Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Majstrovské oslavy sa nekonali. Šancu na reparát má AS Trenčín v pondelok

Florbalisti AS Trenčín sú v hre o titul. O všetkom sa rozhodne v pondelok.

AS Trenčín má šancu na historický úspech.AS Trenčín má šancu na historický úspech. (Zdroj: AS TRENČÍN)

TRENČÍN. Florbalový klub AS Trenčín odohral v piatok a sobotu dva finálové zápasy mužskej extraligy.

V piatok si poradil so Záhorskou Bystricou 5:4 po predĺžení.

Tretie finálové stretnutie začali lepšie Trenčania. V 6. minúte ich do vedenia poslal v početnej výhode Dávidek. O dve minúty sa situácia zopakovala, ale na opačnej strane ihriska. Rebrovo vylúčenie potrestal Kubaský. O necelú minútu však už AS opäť viedlo, keď sa presadil Múčka. Do šatní sa odchádzalo za nerozhodného stavu po presnom zásahu Šteinhübela.

Prečítajte si tiež: V dedinskom futbale hrá veľkú úlohu obec a rodič, hovorí skúsený Peter Vrábel Čítajte

V prostrednej tretine diváci na góly čakali márne. Napriek snahám ani jeden tím nedokázal prekonať výborne chytajúcich gólmanov.

Hrdinom Peter Heleš

Na začiatku poslednej časti hry sa Trenčania dostali do vedenia po tretí raz. Po 35 sekundách hry rozvlnil sieť Machara. Po chybnej rozohrávke a strate lopty vyrovnal Kubovič.

Hostia sa prvý raz ujali vedenia po Kubovičovom zakončení, ktorý prestrelil brániacich hráčov i Kafku.

Domácich do hry vrátil Peter Heleš. V 7. minúte nadstaveného času rozhodol o víťazstve AS Peter Heleš.

„Diváci mohli vidieť vyrovnaný a náročný zápas. Rozhodli v ňom malé detaily. Z oboch strán padli zvláštne góly. Všetci veríme, že posledný krok v domácom prostredí zvládneme,“ povedal pre zväzový web kapitán a tréner AS Trenčín v jednej osobe Juraj Matejka.

Majstrovské oslavy sa nekonali

V sobotu mali hráči AS Trenčín ideálnu možnosť zakončiť skvelé play off titulom. Hostia nastupovali v neľahkej pozícii, no v úvodnej tretine udávali tempo hry.

Po počiatočnom oťukávaní udreli ako prví. V 6. minúte skóroval Kovač. Trenčania sa iba sporadicky osmeľovali a Záhorská Bystrica pridala druhý gól v presilovej hre Kubaským.

Prečítajte si tiež: Cifraničov odchod bol nevyhnutný. Nešlo už o futbal, vysvetľuje Rybníček Čítajte

Do druhej tretiny nastúpili domáci o poznanie aktívnejšie. V hre na oboch stranách sa začalo iskriť a rozhodcovia zákroky trestali. Na začiatku druhej polovice stretnutia pridal už na 0:3 Leskovský.

Trenčania sa nedali zlomiť a domácich fanúšikov rozjasal Kusenda. Hala ožila a na 2:3 znížil Peter Heleš.

Hostia v záverečnej časti nechceli urobiť chybu, čo sa im aj darilo. Desať minút pred koncom udreli po štvrtý raz Kovaľom. Po zbytočnom vylúčení Petra Heleša využilo Tsumi presilovú hru. Záverečný šiesty úspech Záhorskej Bystrice pridal do prázdnej brány počas power play Kubovič.

„Finále sme chceli ukončiť doma pred vlastnými fanúšikmi. O prehre rozhodli chyby, ktoré sme vyprodukovali hlavne počas úvodnej tretiny. V Stupave bude našim cieľom streliť o gól viac ako Tsunami,“ nechal sa po záverečnom klaksóne počuť Matejka.

O majstrovi sa rozhodne v pondelok. Rozhodujúci duel sa odohrá v Stupave so začiatkom o 17.50 hod.