Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Futbalistky Myjavy vyhrali Neymarov turnaj

Skvel úspech sa podaril futbalistkám Spartaka Myjava. Tie vyhrali svetov finále Red Bull Neymar Jr´s Five 2019.

Dievčatá z Myjavy dosiahli veľký úspech. Dievčatá z Myjavy dosiahli veľký úspech. (Zdroj: ARCHÍV SPMY)

MYJAVA. Fantastická správa dnes dorazila z Brazílie, kde sa aktuálne nachádza ženský tím Spartaka Myjava, ktorý za oceán vycestoval na svetové finále turnaja Red Bull Neymar Jr´s Five 2019.

Na tomto podujatí sa myjavské hráčky prvý raz predstavili už v roku 2018, kedy tu obsadili krásne tretie miesto. No tento raz sa s bronzovou priečkou neuspokojili, turnaj vyhrali a domov privezú trofej za svetové prvenstvo.

Súvisiaci článok AS Trenčín pred novou sezónou s viacerými hráčskymi zmenami Čítajte

Futbalistky Spartaka Myjava boli na turnaji zaradené do skupiny B, v ktorej si postupne zmerali sily s tímami Japonska, Talianska, Anglicka a Brazílie. V prvom dueli kopaničiarky deklasovali Japonky 5:0, potom podľahli Taliankám 0:1, v stretnutí s Anglickom zdolali ostrovanky 5:1 a napokon remizovali s domácou Brazíliou 0 : 0.

Do semifinále tak postupovali z druhého miesta so ziskom siedmich bodov. Preskočilo ich Japonsko, ktorého hráčky získali v skupinovej fáze deväť bodov. Zo skupiny A sa do semifinále prekopali USA a Kanada.

Súvisiaci článok O Lobotku údajne prejavil záujem taliansky veľkoklub Čítajte

Myjavčanky nenechali nič na náhodu a americké hráčky vyprevadili z postupového boja výsledkom 5:0. V druhom stretnutí zdolali Japonky Kanadu 4:0 a vo finálovom meraní síl tak mohli diváci vidieť Myjavčanky a futbalistky z Krajiny vychádzajúceho slnka.

No a tu prišla hviezdna chvíľa žien Spartaka Myjava, ktoré sa po víťazstve nad Japonskom 2:1 gólmi Andrei Bogorovej mohli tešiť z celkového víťazstva na turnaji a trofej im odovzdal osobne hráč PSG, Neymar.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Dukla bojovala, proti Novým Zámkom vydrela body

Zverenci trénera Jána Pardavého zdolali Nové Zámky.

Trenčín prehral s Miškovcom o tri góly.

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.