BÁNOVCE NAD BEBRAVOU. Majiteľov áut, ktoré už nejazdia a sú dlhodobo niekde odstavené, v tejto súvislosti samospráva upozorňuje na to, že bude postupovať obdobne s tým, že náklady na odtiahnutie budú znášať oni. Informovala o tom v utorok v tlačovej správe.

„Keďže majiteľ vozidla na Cibislavskej ulici už dlhšie nerešpektoval výzvy na odstránenie vozidla v dodatočnej lehote, ktoré mu boli prvotne zaslané mestskou políciou a následne mestom Bánovce nad Bebravou ako správcom cesty, rozhodlo sa mesto vykonať odtiahnutie vraku v zmysle miestnej normy prostredníctvom poverenej osoby na parkovisko v Prievidzi," uviedla samospráva.
Mesto v tejto súvislosti upozorňuje majiteľov motorových vozidiel na to, že za vrak sa považuje každé vozidlo, ktoré je trvalo vyradené z evidencie alebo trvalo nespôsobilé prevádzky, teda svojím technickým stavom nespĺňa podmienky bezpečnej a plynulej cestnej premávky či vzbudzuje dojem zanedbania. "Vraky automobilov vplývajú na okolie neestetickým vzhľadom, sú potenciálnym ohrozením životného prostredia a zaberajú parkovacie miesta. I keď majiteľ vraku nerešpektuje výzvy na odstránenie vozidla, musí si byť vedomý toho, že bude znášať náklady súvisiace s odtiahnutím a zabezpečením vraku," zdôraznila samospráva.