Dukla zvládla zápas s Nitrou, rozhodol Sojčík

V Trenčíne sa hral dramatický hokej.

ilustračné fotoilustračné foto (Zdroj: HKDUKLA.SK/V.K.)

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

V Trenčíne sa hral od úvodných sekúnd ofenzívny hokej. Už v 2. minúte Heclovu strelu vyrazil Šimboch pred Bartoviča, no ten trafil iba dobre postaveného brankára Nitry. Duklu do ďalšej ofenzívy naštartovala presilová hra. V 7. minúte Luža vystrelil, ale Šimbocha neprekonal. O tri minúty neskôr sa puk v druhej presilovke odrazil pred Bližňáka. Gólman corgoňov sa opäť vyznamenal, keď puk skryl v lapačke. Ten istý hráč neuspel ani v 16. minúte, keď z brejkovej situácie nedokázal dostať puk do siete.

Prečítajte si tiež: Toto nie je normálne, hovorili si fanúšikovia Trenčína v Budapešti Čítajte

Úvod prostrednej tretiny patril hosťom. Tí dokázali vyhrávať súboje v strednom pásme, no vážnejšie príležitosti si nevypracovali. Až v 25. minúte po drážke dvoch trenčianskych hráčov dostal puk pred bránkou voľný Buček. Valent si však dobre pokryl bránku. Na opačnej strane zakončil pri brejku 3 na 2 Švec, hoci mohol puk posunúť lepšie postavenému Bohunickému. V polovici zápasu sa Nitre núkala šanca otvoriť skóre stretnutia. V presilovej hre viackrát zavreli Trenčanov pred Valentom, no ten pri zakončení Lantošiho, Mezeia i následnom nahodení svoj tím podržal. V závere 32. minúty šiel v oslabení od polovice klziska sám na bránku Rapáč, no neuspel. Čakanie na gól pretrhol v 36. minúte Holenda. Nahodil puk od modrej čiary a ten sa poodrážal za Šimbochov chrbát. Posledným, kto sa ho dotkol, bol Bartovič. O dve minúty z ťažkého uhla bekhendom neprepasíroval puk do bránky Varga.

V 44. minúte mohol dorovnať skóre Buček. Rozhýbal Valenta, ale puk za jeho chrbát nezasunul. O minútu neskôr na opačnej strane strelu Denisa Hudeca vytlačil Šimboch ramenom. V tých chvíľach sa hral výborný hokej, čo ocenili oba fanúšikovské tábory. V 48. minúte Dukla využila presilovú hru, v ktorej poriadne vytrápila súpera. Až Sojčík strelou z uhla poslal puk do odkrytej časti bránky. Inak skvelý Šimboch bol v tej chvíli bez šance. Domáci sa z dvojgólového vedenia tešili iba pár sekúnd. Blackwater zostal nepokrytý pri žŕdke a strelou do horných poschodí brány vrátil corgoňom šancu na body. Kľud na domáceho hokejky mohol priniesť Sojčík. V dobrej pozícii v oslabení mu však puk skĺzol z čepele a nezakončil dôrazne. V dramatickom závere už gól napadol.
Góly: 36. Bartovič (Ölvecký, Holenda), 48. Sojčík (Ölvecký) – 48. Blackwater (Rácz). Rozhodovali: Štefík, Müllner – Valo, Výleta, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4126 divákov.

Trenčín: Valent – Luža, Rýgl, Holenda, Bohunický, Frühauf, Kovář, Niko, M. Hudec – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – M. Hecl, Ölvecký, Bartovič – Pardavý ml., Bližňák, T. Varga – Špankovič, J. Švec, D. Hudec

Nitra: Šimboch – Rácz, Mezei, Morrison, Rais, Pupák, A.Sloboda, Korím, J.Šiška – Blackwater, M.Slovák, Lantoši – Buček, Kerbashian, Scheidl – B.Rapáč, Bortňák, Richard – Majdan, Čaládi, Hrušík

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Diváci videli dobrý zápas. Z víťazstva sa tešíme a veľmi si ho vážime. Poraziť Nitru nie je jednoduché a vždy nás posúva dopredu.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „S jedným gólom sa ťažko vyhráva. Dnes sme sa Dukle vyrovnali. Zápas bol bojovný, veľa sa korčuľovalo. Prehrali sme už tretí zápas v rade a potrebujeme sa chytiť. Teraz nás čaká viac zápasov na ľade súpera. Nasadenie hráčov bolo dobré, ale na body nestačilo.“

Tipsport Liga (SR) 2018/2019
26. October 2018 o 18:00 | Zimný štadión Pavla Demitru
TrenčínTrenčín
2:1
60' minúta
Koniec
NitraNitra
Stats
Góly a asistencie: 36. Holenda (Ölvecký, Bartovič), 48. Sojčík (Ölvecký) – 48. Blackwater (Rácz). Rozhodca: Štefík, Müllner – Valo, Výleta.
Prenos
Trenčania ubránili najtesnejšie vedenie, získavajú teda tri body, vďaka ktorým odskakujú svojmu súperovi na päť bodov.
Koniec zápasu.
59:30Od stredovej čiary skúšal trenčiansky hráč trafiť bránu, ale Kerbashian puk trafil hokejkou vo vzduchu. Odpískaná vysoká hokejka a Šimboch sa vracia na buly do brány.
59:00Mezeiova rana od modrej bola zblokovaná, Dukla vyhodila puk z pásma.
58:53Po zakázanom uvoľnení opäť brankár hostí na striedačke, na buly pred Valenta mieria šiesti hráči Nitry.
58:44Hra vykázaná do stredného pásma, Šimboch sa musel vrátiť.
58:35Nitrania mieria šiesti do tretiny, Šimboch na striedačke.
58:20Ölvecký mohol rozhodnúť, ale v dobrej šanci medzi kruhmi minul nitriansku bránu.
57:47Výborné striedanie druhého útoku Nitry, najprv prečíslenie, kde chýbalo Kerbashianovi pár centimetrov k dorážke, potom dobra strela Korima od modrej, ktorú ešte tečovali pred bránou, ale Dukla to ustála.
55:02Dvakrát v krátkom slede strieľal z uhla Fruhauf, ale v oboch prípadoch nikto pred bránkou netienil.
54:55Hecl išiel 1 na 1, vystrelil spoza obrancu, Šimboch puk videl a tak ho zneškodnil na hrudi.
54:15Snahy hostí útočiť do plných narážajú už v strednom pásme, Dukla čaká na brejk.
53:22Tlak Dukly vyústil v niekoľko situácii, kedy musel Šimboch zasahovať, poradil si však aj s koncovkami Bližňáka a Vargu.
51:45Morrisonovo nahodenie od modrej šikovne tečoval medzi kruhmi Buček, ale Valent reflexívne zachytil puk.
51:37Domáci v plnom počte.
51:16V oslabení sa do tutovky dostal Sojčík, ale neprekonal Šimbocha.
49:54Rozhodca berie hosťom puk v pásme pre hru s vysokou hokejkou, márne sú Lantošiho protesty.
49:37Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Niko – 2 min., sekanie).
49:37Súboj za bránkou sa skončil preseknutou hokejkou nitrianskeho hráča – presilovka pre Corgoňov.
48:39Hostia pri chuti, ale Slobodovu strelu zblokoval obetavý Bartovič.
47:55Nitra dala gól!
Chybná rozohrávka Dukly priniesla hosťom šancu, Rácz videl pred bránkou osamoteného JUDDA BLACKWATERA, kanadský strelec sa spred bránky presadzuje rád. Podvihol puk pod hornú žŕdku.
Asistencie: Samuel Rácz
47:24Trenčín dal gól!
Túto presilovku zvládli Trenčania veľmi dobre, rozobrali prihrávkami brániacich hráčov, Sojčíkovu prvú strelu Šimboch jemne betónom vyrazil k Ölveckému, ten opäť posunul na PETRA SOJČÍKA, ktorý trafil odkrytú bránu.
Asistencia: Peter Ölvecký.
46:30Bartovič spoza bránky nabil medzi kruhy Heclovi, ale ten z prvej neprestrelil brankára. Vzápätí to pred Šimbochom horelo aj po Holendovej strele.
45:59Dukla vyhrala buly, ale Morrison natlačil Bartoviča do bránkoviska, kde sa zrazil s brankárom, hra teda vykázaná do stredného pásma.
45:53Holenda pálil od modrej, Šimboch puk vyrazil pred seba.Morrison v snahe odpáliť letiaci puk takmer prekonal vlastného brankára.
45:48Vylúčenie v tíme HK Nitra (Lantoši – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
45:35Sojčík z pravej strany trafil betón nitrianskeho brankára, ale tomu následne pomohli obrancovia, nedopustili dorážku.
44:40D.Hudec vybojoval pri mantineli puk, posunul si ho na pravý kruh a nebezpečne vystrelil spoza beka, Šimboch ale reflexívne zasiahol.
44:00Buček sa ocitol s pukom pred Valentom, skúsil rozhýbať trenčianskeho brankára, ale potom už nezasunul puk do brány.
42:00Trenčania po zisku puku rýchlo zamierili do pásma, Varga prihrával Lužovi na strelu ale výborne sa vrátil Richard a vložil hokejku do prihrávky.
40:31Radivojevič chcel poza vlastnú bránu prihrať svojmu obrancovi, trochu ho zradila fyzika a puk sa od zadného mantinelu odrazil k Lantošimu, ale ten zblízka nedostal puk cez Valenta.
40:01Začala sa tretia tretina.
Bojovný hokej pokračoval aj v druhej tretine, oba tímy sa snažia zodpovedne brániť, jediný gól padol po tečovanej strele od modrej, ale pred treťou tretinou je všetko otvorené.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:40Pupákovi vytvoril spoluhráč priestor, takže sa dostal k dobrej pozícii na pravom kruhu, ale neobstrelil Valenta.
38:50Ďaľší šťastný odraz puku mohol domácim pomôcť, Varga dočahoval puk pred odkrytou bránou, Šimboch sa skvele vymrštil a pri dorážke puk zblokoval.
37:10Výborné striedanie druhej nitrianskej formácie takmer dve minúty držalo štvrtý útok Dukly v obrannom pásme, strela Morrisona aj Bučeka bola nepresná a potom brániaci hráči vytláčali súpera k mantinelom.
35:39Trenčín dal gól!
Kováŕ posunul po modrej Matúšovi Holendovi, ten videl že pred bránkou je mnoho hráčov, ktorí bránili výhľadu brankárovi, takže puk nahodil a ten skončil v sieti.Ako sa ukázalo, boli tam ešte teče Ölveckého a hlavne MILANA BARTOVIČA.
Asistencia: Peter Ölvecký, Milan Bartovič
34:43Domáci zvýšili útočnú aktivitu, na ich hokejkách je ale príliš vela nepresností.
33:44Hostia v plnom počte.
33:20Od modrej pálil Luža, teč od Radivojeviča tesne minul bránu.
32:48Nepresné prihrávky berú Dukle čas v presilovke, navyše Rapáč získal na svojej modrej puk a ušiel do nájazdu, ale pri snahe o blafák mu ušiel puk.
31:44Vylúčenie v tíme HK Nitra (Pupák – 2 min., podrazenie).
30:44V druhej časti presilovky ešte vyskúšali Valentovu pozornosť Rapáč aj Scheidl.
29:56Dobrá presilovková súhra Nitranov, Valent sa zapotil pri strele Lantošiho, následne vôbec nevidel pokus Mezeia od modrej a potom zachytil aj nahodenie z uhla.
28:37Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bližňák – 2 min., krosček).
28:25Majdan forčekingom získal puk, prihral Hrušíkovi, ktorý sa však dostal len do bekhendového zakončenia, to Valent vytlačil za bránku.
26:20Dlho sa bojovalo za bránkou Dukly, hostia sa snažili zašliapnuť puk, rozhodca stale neprerušoval. Nakoniec domáci získali puk a dostali sa do prečíslenia 3 na 2, Švec bol s pukom na pravom kruhu, v strede si klepal o ľad Bohunický, ale Švec vystrelil. Nitriansky brankár dobre vykryl uhol.
24:27Dvaja trenčianski hráči sa zrazili za bránkou, z čoho mohli hostia ťažiť. Scheidl prihrával voľnému Bučekovi pred bránkovisko, Valent dobre zasiahol a potom mu už pomohli brániaci hráči.
24:00Radivojevič zamieril za nahodeným pukom, Mezei ho takticky posunul smerom k bráne, ktorú následne trenčiansky kapitán posunul.
22:30Hostia sú na začiatku druhej tretiny aktívnejší, ale k čistej šanci to zatiaľ neviedlo.
21:05Nitra sa dlhšie udržala v pásme, po priťuknutí od Kerbashiana pálil od modrej Morrison, puk letel tesne mimo.
20:01Začala sa druhá tretina.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:00Kerbashian nedokázal prestreliť brániaceho hráča aj brankára z ľavého kruhu, potom umne prihrával voľnému Bučekovi, ten však pred odkrytou bránou netrafil puk.
17:38Nitrania využívajú menšiu psychickú výhodu, do ktorej sa dostali vďaka presilovke a snažia sa držať puk v útočnom pásme, domáci ich ale vytláčajú k mantinelom.
15:39Domáci v plnom počte.
15:28Morrison to skúsil spoza obrancu, Valent puk dobre videl a zakročil lapačkou.
14:51Švec telom zblokoval strelu Morrisona a vydal sa do brejku, nakoniec zakončoval z pravej strany, Šimboch udržal puk na hrudi.
14:36Dlho nitrianski hráči točili Duklu v pásme, až pokiaľ Kovář posunul Raisa do bránkoviska a hra bola následne vykázaná.
14:05Kovář zblokoval strelu Lantošiho.
13:39Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Olvecký – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
13:25Rais nahodil puk do ohňa, kde sa snažil Rapáč o dorážku, ale bol faulovaný.
12:45Pardavý prihral medzi kruhy Bližňákovi, ale ten z prvej neprekonal Šimbocha.
12:00Náznak prečíslenia pre Nitru, ale Kerbashian nedostal puk cez posledného obrancu Lužu.
10:32D.Hudec chcel obstreliť obrancu, puk bol zblokovaný. Ešte ho získal Švec, ale z uhla mieirl len do pripraveného brankára.
09:49Domáci zaviezli puk do pásma, po prihrávke sa odrazil pred odkrytú bránu, kde dorážal Bližňák, diváci už takmer jasali, ale Šimboch vystrelil lapačku a skvele zasiahol.
08:56Radivojevič vypálil od modrej, puk ostal ležať pred brankárom, ktorý ho rýchlejšie prikryl, ako ho trafil dorážajúci Sádecký.
08:33Vylúčenie v tíme HK Nitra (Blackwater – 2 min., hrubosť).
08:33Podobné akcie na oboch stranách, v okolí nitrianskej brány mal dosť času Niko, obkrúžil bránu a zakončil, Šimboch bol pripravený, rovnako ako Valent na druhej strane, pri rovnakej akcii Lantošiho.
06:15Striedajúci Luža nakorčuľoval do útočného pásma, zachytil puk tesne pred čiarou a vystrelil na bránu, nitriansky gólman mal zakrytý výhľad a len sa snažil pokryť čo najväčší priestor, puk ho trafil.
04:44Švec si nakorčuľoval do pásma z ľavej strany, jeho strelu Šimboch tečoval lapačkou nad ochrannú sieť.
04:34Hostia v plnom počte.
03:52Nitra aktívne bráni a Trenčanom sa presilovka vôbec nedarí.
03:10Pri svojom prvom striedaní v nitrianskom drese Majdan prehnal snahu v útočnom pásme a zbytočne oslabil svoj tím. Rapáč však vyviezol puk z pásma a získal vela cenných sekúnd pre svoj tím.
02:32Vylúčenie v tíme HK Nitra (Majdan – 2 min., podrazenie).
02:25Korim poslal puk na stred, kde z otočky strieľal Hrušík, ale neprekonal pripraveného Valenta.
01:10Heclovu jedovku spoza obrancu vyrazil Šimboch pred seba, dorážajúci Bartovič trafil letiaci puk vo vzduchu, ale Rovno do tela Šimbocha.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Domáci dnes nastúpia v červených dresoch, v bránke s Michalom Valentom. Hostia v bielom, ich svätyňu bude hájiť Juraj Šimboch.
Úvodné zostavy:

Dukla Trenčín: Valent, Šimko – Luža, Rýgl, Holenda, Bohunický, Frühauf, Kovář, Niko, M.Hudec – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – M.Hecl, Ölvecký, Bartovič – Pardavý ml., Bližňák, T.Varga – Špankovič, J.Švec, D.Hudec

HK Nitra: Foltán, Šimboch – Rácz, Mezei, Morrison, Rais, Pupák, A.Sloboda, Korím, J.Šiška – Blackwater, M.Slovák, Lantoši – Buček, Kerbashian, Scheidl – B.Rapáč, Bortňák, Richard – Majdan, Čaládi, Hrušík

Rozhodca: Štefík, Müllner – Valo, Výleta.
V Trenčíne uvidíme v piatkovom kole súboj tabuľkových susedov, šiesta Dukla privíta siedmu Nitru. Rozdiel medzi tímami je len dvojbodový, takže v prípade plného bodového zisku môžu Corgoni svojho súpera v tabuľke preskočiť.

Trenčania sa stále snažia vyriešiť problémy v defenzíve, keďže pre zranenie im dlhodobo vypadla trojica Starosta, Cebák a Bokroš. Dočasným riešením je pôsobenie českej dvojice Kovář – Niko. Tím trénera Oremusa v posledných kolách nazbieral dosť bodov, z posledných ôsmich zápasov až šesťkrát bodovala Dukla naplno. Navyše v štyroch dueloch si udržala aj čisté konto. Škvrnou na tejto sérii bol stredajší zápas v Budapešti, kde už v siedmej minúte viedli domáci 3-0 a hoci Trenčania dokázali v tretej tretine znížiť na rozdiel jedného gólu, nakoniec prehrali 2-5.

Nitra má takisto svoje problémy, postavenie v tabuľke, aj herný prejav, nie je úplne podľa predstáv vedenia a trénerov, takže aj pod Zoborom sledujú trh a voľných hráčov. Novou posilou do útoku je strelec Juraj Majdan. Do obrany sa vracia z Liptovského Mikuláša Karol Korím, ktorý v Nitre pôsobil aj v minulej sezóne. Tréner Stavjaňa nemôže počítať so zranenými obrancami Versteegom a MacCormackom. Nitrania z posledných desiatich zápasov vydolovali 14 bodov, aj preto v tabuľke klesli na siedmu priečku.

Prvý vzájomný duel v sezóne bol v Nitre dlho vyrovnaný, nakoniec ho domáci v závere rozhodli dvoma gólmi a zvíťazili 3-1. Góly strieľali Pupák, MacCormack a Blackwater, za Duklu vyrovnával na 1-1 Starosta.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.