Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Trenčín nestačil na Košice, nestrelil ani gól

Trápenie hokejistov Dukly Trenčín pokračuje, v Košiciach prehrali jednoznačne.

(Zdroj: SITA)

KOŠICE. Od úvodu sa hralo vo vysokom tempe, tímy si však dávali pozor najmä na defenzívu. Presilovka Košičanov v 5. minúte sa gólom neskončila, naopak, z protiútoku im pohrozil Švec.

Domáci postupne prevzali iniciatívu a častejšie sa dostávali do šancí. Skóre však neotvoril ani Klíma po prieniku v 15. minúte. Prevaha domácich bola v druhej tretine ešte výraznejšia.

Prečítajte si tiež: 800-tisícový bonus nezískal. Len kamarát ti prihrávku vráti, povedal po nezištnej prihrávke Demitra Čítajte

Hralo sa najmä pred Valentom, ktorý viackrát podržal svoj tím. V 25. minúte sa však pred ním ocitol nedôrazne bránený Brophey, ktorý pohotovo otvoril skóre - 1:0.

Druhý gól Košičanov mohli krátko na to pridať Klíma aj Haščák, Valent si však poradil. V 28. minúte nevyšiel Trenčanom protiútok, v ktorom Radivojevič neusmernil puk za Habala.

V rušnom úseku hry zaujala aj strela Dudáša, pri ktorej ešte Valentovi pomohla žŕdka, no trenčiansky brankár o dve minúty inkasoval druhý gól. Suja v presilovke posunul puk z rohu klziska pred bránku, kde ideálne našiel hokejku Ignatuškina, ktorý si otvoril strelecký účet v Tipsport Lige.

Prečítajte si tiež: Konflikt na tréningu. Takú konkurenciu na Slovensku nezažijete, vraví Hecl Čítajte

Trenčania sa snažili hroziť najmä z protiútokov, ale rozbehnutí Košičania ich bez väčších problémov marili. Ich tretí gól mohol padnúť po spolupráci Klímu so zakončujúcim Petrášom, ale Valent predviedol efektný zákrok. Už dvanásť sekúnd po druhej prestávke bolo o víťazovi rozhodnuté.

Košický kapitán Nagy presne namieril spoza obrancu a Valent bol bezmocný - 3:0. Košičania kontrolovali hru, hráči Dukly sa síce viackrát usadili v útočnom pásme, ale chýbal im moment prekvapenia.

V 52. minúte predviedol efektný prienik Sádecký, obranca McDowell ho v nádejnej šanci zastavil iba faulom.

Skóre zápasu uzavrel po spolupráci s Kafkom Nagy - 4:0.

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 25. Brophey (Kafka), 32. Ignatuškin (Suja, Spilar), 41. Nagy (Kafka), 59. Nagy (Kafka). Rozhodovali: Fridrich, Štefik - Tvrdoň, Smrek, vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3583 divákov.

HC Košice: Habal - McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Pretnar - Kafka, Brophey, Nagy - Haščák, Ignatuškin, Suja - Spilar, Galamboš, Šoltés - Hričina, Klíma, Petráš
HK Dukla Trenčín: Valent - Krejčí, Rýgl, Bohunický, Holenda, Luža, Pač - Radivojevič, Švec, Sojčík - Varga, Sádecký, Bartovič - D.Hudec, Dlouhý, Pardavý - Špankovič, Mikula

1. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
  2. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?