Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Trenčín s Podbrezovou iba remizoval

Výsledok zápasu zvrátil štyri minúty pred koncom Jakub Kiwior.

Vladimír CifraničVladimír Cifranič (Zdroj: ILUSTR. FOTO: TASR)

MYJAVA. Futbalisti Trenčína remizovali s hráčmi Podbrezovej 1:1 v sobotňajšom zápase 21. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy. Po prvom polčase viedli na štadióne v Myjave Trenčania, v 36. min sa trafil z veľkej diaľky defenzívny stredopoliar Mohammed Lamine.

Prečítajte si tiež: Poznáme Jedenástku roka ObFZ Trenčín. Kto sa do nej dostal? Čítajte

Štyri minúty pred koncom zariadil pre Podbrezovú dôležitý bod v súboji o záchranu Jakub Kiwior ukážkovými nožničkami. Tesne predtým nepremenil pokutový kop Trenčan Hamza Čatakovič, Podbrezová má na 10. priečke pred Senicou náskok šesť bodov.

AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová 1:1(1:0) - hralo sa v Myjave
Góly: 36. Lamine - 86. Kiwior, ŽK: 55. Viazanko (Podbrezová), rozhodovali: Prešinský - Ferenc, E. Weiss, 315 divákov

Zostavy:
Trenčín: D. Chudý - Šulek, Roguljič (46. Van Arnhem), Mašovič, Skovajsa - Lamine, Zubairu - Yem, Sleegers (60. Kvocera), Corryn - Čatakovič Podbrezová: M. Vantruba - Viazanko, M. Oravec, Kiwior, Mojžiš - Obročník, Paraj - L. Urbanič (73. Halgoš), Špyrka, Breznaník (87. Pavúk) - Olatunji (66. Voško)

Vladimír Cifranič (tréner Trenčína): "Nie sme spokojní s výsledkom, ani s hrou. Trápili sme sa. Chýbala nám ľahkosť a sebavedomie. Zápas sme mohli uzavrieť penaltou, ale ukázala sa totálna nezodpovednosť kopajúceho hráča. Súper vyrovnal zaslúžene, výsledok je spravodlivý. Za náš výkon sme si nezaslúžili vyhrať."

Vladimír Veselý (tréner Podbrezovej): "Bol to veľmi dobrý zápas z oboch strán. Vedeli sme, aká je sila Trenčína. Inkasovali sme nádherný gól a mali sme zopár príležitostí na vyrovnanie, ale nepodarilo sa nám ich využiť. V druhom polčase sme mali aj šťastie, keď Trenčania nepremenili penaltu. Stále sme sa snažili hrať aktívne a sme radi, že sme vyrovnali a získali sme bod."