FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Čachtice – Selec 3:1 (2:0)
V priemernom zápase domáci využili až piatu čistú šancu, keď po rohu doklepol do brány Opatovský. O tri minúty prekvapil brankára hostí strelou z priameho kopu, z autovej čiary Ján Herák. Hostia znížili na 2:1 po strele z hranice pokutového kopu. Domáci v závere poistili svoje víťazstvo tradičným strelcom Michalom Trebatickým.
Góly: Opatovský, Ján Herák, Mi. Trebatický – Dušák.
ŽK: T. Imriška – Hlavatý, Horňák, Masaryk. Rozhodoval Klimčík, 100 divákov.
Čachtice: Zemka – Križák, Ma. Trebatický, Selecký, T. Imriška, Ján Herák, J. Imriška, Hadbábny, Moravčík, Mi. Trebatický, Opatovský, striedali K. Herák, Balala, Šimo.
Selec: Puna – Hrbas, Fabián, Hlavatý, Horňák, Vavruš, Púček, Chromý, Sulo, Masaryk, Dušák, striedal Godál.
Marián Halák

Mel.-Lieskové – Stará Turá 0:1 (0:0)

Dolná Poruba – Kľúčové 4:4 (1:4)
Domáce mužstvo v prvom polčase predvádzalo futbal slabej, miestami až žiackej úrovne a už v 4. minúte prehrávali 0:1 zásluhou Vydrnáka. Na 0:2 v 8. minúte zvyšoval Kiačik. V 30. minúte trestal Kendera na 0:3 a keď v 40. minúte prehrávali po góle Vydrnáka už 0:4, zdalo sa, že o zápase je rozhodnuté. V 45. minúte vykresal iskierku nádeje na dobrý výsledok Jozef Suchý, keď znížil na 1:4. To čo predviedli domáci v druhom polčase poriadne zamrazilo úsmev hosťom. Pretože v úvode druhého polčasu znížil na 2:4 Dohál, na 3:4 upravil Rast. Suchý a v 63. minúte už bolo 4:4 – opäť zásluhou Rasťa Suchého. Domáci bojovnosťou a dobrou hrou ešte opečiatkovali bránu hostí a pri troške šťastia mohli aj zvíťaziť.
ŽK: Jozef Suchý - Sabadka, Kudlík. Rozhodoval Špaček, 100 divákov.
Dolná Poruba: Milota – Peter Suchý, Ivan Suchý, Uhlárik, Kikta, Dohál, Jozef Suchý, Martinák, Rast. Suchý, Horniak, Kaukal, striedal Koteš.
Kľúčové: Ronec – Strečanský, Sabadka, Kudlík, Kendera, Gajdošík, Vydrnák, M. Kiačik, Vavruš, A. Kiačik, Papiernik.
Milan Suchý

Soblahov – Horné Srnie 2:2 (1:0)
V zápase veľmi dobrej úrovne sa hral útočný futbal v podaní oboch mužstiev. Domáci sa ujali vedenia v 28. minúte z trestného kopu, keď vymietol šibenicu hosťujúcej brány Martin Jambor. Hneď na začiatku druhého polčasu Lazar zvýšil na 2:0. Potom sa presadili hostia. Najskôr v 53. minúte Kebísek znížil a v 72. minúte si dali domáci nešťastný vlastný gól – 2:2. Do konca zápasu sa už nikomu nepodarilo skórovať, a tak sa zápas skončil deľbou bodov.
ŽK: Fabo – Kresánek, Sekula. Rozhodoval Jančo, 150 divákov.
Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, P. Rehák, Fabo (T. Rehák), Kačena, Halgoš, Talian, Lazar (Gerbel), Jambor, Huszlicska.
Horné Srnie: Horný – Ďuriš, Kresánek (Vandžala), P. Šimko, B. Cíbik, M. Cíbik, P. Chlebana (Ďurík), Kubíček, Kebísek, M. Šimko, Sekula.
Marián Šedivý

Trenč. Teplice – Trenč. Teplá 3:0 (0:0)
V prvom polčase sa hral obojstranne otvorený futbal so šancami na oboch stranách. Pri nástupe do druhého polčasu striedajúci hráč Jaška pripravil dobrú pozíciu pre Fialu a ten zblízka prekonal hosťujúceho brankára. O dve minúty neskôr domáci hráč Jaška trafil žrď. Čo sa mu nepodarilo v 48. minúte, mu vyšlo po rohu v 64. minúte, keď z voleja upravil na 2:0. Domáci hráči pokračovali vcelku v dobrom výkone a po akcii celého útoku Tomáš Krivda zvýšil na konečných 3:0.
Hralo sa bez kariet, rozhodoval Kyška, 80 divákov.
Trenč. Teplice: Škrovánek – Kováčik, Margetiak, Horný (Jaška) Krivda, Šebík (Igaz), Šimko (Majo), J. Červený, D. Červený, Fiala, Podpera.
DORAST: Trenč. Teplice – Bobot hostia nepricestovali.
Rudolf Mrázik

Nová Ves n/V – Horná Súča 2:1 (1:1)
V 10. minúte stretnutia po individuálnej akcii strelil gól Zelenák a zdalo sa, že to bude jednostranná záležitosť domácich, ktorí ešte nepremenili niekoľko gólových príležitostí. Ale v 40. minúte stretnutia po hrubej chybe brankára domácich, ktorý z výkopu nastrelil hosťujúceho Andreja Častulína, tento hráč nezaváhal a strelil gól do prázdnej brány. V druhom polčase sa v 65. minúte ujali domáci vedenia po hlavičke Janča. Vo zvyšnom čase sa mužstvá akoby uspokojili s výsledkom hry a zápas sa dohral bez vážnejších príležitostí.
Góly: Zelenák, Jančo - A. Častulín.
Hralo sa bez kariet, rozhodoval Pavlovič, 100 divákov.
Nová Ves n/V: D. Kukučka – Suchý, Tomčík, Mikušík, Zelenák, Jančo, Marček, Koritina, Masár, Matulja, Blaško, striedali Gábor, Seneši, Kačina.
Horná Súča: Pekárek – Mrázik, Žáček, P. Častulín, Janči, Panák, Jurica, Sádecký, Pečeňanský, A. Častulín, Kučerák, striedal J. Machara.
Pavol Pristaš

Dolná Súča – Dubodiel 3:1 (1:0)
Úvod zápasu lepšie vyšiel domácim chlapcom. V 11. minúte založil akciu na vlastnej polovičke obranca Kišš, pekne vysunul dlhým pasom Hlávka, ktorý prihral pred bránku Sedláčkovi a ten do odkrytej brány s prehľadom skóroval. Potom pohrozil ešte dobrou strelou Pleva, tá však tesne minula hosťujúcu bránku. Hostia sa nevzdávali a tiež vystrelili dvakrát nebezpečne na domácu bránu. Najväčšiu šancu hostí zahodil v 45. minúte B. Malec, keď jeho strelu bravúrne vyrazil na roh domáci brankár M. Hlávek. Druhý polčas opäť vyšiel lepšie domácim. Obranou hostí sa pekne prekľučkoval domáci Pleva, v šestnástke ho hostia sfaulovali a nariadený pokutový kop v 52. minúte bezpečne premenil R. Hlávek. V 75. minúte sa obranou hostí pre zmenu zase prekľučkoval Dobo, prihral voľnému Hlávkovi a ten zvýšil do prázdnej brány na 3:0. Hostia sa ale stále nevzdávali a v nadstavenom čase sa im podarilo znížiť Knollom z jedenástky na 3:1.
Rozhodoval Mrázik, 100 divákov.
Dolná Súča: M. Hlávek – R. Hlávek, Dobo, Kišš, Psota, Pleva, Slezák, Sedláček, Žúži, Fábik, Vavro.
Dubodiel: L. Petrík – D. Malec, M. Malec, Knoll, V. Malec, Kúdela, Červený, Doktor, Hostačný, B. Malec, T. Petrík.
DORAST: 2:0. Góly: Fábik, Šedivý.
Jaroslav Šedivý

Veľká Hradná – Hôrka n/V 0:0
Domáci boli proti vedúcemu celku tabuľky vyrovnaným súperom. Obe mužstvá si vypracovali dobré príležitosti, no útočníci buď mierili vedľa, alebo pozorní brankári ich príležitosti zlikvidovali. V jarnej časti sa v domácej bráne vystriedalo až päť brankárov, treba však povedať, že ani jeden nesklamal.
ŽK: Hrabovský (Hôrka). Rozhodoval Felgr, 90 divákov.
Veľká Hradná: R. Masár – Mar. Petrík, P. Ježík, Berec, Sýkora, Mil. Petrík, Ma. Kováč, Mi. Kováč, P. Kováč, J. Ježík, Lobotka.
Hôrka n/V: Turovský – Vavro, Uhlík, Škoda, Mikuška, Némethy, Sevald, Koritina, Toráč, Hrabovský, Galbavý.
František Kováč

Dohrávané 17. kolo (piatok 6. 5.):
Trenč. Teplá – Čachtice 5:0 (4:0), góly: Blaho, Hošták, Martinus, Beňo, Šubert. Dolná Súča – Mel.-Lieskové 1:1 (1:0), góly: Sedláček – Horňák. Veľká Hradná – Dolná Poruba 2:0 (2:0), góly: Karol Kováč, Peter Kováč. Selec – Soblahov 1:1 (1:1), góly: Masaryk - Talian. Dubodiel – Kľúčové 4:0 (2:0), góly: B. Malec, M. Červený, M. Malec, Hostačný. Horná Súča – Stará Turá 3:2 (1:0), góly: Kučerák 2, Sádecký – Baran, Horňák. Nová Ves n/V – Trenč. Teplice 2:0 (2:0), góly: Masár, Matulja. Hôrka – Horné Srnie 3:0 (2:0).

1. Hôrka n/V 23 16 4 3 49:18 52 (+16)
2. Nová Ves n/V 23 15 3 5 62:30 48 (+12)
3. Trenč. Teplá 23 12 3 8 36:28 39 (+3)
4. Horné Srnie 23 11 5 7 38:35 38 (+5)
5. Horná Súča 23 11 4 8 54:31 37 (+1)
6. Dolná Súča 23 10 6 7 38:33 36 ( 0)
7. Dolná Poruba 23 10 4 9 41:40 34 (+1)
8. Stará Turá 23 9 3 11 40:32 30 (-3)