Utorok, 23. apríl, 2019 | Meniny má Vojtech

Nitra si po domácom triumfe vybojovala postupový mečbal

O postupe do semifinále môžu rozhodnúť hráči spod Zobora už v stredu 20. marca na ľade Dukly.

ilustračné fotoilustračné foto(Zdroj: HKDUKLA.SK/V.K.)

NITRA. Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatom zápase štvrťfinále play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 nad HK Dukla Trenčín 2:0 v pondelňajšom stretnutí na domácom ľade. Vďaka tomuto triumfu vedú v sérii 3:2 na zápasy a vybojovali si prvý mečbal.

Víťazstvo domácich "corgoňov" sa nerodilo ľahko. V prvých dvoch tretinách diváci gól nevideli. Nitrania sa dostali do vedenia až v 45. minúte. Keď sa Róbert Lantoši dostal do úniku, dokázal ho iba nedovoleným spôsobom odstaviť od puku Ondrej Mikula, ktorý "zatiahol ručnú brzdu" a hlavní arbitri nariadili trestné strieľanie.

Prečítajte si tiež: Zdeno Chára oslavuje 42. narodeniny. Chcem hrať, hlási skúsený obranca

To pohotovo premenil Samuel Buček strelou švihom k ľavej žŕdke brankára hostí Michala Valenta na 1:0. Trenčanom sa nedarilo vyrovnať a v závere stretnutia hrali vabank, čo využil Buček na svoj druhý gól.

Po tom, čo trafil prázdnu bránku hostí, spečatil tím spod Zobora víťazstvom 2:0 vedenie v štvrťfinálovej sérii 3:2 na zápasy. O postupe do semifinále môžu rozhodnúť hráči spod Zobora už v stredu 20. marca na ľade Dukly.

Online prenos: HK Nitra - Dukla Trenčín, 5. zápas Kaufland play off Tipsport ligy 2018/2019

Kaufland play-off Tipsport ligy Štvrťfinále 2018/2019
18. March 2019 o 18:00 | Nitra Aréna
NitraNitra
2:0
60' minúta
Koniec
TrenčínTrenčín
Stats
Góly a asistencie: 45. Buček (t.s.), 60. Buček (Bortňák). Rozhodca: Baluška, Štefik – Výleta, Orolin – Mihálik. Diváci: 3 495.
Prenos
Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť pri sledovaní piateho stretnutia štvrťfinálovej série medzi Nitrou a Trenčínom, prajem ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia!
Nitra rozhodla o svojom víťazstve dvomi zásahmi Samuela Bučeka. Prvý prišiel po trestnom strieľaní, ktoré vybojoval Lantoši. V záverečnej minúte Buček výhru Corgoňov poistil gólom do prázdnej brány. Michal Valent sa dnes mohol aj pretrhnúť, no bez streleného gólu sa v play-off vyhrať nedá.

V stredu v Trenčíne budú mať Nitrania prvý mečbal. Vojaci budú v domácom prostredí pod veľkým tlakom.
Koniec zápasu.
59:58Vylúčenie v tíme HK Nitra (Kale Kerbashian – 2+2 min, hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Jozef Švec – 2+2 min, hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).
59:58Dve sekundy pred skončením duelu sa do seba pustili Kerbashian a Švec, chalani si to férovo rozdali. Aj v tomto prípade ťahali za dlhší koniec domáci, Kerbashian zložil Šveca po dobrej polminúte pasovačky.
59:27Tomáš Bokroš držaním nedovolil Lantošimu zakončiť, záver zápasu nám ukončí presilovka domáceho HK.
59:14

Zdroj: huste.tv
59:14Nitra dala gól!
Je rozhodnuté! SAMEUL BUČEK posiela chytro cez obrancu puk do prázdnej brány!

Asistencia: Dalibor Bortňák.
58:42Icing Corgoňov, počas hry ale chýbali centimetre, aby pred chvíľou spomínaná dvojica dostala puk do prázdnej brány. Zozadu od mantinelu je to ale veľmi ťažké.
58:11Varga pálil tuším len do Rapáča či Bučeka, puk smeruje von z tretiny Nitry.
58:05Valent sa už do bránkoviska nevrátil, šestica Trenčanov čaká na buly po ľavici Šimbocha.
58:05Oddychový čas hostí.
58:05Šimboch pokrýva puk po zakončení súpera z pravého krídla.
58:00Pred nami posledné dve minúty riadnej hracej doby.
57:45Trojminútová pauza za nami, ktorú mohli tréneri oboch mančaftov využiť aj na pokyny pre svojich zverencov.
57:40Na ľade asi až do konca riadneho hracieho času len s tromi rozhodcami, to zranenie bude asi mierne vážnejšieho charakteru.
57:40Šiška trafený pukom, center prvej lajny chladený ľadom. Mierne problémy má aj čiarový rozhodca.
57:40Schyľuje sa nám k odvolaniu brankára, hostia si time-out vziať môžu, domáci ho použili ešte v druhej tretine po jednom z icingov.
57:14Valent po rýchlom ataku Nitry a strele Scheidla puk púšťal, hlavní arbitri ale medzičasom odpískali prerušenie hry.
56:27Bojuje sa o každý centimeter ľadu, puk sa stáva čoraz ťažšie dostupným pre Vojakov z Trenčína.
56:11Prihrávka na os ihriska, Daniel Krejči švihom míňa bránu. O sedem sekúnd neskôr pálil do vyrážačky Šimbocha od modrej Rýgl.
56:00V Nitra Aréne počuť fanúšikov Dukly, ktorá má ešte štyri minúty na to, aby minimálne vyrovnala.
55:37Po zákroku na istotu od Valenta nasleduje reklamná prestávka.
55:23Čaládi ponaháňal Bokroša, ktorý musel ísť za pukom smerom na vlastnú bránu.
55:00Päť minút do konca riadnej hracej doby, puk za Valentom.
54:40Hostia v plnom počte.
54:27Nitrania sa sami vyhnali z útočného pásma, dvojnásobná výhoda trestuhodne nevyužitá.
54:06Hostia na ľade so štyrmi hráčmi.
53:55

53:55Majdan s Rapáčom prepásli možnosť rozhodnúť dnešný duel, Michal Valent mužom zápasu z pohľadu Dukly. Druhý fantastický rozštep.
53:24McCormackova strela, clonil Rapáč. Valent drží svoj tím v hre o víťazstvo.
53:05Mezei to napálil iba do obrancu, ktorý ranu zastavil svojou hokejkou.
52:40Hosťom sa rúca domček z karát, Nitra bude hrať presilovku o dvoch hráčov po podrazení od Daniela Krejčiho! Dve minúty boli jasným výsledkom defenzívnej hry.
52:06Napokon je to klasifikované ako sekanie od Tomáša Bokroša. Nič to však nemení na to, že Trenčín sa bude chcieť ubrániť v početnej nevýhode.
51:54Kerbashian vo výbornej streleckej pozícii, v rozhodujúcej chvíli však bol hákovaný!
51:45Mezei si určite vydýchol, jeho hrúbka potrestaná nebola. Dukla už s vysokým pressingom.
51:36Domáci v plnom počte.
51:15Vojaci sa aj preto dostali späť pred Šimbocha po viac ako polminúte.
50:47Frühauf a jeho prudká delovka vyhnala Duklu až späť do vlastnej tretiny.
50:23Veľké súboje pri striedačke hostí, Rapáč s Krejčím boli blízko vylúčenia.
49:55Domáci odpálili puk až ku Valentovi.
49:45Prvá rana v presilovke zrazená na ochrannú sieť, pálil Sojčík.
49:36Trenčín môže po piatich minútach od inkasovania vyrovnať. Branislav Mezei nedokázal spracovať skackajúci puk, po jeho strate sa rozhodol faulovať Tibora Vargu. Dve minúty za hákovanie.
49:23Puk sa na lavičku Nitry dostáva od hokejistu z Trenčína, vhadzuje sa v strednom pásme.
49:17Ďalšie zakázané uvoľnenie vyhrávajúceho tímu. Tie minúty budú pre Corgoňov plynúť pomaly.
48:21Mikula si to už chystal na strelu, domáci sú neskutočne obetaví. Konkrétne to bol Korím, ktorý zabránil zakončeniu.
48:06Nitrania sa nemajú kam ponáhľať, nemajú problém vyhadzovať puky z vlastnej tretiny, ako tomu bolo i teraz. Icing.
47:19Píska sa ofsajd, čo sa nepáči Nitranom. Nuž, opakovaný záznam mužom v pruhovanom nedáva príliš za pravdu.
46:49Reklamná prestávka.
46:27Versteegova prihrávka mala oči, puk smerujúci na teč ale minul čepeľ hokejky jedného z Nitranov.
45:30Na rade sú logicky hostia z Trenčína. Do konca zostáva menej ako štvrťhodina riadneho hracieho času.
44:32

44:32Nitra dala gól!
SAMUEL BUČEK vzal na seba obrovskú zodpovednosť po nariadenom trestnom strieľaní! 20-ročný útočník to naťahoval až do poslednej chvíle, jeho koncovka sa dostala pomedzi betóny až do brány!
44:32

44:32Róbert Lantoši si našliapol v strednom pásme, prevzal si prihrávku už v tom útočnom, ale nedokázal zakončiť! Dôvodom je podrazenie Ondreja Mikulu, uvidíme trestné strieľanie!
44:24Šimboch nedostal pomoc pri strele Radjenovica, center Trenčína ani na dvakrát nedostal puk do brány súpera.
43:45Majdan trafil Pardavého hokejkou do tváre, bolo to už po prerušení hry. Napriek tomu sa to pískať dalo.
42:52Valent vyrážačkou puk nasmeroval za svoju bránu, je to fakt opatrné.
42:17Tečovaný puk Nitranov sa ešte icingom neskončil, prihrávka z vlastnej tretiny u Trenčanov však áno.
42:03Náprah Šveca po chybnej rozohrávke, Šimboch v pokoji zasiahol betónom.
41:10Čaká nás už iba menej ako devätnásť vybičovaných minút. Rozhodne sa ešte v riadnom hracom čase, alebo sa dostaneme do predĺženia?
40:19Domáci v plnom počte.
40:01Začala sa tretia tretina.
Šachová partia pokračuje, v samom závere si ešte Šimboch postrážil ľavú žŕdku pri ataku Ölveckého. Štyridsať minút sme zásah nevideli, je dosť možné, že rozhodne jediný gól.

Tretia tretina sa začne približne o 19:47.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:13Hostia môžu ďakovať rozhodcom, ktorí nevylučujú za mierne držanie nitrianskeho hráča.
38:57Tvrdá strela najskôr od Frühaufa, Valentov betón pripravený.
38:40Vargovi nechýbalo veľa a mohol puk dorážať do prázdnej brány! Rapáč v hodine dvanástej fantastickým levím skokom túto šancu znemožnil.
38:19Zbytočné rozčuľovanie od Erika Čaládiho. Držanie tam bolo, zaslúžené dve minúty pre domáceho krídelníka prvého útoku.
38:01Dve minúty do konca druhej tretiny.
37:23Scheidl sa rútil sám na Valenta cez os ihriska, ten ho ale dokonale vychytal a dokonca ešte aj rozohral novú akciu svojho mužstva.
36:50Napriek tomu Kerbashian s nepríjemnou strelou na Valenta, Bučekova robota predsa ocenená.
36:37Buček sa vybral dopredu, Bokroš mu nedovolil zrýchliť.
36:17Až teraz môže HK prestriedať, Šimboch umne prikryl puk po vyhranom buly smerom dozadu.
36:15Nitra opäť s totožným priestupkom, hoci sa už stalo, že puk poslednú čiaru neprejde.
36:04Oddychový čas domácich po vlastnom zakázanom uvoľnení.
35:24Varga zbúraný Hrušíkom, všetko to bolo v rámci pravidiel.
34:57Po vyhranom vhadzovaní sa domáci previnili icingom.
34:54Po ďalšom zo zašliapnutých pukov je hra prerušená. Nasleduje reklamný brejk.
34:47Oba mančafty kompletné, puk je za bránou Valenta.
34:28Hostia v plnom počte.
34:17Na druhej strane bez problémov zakročil Valent. Predchádzajúce prečíslenie bolo od Vojakov vymyslené katastrofálne.
33:48Jeden z obrancov Nitry stratil hokejku v najnevhodnejšom momente, bol z toho neúspešný brejk Dukly.
33:16Michal Valent s mierne bolestivým rozštepom, trenčiansky brankár ale výborne zakročili niekoľkokrát po sebe. Klobúk dolu.
32:53Korím by mal byť v poriadku, aktuálne sa však nevyskytuje na ľade. Dobre pálili Kerbashian i Scheidl.
32:28Po dvojminútovej prestávke a konzultácii rozhodcov je Jozef Švec poslaný na trestnú lavicu na dve minúty za napadnutie.
32:28Iskrenie prerástlo do výraznejších slov a úderov, dôvodom je narazenie Šveca do Koríma. Hra je prerušená, Korím očividne otrasený.
31:57Icing pomerne vyčerpanej Dukly.
31:23Sojčík maximálne zabudnutý za bránou súpera. Zmocnil sa puku na úrovni bránkovej čiary, avšak Šimboch vykorčuľovaním zneškodnil obrovskú šancu!
31:00Spoza brány padol puk do bránkoviska Valenta, hostia mali aj šťastie.
30:21Šimboch drží čistý štít po opätovnom zakončení Mikulu, v Nitre to začína riadne žiť!
29:49Nitra v posledných sekundách lepšia, Čaládi s dvomi nebezpečnými zakončeniami v rozpätí pár chvíľ.
29:16Slovák nabíjal spoza brány Hrušíkovi, včas zasiahol trenčiansky obranca. Začína sa to viac pohybovať, kopia sa nám chyby.
28:22Kontra hostí ukončená nepresnou koncovkou Luhového. Miestami sa dokonca zdalo, že sa jedná o prečíslenie štyroch proti dvom.
28:03Viacero nepresností zo strany hostí, Nitra sa vďaka tomu dostala do útočnej tretiny.
27:31Reklamný brejk, prvý v tejto časti hry.
27:25Domáci v plnom počte.
27:14Dobrá robota Mikulu pred bránou, jeho dorážka po strele Sojčíka minula bránu. Trenčania dokázali predsa len zahroziť, hoci zase to nebolo nič prevratné.
26:46Peter Sojčík príklepom z vrchu pravého kruhu našiel priestor brány, Šimboch ale videl všetko, čo potreboval.
26:32Minúta početnej výhody za nami, až teraz sa Dukla usadila.
25:53Nie, nie. Trenčania sa trápia pri vlastnej presilovke. Častejšie si pri nej zahrá hosťujúci Valent, ako domáci brankár Šimboch.
25:25Teraz sa Nitrania čertia. Druhý vylúčený hokejista HK, Marek Slovák s nízkym trestom za držanie protihráča.
25:09Útočný priestupok proti pravidlám, pískala sa vysoká hokejka Trenčana. Vylučovať sa nebude, hra sa presúva do stredného pásma.
24:45Nahodený puk na Valenta, ktorý na istotu prikrýva puk. Ihneď sa strhla menšia potýčka, rozhodcovia ale majú všetko pod kontrolou.
24:31Dokonalé bránenie oslabovky, respektíve katastrofálna presilovka. Domáci v plnom počte.
23:55Strela do priestoru brány, nevychladne nám ani Šimboch.
23:41Vyhrané buly domáceho mančaftu, Dukla začína nový atak až od Valenta.
23:34Hra je prerušená, puk bol zašliapnutý na zadnom mantineli Corgoňov. Vhadzovať sa bude po ľavici Šimbocha.
23:00Rapáč s výbornou robotou vo vlastnom pásme, útočník tretej formácie Nitry ubral z presilovky súpera asi aj pätnásť sekúnd.
22:31Karol Korím už na trestnej lavici, kde pobudne najviac dve minúty. Dôvodom je sekanie po hokejky trenčianskeho útočníka.
22:02Domáci aktívnejší, Valent zostáva stopercentný. Trenčiansky brankár má čo robiť po zmene strán.
21:35Hostia v plnom počte, ihneď sa dopustili zakázaného uvoľnenia.
21:27V posledných sekundách presilovky ešte Buček hľadal krížnou prihrávkou jedného zo spoluhráčov, nemieril však presne.
20:59Lantošiho nepresná prihrávka, McCormack musí ísť až za Šimbocha.
20:30Valent reagoval na dve delovky od modrej, nikto chvíľu nevedel, kde je puk.
20:20Nitra pokračuje v presilovke, k dispozícii má zhruba minútu a desať sekúnd.
20:01Začala sa druhá tretina.
Najväčšie možnosti sme videli pri presilovkách, no ani to neboli nejaké extra tutovky. Nitra s Trenčínom hrá defenzívne opatrne, mierne to neguje už päť odpískaných vylúčení.

Druhá tretina sa začne približne o 18:53.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:50Nitrania sa sami vyhnali z pásma, plynú posledné sekundy tejto časti hry.
19:29Jiří Gula zaťahuje ručnú brzdu pri prechode Samuela Bučeka po vyhranom buly v strednom pásme. Buček sa dostal cez trojicu hráčov v žltých dresoch, po hákovaní obrancu Dukly už ale nezakončil. Gula s dvomi trestnými minútami na konte.
19:11Dlouhý takým bejzbalovým volejom netriafa ideálne puk po akcii z pravej strany, len to tak zahučalo.
19:01Minúta do konca prvej tretiny.
18:36Lantošimu vypichol puk Bokroš tesne za vlastnou modrou čiarou, inak hrozila nepríjemná kontra spojená so zakončením.
18:15Z toho celého rezultovala napokon až strela McCormacka z pozície na vhadzovanie v tretine súpera. Hosťujúci gólman zasiahol ramenom.
17:43Štvrtá útočná formácia Nitry s dobrou aktivitou za bránou Valenta.
17:18Pošmyknutie Pätoprstého nebolo zavinené súperom, hoci fanúšikom Nitry sa to veľmi nepáčilo.
16:54Domáci v plnom počte.
16:36Trenčín ale nepresne rozohral, z krátkej presilovky tak nič nebude.
16:30Hostia v plnom počte.
16:09Puk skákal cez všetky hokejky, len to tak poletovalo. Čoskoro sa začne krátka presilovka Dukly.
15:27Po sľubnom a pokojnom úvode sa začína viac iskriť i vylučovať. Šimboch zasiahol po strele Ölveckého, ktorý sa následne zapojil do potýčky s Korímom.
14:54Hra so zdvihnutou hokejkou v podaní Matúša Raisa nezostala nepovšimnutá, nitriansky obranca taktiež putuje na trestnú lavicu. Krv v tvári hokejistu nebola, sú z toho len klasické dve minúty.
14:30Po zaváhaní na modrej čiare sa musel Daniel Krejči vracať smerom na vlastnú bránku. Obranca z prvej defenzívnej dvojice si pritom pomáhal nedovoleným bránením – dve minúty.
14:08Avizovaný ofsajd, napokon sa píska hra s vysokou hokejkou zo strany Nitry. Šimboch sa musí mať na pozore.
13:31Pekný atak Nitry. Marek Slovák sa predral cez obrancov Dukly, prihral cez padajúceho obrancu na Pätoprstého, ktorý pálil len do hrude pripraveného Valenta.
13:13Corgoni prakticky celé dve minúty zatavili hostí v ich vlastnej tretine, najväčšou šancou zostala Lantošiho prihrávka bez odozvy.

Nasleduje reklamná prestávka.
13:02Hostia v plnom počte.
12:00K Róbertovi Lantošimu sa odrazil puk na ľavej strane tretiny. Vyzeralo to na dorážku mladíka, ten sa ale rozhodol pred Valentom hľadať spoluhráča v modrom. Tam sa však nik nenachádzal, čo je škoda.
11:32Polminúta z výhody je fuč, Nitrania si puk vymieňajú na celej šírke tretiny.
11:02Dukla po necelých štyroch minútach od zisku presilovky bude hrať sama v oslabení. Na lavicu hanby odchádza za držanie hokejky protivníka na dve minúty Juraj Cebák.
10:35Slovákova koncovka z pokľaku, Nitra dostala súpera pod tlak.
09:52Hraničné trenčianske striedanie, hlavný rozhodca mal na to celé dobrý výhľad.
09:26Domáci v plnom počte.
08:43Šimboch a obranná štvorica sa zvládla ubrániť aj so šťastím, Dukla prepína na vyšší rýchlostný stupeň.
08:10Krejčího strela z vrchu kruhov skončila na vyrážačke Šimocha, domáci následne odpaľujú puk až ku Valentovi.
07:55Nitrania bojujú o puk, nedokážu sa k nemu dostať. Videli sme už aj dve zblokované rany.
07:35Po prvom buly Šimboch nemal problém s ukrytím puku v lapačke.
07:26Branislav Rapáč zozadu zbúral Jozefa Šveca, zbytočný faul domáceho borca. Dve minúty za napadnutie.
07:00Taktické šachy zo začiatku piateho duelu pokračujú. Žiaden z celkov nechce zbytočne chybovať.
06:17Tvrdé momenty pri zadnom mantineli Nitry, domáci tam signalizovali faul útočníkov Dukly.
06:09Prvá reklamná prestávka zápasu, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
05:41Bekhend Bartoviča z osi ihriska preletel len ponad bránku. Juraj Šimboch svojím pohybom pokrýval obe žŕdky.
04:57Sledujeme dobré tempo duelu, hrá sa zo strany na stranu, o niečo lepšie je na tom Nitra. Trenčania s druhým zakázaným uvoľnením.
03:47Lantoši s kľučkou do protipohybu obrancu, avšak z bekhendu sa mladému krídelníkovi vypáliť nepodarilo.
03:27Kerbashian od modrej hľadal niekoho na teč, čakáme na prvú väčšiu šancu.
02:53Zmätok pred Valentom, puk sa len tak odrážal pred bránkoviskom hostí. Vojaci si istotne vydýchli.
02:31Puk sa ocitol najskôr na lavičke HK, bude sa vhadzovať po pravici Šimbocha.
02:21Icing aj na strane domácich. Počas uplynulých sekundách sa k puku dostal Hrušík, ktorý hľadal pred bránou Slováka. Neúspešne.
01:40Valent spolu s obrancami s chybou za vlastnou bránou, dvojica Nitranov to však nepotrestala.
01:15Zakázané uvoľnenie Dukly, už sme videli aj jeden dohrávaný súboj na modrej čiare hostí.
00:23Rýgl so strelou z pravej strany, Šimboch s úvodným zákrokom.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Šimboch (Hanuljak) – McCormack, Mezei, Korím, Pupák, Versteeg, Rais, A.Sloboda – Majdan, Šiška, Čaládi – Lantoši, Kerbashian, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Pätoprstý, Slovák, Hrušík

Dukla Trenčín: Valent (Hollý) – Krejčí, Rýgl, Frühauf, Cebák, Gula, Bokroš, Luhový – Sojčík, Ölvecký, Varga – Mikula, Radjenovic, Bartovič – Švec, Dlouhý – Hudec, Pardavý, Špankovič

Rozhodca: Baluška, Štefik – Výleta, Orolin – Mihálik.
Priebeh série

Vyrovnaný dej štvrťfinále sa očakával skôr od série Popradu s Košicami, no je to súboj Nitry a Trenčína, ktorý plní titulky. Oba tímy zvíťazili raz doma a raz vonku, aj preto nemožno brať výhodu domáceho prostredia až tak vážne. Corgoni triumfovali dvakrát 4:1, Vojaci zase ťahali za dlhší koniec hneď v prvom stretnutí 3:2 po predĺžení, v úvodnom domácom meraní síl zase 5:3.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo 5. zápasu štvrťfinálovej série Tipsport Ligy medzi Nitrou a Trenčínom. V sérii plnej emócii sa dnes rozhodne o držiteľovi prvého mečbalu.

Stretnutie sa začne o 18:00.