Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Trenčín nedal šancu Žiline

Na trenčianskej Sihoti sa odohral súboj tabuľkových susedov.

ilustračné fotoilustračné foto (Zdroj: SITA)

TRENČÍN. Ani jeden tím nezažíva ideálny vstup do novej sezóny. Trenčania naplno bodovali iba v úvodnom stretnutí proti Popradu a momentálne sú na deviatej priečke. Naposledy prehrali v Nitre (1:3). Na svojom konte majú iba sedem bodov.

Online prenos Trenčín Žilina

Žilina je na tom ešte o dva body horšie. Tri body získala proti reprezentačnej dvadsiatke a naposledy zvíťazila po predĺžení nad majstrovskou Banskou Bystricou.

Prečítajte si tiež: Fanúšikovia Dukly veria v majstrovský titul, hovorí srdciar Radivojevič Čítajte

Stretnutie tímov zo spodnej časti tabuľky v úvodných minútach prinieslo rozháraný hokej. Oba kolektívy mali šancu otvoriť skóre v presilových hrách, lenže Trenčín ani Žilina sa nedokázali na dlhšiu dobu usadiť v útočnom pásme. Gólová bola príležitosť Pardavého, ktorý však nevyužil zlé striedanie "vlkov" a osamotený Mikoláša neprekonal.

Na opačnej strane klziska nevyšla spolupráca medzi Rudolfom Hunom a J. Ručkayom, keď druhý menovaný trafil iba do hrude Valenta. V 14. minúty už nemal D. Hudec dostatok priestoru na presné zakončenie. Najväčšiu šancu úvodnej dvadsaťminútovky spálil Rudolf Huna, keď sa sám rútil na Valenta, no jeho zakončenie blafákom v sieti neskončilo.

Hostia nevyužili závar v závere tretiny a tímy šli do šatní za bezgólového stavu.
Úvod druhej tretiny priniesol rušný hokej. Na Mikoláša nevyzreli Holenda, Varga ani Pardavý. Beránkov nájazd z pravého krídla do siete neusmernil Herák. Trenčín sa do vedenia dostal v 24. minúte.

Prečítajte si tiež: Manažér Trenčína: Boli sme sklamaní. Z Deveauxa rozhodcovia robili zabijaka Čítajte

Cebákov nahodený puk tečoval Bartovič za chrbát bezmocného Mikoláša. Aktivita na domácich hokejkách pokračovala aj naďalej. V dorážke neuspel Hecl a následne Starosta namieril príliš vysoko. Vyrovnať mohol v presilovej hre Hvila, lenže jeho tečovaný puk letel nad bránku. Možnosť na vyrovnanie mal po chybe brániaceho hráča Balej. Sám pred Valentom strelou zápästím neuspel. Pri následnom náznaku šance ho fauloval Bartovič.

Dukla sa na začiatku tretej tretiny ubránila oslabeniu a následne udrela. Presilovú hru o dvoch hráčov využila už po piatich sekundách, keď strela kapitána Radivojeviča od modrej čiary skončila v sieti. V 45. minúte sa od modrej čiary rútil Hvíla sám na Valenta.

Jeho pokus sa odrazil od konštrukcie bránky, čo si hlavný rozhodca overil konzultáciou s videorozhodcom. V 49. minúte pridali Trenčania tretí gól. Po obliehaní brány "vlkov" si spoza bránky nakorčuľoval Bartovič a prestrelil Mikoláša, ktorému bránil vo výhľade Hecl. Trenčín si pripísal druhé víťazstvo v riadnom hracom čase.

Online prenos Dukla Trenčín - MsHK Žilina, Tipsport liga 2018/2019, 6. kolo

Tipsport Liga (SR) 2018/2019
28. September 2018 o 18:00 | Zimný štadión Pavla Demitru
TrenčínTrenčín
3:0
60' minúta
Koniec
ŽilinaŽilina
Stats
Góly a asistencie: 24. Bartovič (Cebák), 43. Radivojevič (Frühauf, Bohunický), 49. Bartovič (Hecl, Rýgl). Rozhodca: Jonák, Mullner – Synek, Šefčík. Diváci: 2983.
Prenos
Dukla vyhrala za tri body, po nevýraznej prvej tretine jej patrili druhá a tretia časť. Michal Valent zaznamenal prvé čisté konto v sezóne.
Koniec zápasu.
59:29A teraz pomohla trenčianskemu brankárovi žrdka, keď spomedzi kruhov strieľal osamotený Jenčík.
58:40Ďaľšia rana Baleja, tentoraz z pravého kruhu, ale Valent si stale stráži čisté konto.
58:09Hostia sa udržali v pásme po vyhratom buly, od modrej poslal puk na bránu Piegl, ale nik ho nedokázal tečovať, takže Valent mal uľahčenú úlohu.
56:27Žilina v šanci, zblokovaná strela Hvilu sa dostala k Balejovi, ktorý mal možnosť zakončovať zoči-voči Valentovi, ale ten povedal rázne slovo smerom k prvému shutout v sezóne.
56:01Bližňákov pokus spoza obrancu, Mikoláš dokázal puk stlmiť na hrudi.
54:58Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Cebák – 2 min., držanie).
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Bagin – 2 min., filmovanie pádu).
54:58Bagin prenikal cez Cebáka, ten ho pridržal, ale obranca hostí sa ešte teatrálne hodil o zem, rozhodca vylučuje oboch.
53:53Žilinčania sa snažia o zdramatizovanie zápasu, ale Dukla s dáva pozor, vytláča hráčov do rohov a nepúšťa ich k ohrozeniu brány.
52:20Po akcii Vargu s Mikulom sa pocitol pred brankárom sám Bližňák, ale neprepasíroval cez Mikoláša puk.
50:55Po vyhratom buly vystrelil Kučný, nešťastný Rýglov teč mohol znamenať úspech hostí, ale Valent ešte zastavil puk na bránkovej čiare.
50:49Po dlhšom čase v permanencii aj domáci brankár, z pvej zakončoval Bárta, Valent jeho strelu zachytil a prerušil hru.
50:12Dva útoky po sebe zvierali hostí v pásme, Žilinčania odolali, Mikoláš ich podržal pri koncovkách Radivojeviča aj Hecla.
48:20Trenčín dal gól!
MILAN BARTOVIČ hrá dobrý zápas, a potvrdzuje to druhým streleným gólom, Trenčania sa udržali v pásme, on dokázal prísť zo striedačky, s pukom si spoza brány nakorčuľovať do dobrej pozície na pravom kruhu a v momente, kedy mal Mikoláš zakrytý výhľad Heclom, vystrelil Bartovič nechytateľne okolo brankára.
Asistencie: Marek Hecl, Martin Rýgl
46:37Minútu a pol musel rozhodca čakať kým pôjde pozrieť video, lebo sa hralo dlho bez prerušenia, hore-dolu, Hecl v jednej zo šancí zakončoval, ale Mikoláš bol dobre postavený. Telefonát rozhodcu potvrdil, že gól nebol.
45:00Trenčania zabudli na Hvilu, ten išiel sám na brankára, prudkou ranou trafil hornú žrdku, odkiaľ sa puk odrazil za bránku a v hre sa pokračovalo. Rozhodca Mullner signalizoval, že bude telefonovať.
44:42Hostia v plnom počte.
43:00Bartovič opäť raz ťažil zo svojej rýchlosti, preháčkoval sa k zakončeniu na ľavom kruhu, ale potom tesne minul bránku.
42:45Trenčín dal gól!
Dukla expresne presilovku o dvoch hráčov využila, na modrej sa oprel do puku BRANKO RADIVOJEVIČ, využil zakrytý výhľad brankára a trafil k žrdke.
Asistencie: Peter Frühauf, Peter Bohunický
42:40Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Ručkay – 2 min., sekanie).
42:35Ölvecký faulovaný v šanci, v ponechanej výhode pálil Sojčík, puk po odraze letel tesne mimo.
42:18Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Hvila – 2 min., držanie).
41:54Prečíslenie v oslabení previedla Dukla, ale Holenda ešte v šanci chcel prihrať. Trenčania vybojovali aspoň presilovku.
41:38Nakoniec odrazený puk mimo ľad, vhadzovanie pred Valentom, Vlkom ostáva už len 19 sekúnd presilovky.
41:22Stále sa hostia nedokážu usadiť v pásme.
40:30Dvakrát Trenčania vyhodili puk až za Mikoláša.
40:01Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina už bola predsa len hokejovo lepšia, Dukla zvýšila tempo a patrila jej väčšina druhej časti, premenila nakoniec jedinú šancu. Hostia mohli párkrát udrieť z brejkov, v závere si vybojovali presilovku, ktorú budú hrať prakticky celú na začiatku tretieho dejstva na čistom lade.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:58Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bartovič – 2 min., hákovanie).
39:30Sádecký mieril s pukom poza bránu, z otočky poslal naspäť k žrdke Heclovi, Mikoláš ale dobre zareagoval a zakončenie trenčianskeho hráča nepustil.
38:16Ďaľší úspešný zákrok žilinského brankára, keď skryl v náručí Bohunického navštívenku od modrej.
38:07Mikula sa od zadného mantinelu pretlačil s pukom až pred Mikoláša, ale ten si priestor pri žrdke dobre pokryl.
36:44Videli sme pasáž, v ktorej sa síce bojovalo a hráči zviedli viacero súbojov pri mantineli, ale brankári boli bez práce.
34:07Starosta sa po nastrelení pukom vrátil do hry a v prvom súboji dohrával žilinského hráča, dopadol tak nešťastne, že ostal ležať a opäť signalizuje zranenie nohy. Spoluhráči mu pomohli na strriedačku a lekár už do šatne.
33:58Ölvecký sa vrátil do hry a následne prišiel tlak Trenčanov, dusili Vlkov v pásme, ale ani po prihrávke Bartoviča do ohňa neuspel Ölvecký v dorážke.
32:39Viackrát sa Žilinčania pokúšali o streľbu, ale Trenčania veľa pukov zblokovali, aj strelu Baleja.
32:02Bagin opäť strieľal, puk sa odrazil pred bránkovisko k Matejkovi, ten sa z otočky nepresadil.
31:04Baginova rana od modrej bola zblokovaná, následne hra prerušená pre Matejkovu prihrávku rukou. Navyše Starosta bolestivo odkrivkal na striedačku, má niečo s nohou.
30:44Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ölvecký – 2 min., držanie).
30:15Tvrdá rana Baleja z ľavého kruhu poriadne natiahla Valenta, v spolupráci s obrancami situáciu zvládol.
29:30Po vyhratom buly pálil od modrej Frühauf, puk skákal za brankárom Mikolášom, ale Žilinčania situáciu zvládli.
29:24Dukla si vynútila tlak v útočnom pásme, Hecl poslal spätnú prihrávku Bartovičovi, ale jeho pokus obrana zblokovala.
28:15Nepresnú rozohrávku Dukly hostia zachytili a vydali sa do útočného pásma, nahodenie Jenčíka z pravej strany vyrazil Valent do bezpečia.
26:35Hrazdíra poslal puk na lave krídlo Síkelovi, ten vyslal jedovku z ľavého kruhu, Valentovi vypadol puk z lapačky, no obrancovia mu pomohli.
26:06V tlaku pokračovala aj druhá lajna Dukly, Hecl neuspel v dorážke pred Mikolášom, Starosta z druhej vlny namieril privysoko a posledný pálil Bartovič po obkorčuľovaní brány, aj to si žilinský brankár postrážil.
25:37Prvý trenčiansky útok sa dlhšie udržal v tretine, zakončoval od modrej Holenda, ale puk bol zblokovaný na ochrannú sieť.
23:46Trenčín dal gól!
Cebák sa dostal k odrazenému puku a potiahol ho popri pravom mantineli, pred bránkou bolo veľmi husto a obranca Dukly tam puk nahodil. Po teči od MILANA BARTOVIČA spred bránkoviska bol Mikoláš bezmocný.
Asistencie: Juraj Cebák
22:15Prečíslenie 2 na 1 v podaní hostí, zakončenie Beránka z pravého kruhu vyrazil Valent len medzi kruhy, tam druhý zo Žilinčanov netrafil letiaci puk.
21:16Varga prihral spoza bránky Holendovi do čistej šance, ten ale neobstrelil z ľavého kruhu brankára hostí.
20:22Hecl nahadzoval z otočky na bránku, puk bol zblokovaný do výšky a potom si na neho Mikoláš počkal a schoval ho v lapačke.
20:01Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme videli veľmi priemerný hokej, veľa nepresností na strane hráčov, zopár aj na strane rozhodcov. Hlavne tomu chýba vtip a invencia. Verme, že od druhej tretiny sa to zlepší.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:15Ručkay nestrieľal spoza kruhov, ale snažil sa prihrať na pravý kruh Balejovi, tomu puk odskočil.
17:59Tlak Žilinčanov vyústil v dve veľmi dobré šance Dominika Reháka, trenčiansky gólman pri oboch dokázal pokryť priestor a zachrániť svoj tím.
16:20Trenčania prepadli vpredu, Rudolf Huna sa dostal do úniku, ale blafák mu Valent vykryl, ešte aj v následnej dorážke si domáci brankár poradil.
15:00Starosta sa ocitol s pukom sám na ľavom kruhu, prihrával pred bránkovisko Bokrošovi, tomu chýbal kúsok, aby tečoval do odkrytej brány.
13:50Po vyrazenej strele obrancu sa dostal k dorážke Denis Hudec, ale Mikolášov dobrý reflex zamedzil puku v ceste.
13:33Vargov pokus z veľkého uhla nebol pre žilinského brankára problémom.
11:44Domáci v plnom počte.
10:50Strela Kučného od modrej bola príliš nepresná.
10:12Bližňák sa v oslabení dostal do protiútoku, dokonca aj zakončil, ale nemal toľko času, aby lepšie zamieril.
09:46Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Radivojevič – 2 min., hákovanie).
09:46Radivojevič si v útočnom pásme pomohol hokejkou a oslabuje svoj tím.
07:46Hostia v plnom počte.
07:26Opäť len pomalé a nepresné prihrávky Trenčanov v útočnom pásme, ani táto početná výhoda Dukle nejde.
06:18Domáci v plnom počte, budú hrať skrátenú presilovku.
05:55Bartovičov ďalekonosný pokus, Mikoláš mal dobrý výhľad a s prehľadom kryje.
05:46Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (lavička – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).
05:46Neuveriteľná minela rozhodcu Jonáka. Žilinčanom pískol 6 hráčov na lade, hoci boli evidentne piati. Protesty im nepomohli.
04:51Dvaja hráči Dukly forčekovali v oslabení vysoko, prišla prihrávka a prečíslenie 3 na 2. Huna prihral medzi kruhy Ručkayovi, tomu Valent zmenšil strelecký uhol a puk sltmil na hrudi.
04:15Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bohunický – 2 min., krosček).
04:15D.Rehák sa dostal s pukom do pásma a vystrelil z ľavého kruhu, Valent si pripísal úspešný zákrok. Útočníka potom v bránkovisku napadol Bohunický a presilovku budú mať hostia.
04:04Hostia sa ubránili a potom zle striedali, čo takmer Dukla využila, Pardavý prevzal prihrávku na útočnej modrej, jeho zakončenie potom Mikláš vyrazil, ešte musel zasahovať aj po Švecovej dorážke.
03:05Druhá presilovková formácia sa takmer dostala k strele, Sádecký ale nakoniec nezakončil, ale prihrával.
02:23Nepresné rozohrávky stoja domácich pásmo a tak ich presilovka zatiaˇˇl kostrbatá.
01:45Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jenčík – 2 min., držanie).
01:00Žilinčania začali aktívne a vynútili si prevahu v útóčnom pásme, dvakrát zakončoval Bárta, ale jeho pokusy boli stečované.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Žilinčania oblečú v Trenčíne žlté dresy, Dukla tak prvýkrát v sezóne používa tretiu – červenú sadu dresov. V bránke domáceho tímu opäť Michal Valent, žilinskú svätyňu bude hájiť Maroš Mikoláš.
Úvodné zostavy:

Dukla Trenčín: Valent – Rýgl, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Bokroš – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, M.Hecl – T.Varga, Bližňák, O.Mikula – D.Hudec, J.Pardavý, J.Švec – Jakubec

MsHK Žilina: Mikoláš – Jankovič, Žilin, Kučný, Bagin, Piegl, Matejka, Mendrej, Pastor – Bárta, J.Ručkay, Balej – Jenčík, Surovka, Rudolf Huna – Beránek, D.Rehák, Hvíla – Sikela, Hrazdíra, Ondruš.
V Trenčíne sa stretne priebežne desiaty s jedenástym tímom Tipsport ligy, Dukla v piatich zápasoch nazbierala 7 bodov, Vlci hrali o jeden duel viac a majú na konte 5 bodov.

Trenčiansky tím zatiaľ získal plný počet bodov len v úvodnom kole doma s Popradom, ďalšie dva domáce duely vyhral len v predĺžení. Z ihrísk súperov nepriniesli zverenci trénera Oremusa zatiaľ ani bod, preto sú v tabuľke nižšie, ako zrejme sami očakávali. Naposledy v Nitre dokázali vyrovnať v poslednej tretine, ale zápas domáci ešte strhli na ich stranu.

Žilina vyhrala doteraz dva zápasy, proti dvadsiatke a v poslednom kole doma proti Banskej Bystrici v predĺžení. Tento duel by mohol Vlkov povzbudiť po neúspešnej sérii výsledkov. Ich káder sa oproti minulej sezóne veľmi zmenil a navyše finančné problémy klubu poznačili aj prípravné obdobie, preto mal tréner Paukovček náročnejšiu úlohu.

Doterajšie výsledky:

Trenčín:
- Poprad 4-2 (Góly: Bližňák, Bartovič, Bokroš, Hlinka)
- Bystrica (v) 1-2 (Gól: Radivojevič)
- Mikuláš 3-2 pp (Góly: Hecl, Špankovič, Varga)
- Budapešť 4-3 pp (Góly: Ölvecký 2, Bližňák, Bartovič)
- Nitra (v) 1-3 (Gól: Starosta)

Žilina:

- SR 20 5-3 (Góly: J.Ručkay, Matejka, Hvíla, Jenčík, Mendrej)
- Detva 4-5 (Góly: Beránek 2, Huna, Bagin)
- Miškolc (v) 2-6 (Góly: Hvíla, Barta)
- Zámky 2-3 (Góly: Kučný, Surovka)
- Poprad (v) 3-6 (Góly: Jankovič, Jenčík, Beránek)
- Bystrica 3-2 pp (Góly: Rehák, Matejka, Barta)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Rozpis
Dukla Trenčín
Zostavy :
Zoradenie : Valent – Rýgl, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Bokroš – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, M.Hecl – T.Varga, Bližňák, O.Mikula – D.Hudec, J.Pardavý, J.Švec – Jakubec
Lavička :
MsHK Žilina
Zostavy :
Zoradenie : Mikoláš – Jankovič, Žilin, Kučný, Bagin, Piegl, Matejka, Mendrej, Pastor – Bárta, J.Ručkay, Balej – Jenčík, Surovka, Rudolf Huna – Beránek, D.Rehák, Hvíla – Sikela, Hrazdíra, Ondruš
Lavička :
Rozhodcovia
Jonák, Mullner – Synek, Šefčík

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Päť chýb pri zateplení strechy
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Školy budú od pondelka 26. októbra do piatka 27. novembra zatvorené

Výnimku z tohto opatrenia majú detské jasle, materské školy a prvý stupeň základných škôl.

Hokejisti HK Dukla Trenčín - ilustračná fotografia.