Čestná cena sa udeľuje popredným osobnostiam mesta, ktoré výraznou mierou prispeli k jeho rozvoju a zviditeľneniu v rôznych oblastiach života. V tomto roku cenu získalo päť osobnosti.
Adrián „Dio“ Dedík, za prínosnú prácu s mládežou v oblasti skautského hnutia
Členom Slovenského skautingu je od roku 1990. Vykonával skautské funkcie radca skautskej družiny, vodca skautského oddielu. V súčasnosti je vodcom 15. skautského zboru Javorina Nové Mesto nad Váhom. Občiansky aktivista, spoluzakladateľ Slovenskej asociácie westernového jazdenia a ródea, spoluzakladateľ Občianskeho združenia Country western live i Občianskeho združenia Slovenské podzemie – Čachtické podzemie. Je členom neziskovej organizácie Stráž prírody, Lesnej stráže, Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny a Mineralogického klubu. Spoluorganizátor Lubinského ródea, certifikovaný lesný pedagóg, držiteľ zlatej Janského plakety za darcovstvo krvi.
Alica Ďurišová, za obetavú prácu v zdravotníctve a osobitný prínos v oblasti pneumológie
Po skončení štúdia medicíny na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach pracovala v Detskom odbornom liečebnom ústave respiračných chorôb v Dolnom Smokovci a neskôr v Odbornom liečebnom ústave respiračných chorôb v Hornom Smokovci. V Novom Meste nad Váhom pôsobila od roku 1979 do roku 2018. Okrem náročnej služby na pľúcnej ambulancii vypomáhala nočnými službami v Domove dôchodcov v Hrachovišti. Do roku 1999 pracovala sama s kolektívom zdravotných sestier, rtg – laborantov a biochemickou laborantkou. Nové poznatky naďalej získavala účasťou na pneu-mologických prednáškach.

Milan Turovský, za úspešnú športovú činnosť
Od detstva miloval futbal. Po krátkom čase zistil, že ho najviac láka brankársky post. Ani základná vojenská služba ho od futbalovej brány neoddelia a hrával za Rudú hvězdu Znojmo. Po vojenčine sa vrátil do Nového Mesta nad Váhom, kde futbalovú bránu strážil úspešne ďalších trinásť rokov. Jeho najväčším klubovým úspechom bol postup do II. Slovenskej národnej ligy v sezóne 1983 – 84. Svoju aktívnu činnosť v TJ Považan ukončil ako 34-ročný. Na novomestský futbal nezanevrel ani po svojom odchode z aktívnej činnosti a trénoval brankárov.
Mária Vitásková, za pedagogicko-výchovnú a riadiacu prácu v školstve
Od roku 1997 je riaditeľkou Gymnázia Milana Rastislava Štefánika v Novom Meste nad Váhom. Významnou mierou sa zaslúžila o rozvoj najstaršej výchovno-vzde-lávacej inštitúcie svojho typu na území mesta. Škola pod jej vedením dosahuje výborné výsledky vo vzdelávaní, v celoslovenských súťažiach, ale i medzinárodných projektoch Socrates Comenius, Socrates Erasmus, Program cezhraničnej spolupráce s družobnou školou Gymnázium Uherské Hradiště, Adopcia na diaľku, Komprax. Pod jej vedením dosiahla škola viacnásobný úspech v rámci programu Euroscola. Jej zásluhou, po spolupráci so španielskym veľvyslanectvom a mestom Nové Mesto nad Váhom, vzniklo Bilingválne slovensko-španielske gymnázium, v ktorom bola v rokoch 2004 – 2015 riaditeľkou.

Helena Vrtichová, za úspešné pôsobenie v oblasti populárnej a vážnej hudby
Ako mladá speváčka sa prihlásila do súťaže talentov – Zlatá ruža v Detve, ktorú vyhrala. Na Jihlavskej súťaži Intertalent obsadila 2. miesto. Potom prijala pozvanie do Prahy, kde spolupracovala s kapelami a orchestrami, natočila množstvo pesničiek a prvý jej veľký hit Pražská holka. Absolvovala koncertné turné v zahraničí a po návrate na Slovensko sa zúčastnila Bratislavskej lýry. Natočila množstvo pesničiek s najväčším hitom Diridonda. Neskôr pokračovala vo vlastnom koncertnom programe s mnohými hosťami. Nasledovali pozvania do televíznych relácií Repete, Senzi Senzus, Drišľakoviny, Kaviareň Slávia, Dni poš-ty, Spievanie na úväzok, Manželstvo po päťdesiatke, Kakao. Vo všetkých programoch bola vždy predstavovaná ako spievajúca poštárka z Nové Mesta nad Váhom.