Streda, 20. marec, 2019 | Meniny má Klaudius, Víťazoslav

Trenčín vyhral v Nových Zámkoch a postúpil do play off

Dukla Trenčín vyhrala vonku trojgólovým rozdielom.

Dukla Trenčín (v červenom) potrebuje v Nových Zámkoch zvíťaziť za tri body. Dukla Trenčín (v červenom) potrebuje v Nových Zámkoch zvíťaziť za tri body. (Zdroj: HKDUKLA.SK/V.K.)

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti HK Dukla Trenčín sa stali šiestym istým účastníkom štvrťfinále play off Tipsport Ligy 2018/2019. V utorňajšom priamom súboji o postup v záverečnom 55. kole základnej časti triumfovali na ľade Nových Zámkov 3:0 a v tabuľke obsadili konečné 6. miesto.

Online prenos: HC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Trenčín, Tipsport liga 2018/2019, 55. kolo

Tipsport Liga (SR) 2018/2019
26. February 2019 o 17:30
Nové ZámkyNové Zámky
0:3
60' minúta
Koniec
TrenčínTrenčín
Stats
Góly a asistencie: 10. Sojčík (Bokroš), 48. Bartovič (Hecl), 56. Krejči. Rozhodca: Baluška, Konc st. – Orolin, Výleta – Čavojský (video).
Prenos
V záverečnej časti sme videli dva presné zásahy, o ktoré sa postarali hostia. Najskôr sa v 49. minúte presadil Milan Bartovič a definitívnu bodku za týmto duelom dal v 57. minúte do odkrytej brány Daniel Krejči. Hostia sa tak môžu tešiť z víťazstva a postupu do štvrťfinále. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa.
Koniec zápasu.
59:56V závere sa domáci snažili aspoň o čestný gól, no Valent bol proti a svojim výkonom tak výrazne prispel k víťazstvu hostí.
57:38Bartovič sa v samostatnom úniku rútil osamotený na Košarišťana, no jeho zakončenie nebolo presné a skóre sa tak meniť nebude.
56:42Trenčín dal gól!

Hostia strieľajú tretí gól a definitívne rozhodujú tento duel. DANIEL KREJČI sa dokázal trafiť z vlastného pásma do odkrytej domácej brány a o osude tohto zápasu je rozhodnuté.
56:27Domáci to už skúšajú bez brankára a Radivojevič sa ocitol úplne sám pred odkrytou bránou, no jeho teč smeroval len tesne mimo domácu bránu.
55:39Zaťko sa snažil na modrej čiare zakombinovať s Hainom, no ich snaha nebola úspešná a hostia dokázali poslať puk von z pásma.
54:49Nasledovať bude záverečných päť minút tohto duelu a domáci tak musia čo najskôr streliť kontaktný gól ak si chcú vybojovať účasť v štvrťfinále.
53:24Teraz sa však domáci dokázali presadiť v útočnom pásme, no ani Jakúbek nedokázal nájsť recept na výborne chytajúceho Valenta.
52:41Pri puku sú aj naďalej hostia, ktorí sa však pochopiteľne nikde neponáhľajú a postupne zbierajú cenné sekundy.
51:39Domácich druhý gól evidentne zaskočil a na ľade tak dominujú hostia, ktorí sa snažia o tretí presný zásah, ktorý by definitívne ukončil tento duel.
50:45Ďalšia veľká šanca pre hostí, keď Milula dostal dobrú prihrávku pred bránkovisko, no Košarišťan predviedol dobrý zákrok.
49:37Hostia tak pridávajú druhý presný zásah v čase keď domáci zvýšili svoju aktivitu. Novým Zámkom tak ostáva záverečných desať minút, aby s výsledkom niečo spravili.
48:31Trenčín dal gól!

Hostia pridávajú druhý presný zásah. Šok pre domácich, keď sa MILAN BARTOVIČ dostal k strele z ostrého uhla, ktorá prekvapila Košarišťana.
Asistencia: Marek Hecl.
48:26Séria zakázaných uvoľnení v podaní hosťujúcich hokejistov, ktorí majú teraz menšie problémy so zvýšenou aktivitou domácich.
47:46Puk je momentálne za bránou domáceho celku, ktorý bude musieť v záverečnej tretine pridať ak chcú ešte niečo s výsledkom spraviť.
46:43Obrovská šanca domácich na vyrovnanie, keď sa pred bránkoviskom ocitol úplne voľný Zbořil, ktorý však nechal vyniknúť výborného Valenta.
46:15Dlouhý sa dobre uvoľnil pred bránkoviskom domácich, kde sa dostal na dvakrát do zakončenia, no Košarišťan teraz podržal svoj celok.
45:13Radivojevič peknou prihrávkou našiel Ölveckého, ktorý to skúšal strelou z otočky, no tej chýbala potrebná presnosť.
43:24Veľa nepresností na oboch stranách a momentálne je to boj o stredné pásmo. Táto situácia viac vyhovuje hosťom.
42:09Domáci si teraz nerozumeli pri rozohrávke a previnili sa zakázaným uvoľnením. Hra sa tak presťahuje späť pred Košarišťana, kde sa bude vhadzovať.
41:16Jakúbek vyviezol puk až do útočného pásma, kde sa však proti presile hosťujúcich hráčov nedokázal presadiť.
40:01Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme presný zásah nevideli a tak skóre ostáva nezmenené 0:1 pre hostí. Tretia tretina začne približne v 19:19.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:57V závere druhého dejstva sa už nič zaujímavé nestalo a tak idú do šatní hostia s jednogólovým náskokom.
38:10Hostia v plnom počte.
37:04Nasledovať bude presilovka domáceho celku, čo je ideálna príležitosť na strelenie vyrovnávajúceho gólu, no Valent dokázal prerušiť hru.
36:10Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Dlouhý – 2 min., držanie).
35:26Domáci v plnom počte.
35:07Dobrá strela Starostu od modrej čiary, po ktorej vznikla neprehľadná situácia pred domácou bránou, no Košarišťan nakoniec dokázal prikryť puk.
34:12Hostia majú k dispozícii druhú presilovú hru, no zatiaľ sa nedokázali usadiť v útočnom pásme a akciu musia zakladať až spoza vlastnej brány.
33:26Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Ručkay – 2 min., podrazenie).
32:37Urban to skúšal bekhendovým zakončením, no v ťažkej pozícii nedokázal namieriť lepšie a skóre sa tak zatiaľ meniť nebude.
31:25Zaťko si dobre prebral puk v útočnom pásme, kde to skúsil strelou spoza kruhov, no toto zakončenie smerovalo len tesne nad Valentovu bránu.
30:26Za nami už je polovica riadnej hracej doby a hostia si aj naďalej držia najtesnejšie vedenie, čo by im aktuálne stačilo na priamy postup do štvrťfinále.
29:53Domáci v plnom počte.
29:28Domáci opäť výborne zapracovali v defenzíve a dokázali poslať puk cez všetky čiary, čím nazbierali cenné sekundy.
28:33Prvú presilovú hru si zahrajú aj hostia, ktorí sa však zatiaľ nedokážu usadiť v útočnom pásme.
27:53Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fábry – 2 min., sekanie).
27:08Hostia v plnom počte.
27:02V závere presilovky sa ešte k strele od modrej čiary dostal Zaťko, no Valent nemal zakrytý výhľad a poľahky tak tento puk chytá.
26:11Prvú presilovú hru tohto stretnutia si zahrajú domáci hokejisti, ktorí sa dokázali okamžite usadiť v útočnom pásme, no Bajtek nedokázal namieriť presne.
25:08Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bartovič – 2 min., napadnutie).
25:01Na opačnej strane klziska predviedol dobrú prácu Radivojevič, ktorý sa aj dostal do zakončenia, no Košarišťan dokázal zasiahnuť včas betónmi.
24:17Domáci postupne zvyšujú svoj tlak a Hatala mohol streliť vyrovnávajúci gól, no jeho zakončenie spomedzi kruhov len tesne míňa bránu hostí.
23:19Hostia sa v týchto momentoch dokázali ubrániť iba za cenu zakázaného uvoľnenia a hra sa tak presťahuje späť pred Valenta.
22:02Šimun teraz dobre vyviezol puk až do útočného pásma, kde však úspešne zasiahol Valent, pred ktorým sa strhla menšia potýčka.
21:06V úvode druhej tretiny sa do zakončenia spoza kruhov dostal Ručkay, no Valent bol v pozore a pripisuje si ďalší úspešný zákrok.
20:01Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme videli len jeden presný zásah, o ktorý sa v 11. minúte postaral Peter Sojčík. Druhá tretina sa začne približne v 18:22.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:56V záverečných sekundách prvej tretiny sa už nič zaujímavé nestalo a tak môžu ísť do šatní spokojnejší hosťujúci hokejisti.
18:27V závere prvého dejstva sú aktívnejší hostia, ktorí si vypracovali ďalšiu zaujímavú príležitosť, no toto zakončenie letelo len ponad Košarišťanovu bránu.
17:49Krejči teraz nenápadnou strelou preveril pozornosť Košarišťana, ktorý aj s menšími problémami dokázal toto zakončenie zlikvidovať.
16:39Hruška teraz nepresnou prihrávkou pripravil domácich o nádejnú príležitosť, keď sa rútili na bránu hostí v prečíslení 3 na 2.
15:43Hatala dobre vyviezol puk do útočnej tretiny, kde to skúsil strelou švihom, no dobrú prácu odviedla defenzíva hostí, ktorá toto zakončenie zablokovala.
14:55Zaťko si teraz nerozumel so svojimi spoluhráčmi a tak jeho nahodenie končí až za bránou hostí.
13:52Domáci v týchto momentoch výrazne zvýšili svoju aktivitu, no stále si nedokázali vypracovať dobrú streleckú pozíciu, z ktorej by ohrozili Valenta.
12:44Hruška dobre vyviezol puk až do útočného pásma, kde to skúsil strelou spoza kruhov, no toto zakončenie skončilo na hradbe tiel hosťujúcich obrancov.
11:39Dôležitý prvý gól sa tak podarilo streliť hosťom z Trenčína, ktorým posledné minúty vyšli o niečo lepšie. Domáci sa však okamžite snažia o rýchlu gólovú odpoveď.
10:18Trenčín dal gól!

Hostia sa ujímajú vedenia v tomto zápase. Veľká skrumáž pred domácou bránou, kde sa najlepšie dokázal zorientovať PETER SOJČÍK, ktorý dokázal pretlačiť puk za chrbát bezmocného Košarišťana.
Asistencia: Tomáš Bokroš.
09:38Košarišťan teraz musel čeliť zakončeniu od Sojčíka a následne zlikvidoval aj ďalšiu dorážku hostí. Hra je prerušená a oba celky tak môžu poslať na ľad čerstvé sily.
08:04Hostia v ďalšej nádejnej akcii, keď sa strelou od modrej čiary prezentoval Hlinka, no Košarišťan na toto zakončenie videl a puk dokázal prikryť.
07:31Mikula sa snažil niečo vymyslieť v útočnom pásme, no proti presile domácich obrancov nemal šancu a o puk tak rýchlo prišiel.
06:25Veľké problémy Košarišťana po nahodenom puku zo stredného pásma, no brankár domácich v poslednom momente dokázal vyriešiť túto nepríjemnú situáciu.
05:07Dobrá pasáž domácich, v ktorej sa ihneď po vyhratom buly dostal do zakončenia Nejezchleb, no Valent si pripísal úspešný zákrok.
04:42Ďalšia snaha hostí sa končí hvizdom čiarového rozhodcu, ktorý si všimol ofsajdového postavenia. Hra sa tak presunie pred Valenta.
03:09Pekná akcia hostí, po ktorej musel zasahovať Košarišťan, keď Radivojevič predviedol výborný teč pred bránkoviskom domácich.
02:17Hlinka sa dostal v útočnom pásme k strele z ostrého uhla, no Košarišťan bol v pozore a tento pokus dokázal poľahky zlikvidovať.
01:28V úvode tohto stretnutia sa hra prelieva z jednej strany na druhú, no ani jeden z brankárov zatiaľ nemusel zasahovať.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Oba celky už nastupujú na ľadovú plochu a zápas sa tak o malý okamih začne.
Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan (Kristín) – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Hatala, Ordzovenský, Novák, Henderson – Štrauch, Urban, Bajtek – Jakúbek, Zbořil, Ručkay – Šimun, Hruška, Rogoň – Nejezchleb, Fábry, Ondrušek

Dukla Trenčín: Valent (Hollý) – Rýgl, Starosta, Cebák, Krejči, Bokroš, Gula, Hudec, Bohunický – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Hecl – Varga, Radjenovic, Švec – Mikula, Dlouhý, Hlinka

Rozhodca: Baluška, Konc st. – Orolin, Výleta – Čavojský (video).
Vitajte pri tomto online textovom prenose. Na rade je 55. kolo Tipsport Ligy, v ktorom proti sebe nastúpia celky HC Mikron Nové Zámky a Dukla Trenčín. Začiatok tohto stretnutia je naplánovaný na 17:30.

HC Mikron Nové Zámky:
Domáci majú v doterajšom priebehu sezónny bilanciu 25-6-5-20 so skóre 142:127. S 92 bodmi sa tak nachádzajú na 6. pozícii. V minulom kole cestovali do Banskej Bystrice, kde však podľahli v pomere 3:1. Najviac bodov z tohto celku dokázal nazbierať Adam Zbořil 36 a to za 19G a 17A. Na domácom ľade dokázali 27 stretnutí vyťažiť 51 bodov a aj v tomto duely sa budú snažiť využiť domáce prostredie.

Dukla Trenčín:
Hosťom sa darí podobne s bilanciou 24-7-4-21 a skóre 149:131. So ziskom 90 bodov im tak patrí 7. pozícia v tabuľke. V minulom kole na domácom štadióne privítali Miškovec, ktorý dokázali zdolať 3:0. Najproduktívnejším hráčom hostí je Branko Radivojevič, ktorý nazbieral 44 kanadských bodov (13G – 31A). Trenčínu sa na ľade súperov príliš nedarí, keď z 27 stretnutí sa tešili z výhry iba osemkrát. V tomto duely však budú chcieť pridať nejaké body do tabuľky.

Pre oba celky bude posledné kolo mimoriadne dôležité, pretože hrajú o posledné miesto zaručujúce priamu účasť v štvrťfinále. Domácim stačí dnes aj bod, no hosťom treba vyhrať za tri body ak chcú svojho dnešného súpera v konečnej tabuľke predbehnúť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.