Utorok, 19. november, 2019 | Meniny má Alžbeta

Nitra si doma pohodlne poradila s Trenčínom

NITRA. Hokejisti HK Nitra zvíťazili v utorňajšom druhom zápase štvrťfinále play-off na domácom ľade nad HK Dukla Trenčín 4:1. Domáci išli do vedenia zásluhou gólu Judda Blackwatera z 5. min zápasu, keď sa najlepšie zorientoval v predbránkovom priestore.

Následne sa domáci hokejisti dokázali presadiť ešte tri razy a všetky góly prišli v početnej výhode. Postupne sa presadili Lane Scheidl, Samuel Buček a Graeme McCormack.

Za hostí strelil iba čestný gól Ondrej Mikula v 36. min za stavu 0:4 z
pohľadu hostí. V emocionálne vypätom zápase, v ktorom hlavní arbitri rozdali dohromady až 34 trestov, sa Nitrania tešili z vyrovnania štvrťfinálovej série na 1:1.

Online prenos: HK Nitra - Dukla Trenčín, 2. zápas štvrťfinále Kaufland play off Tipsport ligy

Kaufland play-off Tipsport ligy Štvrťfinále 2018/2019
12. March 2019 o 18:00 | Nitra Aréna
NitraNitra
4:1
60' minúta
Koniec
TrenčínTrenčín
Stats
Góly a asistencie: 5. Blackwater (Kerbashian, Majdan), 14. Scheidl (Kerbashian, McCormack.), 21. Buček (Slovák, Morrison), 24. McCormack (Kerbashian) – 36. Mikula (Bokroš). Rozhodca: Babic, Snášel – Soltész, Bogdaň. Diváci: 3 377.
Prenos
Sledovali sme mimoriadne hektický a vybičovaný zápas. Celkovo bolo v zápase udelených 25 trestov. V tretej tretine sa už nič zásadné neudialo, a tak Nitra víťazí nad Trenčínom 4:1. Séria sa presúva v piatok pod hrad Matúša Čáka. Nitrania teda dorovnali stav série na 1:1.

Ďakujeme za pozornosť.
Koniec zápasu.
59:42Trenčianski hokejisti sú v útočnom pásme, ale už veľa toho na Hanuljaka vymyslieť nevedia.
58:28Trenčania síce hrajú v početnej prevahe. Domáci fanúšikovia už svojim tlieskajú a je im jasné, že tento zápas určite zvládnu.
58:06Veľké šťastie tentokrát stálo pri brankárovi Hanuljakovi. Strela Krejčiho mu prenikla pomedzi betóny a rýchlo ju musel gólman Nitry prikryť.
58:00Vylúčenie v tíme HK Nitra (Scheidl – 2 min., hrubosť).
57:54Beznápaditý bol Michal Hlinka, ktorý pomaly vnikal do pásma a v podstate ani nemal komu prihrávať.
57:02Slovák si spracoval prihrávku na ľavom kruhu, vnikol pred bránkovisko a ešte chcel dávať Čaládimu. Ten však bol dobre pokrytý.
56:25Rais predviedol nádhernú kombináciu s Bučekom. Obaja šli sami na brankára, Rais posúval Bučekovi, no ten napokon z prvej mieril vedľa brány.
55:35Kerbashian vymyslel ďalšiu zo svojich skvostných prihrávok. Tentokrát našiel nakorčuľovaného Scheidla pred bránkou, no nebolo to úspešné.
55:01Marek Slovák zvláštne zabrzdil akciu v strednom pásme. S pukom počkal a odovzdal ho svojim obrancom.
54:26Vylučuje sa opäť, znovu na strane Dukly Trenčín. Peter Ölvecký dostáva dve minúty za seknutie.
54:10Trenčianska rozohrávka vôbec nebola úspešná, skončilo sa to zakázaným uvoľnením.
53:46Jozef Švec dokázal vystihnúť puk v strednom pásme a zakončiť z kruhu. Hanuljak bol pripravený a opäť sledujeme zbytočné strkanice pred bránkou.
52:59Strela z ľavého kruhu od Branislava Rapáča smerovala priamo do lapačky brankára Valenta, ktorý svoj tím výrazne podržal najmä v oslabení.
52:20Nitrania sa opäť na viackrát tlačili do zakončenia. Všetky pokusy aj tie dorážkové brankár Valent dokázal s pomocou spoluhráčov likvidovať.
51:51Valent predviedol výborný zákrok. Buček dal puk do fantastickej šance na pravý kruh Majdanovi. Ten to nedokázal vyššie zdvihnúť a Valent chytal priamo do lapačky.
51:26Šikovnou strelou sa prezentoval Graeme McCormack. Jeho delovka od modrej čiary opečiatkovala žŕdku a Nitra saudržala v pásme.
51:15Prichádza ďalší trest na strane hostí. K Pardavému si na trestnú lavicu si sadá Tomáš Starosta za napadnutie. Dostáva 2+10
50:49Buček kľučkami neuspel proti protihráčom v útočnom pásme. Dukla vyhodila puk preč a domáci budú pokračovať z obrannej tretiny.
50:23Presilová hra pre Nitru. Ján Pardavý dostáva dve minúty za seknutie.
49:24Po Ölveckého strele spomedzi kruhov pálil od modrej aj Starosta, ale delovku nasmeroval mimo priestoru bránky.
Dnešné stretnutie sleduje 3 377 divákov.
49:10Delovka od modrej čiary v podaní Martina Rýgla smerovala priamo na bránku, brankár Hanuljak nedopustil žiadnu dorážku.
48:03Po ľavom krídle to vymyslel tentokrát Tomáš Bokroš. Hostia nahodili puk do pásma, no zatiaľ je ich snaha márna.
46:58Šikovne to vymyslel Kerbashian, ktorý potiahol akciu po ľavom krídle a posunul medzi kruhy Scheidlovi. Jeho zakončenie smerovalo priamo na Valenta.
46:22Hudec posunul puk na ľavý kruh Radjenovicovi, ktorý sa už natláčal pred bránku. Správny moment však nevystihol a napokon z toho šanca nebola.
45:33Rozohrávka Nitry tentokrát úspešná vôbec nebola. Po odpískanom zakázanom uvoľnení sa dianie presúva pred Hanuljaka.
45:10Bortňák sa pri mantineli zamotal so Sojčíkom. Tento súboj bol úspešnejší pre trenčianskeho hráča.
44:39Toto bola tutovka pre domácich. V obrannom pásme výrazne zaváhal Švec, puku sa zmocnil medzi kruhmi Lukáš Hrušík, no ten to napálil mimo priestoru bránky.
43:54Strela Jána Pardavého z ľavej strany neznamenala výrazné nebezpečenstvo pre Hanuljaka. Bezpečne ju vytesnil.
43:20Sojčík naštartoval do zakončenia Petra Ölveckého, ktorý to skúsil z pravého kruhu. Hanuljak bol pripravený a bezpečne zakročil.
42:27Nitrianski hráči chýbali v predbránkovom priestore. Tvorila sa šanca pre Mareka Hecla, ale ten nedostal presnú prihrávku od Sádeckého.
42:09Vcelku poľahky prenikol cez stredné pásmo Daniel Krejči, ktorý sa dostal na ľavý kruh, no odtiaľ mieril iba na ochrannú sieť.
41:22Bartovič vypálil od modrej čiary. Brankár Hanuljak vyrazil puk pred seba, kde bol prítomný Tibor Varga, ale trafil to len do fantastického gólmana Nitry.
41:04Oddychový čas si vzal tréner Dukly Trenčín Peter Oremus.
41:04Vylučovací rituál pokračuje ďalej. Dve minúty za hákovanie dostáva Lane Scheidl.
40:43Trenčania začali tretiu dvadsaťminútovku s presilovkou. Jej úvod im však nevyšiel, už druhýkrát rozohrávajú z vlastného pásma.
40:27Valent zamanévroval s pukom pred bránkoviskom. Napokon ho posunul dozadu na svojich obrancov.
40:01Začala sa tretia tretina.
Prostredná časť hry nám priniesla ďalšie množstvo vylúčení a videli sme aj tri góly. V 21. minúte a v 24. minúte navýšili vedenie Buček spoločne s McCormackom a na 4:1 znížil v 36. minúte Mikula.
Tretia tretina sa začne približne o 20:09.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:40Dukla získava ďalšiu presilovku. Marek Slovák dostáva menší trest za hákovanie.
39:32V dobrej príležitosti sa spomedzi kruhov ocitol Judd Blackwater, jeho zakončenie smerovalo priamo do Valentovho betónu.
38:48Dlouhý videl na opačnej strane spoluhráča. Rýgl potom rozohrával puk smerom na modrú čiaru, kde mal takisto svojho korčuliara.
38:12Krejčímu nevyšla strela od modrej čiary. Najprv párkrát zamiešal puk a potom trafil iba nitrianskeho hráča.
37:31Milan Bartovič to skúšal šikovnou strelou spoza pravého kruhu. Brankár Hanuljak expresne vytiahol svoj pravý betón.
37:09Starostova delovka od modrej čiary sa od zadného mantinelu odrazila na bočnú sieť. Hanuljak radšej bezpečne prikryl lapačkou.
36:35V týchto chvíľach majú teda presilovku hosťujúci Trenčania. Nové založenie útoku rozbieha Ölvecký.
36:18Sledujeme ďalšie vylúčenie. Dnešný zápas prináša mnoho vylúčení. Dve minúty dostáva tentokrát Kenney Morrison a je to za krosček.
36:13
36:13Po kolízii v strednom pásme zhodil ako prvý rukavice Mitch Versteeg, následne sa pustil do Michala Hlinku. Táto pasovačka sa napokon skončila remízou a budú z toho ďalšie tresty. Obaja dostávajú 2+2+10 za hrubosť.
36:02Trenčín pokračuje v ofenzívnych chúťkach aj naďalej. Od modrej čiary to strelou skúšal Starosta. Jeho zakončenie mierilo na Hanuljakove betóny.
35:49
35:49Trenčín dal gól!
Trenčania po prvý raz v tomto zápase skórovali. Puk si na modrej čiare spracoval Bokroš a vypálil na bránku. Jeho delovku tečoval ONDREJ MIKULA a znížil vedenie Nitry.
Asistencia: Tomáš Bokroš.
35:04Hecl si v útočnom pásme všimol voľného Milana Bartoviča. Aj na neho poslal prihrávku, no skončilo sa to ihneď, keďže Nitrania veľmi rýchlo prebrali hráčov.
34:37Jemné Raisovo nahodenie zo stredného pásma smerovalo priamo do Valentovej lapačky, pre ktorého to nebol problém.
34:16Pästne sa do seba pustili Radjenovic s Mezeiom a následne tam vznikla o trochu väčšia strkanica. Za hrubosť sú potrestaní obaja.
34:02Hra sa presunie späť pred brankára Hanuljaka po zakázanom uvoľnení na strane nitrianskeho kádra.
33:30Morrison neposlal puk preč z obranného pásma. Spoza pravého kruhu teda strieľal Švec a Hanuljak musel včas zakročiť.
33:20Delovka Cebáka od modrej čiary bola mierená v podstate dobre. Brankár Hanuljak viac vyšiel z brány a pod betónom skryl strelu.
32:51Denis Hudec musel počkať a s pukom ísť opäť za vlastnú bránku. Trenčania ešte stále nepôsobia odovzdaným dojmom.
32:19Radjenovic si spracoval puk na pravej strane a následne to Trenčania v pásme zahrali na Jána Pardavého. Jeho zakončenie spomedzi kruhov skončilo v Hanuljakovej pripravenej lapačke.
31:48Blackwater videl a vedel, že má pred bránkou zaparkovaného Lantošiho. Puk mu z čepele odskočil a už nedokázal ideálne prihrať.
31:05Bartovič vytiahol puk z rohu klziska a posunul ho na modrú čiaru Cebákovi, ktorý aj zakončoval, ale napálil to iba do protihráča.
30:28Sojčík prihrávkou na modrú čiaru našiel Martina Rýgla, ktorý vyslal prudkú a tvrdú delovku. Jeho pokus skončil na brankárovi Hanuljakovi.
29:49Lane Scheidl obišiel nitrianskeho obrancu, výborne si pokryl puk čepeľou. Dostal sa pred bránku, potom však mieril iba do pripraveného Valenta.
29:02Pred bránku sa prepracoval Andrew Radjenovic, ktorý si to namieril priamo pred Hanuljaka. Zakončoval, ale nitriansky brankár bol pripravený.
28:42Delovkou od modrej čiary sa prezentoval Juraj Cebák. Jeho prudké zakončenie Hanuljak betónom vytlačil preč.
27:50Trenčianske založenie útoku úspešné nebolo. Puk sa vrátil späť k Švecovi, ktorý bude rozohrávať zo stredného pásma.
27:29Po ľavom krídle vykorčuľoval dopredu Dalibor Bortňák, ktorého pohyb smeroval na ľavý kruh. Jeho zakončenie bolo zrazené.
27:08Sojčík naštartoval akciu smerom dopredu a prenechal puk naskočenému Starostovi. Jeho strelu Hanuljak u seba podržal.
26:41Cebák získal puk v obrannom pásme a poslal ho bezpečne preč cez všetky čiary.
25:56Lantošimu sa na strelu ukazoval na pravom kruhu Kale Kerbashian. Jemu strela nevyšla, puk letel do rohu klziska.
25:35Slovákova prihrávka našla vyššie medzi kruhmi McCormacka, ktorý zakončoval švihom a Valent vyrážal.
24:59Je tu ďalšia presilovka pre Nitru. Tomáš Starosta dostáva dve minúty za faul kolenom.
24:41Milan Bartovič zatiahol puk do útočného pásma. Z otočky strieľal spoza pravého kruhu, no mieril len priamo do Hanuljaka.
24:13Domáci hokejisti si už rozhodne začali užívať tento zápas. Pozícia hostí je veľmi ťažká, zrejme je tento zápasu už pre nich stratený.
23:52
23:52Nitra dala gól!
Nitra sa dostáva už do štvorgólového vedenia! Kerbashian poslal puk na modrú čiaru GRAEMEOVI MCCORMACKOVI, ktorého delovka zapadla priamo do bránky.
Asistencia: Kale Kerbashian.
23:15Trenčania získali puk v obrannom pásme a nekompromisne ho poslali preč cez všetky čiary. Nitra sa nikam neponáhľa.
22:50Domáci musia po vyhodení puku začať akciu až spoza svojho brankára Hanuljaka.
22:25Nitrančania budú hrať ďalšiu presilovú hru. Tomáš Bokroš si odchádza odsedieť trest za hákovanie.
21:52Kerbashian prihrávkou poza obrancu hľadal Bučeka, ale táto spolupráca tentokrát nebola plodná.
21:20Kerbashian nabíjal do medzikružia Laneovi Scheidlovi, ktorý vypálil spomedzi kruhov, ale minul trenčiansku bránu.
20:45
20:45Nitra dala gól!
Nitra využíva presilovku a zvyšuje svoj náskok. Morrison posunul na ľavý kruh Slovákovi, ktorý našiel SAMUELA BUČEKA. Ten urobil miniblafák pred bránkou a nasmeroval puk k ľavej žrdi.
Asistencie: Marek Slovák, Kenney Morrison.
20:38Majdan to skúsil strelou z pravého kruhu, jeho zakončenie smerovalo na brankára Valenta.
20:17Valent bol po predchádzajúcej delovke otrasený. Po ďalšej strele od Majdana si už puk bezpečne pokryl.
20:06Hneď v úvode tretiny tu máme rýchle vylúčenie. Ondrej Mikula dostáva dve minúty za podrazenie.
20:01Začala sa druhá tretina.
Úvodná tretina trvala poriadne dlho, keďže sa kvôli viacerým vylúčeniam mnohokrát prerušovalo. Do vedenia šli po góle Blackwatera z 5. minúty domáci. V 14. minúte skóroval aj Scheidl a tak Nitra vyhráva po 20 minútach 2:0.
Druhá tretina sa začne približne o 19:03.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:56V obrovskej šanci sa ocitol Peter Sojčík, ktorý tečoval prihrávku Gulu. Bola z toho žŕdka a následne Hanuljak rýchlo stiahol puk pod seba.
19:17Prechod cez útočnú modrú čiaru sa pre Trenčanov tentokrát nezaobišiel bez problémov. Bartovič sa začudoval, bol to však jednoznačný ofsajd.
18:36Kontaktný gól mohol dať aj Martin Rýgl, ktorý vypálil z pravého kruhu. Hanuljak bol stopercentne pripravený a patrične zakročil.
18:17Jemný nahodený puk zo stredného pásma smeroval priamo na Hanuljaka, pre ktorého to bol bezproblémový zákrok.
17:45Chybu na modrej čiare mohol potrestať Erik Čaládi, ktorý sa vysunul do samostatného úniku. Blafák na forhend mu však nevyšiel. Corgoni už mohli odskočiť na rozdiel štyroch gólov.
17:16Nitrania mohli viesť trojgólovým rozdielom. Individuálnymi zručnosťami sa nám predviedol Samuel Buček, ktorý sa sám dostal pred Valenta, ale forhendom triafal iba Valentov betón.
17:02Heclov krídelný prienik smeroval len k pravému kruhu, kde jeho pôsbenie ukončili protihráči.
16:23Kerbashian si rukou od seba podržal Starostu. Dostúpili ho však ďalší hráči a v rohu klziska teda o puk prišiel.
15:55McCormack bol pri zadnom mantineli tvrdo odstavený Gulom, ktorý dostal puk bezpečne do stredného pásma.
15:32Sily na ľade sa vyrovnávajú. Judd Blackwater si odchádza odsedieť trest za podrazenie.
15:16SLedujeme ďalšie vylúčenie. Tentokrát dostáva dve minúty Ondrej Mikula. Je to za hákovanie.
15:11Ölveckého prihrávka smerovala na krídlo, kd ebo lrozbehnutý Ondrej Mikula. Jeho zakončenie Hanuljak vytesnil.
14:43Do pásma po pravom krídle prenikal Radjenovic. Prihrávať Švecovi medzi kruhy sa mu už nepodarilo.
14:16Trest Sádeckého sa v tejto chvíli skončil. Trenčania teda po poriadne dlhej dobe hrajú s piatimi hráčmi.
13:36Zo stredného pásma nahadzoval puk dopredu Cebák. Jeho spoluhráči sa však akosi odmietli podieľať na tejto rozbehnutej akcii.
13:11Nitra dala gól!
Domáci využívajú presilovú hru a dostávajú sa do vedenia. McCormack zatiahol puk po pravom krídle do útočnej tretiny, posunul medzi kruhy Kerbashianovi, ktorý to dával bekhendom k druhej tyčke LANEOVI SCHEIDLOVI a ten pohodlne skóroval.
Asistencie: Kale Kerbashian, Graeme McCormack.
12:38Jiří Gula sa s pukom v obrannom pásme nemaznal a promptne ho poslal preč cez všetky čiary.
12:21Puk v strednom pásme bol stečovaný Vargom a smeroval vysoko do vzduchu. Potom bola hra prerušená.
11:51Vysunúť Rapáča dlhou prihrávkou chceli domáci hokejisti, ale nepodarilo sa. Pískalo sa zakázané uvoľnenie.
11:13Starosta nabíjal po modrej čiare Rýglovi, ktorý pálil od modrej čiary, no priestor bránky minul.
10:50Stále je to na ľade divoké. S vylúčeniami sa roztrhlo vrece. Dve minúty za vrazenie dostáva Karol Korím.
10:38Šikovnou strelou to skúšal spoza obrancu na ľavom kruhu Tibor Varga. Hanuljak na túto strelu jednoznačne pripravený bol.
10:09Nitrančania sa dopredu nikam neponáhľali. Rais si prebral prenechaný puk v obrannom pásme a počkal na nakorčuľovaných spoluhráčov.
09:10Boris Sádecký za predchádzajúci zákrok dostáva 5 minút + osobný trest do konca zápasu za napadnutie hlavy a krku. Dvojminútový trest za seknutie dostáva aj Tomáš Bokroš. Za seknutie dostávajú po dve minúty Judd Blackwater a Kenney Morrison. Hráme 4 proti 4.
09:10Lantošiho v strednom pásme zastavil Sádecký. Nitriansky útočník nebol pripravený na tento súboj a okamžite šiel k ľadu. Na ľade sa objavila aj krv.
08:25Trenčania sa dostali do útočného pásma. Puk si však posúval iba popri mantineli a tieto čitateľné prihrávky domáci hráči vystihli a znovu odpálili puk.
07:37V dobrej streleckej pozícii sa ocitol spomedzi kruhov Lane Scheidl. Valent si teda musel dať pozor aj vo vlastnom oslabení.
07:08Radjenovic síce korčuľoval bojovne za pukom. Pri ňom bol prvý Matúš Rais, ktorý ho odpálil cez všetky čiary.
06:36Trenčín môže znížiť, získava presilovú hru. Graeme McCormack dostáva dve minúty za podrazenie.
06:19Lantošiho prihrávka z ľavého kruhu mala smerovať medzi kruhy, kde korčuľoval Slovák, ale bolo to tam prehustené.
05:55Na svojich spoluhráčov čakal v obrannom pásme McCormack, ktorý musel čakať na čerstvé sily zo striedačky.
05:19Dopredu sa vyrútili ďalší útok domácich. Hrušík zakončoval z pravého kruhu. Valentovi puk z výstroja vypadol, ale potom ho dokázal pokryť lapačkou.
04:48Nitra dala gól!
Nedáš, dostaneš. Domáci idú do vedenia. Kerbashian z pravého kruhu šikovne nahadzoval pred bránku a Valent vyrážal betónom. Pred bránkoviskom sa najlepšie zorientoval JUDD BLACKWATER a zasunul do bránky.
Asistencie: Kale Kerbashian, Juraj Majdan.
04:32Marek Hecl to skúsil v podstate spoza bránkovej čiary. Z nemožného uhla trafil Hanuljakovu vyrážačku a takmer z toho bol gól.
04:07Blackwater smeroval svoju prihrávku spoza bránky pred bránkovisko, kde mal Slováka s Lantošim, ale ani jeden z nich tento pas nezužitkoval.
03:41Emócie lomcujú hráčmi hneď od začiatku zápasu. Do menšej strkanice sa dostali Branislav Rapáč a Lukáš Bohunický. Obaja dostávajú po dve minúty za hrubosť.
03:22Bučekovi sa pred bránkou ukazoval nakorčuľovaný Rapáč. Napokon si prihrávku úspešne prebrať nedokázal.
03:08Samuel Buček bol až príliš rýchly. Priamočiaro sa natlačil pred bránku, spadol a svojím šmykom zrazil k zemi aj brankára Valenta.
02:42Dukla sa zatiaľ v tomto prvom oslabení úspešne bráni. Vojakom sa podarilo tento raz zastaviť rozohrávku v strednom pásme.
02:20Až po ďalších pokusoch sa Nitre podarilo dostať puk do útočného pásma. Od modrej to skúšal Pupák, ale nastrelil iba protihráčov.
01:43Slovák rýchlo prenikol do pásma, od puku však bol odstavený. Trenčanom sa podarilo vyhodiť puk cez celé klzisko.
01:15Nitra bude hrať presilovú hru. Tibor Varga dostáva dve minúty za podrazenie.
01:11Veľa priestoru venovala nitrianska defenzíva Andrewovi Radjenovicovi. Pohodlne obišiel po pravom kruhu a zakončoval. Hanuljak bleskurýchlo vystrčil svoj ľavý betón.
00:48Šikovne sa pred bránku natláčal z pravej strany Hecl, ktorý napokon krížnou prihrávkou hľadal Sádeckého. Táto prihrávka už presná nebola.
00:16Trenčanom sa hneď v úvode zápasu podarilo natlačiť do útočného pásma. Starosta hľadal prihrávkou Sojčíka, ktorý však napokon nevystrelil.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Vypočujeme si štátnu hymnu Slovenskej republiky.
Trenčania dnes v zostave bez svojho kapitána Branka Radivojeviča, ktorého napadla črevná viróza. Aj v tomto stretnutí budú hrať Nitrania v modrých dresoch a Dukla v žltých.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – Mezei, McCormack, Pupák, Morrison, Rais, Versteeg, Korím, Fominych – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, B. Rapáč – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý

Dukla Trenčín: Valent (Hollý) – Rýgl, Starosta, Cebák, Krejči, Bokroš, Gula, Bohunický – Pardavý, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Hecl – Varga, Radjenovic, Švec – Mikula, Dlouhý, Hlinka – D. Hudec

Rozhodca: Babic, Snášel – Soltész, Bogdaň.
Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z druhého zápasu série Kaufland play-off Tipsport ligy medzi HK Nitra a Duklou Trenčín. Stretnutie sa začne o 18:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

1. zápas
HK Nitra – Dukla Trenčín 2:3 p.p.
(2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)
Góly a asistencie: 10. Kerbashian (Scheidl, Pupák), 17. Lantoši (Slovák) – 21. Bartovič (Cebák), 58. Starosta (Sojčík, Radivojevič), 70. Rýgl (Ölvecký)

Už od úvodných minút stretnutia bolo jasné, že zápas splní všetky parametre a kritériá poriadneho play-off zápasu. Šanca Trenčína z úvodnej minúty sa ešte gólom neskončila, ale presná strela domáceho Kylea Kerbashian už áno. Nitra viedla a v prvej tretine sa dostala na koňa po ďalšom presnom zásahu. Tentokrát sa natlačil v 17. minúte pred bránku Lantoši a pohodlne skóroval.
V úvode druhej tretiny prišlo rýchle trenčianske zníženie, kedy v 21. minúte zaskočil brankára Hanuljaka Milan Bartovič. Prostredná časť hry priniesla ešte niekoľko šancí, ale v bránke neskončil žiaden puk.
Do tretej dvadsaťminútovky vstupovali so stále jednogólovým vedením domáci a nedarilo sa im prekvapiť dobre chytajúceho Valenta. Trenčín využil svoju príležitosť v 58. minúte. Po Sojčíkovej delovke sa z dorážky presadil Starosta a bolo vyrovnané.
Zápas napokon putoval až do predĺženia. V jeho samotnom závere rozhodol bývalý Nitrančan Martin Rýgl a zariadil pre Trenčín dôležité úvodné víťazstvo.

Dokážu Trenčania nadviazať na výborný výkon alebo Nitra zvládne druhý duel a vyrovná stav série? Odpoveď na túto otázku sa dozvieme v priebehu nasledujúcich minút. Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem pekný športový zážitok.
HK Nitra
Vstup Nitry do novej sezóny bol poznačený kolísavými výsledkami.
Horšie zápasy striedali lepšie a Nitra sa na dlhšiu víťaznú vlnu dostala až v priebehu polovice novembra. Odvtedy zaznamenala sériu deviatich víťazstiev, vrátane vysokých výhier nad Popradom 7:2 a nad slovenskou dvadsiatkou 8:0. Menšia kríza prišla na Nitrančanov v polovici januára, kedy podľahla Nitra aj Novým Zámkom 2:1. S blížiacim sa koncom sezóny sa výkony hokejistov spod Zobora vyšperkovali a Nitra končila sezónu so sériou siedmich víťazstiev. To posledné v základnej časti sa zrodilo v zápase proti Detve 1:3.
Sezónu strávili hokejisti Nitry najprv v okolí piateho miesta, s dobrou záverečnou sériou víťazstiev sa vyšvihli vyššie na konečnú tretiu priečku so ziskom 110 bodov a skóre 217:138.

Z pohľadu štatistík Nitra nedominovala v žiadnom tímovom ukazovateli. Percentuálne využite presiloviek ich radilo na 5. miesto s 19,19 %. V oslabeniach sa darilo Nitre o čosi horšie, skončila až na desiatom mieste s 81,67 %.

Medzi najväčšie nitrianske ofenzívne esá patrili dvaja mladí hráči. Róbert Lantoši, ktorý počas sezóny okúsil spoločne so Samuelom Bučekom reprezentačný dres, obaja získali 50 alebo viac bodov. Za 20 gólov a 38 prihrávok nazbieral Lantoši 58 bodov a Buček skončil s 29 gólmi a 21 asistenciami na druhom mieste v tímovej tabuľke hráčov s najvyššou produktivitou.

Brankársky tandem tvorili počas sezóny Juraj Šimboch a Frederik Foltán. Viac zápasov odchytal prvý menovaný, ktorý s úspešnosťou 92,09% bol ôsmym najlepším brankárom. Podarilo sa mu vychytať aj dve čisté kontá.

Dukla Trenčín
Trenčania vstupovali do novej sezóny ako vicemajstri a patrične to dali hneď najavo v úvodnom zápase 14. septembra, v ktorom zdolali Poprad 4:2. Následne, takisto ako Nitra, predvádzali kolísavé výkony, prvá a zároveň najlepšia šnúra víťazných zápasov prišla v druhej polovici októbra, kedy Trenčín zdolal na nulu Poprad, Banskú Bystricu a slovenskú dvadsiatku. Vojaci však stále nepredvádzali také výkony ako v predchádzajúcej sezóne a žiadalo sa od nich viac. Patrične to ukázali až v závere sezóny a v najdôležitejšom zápase základnej časti proti Novým Zámkom, s ktorými priamo súperili o konečnú šiestu pozíciu. Trenčín zvládol zápas vonku, Nové Zámky zdolal jasne 0:3 a putoval priamo do štvrťfinále play-off zo šiesteho miesta so ziskom 93 bodov.

V tímových štatistikách sa hokejisti spod hradu Matúša Čáka výraznejšie nevyznamenali. V presilových hrách s úspešnosťou 15,58 % skončili na ôsmom mieste a v oslabeniach na siedmej priečke s úspešnosťou 82,51 %.

Produktívnym ťahúňom tímu bol bývalý reprezentant Branko Radivojevič, ktorý dosiahol 44 bodov vďaka 13 gólom a 31 asistenciám. Na druhom mieste skončil takisto bývalý hráč hrajúci za národný dres Milan Bartovič so 40 bodmi za 15 gólov a 25 asistencií.

Trenčiansku bránku strážil v 49 zápasoch sezóny skúsený Michal Valent, ktorý zaznamenal úspešnosť 92,58 % a až rekordných sedem čistých kont.

Vo vzájomných piatich zápasoch počas aktuálnej sezóny až na jeden prípad platilo pravidlo: Môj dom = môj hrad. Trenčín triumfoval doma 2:1 a podľahol Nitre 2:3 po nájazdoch, zároveň v Nitre Aréne triumfovali „corgoni“ dvakrát 3:1 a raz 4:1.

Oba tímy sme si dôsledne predstavili a uvidíme, ako sa postupne bude vyvíjať ich vzájomná play-off séria. Nitra určite očakáva jednoznačný priebeh, Trenčín, ktorý svoj výkon vyhecoval na konci základnej časti sa bude pokúšať minimálne zopakovať predchádzajúci strieborný ročník.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Rozpis
HK Nitra
Zostavy :
Zoradenie : Hanuljak (Šimboch) – Mezei, McCormack, Pupák, Morrison, Rais, Versteeg, Korím – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, B. Rapáč – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý – Fominych
Lavička :
Zostavy :
Zoradenie : Valent (Hollý) – Rýgl, Starosta, Cebák, Krejči, Bokroš, Gula, Bohunický – Pardavý, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Hecl – Varga, Radjenovic, Švec – Mikula, Dlouhý, Hlinka – D. Hudec

5. Dokážu dávať škôlkári pozor na ceste? Otestovali sme ich
  6. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  7. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť
  8. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...
  9. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  10. Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov
  1. Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu
  2. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť
  3. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  4. Dokážu dávať škôlkári pozor na ceste? Otestovali sme ich
  5. Changes to the Public Procurement Law – Take Two
  6. Tatras guide: A fresh take on the stunning soul of Slovakia
  7. Vlastný biznis? S kvalitným účtom sa živnosť rozbieha ľahšie
  8. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  9. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Hokej  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne, Dukla Trenčín, Tipsport liga

Hlavné správy z SME | MY Trenčín - aktuálne správy

Dôchodca bez vodičáku šoféroval v Rybanoch, pri kontrole nafúkal

Trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia sa dopustil 71-ročný muž, ktorý jazdil na aute v Rybanoch napriek zadržanému vodičskému preukazu.

Právna poradňa: dnes na tému - kataster

Zistili ste chybu na liste vlastníctva a neviete, kto ju má opraviť? A kto túto opravu zaplatí? Zaujíma vás, ako postupovať, ak chcete zriadiť vecné bremeno na váš majetok, aby vás mohli deti doopatrovať vo vašom vlastnom dome? Odpovede nájdete v aktuálnom vydaní týždenníkov MY.

Dopravní policajti žiadajú verejnosť o pomoc pri objasnení dopravnej nehody.

Trenčianski hokejisti vo včerajšom stretnutí strelili Budapešti deväť gólov. Najviac zaujal ôsmy v podaní Borisa Sádeckého.

Boris Sádecký (v žltom) opäť predviedol šikovné ruky.