Holíček spasil Nové Mesto v samom závere

Prehľad výsledkov III. ligy Západ.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Pixabay)

Púchov – Tr. Teplice 2:0 (2:0)

Na konci úvodnej desaťminútovky kopali domáci päť rohov, ale úspech sa nedostavil. V 20. min po Michlíkovom centri minul Kosorín a o dve minúty P. Pilný vyrazil strelu Šika. V 24. min opäť sa zranil Kosorín s podozrením na zlomeninu členka. V 30. min sa uvoľnil Krčula a strelou k žrdi dal na 1:0. Božovič v 34. min hlavičkoval nad a v 35. min po akcii Vanáka sa nemýlil Michlík – 2:0. Po Krčulovej strele si Beňo dal v 51. min takmer vlastný gól, ale lopta skončila vedľa. Brezničan v 62. min takmer z polovice prekvapil gólmana z priameho kopu, no ten sa stihol vrátiť a loptu chytil. O minútu Kopiš hlavičkoval vedľa a v 64. min Hodál vychytal Krčulu a v 65. min Kopiš nastrelil žrď. Hostia mali šancu znížiť v 79. min, no Švikruha z desiatich metrov poslal loptu vedľa.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Oslabené Častkovce sa nevzdali, v Považanoch sa nedohralo, gólové hody v Dolnej Súči a Stankovciach Čítajte

Góly: 30. Krčula, 35. Michlík.

PÚCHOV: P. Pilný – Riška, Ozimý, Kosorín (26. Kopiš), J. Pilát, Sibanda (90. Turza), D. Pilný (78. Marman), Vanák, Michlík, Krčula (90. Hrančík), Brezničan.

TR. TEPLICE: Hodál – Svatík, Radenovič, Beňo, Vaculík (80. Kostič), Držík, Stojkov (68. Švikruha), Paška (66. Vlado), Petrovič, Šiko, Božovič. (JŠ)

Nové Mesto – Galanta 1:0 (0:0)

Po dvojtýždňovej prestávke sa predstavili hráči AFC pod vedením nového trénera Kamenčíka. Už prvé minúty naznačili, že diváci uvidia zaujímavé útočné stretnutie. Prvé veľké príležitosti na skórovanie mali slovanisti v 9. a 16. minúte, no strely Pavelku a Vukoviča neskončili v sieti. Hráči AFC ukazovali svoje kvality, no v dobrých pozíciách sa nepresadili Buček, Holíček ani Martinko. Aj v druhom polčase predvádzali obe mužstvá útočný futbal, čo prinášalo množstvo príležitostí na skórovanie. V záverečnej desaťminútovke si Novomešťania vytvorili mierny tlak. Nádherné strely na bránu Galanty vyslali Šebek, Martinko i Múdry. Rozuzlenie stretnutia priniesol až nadstavený čas, keď skóroval Holíček. Novomešťania tak po kvalitnom výkone zaknihovali dôležité víťazstvo.

Góly: 90. Holíček. R Bartko, ŽK: Šupka, Nemček – Lenárt, Tomiš, Bogdanovski, 150 divákov.

AFC: Vavrúš - Bošanský, Múdry, Šupka, Jurica, Knižka (76. Železník), Holíček, Martinko, Kopín (53. L. Šebek), Buček, Hornáček (46. Nemček). Tréner J. Kamenčík.

Ostatné výsledky: Nové Zámky – V. Ludince 1:3, Kalná n/Hr. – Malženice 0:6, Led. Rovne – Beluša 1:0, ViOn – P. Bystrica 3:1, Trnava jun – Gabčíkovo 4:2, Šaľa – Nitra jun. 1:1.

1. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  2. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  3. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  4. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  5. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  6. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  5. Pomáhajte čítaním
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  7. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  8. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?

Rozpočet TSK na budúci rok počíta s nižšími daňovými príjmami

Trenčiansky samosprávny kraj bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške takmer 230 miliónov eur.