Trenčín prehral u posledného, účasť v hornej šestke sa mu poriadne vzdialila

Futbalisti AS Trenčín prehrali na pôde Vionu Zlaté Moravce-Vráble

ilustračné fotoilustračné foto (Zdroj: SITA)

ViOn Zlaté Moravce-Vráble - AS Trenčín 3:1 (1:0)

Od úvodných minút to boli domáci, ktorí sa tlačili pred pokutové územie Trenčanov. V 14. minúte mal gól na kopačke Ďubek, ale jeho strelu odvrátil na bránkovej čiare jeden z obrancov hostí. Do vedenia išli domáci v 16. minúte. To Válovčan šikovne potiahol akciu až do pokutového územia, spätnou prihrávkou ponúkol tutovku Richtátechovi a ten s prehľadom prekonal Chudého. Už o minútu sa mohlo skóre meniť opäť, keď Ďubek vysunul Šveca, ale ten zoči-voči brankárovi mieril iba do jeho nôh. Od tohto momentu sa hostia snažili o častejšiu kombináciu, ale všetka ich snaha sa končila pred pokutovým územím ViOnu.

Prečítajte si tiež: Mentálny kouč: Rozdiel medzi hráčmi Slovana a zvyškom Čítajte

Druhý polčas začali domáci vo veľkom štýle. V 54. minúte si na Ďubekov roh vyskočil Asanovič a hlavou v dobrej pozícii mieril tesne nad. Už o minútu Ďubek videl nabiehajúceho Šveca, ten si šikovne zasekol obrancu a parádnou strelou z hranice šestnástky prekonal bezmocného Chudého. V 58. minúte Lamina fauloval v pokutovom území Válovčana a z nariadenej jedenástky Ďubek zvyšoval už na 3:0. V týchto chvíľach ViON dominoval a vytváral si jednu príležitosť za druhou. V 65. minúte sa Švec rútil sám na Chudého, ktorý výborne vybehol. V 67. minúte sa predviedol striedajúci Dočekal, ktorého strele k ľavej žrdi chýbali iba centimetre. V 71. minúte Ďubekov center našiel v malom vápne Qwina, ten však ani z 2 m loptu do siete nepretlačil. V 79. minúte sa skóre opäť menilo, keď na hranici malého vápna sa dostal k lopte Bukary a prudkou strelou pod brvno prekonal Chovana na 3:1. V 88. minúte Čatakovič šikovne vysunul Corryna, ktorého strela skončila na ľavej žrdi Chovanovej brány. V nadstavenom čase si už ViOn dôležité víťazstvo ustrážil.

Prečítajte si tiež: Expert RTVS: Kalmár si za vyjadrenie o rozhodcovi Slovákovi zaslúži pokutu Čítajte

Góly: 16. Richtárech, 55. Švec, 59. Ďubek (z 11m) - 79. Bukari. Rozhodovali: Sedlák - Benko, Poláček, ŽK: Ľupták, Richtárech, Válovčan - Šulek, Paur, Lamine, 926 divákov.

Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Asanovič, Qwin, Brašeň - Richtárech - Válovčan, Ďubek, Ľupták (80. Chomutov), Švec (67. Grozdanowski)- Tkáč (64. Dočekal)

Trenčín: Chudý - Šulek, Pišoja (58. Roguljič), Mašovič, Skovajsa - Bukari, Zubairu, Lamine, Corryn - Ubbink (20. Sleeger) - Paur (51. Čatakovič)

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: "Z našej strany do gólu na 3:1 je ťažké čokoľvek hodnotiť. Dnes to bolo o bojovnosti, o srdci. Domáci mali prevahu a zaslúžene vyhrali. My sme sa dnes vôbec nedostali do hry. Gratulujem domácim k víťazstvu."