Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

FUTBAL / III. liga Západ

FKM Nové Zámky - Slovan Nemšová 4:2 (3:0)
Góly: 11. Polgár, 41. Dékány, 43. Sepeši (11 m), 84. Zsák - 47. Laco (11 m), 87. Šmelko.
Hostia začali sebavedome, ale z úvodnej prevahy vyťažili len šancu Vavruša, ktorý center z pravej strany nedokázal usmerniť do siete. Naopak gól padol na druhej strane, keď svoj únik úspešne zakončil Polgár. Domáci potom prevzali iniciatívu, boli aktívnejší, ale od vyrovnávajúceho gólu ich zachránil v 31. min bravúrny zákrok Rybánskeho. Najkrajšia akcia zápasu sa zrodila v 41. min, keď Sepeši ideálne vysunul Dékánya, ktorý posla loptu chladnokrvne k žrdi. O malú chvíľu nato zastavila prenikajúceho strelca druhého gólu obrana Nemšovej nedovolene a Sepeši stanovil z pokutového kopu výsledok polčasu. Hostia sa vrátili do zápasu hneď po prestávke, keď z jedenástky skóroval Laco. Futbalisti Nemšovej zvýšili bojovnosť, snažili sa o zvrat, ale definitívne ich zlomil štvrťhodinu pred koncom Zsák, ktorý odrazenú strelu striedajúceho Kovácsa pohodlne doklepol do siete. Výsledok stretnutia z pohľadu hostí ešte v samom závere prikrášlil po rohu peknou hlavičkou veterán Šmelko, ale na zaslúženom víťazstve FKM to už nič nezmenilo.
Rozhodoval Kastelovič, bez kariet, 200 divákov.
SLOVAN: Zubo - Sabatka (46. Krchňávek, 74. Naňák), Jakúbek, Šmelko, Verchola, Ďuďák (79. Kiačik), Ďuriš, Batelka, Laco, Vavruš, Suchý. Tréner R. Dorňák.
ROMAN GULIŠ

Matador Púchov B - AFC Nové Mesto 3:2 (1:2)
Góly: 3. Priečko, 67. Hrehuš, 73. Škripec - 31. P. Bogora, 34. Bočák.
Na šmykľavom teréne za neustáleho dažďa sa domáci s chuťou pustili do súpera. V 3. min Novisedlák ideálne uvoľnil Priečka, a ten povedľa brankára poslal loptu do siete - 1:0. S Jurgovou strelou si Palkech poradil a ďalšiu šancu mal Priečko, no z uhla strelil iba do brankárových rúk. Domáci neustále tlačili, ale ďalšie gólové šance nemali. Naopak, v 31. min sa dostali hostia k prvému vážnejšiemu útoku a po osi Omasta - Gardian krížnou strelou vyrovnal P. Bogora. O tri minúty Bočák z priameho kopu dostal hostí do nečakaného vedenia - 1:2. Dohňany ani po góle neprestávali útočiť a ich tlak pokračoval aj v druhom polčase. V 50. min center Jurgu nešťastne tečoval Bočák, lenže Palkech s námahou vytlačil na roh. V 67. min Bočák fauloval Novisedláka, ktorý okamžite rozohral priamy kop do päťky, kde najvyššie vyskočil Hrehuš - 2:2. O šesť minút Holčík z polovice ihriska vysunul Jurgu a po jeho centri upravil Škripec zblízka na 3:2. Zvýšiť mohol v 88. min po rohu Novisedláka Škripec, no jeho krásna hlavička tesne minula žrď. Hostia sa nevzdávali a v 90. min mali poslednú šancu, ale Bočákov priamy kop letel vysoko nad bránu. V slušnom zápase dosiahli domáci zaslúžené víťazstvo.
Pred 150 divákmi rozhodoval Santa, bez kariet.
AFC: Palkech, Balcír (85. Slávik), Šumaj, Benko (90. M. Bogora), A. Šupka, P. Šupka, Bočák, Omasta, Gabriš, Gardian (76. Švajka), P. Bogora. Tréner J. Trebatický.
FRANTIŠEK LEŠKO

Crystal Lednické Rovne - Slovan Levice 9:0 (7:0)
Góly: 2., 20. a 40. Václavík, 22. Holeščák, 33. Grendel, 37. Kadlec, 45. Nosický, 49. Basila, 74. Detko.
Sklári začali s chuťou a už v 2. min putovala lopta po osi Detko - Nosický - Grendel k Václavíkovi - 1:0. O chvíľu Šatka hlavičkoval nad bránu a v 20. min Grendel vysunul Václavíka, ktorý zvýšil pohodlne na 2:0. O dve minúty po akcii Basilu s Nosickým Holeščák dal tretí gól. V 33. min Grendel po prihrávke Basilu zvýšil na 4:0 a v 37. min sa presadil Kadlec, keď dôrazne sledoval loptu vyrazenú brankárom po trestnom kope - 5:0. Súper rezignoval a v 40. mi inkasoval šiesty gól od Václavíka, ktorý si pripísal ďalší hattrick. Posledné slovo mal Nosický, keď najprv neprestrelil obranný val Levíc, ale v 45. min dorazil do siete hlavičku Detka - 7:0. Aj druhý polčas pokračoval v réžii domácich a v 49. min Basila zvýšil na 8:0. Dobrý výkon sklárov pokračoval aj naďalej a v 74. Detko po prihrávke Václavíka uzavrel skóre na 9:0. Zápas sa už potom iba dohrával v tréningovom tempe a spokojní diváci sa desiatky nedočkali...
Pred 250 divákmi rozhodoval Kasznár, ŽK: M. Gabaš.
CRYSTAL: Minarech, Bajza, Šatka, J. Martinka, Kadlec (49. Mišík), Nosický, Basila, Holeščák (73. Kolár), Václavík, Grendel, Detko. Tréner V. Kavecký.
STANISLAV DETKO

MFK Myjava/Turá Lúka - Vegum D. Vestenice 1:0 (1:0)
Gól: 14. Šarudi.
Málo divákov videlo tento duel, keď viacerí sa tešili na vedúce mužstvo súťaže. Keďže na Myjave boli aj medzinárodné majstrovstvá SR v motokrose a nebola vôľa zmeniť termín, tak futbal zostal na druhej koľaji. Domáci hráči začali bez rešpektu a po oťukávaní v strede poľa v 14. min sa presadil z ľavej strany Zverec, ktorý z bránkovej čiary presne prihral Šarudimu a ten z hranice šestnástky nezaváhal - 1:0. Hostia predvádzali profesorský futbal, bez bojovnosti a nasadenia a tak sa celý prvý polčas nedostali do vyloženej streleckej príležitosti. Naopak, domáci útočník Coufalík dvakrát z hranice šestnástky prudkými strelami vyskúšal brankára Jurenku. V druhom polčase sa hral futbal medzi šestnástkami, tréner hostí sa snažil nemastný-neslaný výkon svojho mužstva zmeniť tromi striedaniami, ale aj napriek tomu sa hra vedúceho mužstva nezlepšila. Domáci hrali zodpovedne v obrane, umne držali loptu v strede poľa a tak si ani jedno mužstvo v druhom polčase čistú šancu nevypracovalo. Hostia v samom závere si vytvorili územný tlak, ale k ničomu ich obrana nepustila. Naopak, Černého tvrdá strela z uhla v 83. min neskončila v bráne len vďaka reflexu brankára hostí.
Pred 150 divákmi rozhodoval Hádek, ŽK: Kvasnica, Vojtek, Gúčik, Kermiet, Argyusi.
MFK: Solnička - Kumančík, Kvasnica, Buček, Vojtek, Zverec, Zríni, Gúčik, Šarudi, Černý (90+. Poláček), Coufalík (80. Pekník). Tréner Š. Potúček.
ZDENO ŠIMO

Ostatné výsledky: Juhcelpap Štúrovo - Spartak Trnava B 2:4 (0:0), MFK Topvar Topoľčany - SH Senica 3:0 (1:0), Spartak Vráble - KFC Majorka Komárno 2:0 (1:0), Spartak Bánovce - ŠK Blava J. Bohunice 5:0 (3:0).

1. D. Vestenice 24 16 3 5 50:17 51 (+15)
2. Trnava B 24 15 6 3 52:20 51 (+15)
3. Púchov B 24 14 1 9 41:21 43 (+7)
4. Vráble 24 13 4 7 36:18 43 (+7)
5. Led. Rovne 24 12 5 7 44:20 41 (+5)
6. Topoľčany 24 10 7 7 29:21 37 (+1)
7. Nové Mesto 24 11 3 10 37:29 36 ( 0)
8. Štúrovo 24 8 11 5 38:24 35 (-1)
9. Myjava/T. Lúka 24 10 3 11 28:28 33 (-3)