenčíne získal v tomto roku 2019 do svojich archívnych fondov fotografie a dokumenty, spojené s touto kapitolou našich novodobých dejín, tak ako bola zachytená objektívmi fotografov.

Slovenské národné povstanie a jeho medzinárodný význam
1. 9. – 30. 9. – Posádkový klub. Pripravuje: Klub vojenskej histórie protifašistického odboja.

Poľsko v 2. svetovej vojne
1. 9. – 30. 9. – Posádkový klub. Filatelistická výstava. Pripravuje: npráp. v. v. Jozef Korený, Klub filatelistov a Klub vojenskej histórie protifašistického odboja.

Súhry 2019
11. 9. – 8. 10. – Mestská veža. Mesto Trenčín a Škola umeleckého priemyslu vás pozývajú na výstavu prác študentov a pedagógov odboru fotografický dizajn. Vernisáž výstavy sa uskutoční 11. 9. 2019 o 16.00.

Roman Hudziec – Obrazy
22. 8. – 25. 9. – Trenčiansky samosprávny kraj. Autorská výstava výtvarníka.

Opatová
Kandráčovci

14. 9. – 19.00 – Futbalové ihrisko – Kandráčovci, pôvodným názvom Ľudová hudba Ondreja Kandráča, je východoslovenská hudobná skupina, ktorú v roku 2004 založil primáš Ondrej Kandráč z Krásnej Lúky.

Stará Turá
Remeslá v Starej Turej

13. 8. – 31. 10. – Mestské múzeum. Výstava.

Výstava zvyky a obyčaje Starej Turej
9. 8. – 30. 9. – DK Javorina. Výstava.

Trenčianske Teplice
DuaVente

11. 9. – 17.00 – Kúpeľné námestie. Koncert.

Beckov
Jesenný piknik

14. 9. – Hrad Beckov. Podujatie spája dobrú hudbu, kávu, čokoládu a zábavu. Tešiť sa môžete na burzu starých kníh a hry pre deti. Objednajte si vopred piknikový prútený košík s dobrotami a privítajte s nami veselo jeseň. Podujatie je súčasťou Dní európskeho kultúrneho dedičstva.

Beckov pre všetkých
15. 9. – Hrad Beckov. Zažite dobový jarmok, trhy ako z čias minulých a spoznajte sakrálne dejiny Beckova počas Dní európskeho kultúrneho dedičstva.


120 rokov železničnej trate Jablonica – Brezová pod Bradlom
14. 9. – 8.20 – Brezová pod Bradlom. Klub priateľov železníc Trnavy a okolia (KPŽT) vás pozýva na jazdu mimoriadneho vlaku tvoreného historickými motorovými vozňami na trase z Trnavy do Brezovej pod Bradlom a späť. Na Brezovú vlak dorazí o 11:20 hod. Počas státia v zastávkach Jablonica obec, Hradište pod Vrátnom a Brezová pod Bradlom bude sprievodný program. Zároveň sa dvakrát uskutoční mimoriadna jazda historickej súpravy v úseku Brezová pod Bradlom – Jablonica – Brezová pod Bradlom. Cestovné medzi stanicami a zastávkami v úseku Jablonica – Brezová pod Bradlom je 1 €. Cestujúci budú mať možnosť v Brezovej pod Bradlom prestúpiť na autobus, ktorý ich zavezie až pod vrchol Bradla k mohyle Milana Rastislava Štefánika.

Článok pokračuje pod video reklamou

Nová Dubnica
Divadelné predstavenie

20. 9. – 19. 00 – Kino Panorex. Trenčianske divadlo sa predstaví s hrou na motívy diela Agathy Christie: A tak nezostal žiaden. Desať ľudí a jeden rafinovaný vrah, ukrývajúci sa na ostrove, z ktorého niet úniku. Neznámy hostiteľ a zločiny jeho hostí, ktoré dokázali pred svetom roky ukrývať. Figúrky desiatich malých černoškov, ktoré postupne miznú, vždy keď je niektorý z nedobrovoľných obyvateľov ostrova zavraždený.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zázemie vo finančnom sektore je dôležité. Aj pre bývalého vojaka
 2. SEAT vyriešil problém s bezpečnosťou bezkľúčového prístupu
 3. Na hrúbke záleží. Aj dva centimetre rozhodujú
 4. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
 5. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
 6. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
 7. Nepremeškajte túto šancu. Jedinečná konferencia sa blíži
 8. Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz
 9. Afrika, Ázia a Karibik: Exotické plavby s letenkou a sprievodcom
 10. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid?
 1. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
 2. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
 3. Ochrana klímy spojí slovenské mestá a obce
 4. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
 5. Na hrúbke záleží. Aj dva centimetre rozhodujú
 6. Nepremeškajte túto šancu. Jedinečná konferencia sa blíži
 7. Atos sa stal členom IDSA
 8. Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz
 9. Tepelné čerpadlo - v lete schladí, v zime ohreje
 10. Košický magistrát chce spravovať verejný cintorín a krematórium
 1. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid? 11 834
 2. Máte bolesti hlavy či depresie? Vinníkom môže byť intolerancia 8 188
 3. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 7 683
 4. Ako si správne sporiť v čase nízkych úrokov? 7 228
 5. Afrika, Ázia a Karibik: Exotické plavby s letenkou a sprievodcom 6 637
 6. Vyhrajte cestu okolo sveta 6 037
 7. Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta 4 593
 8. SEAT vyriešil problém s bezpečnosťou bezkľúčového prístupu 4 403
 9. V prvom roku fixný výnos až 8,5 % ročne 4 384
 10. Ako fungujú platby mobilom? Bezpečnosť majú na prvom mieste 4 282

Téma: Kam vyraziť v Trenčíne a okolí


Hlavné správy z SME | MY Trenčín - aktuálne správy

Zmodernizovanú telocvičňu na Strednej odbornej škole v Starej Turej budú môcť žiaci využívať už v tomto roku

Komplexná rekonštrukcia telocvične, ktorú SOŠ Stará Turá využíva nepretržite už viac ako 20 rokov, začala v auguste tohto roku.

Trenčín nestačil na Košice a prvý raz prehral

Trenčania v Košiciach prehrali 2:3.

Vľavo Michail Kuklev (Detva) a Michal Hlinka (Trenčín).

FOTO: Nehoda pri Trenčianskej Turnej. Vodič skončil v nemocnici

Na mieste zasahovali štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru.

Jeden štrajk klímu nezlepší. Rebelovať treba príkladom, hovoria učitelia

Pedagógovia sa v Trenčíne vzdelávali, ako pútavo učiť o klimatickej zmene.

OSN sa v súčasnosti snaží o to, aby krajiny vystupňovali svoje úsilie v boji proti klimatickým zmenám.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

AKTUALIZOVANÉ: Adam neprišiel do školy, polícia po ňom vyhlásila pátranie

O školákovi od včera rodina nemala žiadne informácie. Našli ho dnes popoludní.

FOTO: Nehoda pri Trenčianskej Turnej. Vodič skončil v nemocnici

Na mieste zasahovali štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru.

Zosuv zahatal lesnú cestu medzi Oravskou Lesnou a Zázrivou

Cesta medzi Oravskou Lesnou a Zázrivou patrí Lesom Slovenskej republiky.

Vybrali SME

Už ste čítali?