Sobota, 21. október, 2017 | Meniny má Uršuľa

FUTBAL / V. liga Sever

Brezová p/B – Krásno 5:0 (3:0)
Domáci mali vývoj jednoznačne vo svojich rukách, o stretnutí prakticky rozhodli tromi gólmi už v prvom polčase. Hostia si počas zápasu nevypracovali žiadnu vážnejšiu šancu a popri zodpovednom výkone domácich hráčov pôsobili miestami až odovzdaným dojmom.
Góly: 31. a 36. Sadloň, 10. Dobrovodský, 70. Šimek, 79. Michalica.
Rozhodoval Kusý, 50 divákov.
(vrk)

Trenč. Stankovce – Kanianka 1:0 (0:0)
Stretnutie veľmi dobrej úrovne odohrali obe mužstvá so zabezpečenou obranou s prechodom do rýchlych protiútokov. Jediný gól stretnutia strelil Ďuďák v 75. minúte.
Hralo sa bez kariet, rozhodoval Hanták.
Trenč. Stankovce: Haško – Pe. Bulko, Brandís, Pa. Bulko, Breznický (90. Bogár), P. Koprivňanský, Sedláček (85. R. Koprivňanský), Raček, Šmátrala, Minaroviech (70. Navrátil), Ďuďák.
Kanianka: Gregor – Líška, Richter, Komoš, Mečiar, Rybár, Petráš, Hvolka, Píš, Drahňovský (80. Kostoláni), Barborka.
(vič)

Zemianske Kostoľany - Rybany 5:3 (1:2)
Góly: Paukeje 2, Baláž, Bajgar, Rolinec – Kikuška 2, Ďuračka, 80 divákov, rozhodoval Tomko.
V 1. polčase boli lepší hostia, zaslúžene sa ujali vedenia 0:2. Domácim sa do konca polčasu podarilo skorigovať Balážom. No už v prvých minútach 2. polčasu hostia zvýšili na 1:3, keď pokutový kop Kikuška úspešne premenil. Domáci futbalisti však zvýšeným nasadením otočili zápas a zaslúžene zvíťazili.
ZEMIANSKE KOSTOĽANY: Kusý – Duda, Oršula, Záhon, Mokoš, Granát, Rolinec, Paukeje, Bajgar, Baláž, Pružinec.

Sverepec – Tr. Jastrabie 2:1 (2:0)
Góly: 21. Popelka, 42. Stacha – 82. Vrba.
Jednoznačná prevaha domácich trvala až do 80. min, keď sa hralo väčšinou na polovici hostí. Sverepčania zahodili množstvo šancí, v čom vynikal Popelka, ktorý nedokázal skórovať ani do prázdnej brány. V 21. min po prekrásnom centri Folučku však hlavou nekompromisne otvoril skóre. Tesne pred prestávkou Stacha parádnou strelou spoza šestnástky zvýšil na 2:0. Okrem toho tento hráč nevyužil sólo, dvakrát zaváhal v šanci Hôrkový a niekoľko pekných striel predviedol Kardoš. Hostia odpovedali iba brejkami, ktoré pozorná domáca obrana v čele s A. Bielom likvidovala. Vyšiel im iba jediný v závere, keď znížil Piláthy. V nervóznom závere domáci výhru na veľmi ťažkom teréne udržali.
Sverepec: Pružinský, A. Biel, Kardoš, Kostelanský (Štedrák), Richtárik, Hôrkový (Ľ. Biel), Pavlík, Folučka (Valášek), Mikušík, Stacha, Popelka.
(mb)

Bošany - H. Poruba 8:1 (1:0)
Góly: 19., 53. a 70. Papranec, 48. a 63. Kuna, 75. Hodál, 83. Husár, 90. Šesták - 65. Kosík.
Zápas bol od začiatku jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí si už v prvom polčase vypracovali šesť dobrých šancí, ale premenili len jedinú z trestného kopu. V druhom polčase sa gólostroj domácich už rozbehol. Po úniku pridali druhý, po kombinačnej akcii tretí a po dorážke štvrtý gól. Až potom sa k slovu dostali hostia, ktorí sa prakticky celý zápas bránili a z trestného kopu znížili na 4:1. Domáci predvádzali ďalšie pekné kombinačné akcie, z ktorej dali piaty gól, viacero striel po ktorých z dorážok zaznamenali šiesty i siedmy presný zápas a skóre uzavreli po presnej finálnej prihrávke. Rozhodoval Kováč, 150 divákov.
BOŠANY: Tvrdík - Železník (35. Kuna, 75. Šesták), Taraba, Kapusta, Vrábel, Kalamár, Kostolný, Hodál, Papranec, Husár, Moravčík (62. Kontúr).

Prečín – Lehota 3:1 (0:1)
Góly: 75. Michel, 82. Kopáč, 83. Birošík - 32. Orságh.
Divákov nemohla uspokojiť slabá úroveň prvého polčasu. Domáci nevytvorili nič a hostia sa ujali vedenia, keď v 32. min Orságh po rýchlej akcii prehodil domáceho brankára. Zo šatní vyšli Prečínčania ako vymenení a do 75. min neustále bezvýsledne tlačili. Až potom televíznym gólom Michel vyrovnal na 1:1. Z veľkého tlaku prišli ďalšie góly. V 82. min Kopáč z trestného kopu spoza šestnástky zvýšil na 2:0 a v 83. min po Račekovej prihrávke Birošík hlavou potvrdil výhru na 3:1. Prečín: Múčka, Mojžišík (Sklenář), Melicherík, Raček, Almasy, Ligas (Poliček), Kopáč, Birošík (Dubec), Blaško, Michel, Oravík.
(dub)

Pov. Teplá – Podolie 1:1 (0:1)
Góly: 75. Bauer - 30. Červeňanský.
Zápas a hral na veľmi ťažkom teréne, prevažovali súboje. Hostia boli aktívnejší a mali tri šance, z ktorých jednu využil Červeňanský hlavou po rohu. Domáci mali iba jedinú, no rovnako nedali. V druhom polčase hostia začali brániť, ale nevynechali ani jednu príležitosť na protiútok. V 60. min Zábojník vyrazil strelu na brvno a dorážka smerovala tesne vedľa. V 75. min po trestnom kope Bauer vyrovnal a v závere Vrábel išiel sám na bránkára, ale šance sa zľakol. Pov. Teplá: Zábojník, Meško, Urík (Vrábel), Hlušek - Mičo), Barenčík, Jankejech, Mucha, Bauer, Šimík, Repáč, Hrubo (Lutišan).
(zla)

M. Lednice – V. Uherce 2:2 (0:2)
Góly: 68. J. Vančo, 89. T. Čelko – 16. a 27. Kráľ.
Domáci začali veľkým náporom, keď v úvode J. Vančo trafil žrď. Hostia sa iba bránili, ale z prvej šance v 16. min strelou z diaľky prekonal Rybárika Kráľ. Tlak M. Ledníc pokračoval, no súper z druhej strely dosiahol druhý gól, ktorého autorom bol v 27. min znova Kráľ. Úsilie M. Ledníc bolo enormné, ale výsledkom boli iba štyri žrde a veľa úspešných zákrokov brankára hostí. Až v 68. min ho prekonal J. Vančo hlavou po centri J. Lednického. Dobýjanie brány pokračovalo bezvýsledne, a keď sa zdalo, sa že si hostia odvezú tri body, v 89. min po rohu striedajúci T. Čelko vyrovnal na 2:2. M. Lednice: Rybárik (Moravík), P. Lednický, P. Vančo, J. Vančo, Miloš Lednický, Milan Lednický, Žilinčík (Hamár), T. Hudek (T. Čelko), Dudák, Čerňanský, J. Lednický.