Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Trenčín prehral so Slovanom. Na ihrisku sme pôsobili veľmi zle, povedal tréner

Trenčanom podľa trénera nefungovala stopérska dvojica.

(Zdroj: SITA)

MYJAVA. Zápas sa začal s miernym meškaním, keď usporiadatelia museli dať do poriadku hraciu plochu, na ktorej bol sneh.

"Belasí" išli do vedenia už v 7. minúte, keď veľkú chybu v strede trenčianskej obrany využil Šporar, ktorý úspešne zakončil nájazd na Hrdličku.

Prečítajte si tiež: Šulek podpísal v Trenčíne nový kontrakt, dokedy? Čítajte

Ešte pred uplynutím prvej polhodiny Slovan zvýšil na 2:0, keď Holman pekne vysunul Ljubičiča, ktorý rutinérsky prekonal brankára AS.

Na 3:0 mohol zvýšiť v 42. minúte Šporar, uvoľnil sa cez obrancu, ale pálil vedľa. Trenčín mohol na konci prvého dejstva streliť kontaktný gól, ale Bukari vystrelil vedľa ľavej žrde.

V 59. minúte však Slovan dosiahol tretí gól, keď sa presadil Moha po prieniku a prihrávke Čavriča. Na 4:0 mohol v 78. minúte zvýšiť opäť Moha, ale v prieniku to zobral na seba, neprihral spoluhráčovi a tak sa skóre nezmenilo.

Slovan tak potvrdil post lídra, získal ďalšie víťazstvo a v ligovej sezóne ešte neprehral. "Belasí" tiež predĺžili sériu víťazstiev z vonkajších zápasov už na deväť, resp. sériu bez ligovej prehry predĺžili na 19 duelov. Tiež si zaistili titul "jesenného majstra".

Povedali po zápase:

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: "Náš vstup do zápasu bol veľmi zlý, hneď prvý útok súpera sa skončil gólom. Každá kolmá lopta v podaní Slovana nám robila obrovské problémy.

Súper ťažil aj z toho, že nám nefungovala stopérska dvojica a celkovo sme na ihrisku pôsobili veľmi zle, boli sme málo agresívni. Mali sme nejaké náznaky šancí, možno tá Bukariho bola vážnejšia, ale to bolo všetko. Po prestávke sme chceli niečo zmeniť, ale boli sme málo nebezpeční a Slovan vyhral zaslúžene."

Martin Ševela, tréner Slovana: "Lepšie sme sa prispôsobili chladnému počasiu a náročnému terénu. Mali sme výborný vstup do zápasu, keď sme už v siedmej minúte otvorili skóre a do prestávky sme mali ešte dostatok šancí, aby bol náš náskok výraznejší než dvojgólový.

Prečítajte si tiež: VIDEO: V kabíne Dukly sa hrali ľudovky. Radivojevič oslávil narodeniny Čítajte

Hráčov sme cez polčas upozorňovali, že súper po prestávke prestrieda a bude riskovať, pričom sme sa chceli vyhnúť scenáru z Nitry, kde sme nezachytili vstup do druhého polčasu a strachovali sme sa o výsledok. Dnes to bolo presne naopak. Výborne fungovala defenzívna činnosť v podaní celého nášho mužstva, podali sme zodpovedný, disciplinovaný výkon a zároveň sme boli nebezpeční smerom do ofenzívy.

Súpera sme pustili len do náznakov príležitostí, naopak, naše víťazstvo mohlo byť ešte výraznejšie. Išli sme sem s cieľom zavŕšiť stopercentnú jesennú bilanciu na ihriskách súperov a to sa
nám podarilo. Sme jesennými majstrami, ale to je len polovica cesty, rozhodujúce je poradie na konci súťaže, nie v jej polovici. Dnes sa tešíme z víťazstva a plne sa koncentrujeme na posledné jesenné kolo so Žilinou."

AS Trenčín - Slovan Bratislava 0:3 (0:2)
Góly: 7. Šporar, 27. Ljubičič, 59. Moha. Rozhodovali: Prešinský - Vorel, Jenčura, ŽK: Yem, Mance (obaja Trenčín), 367 divákov.

AS Trenčín: Hrdlička Yem, Šulek, Kleščík (46. Mance), Skovajsa El Mahdioui Van Arnhem, Ubbink Bukari, Čatakovič (79. Paur), Sleegers (70. Kvocera)

Slovan Bratislava: Greif - Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič, de Kamps - Čavrič (79. Dražič), Holman (84. Nono), Moha (89. Savičevič) - Šporar

1. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
  2. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
  3. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
  4. Česi pod Tatrami šijú tričká, na ktorých nie je vidieť pot
  5. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?