VI. LIGA: Očkov jasným majstrom. Šláger kola vyhrali Zamarovce

Prehľad výsledkov VI. ligy Double Star Bet.

Zamarovce (v zelenom) zdolali Veľké Bierovce/Opatovce. Zamarovce (v zelenom) zdolali Veľké Bierovce/Opatovce. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Tr. Teplá – Myjava B 1:3 (0:1)
V Tr. Teplej sa stretli tímy z opačných pólov tabuľky. Domáci chceli v snahe získať dôležité body sa snažili byť aktívni, no hostia oplývali väčšou kvalitou. Ich akcie boli nebezpečné, no gólom skončila až tá zo 43. min v podaní zakončujúceho Drahoša. Hosťom z kopaníc vyšiel aj úvod druhého polčasu.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Očkov a Myjava istými víťazmi, šláger kola zvládli Zamarovce Čítajte

Už v úvodnej minúte sa presadil Drahoš a hosťom vlial potrebný pokoj na kopačky. Dobrý výkon Staromyjavčania spečatili v 75. min, kedy Drahoš zavŕšil svoj hetrik. Domácim sa skóre podarilo skorigovať v závere po presnom zásahu Kováča.

Góly: 88. J. Kováč - 43., 46. a 75. D. Drahoš, R: Roman Hudec, 50 divákov
TR. TEPLÁ: V. Čupalka - J. Kováč, D. Provazník, Š. Bukovčák, J. Dobiaš (60. Š. Adamec), J. Hanták, M. Frohn, Martin Pupiš, M. Homola, Filip Pupiš, M. Dorica
MYJAVA B: R. Černák - D. Drahoš, M. Konečný (46. P. Strnátka), V. Čobrda (5. M. Majerník), F. Hodúl, P. Sivák, M. Manák, M. Viselka, T. Zmeko, J. Oríšek, D. Gašparík

Očkov – Brestovec 5:0 (1:0)

Domáci ako favorit nechceli nechať nikoho na pochybách, že aj v tomto stretnutí zvíťazia. Hostia sa na jar trápia a brankár Vido loptu po prvý raz vyťahoval zo siete už v 7. min po zakončení kanoniera Ščepka. Očkov si následne do polčasu vytvoril niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale obrana Brestovca na čele s brankárom odolala. Domáci strelili druhý gól až po hodine hry Ščepkom. V 71. min Mir. Trebatický a o tri minúty Čechvala korunovali dobrú hru lídra. V závere zavŕšil hetrik Ščepko, ktorý má namierené za pomyselnou korunou kráľa strelcov VI. ligy Double Star Bet.

Góly: 7., 60. a 84. M. Ščepko (1 z 11m), 71. Miroslav Trebatický, 74. M. Čechvala, R: Damian Augustín Pavlovič, 100 divákov
OČKOV: E. Kirka - M. Čechvala, Miroslav Trebatický, T. Gono, B. Gažo (56. E. Špernoga), L. Strelka (68. M. Novotný), P. Drahno, P. Hikel, M. Jurčo, M. Zámečník (80. David Uzunyan), M. Ščepko
BRESTOVEC: J. Vido - J. Černáček, P. Mikolášek, P. Caltík (66. V. Mozolák), J. Gaža, J. Bakoš (59. J. Gablech), M. Obuch (76. T. Luciak), M. Vrábel, D. Švancara, M. Šimek, V. Kročian (80. P. Nemček)

Ľuborča – Nová Ves 1:3 (1:0)

V dôležitom stretnutí domáci v pozmenenej zostave privítali tabuľkového suseda. Úvod zápasu patril hosťom, ale Behanec výbornými zákrokmi svojich podržal. V 23. min sa z prvého gólu tešili domáci. o chybe gólmana Krajčíka, ktorému lopta vypadla, ju do siete dotlačil Hasidlo. V druhej polovici prvého polčasu zostali ďalšie dobré možnosti nevyužité, čo Ľuborču v konečnom dôsledku mrzelo. Hostia na začiatku druhého polčasu vyrovnali po krížnej strele, keď domáci zabudli na Moravčíka. V ďalšom priebehu to bol zápas o tom, že kto dá gól, vyhrá. V 83. min sa to podarilo hosťom, keď sa tečovaná lopta doslova dokotúľala do brány. Domáci v snahe hrať vabank v 89. min vyrovnali striedajúcim Belkom, ale gól neplatil pre údajný ofsajd. V nadstavenom čase pridal zo samostatného nájazdu tretí gól Bolech.

Góly: 22. D. Hasidlo - 47. P. Zaťovič, 83. A. Moravčík, 90. M. Bolech, R: Marian Dragula, 100 divákov
ĽUBORČA: J. Behanec - Z. Gajdošík, P. Matejka (40. Patrik Patka), I. Schwantner, P. Vavrúš, P. Hudcovský, Pavol Patka (61. M. Belko), Michal Patka, J. Bahno, D. Hasidlo, P. Machara (63. M. Korienek)
NOVÁ VES: J. Krajčík - L. Kališ, E. Okrucký (55. M. Bušo), P. Zaťovič (90. B. Grznár), M. Gajdošech, P. Steinecker (75. M. Bolech), A. Moravčík, D. Sika (87. M. Fačkovec), A. Papp, L. Horčičák, Ľ. Hargaš

Záblatie – Opatová 4:2 (2:1)

V Záblatí sa hralo mestské derby dvoch trenčianskych futbalových klubov pred peknou diváckou kulisou. Úvod zápasu lepšie vyšiel domácim. Už v prvých 10 min si vypracovali tri šance. Premeniť sa im podarilo hneď tú prvú už v 3. min, keď po prihrávke Šumichrasta skóroval Urban. Medzi 10. a 30. min domáci mierne poľavili a iniciatívu začali preberať hostia z Opatovej, ale ohroziť domácu bránu sa im darilo iba zo štandardiek. Od 30. minúty sa opäť prebrali domáci a gól na 2:0 strelili Hlatkým, ktorý z hranice šestnástky prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Hostia v závere polčasu znížili. Záblaťania vystavili pod tlak mladučkého brankára, ktorého preloboval Pisár a bolo 2:1. Aj úvod druhého polčasu vyšiel lepšie domácim hráčom. Šesť minút po prestávke zahrali hostia v pokutovom území rukou. Pokutový kop premenil druhým gólom v zápase Hlatký. Domáci si dvojgólové vedenie neudržali. V 65. min dorazil brankárom vyrazenú strelu František Husár a znížil na 3:2. Záblatie drámu nepripustilo. Víťazstvo o dva góly spečatil hlavičkou Šumichrast, ktorý patril v tomto zápase k najlepším na ihrisku. V slušne hranom derby zvíťazili domáci zaslúžene.

Góly: 3. M. Urban, 32. a 51. R. Hlatký (1 z 11m), 83. D. Šumichrast - 36. D. Pisár, 65. František Husár, R: Stanislav Jaroš, 200 divákov

ZÁBLATIE: P. Guga - M. Kuzma (78. P. Šumaj), D. Žabár, T. Krivda, D. Ševčík, M. Urban, J. Marček (67. J. Agafon), R. Hlatký, A. Fraňo, P. Paldauf, D. Šumichrast
OPATOVÁ: M. Amrich - A. Panák, David Šišovský (72. Matúš Husár), L. Šubert, J. Hájek, E. Kompas (46. T. Liška), P. Poruban, N. Ferenčík, D. Pisár, František Husár, D. Kováčik

Zamarovce – V. Bierovce/Op. 4:2 (3:0)

Zápas popredných tímov začali lepšie domáci, ktorí od začiatku dobre kombinovali, z čoho prichádzali aj šance. Skóre stretnutia otvoril v 10.min Kučerák, ktorý zužitkoval únik B. Drienku a ponúknutú prihrávku povedľa brankára umiestnil do siete. Na 2:0 pridal v 18. min D. Drienka, ktorý zakombinoval s Kučerákom a obstrelom k tyči nedal šancu Ondrášikovi. Zamarovce pokračovali v dobrej hre. Únik od polovice ihriska na gól premenil B. Drienka. Hostia sa za celý polčas do stopercentnej šance nedostali. Druhé dejstvo začali Zamarovce roztopašne, čo hostia vycítili a začali sa viac tlačiť pred Fuksu. Breznický však mieril vedľa a Sivák napálil loptu do brvna. Bartákovu akciu zneškodnila v poslednej chvíli obrana. Po nepremenených šanciach prišiel trest, keď únik a zakončenie Haspru doklepol do siete Mulík. Veľké Bierovce/Opatovce sa nevzdali a aspoň skorigovali výsledok. Najskôr si v 69. min strelil vlastný gól Minárech. V 90. min uzavrel skóre ďalekonosnou strelou Breznický.

Góly: 10. J. Kučerák, 18. Dominik Drienka, 32. Boris Drienka, 60. R. Mulík - 69. Ivan Minárech (vl. gol), 90. O. Breznický, R: Ľuboslav Malik, 100 divákov
ZAMAROVCE: M. Fuksa - Tibor Drienka, M. Minárik, Boris Drienka, Dominik Drienka, P. Myslivec, N. Majerský (46. I. Minárech), D. Haspra, R. Mulík, J. Kučerák, J. Dávidek
V. BIEROVCE/OP: R. Ondrášik - M. Rakovan (54. Pavol Bulko), R. Hejbal (62. Peter Bulko), L. Žúži, J. Mercek, T. Ondrášek, M. Fabian, Martin Sivák, O. Breznický, Tomáš Sivák, J. Barták

Tr. Jastrabie – Mel.-Lieskové 2:0 (1:0)

Na výbornom teréne sa hral okulahodiaci futbal od prvej minúty. Domáci tím išiel od začiatku jasne za cieľom získať tri body, čo sa im aj podarilo. Už v 5. min Kyselica prekopol Kopčanovu bránu. Následne aktívny Kyselica trafil žrď brány Melčíc-Lieskového. R. Glasa následne z troch metrov prestrelil bránu. Hostia sa v prvom polčase takmer vôbec nedostali do šestnástky Jastrabia. Tesne pred polčasovou prestávkou po akcii Kyselicu osamotený Fodrek pred Kopčanom nezaváhal a pomedzi jeho nohy otvoril skóre. V druhom polčase Melčice-Lieskové prestriedali a snažili sa zvrátiť stav, ale pozorná hra domáceho tímu im to znemožnila. V závere opäť po akcii aktívneho Kyselicu dorazil loptu do prázdnej brány Fodrek. Domáci vyhrali zaslúžene a pripísali si dôležité tri body.

Góly: 37. a 88. T. Fodrek, R: Marek Baňár, 150 divákov
TR. JASTRABIE: M. Kolárik - Radovan Glasa (54. T. Bakos), M. Doktor (83. S. Kendrala), T. Fodrek (90. J. Bročko), M. Žák, M. Báleš, E. Tomáš (59. M. Petrík), Dávid Koreň, Jakub Koreň, Miroslav Glasa, M. Kyselica
MEL.-LIESKOVÉ: M. Kopčan - M. Urban, Lukáš Birás, A. Janigáč, D. Jančovič, V. Škultéty, L. Mizerák (77. Daniel Žiška), Filip Birás (46. J. Motyka), Dominik Jantošovič, M. Vilímek, P. Štefák (80. Peter Žiška)

Horná Súča – FK Turani 4:1 (3:1)

Od prvej minúty sa domáci zahryzli do súpera. V 4. min vsietil Daniel Dohál po priamom kope z 20 m prvý gól zápasu. O štyri minúty neskôr pridali Hornosúčania druhý gól. Pred bránou sa dobre zorientoval A. Coník a bolo 2:0. V 14. min domáci pridali i tretí gól, čo bolo z ich strany po futbalovej stránke všetko. Od tej chvíle začali Turani hrať aktívne, domáci sa snažili výsledok už iba udržať, čo sa im aj darilo. Hostia mali do polčasu zopár šancí, ktoré však brankár vychytal. Hosťom sa napokon predsa len podarilo skórovať po štandardnej situácii a znížili na 3:1. Druhý polčas začala Horná Súča podobne ako ten prvý skončila. Bránila výsledok, čo hostia mohli využiť. Turani mali viac z hry, no dobre pracujúca obrana im neumožnila streliť kontaktný gól. V 90. min hostia zariskovali. Sám na brankára sa rútil Ján Dohnan a bolo 4:1. Zápas sa odohral na rozmočenom teréne v duchu fair-play. Domáci napokon získali zaslúžené tri body.

Góly: 5. D. Dohál, 11. Adam Coník, 16. J. Repa, 89. J. Dohnan - 29. T. Bruško, R: Martin Ježík, 100 divákov

HORNÁ SÚČA: F. Seriš - T. Fabo, F. Bariš, M. Lukšo, M. Machara, M. Bartek (55. J. Dohnan), Adam Coník (84. M. Dzurilla), D. Zvolenský, Šimon Coník, D. Dohál, J. Repa (72. M. Ševčík)

FK TURANI: O. Šraga - T. Bruško, J. Kulíšek, D. Petrovič, B. Klimáček, J. Halabrín, M. Janček (46. V. Brňa), M. Pavel Viskup, P. Ťulák, J. Duga, A. Jankovič (78. M. Nečas)

1. Očkov 26 18 4 4 65:23 58

2. Veľké Bierovce/Op 25 15 3 7 64:42 48

3. Zamarovce 25 14 2 9 57:53 44

4. Myjava B 25 12 6 7 46:29 42

5. Mel.-Lieskové/Iv 25 11 7 7 58:44 40

6. Kľúčové 25 11 3 11 58:52 36