Dukla prerušila šesťzápasovú víťaznú sériu Miškovca

Zverenci trénera Petra Oremusa zdolali maďarský tím trojgólovým rozdielom.

(Zdroj: ILUSTR. FOTO: SITA)

Trenčín - Miškovec 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Na Sihoti sa hral v úvodných minútach svižný hokej. Už na začiatku stretnutia mal gól na hokejke Varga. Jeho strela sa odrazila od hornej žŕdky. Domáci následne brankára Vaya dotlačili aj s pukom do siete, ale gól neplatil. V 10. minúte sa do samostatného nájazdu dostal kapitán Radivojevič. Tiesnený medzierku medzi Vayovými betónmi nenašiel. Na opačnej strane po kombinačnej akcii neuspel Pance. Napokon v 10. minúte padol prvý gól, no rozhodnúť o jeho platnosti musel videorozhodca po tom, ako puk do siete pretlačil Švec.

Prečítajte si tiež: Brankári v Novom Meste nad Váhom dostanú výstroj od Lašáka Čítajte

Hostia do druhej tretiny vkročili aktívne. V 23. minúte pri brejku troch na dvoch podvihol strieľaný puk Galanisz a tečom ponad Valenta vyrovnal na 1:1. Domáci tím sa snažil o čo najrýchlejšiu odpoveď. Zároveň však nemohol zabudnúť na obranu, pretože Miškovec mal veľmi dobrý prechod do útočného pásma. Trenčanom sa do vedenia opäť podarilo dostať v polovici stretnutia. Puk do útočného pásma zaviezol Pardavý. Vystrelil z ostrého uhla. Puk sa odrazil pred Špankoviča, ktorý ho prepasíroval za Vayov chrbát. V 32. minúte hrali hostia presilovú hru a pokus Milama sa odrazil od pravej žŕdky. O tri minúty neskôr už domáci fanúšikovia kričali gól, lenže puk za bránkovú čiaru nedostal. V závere druhej časti hry sa uvoľnil Göz. Z ťažkého uhla však rozozvučal iba konštrukciu bránky.

Prečítajte si tiež: Hokejisti a fanúšikovia Dubnice potešili deti z domova, darovali im plyšové hračky Čítajte

V záverečnej tretine ubudlo výraznejšieho vzruchu pred oboma bránkami. Trenčania chceli v prvom rade myslieť na pozornú defenzívu a pohyblivého súpera držali v bezpečnej vzdialenosti od Valenta. V 51. minúte sa Trenčínu podarilo odskočiť na dvojgólový rozdiel. Po strele od modrej čiary gólman vyrazil puk pred seba, kde bol pripravený Sojčík a už nemal problém pridať tretí gól Dukly. O dve minúty mohol streliť kontaktný gól Kulmala, ale proti bol Valent. Dve minúty pred koncom tréner Hanlon odvolal gólmana, čo využil Mikula na spečatenie výsledku na konečných 4:1.

Góly: 10. Švec, 30. Špankovič (Pardavý, Krejči), 51. Sojčík (Luža, Radivojevič), 59. Mikula (Holenda) – 23. Galanisz (Miskolczi). Rozhodovali: M. Novák, Adamec – Durmis, Krajčík, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2131 divákov

TRENČÍN: Valent – Krejčí, Bohunický, Holenda, Rýgl, Frühauf, Luža, T. Bokroš – Hecl, Sojčík, Radivojevič – Bartovič, Sádecký, T. Varga – J. Pardavý ml., R. Dlouhý, D. Hudec – O. Mikula, J. Švec, M. Luhový – Špankovič