Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Hokejisti Trenčína deklasovali MAC Budapešť

Hokejisti Dukly Trenčín v piatkovom stretnutí 48. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy zvíťazili nad MAC Budapešť.

(Zdroj: TASR)

TRENČÍN. Po vyrovnanom úvode prišli chvíle Trenčína. V prvej presilovej hre si vypracoval poriadny tlak. Po góle volali dve šance Radjenovica, no Bálisz jeho strely z prvej dokázal pokryť.

Kanadský legionár bol pri chuti aj v 7. minúte, keď v presilovej hre preveril brankára Budapešti.

Prečítajte si tiež: Pred zápasom takmer liezol oknom. Chromiak čakal na bod v Tipsport lige iba dvanásť minút Čítajte

O pol minúty skúsil šťastie stredom klziska Hecl, no ani on nebol úspešný. Dobrý vstup Trenčanov do zápasu sa napokon skončil gólom.

Hostia stratili puk za bránkou. Hudec ho posunul na Dlouhého a ten síce puk dobre netrafil, ale ten preskočil gólmana a skončil v sieti. Domáca aktivita neutíchala. V 12. minúte Gulovu strelu od modrej čiary schoval Bálisz do lapačky.

V 15. minúte Olvecký potiahol puk do pásma, zadovkou prihral Krejčimu, ktorý strelou po ľade zvýšil vedenie Dukly.

V 17. minúte už bolo 3:0. Puk sa niekoľkokrát poodrážal pred bránkoviskom a Radjenovic ho poslal do bránky.

Hostia v úvode druhej tretiny dohrávali presilovú hru, ktorá ich dostala do vyšších obrátok. V 23. minúte zostal medzi kruhmi nepokrytý K. Nagy.

Na Valenta však nevyzrel. V 28. minúte sa Bálisz pošmykol. Puku sa zmocnil Radjenovic, nahodil ho o obrancu a ten sa odrazil do opustenej bránky.

V polovici zápasu potiahol po krídle puk Bartovič, nahral ho pred bránkovisko, kde sa zastavil ideálne pred Sádeckým, ktorý ho usmernil za Rajnov chrbát.

Prečítajte si tiež: Zaujímavá hokejová výmena medzi Trenčínom a Liptákmi Čítajte

Oba tímy následne predviedli otvorený hokej na oboch stranách. Gólovú bodku za úvodnou tretinou dal Rýgl, ktorý strelou od modrej čiary prepálil betóny Rajnu.

Aj úvod poslednej tretiny patril Trenčínu. Sádecký spätnou prihrávkou našiel Bartoviča a ten strelou z voleja pridal siedmy gól domáceho tímu. O dve minúty pridal ďalší úspech Radivojevič, no ten neuznali pre postavenie hráča v bránkovisku.

Päť minút pred koncom sa hosťom podarilo streliť čestný úspech v presilovke. Na konci kombinačnej akcie bol Bodó, ktorý prekonal Valenta. Gólovú bodku za stretnutím dal v početnej výhode Olvecký.

HK Dukla Trenčín MAC Budapešť 8:1 (3:0, 3:0, 2:1)
Góly: 9. Dlouhý (Hudec), 15. Krejčí (Olvecký, Cebák), 17. Radjenovic (Starosta, Cebák), 28. Radjenovic (Krejčí), 30. Sádecký (Bartovič), 40. Rýgl (Bartovič), 42. Bartovič (Sádecký, Krejčí), 58. Olvecký 55. Bodó (Orbán).

Rozhodovali: Baluška, Novák Synek, Šefčík, vylúčení: 5:5, navyše: Brown (MAC) 10 minút za napádanie rozhodcov, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2053 divákov

Trenčín: Valent Rýgl, Starosta, Cebák, Frhauf, Bohunický, Krejčí, Gula Radivojevič, Olvecký, O.Mikula Bartovič, Sádecký, M.Hecl T.Varga, Radjenovic, J.Švec D.Hudec, R.Dlouhý, M.Hlinka M.Luhový

MAC: Bálisz (28. Rajna) Poszgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Vokla Orbán, Langkow, Bodó Klempa, Brown, Dansereau Odnoga, K.Nagy, Terbócs Pápa, B.Majoross, Szigeti

1. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
  2. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  3. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
  4. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  5. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  6. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  7. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  8. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  9. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  1. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
  2. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  3. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  10. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 7 736

Premiér: Minister školstva má naplánovať, ako vrátiť deti do škôl od 7. decembra

Premiér chce, aby systém následne mohol fungovať aj v ďalších mesiacoch.

Pri plošnom testovaní sa využívajú antigénové testy.

Premiér: Od plánu plošného testovania budúci víkend sa zatiaľ upúšťa

Zdá sa, že celoplošné testovanie cez mikulášsky víkend nebude.

Premiér Igor Matovič.

Rybníček: Únia miest Slovenska nesúhlasí s celoplošným testovaním

Únia miest Slovenska bude podporovať a rešpektovať stanovisko epidemiológov.

Prezident Únie miest Slovenska a primátor mesta Trenčín Richard Rybníček.

Mama mu telefonovala z búdky. Čerstvý štyridsiatnik Radivojevič si zahral v jednom útoku s legendárnym Gretzkym

Na svojom konte má dve medaily zo svetových šampionátov. Pôsobil v NHL i nadnárodnej KHL. K absolútnej spokojnosti Brankovi Radivojevičovi chýba len titul s Duklou Trenčín. Čerstvý štyridsiatnik k nemu mal blízko pred dvoma rokmi.