Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. trieda Sever

Ivanovce – Chocholná-Velčice 4:1 (2:0)
V susedskom derby zápase domácim vyšiel úvod stretnutia. Už v 2. min po rohovom kope a následnej hlavičke skóroval Lukáčik. V 7. min zahrali hostia v pokutovom území rukou a následne pokutový kop premenil s prehľadom Kudla. Od 20. min prevzali iniciatívu na svoje kopačky hostia. Vypracovali si aj dve čisté šance, ktoré nepremenili. Domáci v 38. min nastrelili tyč. Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, ich aktivita bola korunovaná dvoma gólmi v 65. min strelou spoza šestnástky Chlapíkom a v 78. min s priameho kopu Ťazimom. V druhom polčase obe mužstvá nastrelili jeden krát tyč. Hostia znížili v 88. min Tuharským. Víťazstvo domácich je plne zaslúžené, pretože sa viac oň pobili a zabojovali.
Góly: Lukáčik, Kudla z pok. kopu, Chlapík, Ťazim – Tuharský J. Rozhodoval: Baláž, 80 divákov.
Vlado Fabián

Drietoma – Bobot 2:2 (1:1)
Domáci tréner mal starosti so zostavením mužstva na zápas. Bolo to vidieť aj na jednotlivých postoch, keď jeden z brankárov hral na poste obrancu. Už 2. min vyzerala pre hostí gólovo, ale Káčerovu strelu vyrazil domáci brankár. Domáci stále hrali strpnuto, čo využili hostia v 13. min sa ujali vedenia peknou strelou Šmehíla. Hostia vsadili na obranu a lopty len nakopávali na stranu domácich. V 19. min sa domáci predsa dočkali, presadil sa Sokolovič a upravil na 1:1. Do polčasu sa už toho veľa neudialo, lebo futbal nebolo vidieť ani na jednej strane. Cez prestávku bolo v domácej kabíne hlučno, ale úvodné minúty tomu nenasvedčovali, že sa niečo zmení, lebo už v 50. min opäť prehrávali z priameho kopu Masára a trápenie pokračovalo. Od 60. min hrali hostia len desiati, keď po druhej žltej karte bol vylúčený Džubina. Domáci konečne zatlačili a v 78. min po strele Meravého zmenil smer lopty hosťujúci hráč a tá skončila v siete. Od tejto chvíle hostia každú loptu zakopli a z Drietomy si odviezli bod.
Góly: Sokolovič, Meravý – Šmehíl, Masár. Rozhodoval: Dohál, 50 divákov, ŽK: 2:3, ČK: 0:1.
Dorast: Drietoma – P. Bystrica B 1:0 Gól: Babrnák, Žiaci: Bošany – Drietoma 5:1 Gól hostí: Mazáň.
Marián Šugra

V. Bierovce/Opatovce – TTS Trenčín 0:2 (0:1)
Domáce mužstvo s novou obrannou štvoricou utrpelo trošku nezaslúženú prehru, nakoľko mladí hráči hostí boli fyzicky lepší, rýchlejší v kombináciach, ale na strelecké pokusy jednoznačne domácich porazil brankár hostí, ktorý vychytal minimálne štyri gólové príležitosti. Hostia išli do vedenia hneď v úvode zápasu, keď trestný kop z 25 metrov brankár domácich neudržal, obrana mu nepomohla a hosťujúci hráč na dva krát dorazil loptu do brány. Domáce príležitosti vychytal brankár hostí. V druhom polčase domáci s podporou vetra nevyužili rozhodujúci moment, keď traja hráči domácich na tri pokusy nedokázali prekonať brankára hostí. A tak z protiútoku hostia po nedorozumení obrany domácich so šťastným tečom zvýšili na 2:0. Príjemným spestrením víkendu bolo šesťdesiate výročie narodenín bývalého hráča, kapitána, predsedu TJ Pazúra Viliama, ktorému poblahoželali súčasní predstavitelia TJ a obce.
Góly: Štefánek 2. Rozhodoval: Stračiak, 50 divákov, ŽK: 1:1.
Žiaci: V. Bierovce/Opatovce – Tr. Teplá 1:7 (0:2)
Peter Oravec

Svinná – Zamarovce 4:0 (0:0)
Prvý polčas bol zo strany domácich rozháraný, podali slabý výkon. V druhom polčase po prestriedaní domáci pridali a prejavilo sa postavenie mužstiev v tabuľke.
Góly: Hošek, Kožej, Sabo, Mliečko. Rozhodoval: Puna, 80 divákov.
Dorast: 1:1 (0:0), Žiaci: Mn. Lehota – Svinná 6:2.
(jh)

Mn. Lehota – Tr. Turná 1:3 (1:3)
Góly hostí: Lapšanský 2, Chorvát P. Rozhodoval: Valápka, 100 divákov.

Neporadza – Skalka n/V. 2:1 (1:1)
Domáci si vypracovali veľké množstvo gólových šancí, z ktorých z hry využili iba jednu. Hostia v prvom polčase vyrovnali, keď premenili pokutový kop. V druhom polčase kopali aj domáci pokutový kop, ktorý premenili Rastislav Lašo.
Góly domácich: Lašo, Sypták. Rozhodoval: Žákech, 40 divákov.
(mk)

Ľuborča – Záblatie 2:0 (0:0)
Po troch víťazstvách v priebehu týždňa na ihriskách súperov sa po dlhšom čase futbalisti Ľuborče predstavili pre domácim publikom. V prvom polčase sa im však vôbec hra nedarila a futbalovejším dojmom pôsobil súper. Avšak gólovú šancu si nevypracovalo ani jedno mužstvo. Po prestávke domáci zvýšili aktivitu a vypracovali si niekoľko gólových príležitostí, ktoré však nepremenili. Avšak skórovali po hrubej chybe súpera, keď otvoril skóre Mutňanský. Hosťom sa naskytla veľká príležitosť na vyrovnanie v 75. min, keď rozhodca nariadil pokutový kop proti domácim, ale Bosého strelu bravúrne zlikvidoval brankár Husár. V 79. min definitívne rozhodol o výsledku gól Štefánka, keď jeho center si zrazil hosťujúci brankár do vlastnej siete.
Góly: Mutňanský, Štefánek. Rozhodoval: Jelínek, 150 divákov.
Dorast: Ľuborča – Horná Súča 5:2 (2:1), dohrávka: Ľuborča – Tr. Turná 1:0 (0:0)