Streda, 12. august, 2020 | Meniny má DarinaKrížovkyKrížovky

SLOVNAFT CUP: Stankovce uspeli v derby, AS bez problémov postúpil do 3. kola

Včera tri tímy z regiónu odohrali zápasy 2. kola Slovnaft Cupu.

Zo zápasu MŠK Tisovec - AS Trenčín.Zo zápasu MŠK Tisovec - AS Trenčín. (Zdroj: Jozef Mikuš)

Tisovec – Trenčín 1:8 (0:2)

Od úvodu stretnutia bolo na ihrisku badať rozdiel troch súťaží. Domáci tím nastúpil s prílišným rešpektom a od úvodnej minúty sa zasunul pred vlastného brankára. Už v 7. min hry upratal loptu do siete svojou ľavačkou Čatakovič – 1:0. V 34. min sa presadil Roguljič, ale to bolo z našej strany všetko na prvých štyridsaťpäť minút. Hre akoby chýbala trpezlivosť. Takmer každá lopta mierila kolmo hore a na mokrom teréne ju nebolo jednoduché presne adresovať, a ani spracovať.

Hneď v prvej minúte druhého polčasu prišiel faul v jedenástke na striedajúceho Buyla a Čatakovič z penalty nezaváhal – 3:0. Naša hra sa spresnila a prišli aj ďalšie góly. V 55. a 56. min sa presadil Roguljič, ktorý tak zaznamenal hetrik – 5:0. Po hodine hry kopal pokutový kop aj súper a Husanik znížil – 1:5. V závere stretnutia strelil dva góly Kadák a v predposlednej minúte súboja uzavrel svoj hetrik aj Čatakovič – 8:1.

Góly: 62. Husanik (z 11 m) - 7., 47. (z 11 m) a 89. Čataković, 34., 55. a 56. Roguljić, 75. a 84. Kadák, R: Marhefka, 381 divákov
TRENČÍN: Šemrinec - Julien, Šulek, Čataković, Koolwijk, Bukari, Corryn, Roguljić (64. Kadák), Slávik, Lamine, Laczkó.

Tr. Stankovce – Častkovce 3:0 (1:0)

Zápas bol od začiatku vyrovnaný, útoky sa striedali na oboch stranách, ale do vyložených šancí sa hráči nedostávali. Strelci skúšali pozornosť brankárov strelami zo strednej alebo väčšej vzdialenosti, ale bez úspechu. Dlhé minúty sa hral obojstranne rýchly, ofenzívny futbal, ale šance neprichádzali. V 31. min. dostal loptu do behu Vaško, unikol po pravom krídle a svoje sólo zakončil strelou do siete – 1:0.

Súvisiaci článok REGIONÁLNY FUTBAL: Myjava zdolala majstra, Horná Súča strelila päť gólov, derby v Čachticiach Čítajte

Aj v druhom polčase bol zápas vyrovnaný a naďalej otvorený. V 53. min. skúšal pozornosť domáceho brankára Sládek, ale Horváth bol pozorný. Na druhej strane bol v 56. min. v šanci Vaško, ale obrana mu strelu zblokovala na roh. V 57. min. Komorovský ideálne zacentroval do šestnástky na Vaška a ten hlavou prekonal brankára hostí – 2:0. Po tomto góle hráči Častkoviec otvárali hru v snahe zvrátiť nepriaznivý stav, čo využívali domáci hráči na rýchle brejky a prečíslenie obrany hostí. V 83. min. unikol Vaško, ideálne nahral úplne voľnému Škvarkovi a ten sa nemýlil – 3:0.

Góly: 31. a 57. J. Vaško, 83. P. Škvarka, R: Ivan Šlosár, 250 divákov
TR. STANKOVCE: D. Horváth - P. Antošík, K. Komorovský (71. S. Marcinát), S. Kvasnica, S. Marušinec, M. Nosek, P. Čibík, T. Svatík (54. P. Škvarka), J. Repa, M. Ďuráči (68. M. Ďanovský), J. Vaško
ČASTKOVCE: J. Škultéty - A. Mizerák, M. Mišák, C. Adrame Sarr, O. Kurín, J. Halás, J. Husár (68. R. Šiko), A. Kováčik (84. M. Kvasnička), M. Adamec, M. Madro (46. I. Zelenay), P.