Dukla predviedla ďalší parádny obrat, hrdinom Radjenovic

Dukla zvrátila stav z 0:2 na 3:2.

Šanca TrenčínaŠanca Trenčína (Zdroj: SITA)

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 3:2 pp a sn (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)

Hostia spod Pustého hradu začali zápas aktívnejšie. Už po 15. sekundách mohol otvoriť skóre Handlovský. Puk sa k nemu odrazil z rohu klziska, ale nevedel ho usmerniť za Valentov chrbát. O štyri minúty bol na konci kombinačnej akcie Kytnár, dostal však prihrávku pod nohy a nemal ideálnu pozíciu na zakončenie. Postupom času sa osmeľovali aj Trenčania.

Prečítajte si tiež: Lukášovo srdce bije pre Duklu. Rád by obliekal jej dres Čítajte

V 8. minúte Krejčího nahodený puk tečoval pred Skapskim Sádecký mimo. O chvíľu nato sa prebil do zakončenia Bokroš, jeho vyrazený pokus však Krejčí do bránky neumiestnil. Zvolenčania sa do vedenia dostali v 14. minúte. V presilovej hre vystrelil Zuzin a tečovaný puk preskočil Valentovu lapačku. V závere úvodnej dvadsaťminútovky sa nepresadil v šanci Ölvecký a následne trafil z ťažkého uhla žŕdku.

Hosťom patril aj úvod druhej tretiny. Tridsaťsekundová presilová hra priniesla delovku Vandana od modrej čiary a následný tlak pri výhode o jedného hráča. V 25. minúte už pri vyrovnaných silách na ľadovej ploche tečoval pred Valentom puk Petráš, ten sa už kĺzal za bránkovú čiaru, ale na poslednú chvíľu ho do rohu klziska odpálil brániaci hráč. Dukla mala ideálnu možnosť vrátiť sa do stretnutia počas takmer jeden a polminútovej výhody o dvoch hráčov.

Prečítajte si tiež: Lillehammer 1994: Slovákov zložil ruský kozmonaut. Šupler nakopol mantinel Čítajte

Po góle volalo najmä zakončenie Bartoviča, na ktorého "zívala" odkrytá bránka hostí, ale skúsený útočník puk dobre netrafil. Aktivita domácich hokejistov naberala na sile. V závere druhej tretiny mal vyrovnanie v presilovej hre na hokejke Sojčík, lenže puk nebol presný.

odkrytej časti bránky poslal hostí do dvojgólového vedenia. V 49. minúte Zvolenčania nezvládli návrat vylúčeného hráča domácich. Trenčania sa dostali do brejku a po vyrazenej strele puk do prázdnej bránky dopravil Sádecký. Aktivita Trenčanov mohla byť odmenená gólom 4 minúty pred koncom zápasu, ale Ölveckého zakončenie zblízka skončilo iba na tele brankára.

V 57. minúte sa domácim podarilo vyrovnať. Nahodený puk od Starostu sa odrazil pred Radivojeviča, ktorý strelou po ľade poslal zápas do predĺženia.

V dramatickom vyvrcholení zápasu napokon rozhodol až v ôsmej sérii samostatných nájazdov Radjenovic.

Prečítajte si tiež: Púchov ho nechcel pustiť do Dukly. Dnes Krajč pomýšľa na majstrovstvá sveta Čítajte

Góly: 49. Sádecký (Hecl, Bartovič), 57. Radivojevič (Starosta, Rýgl), rozh. sam. nájazd Radjenovic - 14. Zuzin (Pöyhönen, Mitchell), 44. Chovan (Šišovský, Ulrych). Rozhodovali: Kalina, Štefík – Jobbágy, Kacej, vylúčení na 2 min: 8:7, navyše: Hlinka 10 min OT za bitku - Vandas 10 min za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2863 divákov

Trenčín: Valent – Starosta, Rýgl, Krejčí, Cebák, Gula, Bohunický, T. Bokroš – Ölvecký, Radjenovic, Radivojevič – Bartovič, Sádecký, M. Hecl – Sojčík, J. Švec, T. Varga - D. Hudec, R. Dlouhý, Mikula – Michal Hlinka

Zvolen: Skapski – Fraser, Pöyhönen, Pufahl, Vandane, Ulrych, Hraško, P.Marcinek, D. Růžička – Handlovský, Kytnár, Vandas – Obdržálek, Michal Chovan, Šišovský – Kelemen, Mitchell, P. Zuzin – Andrisík, S. Petráš, M. Roman

Ján Pardavý st., asistent trénera Trenčína: "Videli sme dobrý hokej. Náš výkon nebol taký, ako v Košiciach. Troška sme sa trápili. Gól na 1:2 zdvihol hráčom sebavedomie. Viac bojovali a ukázali emócie. Z víťazstva máme radosť. V nájazdoch sa ukázalo, že pokiaľ majú hráči chladnú hlavu, vedia ich premeniť."

1. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou