Myjava - Festival Vianoce v divadle, ktorý tento rok oslavuje 15. narodeniny, sa bude konať v Myjave 6. až 9. decembra. TASR informoval hovorca mesta Marek Hrin.
Festival predstaví tvorbu českých a slovenských divadiel. Na Vianoce v divadle príde osem divadelných súborov, ktoré sa predstavia nielen v Kultúrnom dome Samka Dudíka, ale aj priamo na námestí a na alternatívnej scéne v reštaurácii Crosshouse.
"Spolu odohrajú 11 predstavení, v ktorých na javisko vystúpi množstvo hereckých
osobností. Súčasťou festivalu budú aj tri koncerty a už tradičný ceremoniál na Terase slávy, v rámci ktorého si svoje pamätné tabule odhalia Božidara Turzonovová a Pavel Zedníček," uviedol hovorca mesta.
Festival je pripravovaný s podporou Fondu na podporu umenia, mestom Myjava a divadelným združením Korbáč Myjava. Samotný festival sa začne 6. decembra popoludňajším predstavením bratislavského divadla GUnaGU s názvom Youtuberi. Na Námestí M. R. Štefánika predstavia svoj program Vrbovskí víťazi
s Braňom Jubusom.
Vystúpia aj českí umelci
Prvý festivalový deň zakončí Divadlo B. Polívku s hrou DNA. Druhý deň bude pokračovať ďalšími predstaveniami, počas ktorých vystúpi Teáter Komica z Levíc s hrami pre deti a mládež.
"Nezvyčajnou tohtoročnou scénou budú priestory reštaurácie Crosshouse, v ktorých bude svoje umenie prezentovať Divadlo Yarmat z Dolných Orešian a program zakončí večerné vystúpenie Divadla Astorka Lásky jednej plavovlásky. V predstavení účinkuje takmer kompletná herecká zostava divadla, keď nebudú chýbať takí herci, ako Marián Labuda, Zuzana Krónerová, Zita Furková či Peter Šimun," doplnil Hrin.

Odhalenie tabúľ
Víkend odštartujú herci Záhoráckeho divadla s vystúpením Farmár Dodo Nešika, na ktoré nadviaže koncertom kapela Funny Fellows, ktorá už tradične patrí k festivalu. "Po ňom už bude nasledovať ceremoniál na Terase slávy, kde najskôr svoju tabuľu za prínos v kultúre v Čechách a na Slovensku odhalí Božidara Turzonovová a po nej Pavel Zedníček.
Večerný program bude patriť divadlu Kalich Praha s predstavením Pro tebe cokoliv v podaní Pavla Zedníčka, Jany Paulovej a ďalších," informoval myjavský hovorca.
Štvordňovú divadelnú šnúru ukončí nedeľnými vystúpeniami Celkom malé divadlo zo Starého Tekova s hrou Manželská poradňa a Záhorácke divadlo s predstavením Svatojánske drímoti.