Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Smoliarsky zápas pre P. Bötcherovú, oku lahodiace góly L. Petríkovej

3. kolo nadstavbovej časti I. ligy hádzanej: Štart Trenčín - ŠKP Topoľčany 36:25 (17:16)

Zostava a góly Štartu: Grandtnerová - Uhliarová 14/3, Petríková 13/3, Ferančíková, Z. Bahýlová 3, Bötcherová, Hollá 3, Tvrdoňová 2, Filipovičová 1. Vylúčené 7:9, sedmičky 6:7. Pred 80 divákmi rozhodovali Pokorný a Pastierik.

Vzájomný súboj dvoch tabuľkových susedov sa niesol v prvom polčase v znamení vyrovnanosti. Trenčianky začali vo svižnom tempe a po dvoch minutách vyhrávali 2:0. Hráčky z mesta piva však vôbec nerezignovali a vždy úspešne doťahovali dvoj-trojgólový náskok súpera a vyrovnávali stav. Je zaujímavé, že ani raz sa im ale nepodarilo strhnúť vedenie na svoju stranu, hoci neraz mali k tomu veľmi blízko. Veď v priebehu prvého dejstva bol stav stretnutia 3:1, 3:3, 6:4, 7:7, 10:8, 13:10, 15:15 a pod.

Oba kolektívy sa však nevyhli niektorým chybám najmä v defenzíve.
Počas prestávky mali obaja tréneri určite čo povedať svojím zverenkynam, ktoré kopili nedostatky v rôzných herných činnostiach.

Druhý polčas začal s malým časovým oneskorením, nakoľko delegát stretnutia M. Nagy s Bánoviec n/B. sa akosi „pozabudol“ v zasadačke klubu. Úvod druhého polčasu sa takmer navlas podobal tomu prvému, keď Trenčianky viedli a súper stále iba doťahoval skóre, keď v 36. min bol stav 20:20.

V 43. min sa nešťastne zranila nikým neatakovaná hráčka Štartu Petra Bötcherová, ktorá sa s veľkým plačom zosypala na palubovke a spočiatku to vyzeralo na zlomeninu nohy. Lekár družstva Dr. M. Mach hráčku ošetroval ako len vedel, ale postihnutá musela byť nakoniec odvezená do nemocnice na röntgenové vyšetrenie. Bolo šťastím v nešťastí, že zlomenina sa nepotvrdila, ale Bötcherovej boľavá noha skončila nakoniec v dlahe s dobou liečenia asi 4 týždne. Samozrejme, že zranenie tejto ambicióznej hráčky bude citeľnou stratou pred celé družstvo a taktiež aj pre trénera P. Sabadku. Je zaujímavé, že táto hráčka mala patričnú smolu už v predchádzajúcom domácom stretnutí so Zlatnou, kde jej zasa pri vzájomnom súboji zapadol jazyk.

Akoby takou vďakou pre zranenú spoluhráčku bolo zvýšenie úsilia domáceho kolektívu, ktorý sa herne stmelil a začal dávať aj vytúžené góly, hoci na palubovke bola určitá obojstranná nervozita. Za stavu 28:24 tréner hostí si vybral oddychový čas, ale vynikla brankárka Grandtnerová, ktorá zneškodnila niekoľko tutoviek, vrátane nepríjemnej strely do hlavy.

Peknými, oku lahodiacimi gólmi spred bránkoviska sa zaskvela dobre hrajúca Lucia Petríková. V závere zápasu už jednoznačne dominoval domáci kolektív, ktorý si vytvoril sľubný gólový náskok a dotiahol stretnutie nakoniec do výrazneho víťazného konca.

V nasledujúcom 4. kole sa hráčky Štartu Trenčín predstavia na palubovke súpera - SC. St. Lodiar v Zlatnej na Ostrove. Zápas sa uskutoční v sobotu 21. mája o 18. h.