Trenčín s prvým víťazstvom. Hrdinom Čatakovič

Futbalisti AS Trenčín porazili Dunajskú Stredu.

ilustračné fotoilustračné foto(Zdroj: FB AS TRENČÍN)

AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (0:1

V zápase dvoch ofenzívne ladených mužstiev mali prvú vážnejšiu príležitosť „domáci“ Trenčania. Po prihrávke zľava tečoval loptu v ťažkom uhle Depetris, gólman Jedlička dokázal vytesniť jeho pokus na roh. Trenčania boli na začiatku zápasu aktívnejší, chýbala im však lepšia finálna prihrávka, prípadne presnejšie zakončenie. Postupne začali iniciatívu preberať hostia, v 19. minúte sa po Blackmanovom sóle cez dvoch hráčov a prihrávke na Kristophera Vidu tešil sektor hostí.

Súvisiaci článok Škrtel si definitívne našiel nový klub, opäť si zahrá v Lige majstrov Čítajte

Pomalej strele k ľavej žrdi sa gólman Šemrinec mohol iba bezmocne prizerať. Tempo hry po góle opadlo, ojedinelý pokus hostí po zlej rozohrávke Trenčína skončil strelou spoza pokutového územia. K. Vida však druhý gól po strele do stredu brány nepridal. Len o malý moment neskôr pohrozila opäť Dunajská Streda, po Divkovičovej presnej prihrávke z krídla Ramirez v tutovke netrafil bránu Trenčína.

V 41. minúte sa po niekoľkých odrazoch lopty v pokutovom území ocitol nečakane zoči voči Šemrincovi Divkovič, aj on však z tesnej blízkosti mieril vedľa.

Súvisiaci článok AS získal hráča s barcelonskou minulosťou Čítajte

Do druhého polčasu urobil tréner hostí jednu zmenu v zostave. Ramireza nahradil Čmelík. N začiatku 49. minúty mali zaujímavú šancu Trenčania. Po prihrávke Bukariho, ktorý prišiel s loptou až do pokutového územia strieľal Depetris. Z 10 metrov netrafil loptu ideálne a Jedlička tak jeho pokus zvládol vyraziť. V 53. minúte prišlo vyrovnanie, Maté Vida prehral osobný súboj na svojej polovici, Rogulič našiel Abdula Zubairua a ten pekným oblúčikom vyrovnal na 1:1.

Pokus K. Vidu z kraja pokutového územia v 60. minúte vyrazil Šemrinec, z následného rohového kopu si po hlavičke Kružliaka mohol zákrok zopakovať. O necelé 3 minúty sa v čistej šanci z 11 metrov po Vidovej prihrávke z krídla ocitol Divković. Miesto do brány však trafil južnú tribúnu žilinského štadióna.

Po priamom kope v 67. minúte odpískal rozhodca pokutový kop za ruku jedného z hráčov v múre. Kristopher Vida napálil svoj pokus do ľavej žrde a tak sa stav nemenil. Na druhej strane sa o minútu dostával do čistej šance Depetris, Jedlička si s Kružliakom a so šťastím poradil. V 74. minúte sa po Blackmanovej prihrávke a Kleščíkovom zaváhaní dostal k šanci Čmelík, v pokutovom území však nemieril presne. Po prudkom priamom kope v 85. minúte minul bránu z tesnej blízkosti hlavou Abdulrahman.

Súvisiaci článok Zdeno Chára sa musí pripravovať v Piešťanoch, v Trenčíne nebolo miesto Čítajte

O chvíľu nato napálil svoj pokus Bukari z ostrého uhla len do bočnej siete. Po uplynutí riadneho hracieho času ešte Čmelíkov prízemný center napálil tesne vedľa v stopercentnej šanci K. Vida, aby o minútu na to rozhodol po protiútoku striedajúci Hamza Čataković. Z kraja pokutového územia napálil nechytatelne k vzdialenejšej žrdi. V stretnutí, torému v prvom polčase chýbalo tempo tak vyhral ten šťastnejší - AS Trenčín.

Góly: 54. Zubairu 90.+3. Čataković - 19. Vida. Rozhodovali: Glova - Somoláni, Jánošík, ŽK: Zubairu, Šulek - Ramirez, Ronan, Kružliak, 663 divákov

Trenčín: Šemrinec - Ligeon (80. Slávik), Šulek, Kleščík, Julien - Zubairu, Koolwijk - Roguljič (64. Čataković) - Bukari (90+ Kadák), Depetris, Comvalius

Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna, Oravec, Kružliak, Blackman - M. Vida - K. Vida, Ronan - Abdulrahman, Divković (68. Fábry) - Ramirez (46. Čmelík)

1. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  2. Na otočku či pár dní. Tieto výlety za hranice zvládnete hocikedy
  3. Ako budeme jesť v roku 2020? Letí výstrednosť aj ekológia
  4. First moment Turecko: Deväť hotelov len pre dospelých
  5. Viete, prečo sú dôležité ekologické predajne?
  6. Prichádza nová doba: firmy, ktoré riešia spoločenské problémy
  7. Slovenský magazín čítajú v 83 krajinách sveta. Viete, o čom je?
  5. Česko-Slovenský ples sa blíži, v predaji sú posledné vstupenky
  6. Nezabudnite na svoju povinnosť do konca januára 2020!
  7. Na otočku či pár dní. Tieto výlety za hranice zvládnete hocikedy
  8. myhive Polus Towers menia meno na myhive Vajnorská
  9. Ako budeme jesť v roku 2020? Letí výstrednosť aj ekológia
  10. Ako na nový rok… Za toto rozhodne neplaťte!

V Zápase hviezd triumf tímu Gáborík, Nagy sa zaskvel v súťažiach

V Zápase hviezd hokejovej Tipsport ligy zvíťazil Tím Mariána Gáboríka nad Tímom Mariána Hossu 16:14.