Oblastné derby vyhrala Chocholná-Velčice, Stará Turá neudržala vedenie

Prehľad V. ligy Sever a Západ.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Pixabay)

V. LIGA SEVER

Veľká Hradná – Chocholná-Vel. 1:3 (1:1)

Futbalisti Veľkej Hradnej stratili doma ďalšie cenné body so súperom, ktorý určite nebol herne lepší, ale na rozdiel od domácich dokázal premeniť ponúknuté šance.

Góly: 37. Jakub Cingel (vl. gol) – 35. a 60. J. Tulpík (1 z 11m), 57. M. Lobík, R: Branislav Zaťko, 120 divákov

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Šláger sa v Hornej Strede nehral, v Hornej Súči úradovala "kopačka", bláznivý záver Kálnice v derby Čítajte

V. HRADNÁ: Marek Guňovský – M. Machara, Michal Kováč (81. Andrej Kováč), D. Minárik, M. Petrík (68. S. Marko), M. Kyjac, I. Krasimirov-Nikolov (77. Jakub Kováč), M. Beňadik, R. Straka, M. Baláž, S. Rychtárech (88. Jakub Guňovský)

CHOCHOLNÁ-VEL.: J. Horňák – M. Suchánek, Jakub Cingel, A. Michalec, M. Lukša, Norbert Cingel, J. Tuharský (87. F. Adamčí), P. Brlej (71. J. Tuhársky), M. Lobík, J. Tulpík, L. Sabadka

Tr. Turná – Plevník-Drienové 6:2 (3:2)

Trenčianska Turná si prvé ligové víťazstvo pripísala až v ôsmom zápase. Domáci mali dobrý vstup do zápasu. Už v 5. min ich do vedenia poslal Michal Kováč a o desať minút neskôr sa k nemu pridal Patrik Chorvát. Keď v 24. min Hasenovič pridal na 3:0, nikto nepochyboval o tom, že domáci pohodlne zvíťazia. Lenže, tí sa uspokojili a záver úvodného dejstva patril hosťom po zakončení Dodeka a Pajgera. V prestávke sa však Turná ukľudnila a zlepšený výkon po prestávke priniesol góly. Domáci napokon vyhrali zaslúžene 6:2 a mohli sa radovať z plného bodového zisku.

Góly: 5. Michal Kováč, 15. a 77. P. Chorvát, 24. a 58. P. Hasenovič, 82. Jakub Kováč – 35. M. Dodek, 38. L. Pajger, R: Peter Kollár, 100 divákov

TR. TURNÁ : L. Konečný – J. Bednár (57. Marek Kováč), A. Bečka, P. Havier, Michal Kováč, M. Hrubý (82. M. Vanko), Z. Poruban (46. Matúš Kováč), L. Stronček, Jakub Kováč, P. Chorvát (84. J. Horňák), P. Hasenovič (67. A. Sedláček)

PLEVNÍK: M. Motúz – M. Zelenák, M. Dodek, I. Čižmárik, R. Butko, T. Ďurkech, P. Košík (58. R. Urík), D. Pavlovič, Andrej Buday, Michal Buday, L. Pajger (83. J. Kremeň)

D. Vestenice – Bošany 3:0 (1:0)

Domácemu mužstvu sa v tomto zápase postavil regionálny rival z Bošian aj so zahraničnými akvizíciami. Do prvého gólu bola hra po celú dobu vyrovnaná a až presný zásah domáceho Kolenčíka naklonil misky váh na stranu Dolných Vesteníc. Spomínaný hráč v 13. minúte úspešne dorazil strelu Bubláka. Ďalší gól zaznamenali aktívnejší domáci až po zmene strán. Dušan Bublák využil svoje schopnosti na vypracovanie gólovej šance, ktorú následne aj sám premenil. O posledný gól sa postaral krajný obranca Lukáš Miko, ktorý si výborne nabehol na prihrávku Matiaška a strelou k tyčke uzavrel skóre tohto zápasu.

Góly: 13. J. Kolenčík, 61. D. Bublák, 82. L. Miko, R: Peter Prelec, 350 divákov, ŽK: 56. Marko Petković, 45. Martin Líška, 40. Dominik Matiaško, 32. Matúš Beko, 39. Danijel Miloslavljević

D. VESTENICE: Ľ. Bohunský – L. Sluka, P. Košík (86. S. Ďuriš), T. Bohuš, P. Šrámka (82. J. Šagát), M. Šamko, J. Kolenčík (76. M. Krajčovič), M. Líška (62. J. Kastelovič), D. Bublák, L. Miko, D. Matiaško

BOŠANY: D. Panić – M. Petković, M. Lacena, J. Prec, J. Súlovský, S. Mikloš, P. Jánošík (78. P. Hodál), S. Petrović (37. D. Miloslavljević), J. Vitor Pinto Gouveia (88. D. Divéky), N. Neubauer, M. Beko

Brvnište – Zem. Kostoľany 3:0 (1:0)

V Brvništi sa predstavili hostia ako kvalitný súper. Väčšinou sa hralo medzi šestnástkami, až v 38. min otvoril skóre krížnou strelou Gorelčík. Po prestávke pokračoval taktický zápas na úrovni minimálne štvrtej ligy. Po individuálnej akcii sa krížnou strelou presadil mladý odchovane E. Slámka v 67. min. Deväť minút pred koncom Gorelčík z priameho kopu zvýšil na konečných 3:0. Domáci po bojovnom výkone vyhrali zaslúžene a aj bez zranených opôr Oforiho, Deckého a K. Hároníka súpera do gólovej šance nepustili.

GÓLY: 38. a 81. Gorelčík, 67. E. Slámka.

BRVNIŠTE: Sandanus – Mário Zelenák, Matúš Hároník (77. Pšurík), Jamečný, Kolembus, Hrbek, Mário Hároník, Lončík, E. Slámka (84. Ľ. Hároník), M. Chovančík, Gorelčík (87. Urdák).

ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo – Hancko, Maslonka, J. Teslík, Mišeje, Pavkeje (55. Mokoš), A. Teslík, Zaťko, Liptaj, Belanec, Bátora.

Uhrovec – Podolie 2:2 (1:1)

Domáci pred peknou diváckou návštevou hrali v kŕči. Hostia ich zaskočili rýchlym gólom Behúla a síce Baniat v 18. minúte vyrovnal, no tlak domácich neprichádzal. Pozorný brankár hostí si poradil s pološancami domácich. Aj do druhého polčasu mali hostia raketový štart, Macho poslal Podolie opäť do vedenia. Za domácich vyrovnával Masarovič, ale na viac sa už Uhrovec nezmohol. Body sa tak prekvapujúco delili.

Góly: 18. B. Baniat, 72. A. Masarovič – 2. L. Behúl, 51. J. Macho. R Marinčák, 250.

PODOLIE: Kováč – Mašán, J. Prosňanský, Kačerek (85. Pyšný), R. Červeňanský, M. Gajdošík, Ľ. Gajdošík, Behúl (90. Gúčik), Uhlík (77. Ohrablo), Macho (74. Drexler), M. Prosňanský.

Ladce – Kanianka 3:0 (1:0)

Domáci mali celého zápasu prevahu a v 18. min Mojto po samostatnom úniku poslal loptu povedľa vybehajúceho Jantošku do siete. V 40. min P. Martinka nedočiahol ideálny center Kvasnicu a v 43. min Machala vyrazil nebezpečnú strelu Sviteka z priameho kopu. P. Martinka v 47. min vrátil do siete loptu vyrazenú brankárom po Kvasnicovej strele – 2:0. Machala na druhej strane zmaril šancu Šagáta. V 58. min Kvasnica trafil brvno a o minútu Ondrašík premenil Martinkovu prihrávku – 3:0. Hostia v závere trikrát ohrozili domáceho gólmana, no ten si s ich pokusmi poradil. Ladce aj po prestriedaní trojgólovú výhru udržali.

GÓLY: 18. Mojto, 47. P. Martinka, 59. Ondrašík.

LADCE: Machala – J. Váň (76. Mikuška), Češko, E. Mrážik, J. Pagáč, Kvasnica (62. Eliaš), Hudcovský (70. Haluska), Ondrašík, P. Martinka, Mojto (84. Pravda), Mokrička.

KANIANKA: Jantoška – Svitek, L. Baláž, Ľ. Baláž, Šnirc, Pekár, Zimmer, Hlinka, Filkorn, Šagát, Marko.

Kvašov – V. Uherce 3:1 (0:1)

Diváci videli obojstranne zaujímavý a bojovný zápas. V prvom polčase mali viac z hry hostia a už v 4. min mierili nepresne. V 13. min obrana nevenovala pozornosť Gajdošovi, nasledoval faul a Gajdoš jedenástku premenil – 0:1. Mikuškovu strelu odvrátila obrana a polčas skončil výhrou hostí. Po prestávke začali domáci ako vymenení a Amrich v 50. min nastrelil brvno. V 54. min sa najlepšie zorientoval Bretschneider – 1:1. Preťo na druhej strane mieril nepresne a z protiútoku v 59. min Bretschneider obišiel všetko, čo mu stálo v ceste – 2:1 a nedal Znášikovi šancu. V 63. min bol o druhej žltej karte vylúčený Gajdoš. F. Kováč v 66. min po sóle trafil žrď, v 70. min osamotený Bretschneider nedal, rovnako ako hosťujúci Šorec. Bretschneiderovu strelu v 80. min Znášik vytlačil na roh a výhru Kvašova 3:1 potvrdil Mikuška v 88. min umiestnenou strelou.

GÓLY: 54. a 59. Bretschneider, 88. Mikuška – 13. Gajdoš (11 m).

KVAŠOV : Kopčan – Mynář, Jurga, Bariak, Škultéty (78. D. Kováč), Amrich, Mikuška, Bretschneider, Bielik (72. A. Gorelka), F. Kováč, Revák.

Podmanín – Cigeľ 3:0 (1:0)

V 2. min pohrozil hosťujúci Pružinec strelou nad a v 10. min mieril zblízka vedľa Jankeje. Prvý pokus domácich prišiel až v 25. min, no Furka kryl strelu P. Gardiana. Nepresadil sa ani D. Pilár, ale v 37. min sa domáci dočkali, lebo Furka ešte vyrazil strelu P. Gardiana, no na pokus R. Sovíka nestačil – 1:0. V 40. min T. Kostelanský vyrazil nebezpečnú strelu Babaštu. Ten istý hráč v 54. min mieril tesne nad. V 62. min po zaváhaní obrany získal loptu R. Sovík a po jeho prihrávke J. Sovík dal druhý gól. Potom sa nepresadil Drobec a v 82. min po dlhom šprinte P. Gardiana a centri J. Sovík zvyšoval na 3:0.

GÓLY: 62. a 82. J. Sovík, 37. R. Sovík.

PODMANÍN: T. Kostelanský – M. Kostelanský, Martin Gardian (90. M. Fapšo), Blažek, Otradovec, R. Sovík, D. Pilár (89. Škultéty), P. Kostelanský (78. Michal Gardian), Maroš Majtán, J. Sovík (84. T. Pilár), P. Gardian (87. Urík).

CIGEĽ: Furka – Jankeje, Drozd, Medera, Drobec, Babašta, Kotula, Zaťko, Halaška, Madarász, Pružinec (28. Kodaj).

Mokrý Háj – St. Turá 4:2 (0:2)

Hostia mali ideálny vstup do stretnutia. Na pôde favorita strelili prvý gól už v 7. min, keď sa z bieleho bodu presadil Valenčík. Do polčasu sa Staroturancom podarilo pridať aj druhý úspech. V 39. min pridal na 0:2 Popelka. Hostia dlho dokázali domácich držať na dištanc. Až po prestávke sa domáci začali presadzovať. V rozmedzí 47. až 60. min strelili tri góly a zvrátili stav zápasu. V závere zápasu Ondráš upravil na 4:2. Následne dostal za nešportové správanie červenú kartu Jaroš a Stará Turá opäť prehrala.

Góly: 58. a 88. R. Ondráš, 47. M. Valúch, 60. T. Kopálek – 7. M. Valenčík (11 m), 39. K. Popleka, R: Radoslav Zorvan, 120 divákov.

ST. TURÁ: P. Viskup – O. Baran (82. F. Filip), M. Valenčík, M. Antálek, M. Denk, D. Lukáč, J. Jaroš, P. Magula, T. Dzuro (62. T. Otrubný), K. Popelka, M. Petkovič

Ostatné výsledky: Mor. Sv. Ján – Radimov 4:2, Holíč – Zvončín 3:1, Špačince – Brodské 4:1, Horná Krupá – Gbely 0:1, Voderady – Horné Orešany 0:1.

1. Gbely 8 7 0 1 31:4 21

2. Brodské 8 5 2 1 17:10 17

3. Radimov 7 5 0 2 21:7 15

4. Horná Krupá 7 4 2 1 14:4 14

5. Mokrý Háj 7 3 1 3 17:11 10

6. Špačince 7 3 1 3 10:15 10

7. Voderady 7 3 0 4 8:12 9

8. Holíč 8 2 2 4 11:14 8