Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

ONLINE: HK Nitra - Dukla Trenčín (Tipsport liga)

Sledujte online prenos s nami.

Hokejisti HK Nitra oslavujú gól v sieti súpera.Hokejisti HK Nitra oslavujú gól v sieti súpera. (Zdroj: TASR)

NITRA. Prvú tretinu medzi Nitrou a Trenčínom "zdobilo" veľa nepresností. Diváci určite očakávali atraktívnejší priebeh úvodnej tretiny. Z väčších príležitostí sa dajú vypichnúť iba dve trenčianske. Najskôr vo 4. minúte mohol potrestať Sádecký zaváhanie brankára Foltána, ale neuspel.

Prečítajte si tiež: Gáborík nestihne začiatok kempu Ottawy Čítajte

Rovnako pochodil aj v Hecl, ktorý v záverečných sekundách nastrelil žŕdku. Do druhej tretiny mali obe mužstvá čo zlepšovať.

Prostredná časť hry už vyzerala lepšie, priniesla herné zlepšenie a viacero dobrých šancí na oboch stranách. Prvý gól zápasu padol v 24. minúte, keď nahodil puk od modrej čiary Pupák a do vlastnej brány si ho zrazil jeden z obrancov hostí - 1:0. V 27. minúte mohol najskôr poslať Nitru do dvojgólového vedenia Lantoši, ale nastrelil iba brvno. Hneď vzápätí mal ešte väčšiu šancu na strelenie gólu Slovák, ale Valenta v samostatnom úniku neprekonal.

V 37. minúte mal na hokejke vyrovnanie hosťujúci Pardavý, ale jeho oslabovková strela mierila iba do Foltána.

V 44. minúte mal šancu domáci Buček, ale puk mu v dobrej pozícii ideálne nesadol a Valent s jeho strelou nemal problém. V 48. minúte dokázala Dukla vyrovnať zásluhou Starostu. Gól ešte musel odobriť videorozhodca na základe požiadavky zo strany Nitry, ktorá signalizovala nedovolené bránenie brankára. V 53. minúte utrpeli Trenčania dvojitý úder.

Prečítajte si tiež: Tatar sa po niekoľkých dňoch vyjadril k výmene: Nikto to nečakal Čítajte

Prvý v podobe gólu z hokejky McCormacka a druhý hneď vzápätí, keď za nešportové správanie putoval pod sprchy hosťujúci kapitán Radivojevič. Šancu na záverečný tlak si Trenčania pokazili zlým striedaním, za čo videli dve minúty pred koncom dvojminútový trest. V 59. minúte uzavrel stav stretnutia gólom na 3:1 Blackwater.

Online prenos: HK Nitra - Dukla Trenčín, Tisport liga 2018/2019, 5. kolo

Tipsport Liga (SR) 2018/2019
23. September 2018 o 17:00 | Nitra aréna
NitraNitra
3:1
60' minúta
Koniec
TrenčínTrenčín
Stats
Góly a asistencie: 24. Fominikh (Pupák, Sloboda), 53. McCormack (Lantoši), 59. Blackwater (Lantoši) – 48. Starosta (Radivojevič, Sojčík). Rozhodca: Stano, Kókai – Tvrdoň, Váczi. Diváci: 3034.
Prenos
Po výhre 3:1 si tri body do tabuľky pripisuje domáca Nitra. Úvodný gól stretnutia v 24. minúte strelil Fominikh, za hostí vyrovnal v 48. minúte Starosta. O výhre domácich rozhodli góly McCormacka a Blackwatera v záverečnej desaťminútovke.
Najlepším hráčom hostí je vyhlásený Michal Valent, za domácich Frederik Foltán.
Koniec zápasu.
59:33Hstia s pukom v útočnom pásme.
58:57Vhadzuje sa pred Foltánom.
58:48Vhadzuje sa pred Foltínom. Hostia hrajú bez brankára.
58:48Oddychový čas hostí.
58:39Nitra dala gól!
Nitra využíva presilovku vďaa gólu JUDDA BLACKWATERA, ktorý dostal skvelú prihrávku od Lantošiho na os klziska a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Asistencie: Róbert Lantoši.
58:24Pekná kombínácia Slováka s Blackwaterom. Prvý menovaný na puk nedočiahol a neohrozil brankára Valenta.
57:43Po prerušení hry postranný rozhodca avizoval, že hostia hrali v šestici a Nitra si v závere zahrá presilovku pri vylúčení Sádeckého.
57:43Puk na striedačke hostí a hra je prerušená.
57:04Po súboji s Bučekom ostal na lade ležať ŠVec a rozhodca hru prerušil. Pomer síl sa nemení. Hráč hostí s bolestivou grimasou odkorčuloval na striedačku.
56:22Ďalšie zakázané uvoľnenie na strane hostí.
55:20Zakázané uvoľnenie Trenčín.
54:08Hudec prihral Mikulovi, ktorého pokus na dvakrát Foltán skryl do svojej moci.
Dnešné stretnutie sleduje 3034 divákov.
53:21Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Foltánom.
52:17Radivojevič dostal za protesty osobný trest a odkorčuloval do kabín. Hrá sa 5 na 5.
52:17Nitra dala gól!
Trenčín unikol v oslabení 2 na 1 a Foltán podržal svoje mužstvo. Domáca bránka bola posunutá, Nitra sa zmocnila puku, po pravej strane Lantoši doviezol puk do pásma, prihral na os klziska GRAEMOVI McCORMICKOVI a ten nekompromisne prekonal brankára hostí. Medzitým ako domáci stihli zakončiť dal jeden z rozhodcov domácu bránku na svoje miesto. Asistencie: Róbert Lantoši.
51:30Nitra si zahrá presilovku pri vylúčení Starostu za hákovanie.
51:20Bortňák nahodil puk do pásma a odišiel striedať.
50:03Hostia v plnom počte.
49:56Domáci v plnom počte.
49:38Rapáč puk nahodil do pásma, Valent ho skryl do lapačky a hru prerušil.
48:57Puk na domácich hokejkách v strednom pásme a obe mužstvá striedajú počas hry.
47:56Pomer síl na ľade sa vyrovnáva. Na trestnú lavicu si sadá namiesto Valenta Ölvecký, ktorý inkasoval puk za zdržiavanie hry pri zalahnutí puku.
47:50Hostia majú po góle k dispozícii ďalšiu presilovku. Na trestnej lavici sedí Lantoši za zdržiavanie hry na domácej strane pri posúdení gólu videorozhodcom.
47:50Po porade s videorozhodcom je gól uznaný a v hre sa pokračuje.
47:50Na základe požiadavky HK Nitra prebieha prezeranie videozáznamu.
47:50Trenčín dal gól!
Rapáč nedokázal puk vyhodiť z obranného pásma, hostia zakombinovali, Radivojevič prihral na pravú stranu Sojčíkovi, ktorého strela sa odrazila na ľavú stranu k TOMÁŠOVI STAROSTOVI a ten nemal problém trafiť odkrytú domácu bránku. Asistencie: Branko Radivojevič, Ondrej Mikula.
46:51Radivojevič prihral na ľavú strany Bližňákovi, ktorého nedôrazné zakončenie Foltán bez problémov skryl do lapačky.
46:24Dukla má šancu vyrovnať pri vylúčení Pätoprstého.
45:30Zakázané uvoľnenie Trenčín. Tretia tretina je veľmi rozkúskovaná.
45:21Vhadzuje sa v strednom pásme.
44:58Lantoši bol natlačený Bohunickým na Valenta a rozhodca hru prerušuje. Vhadzuje sa pred brankárom hostí.
44:42Po buly dobrá kombinácia hráčov hostí zakončená Hudecovou strelou do masky domáceho brankára.
44:29Švec v súboji 1 na 1 so Slobodom. Domáci obranca sa nenechal odtlačiť od puku a hráč hostí nemal dostatok priestoru na zakončenie.
43:58Buček si vymenil puk so Scheidlom, druhý menovaný poslal nezištnú prihrávku cez dvoch obrancov pred bránku. Buček však zakončil nedôrazne a Valent bez problémov chytá.
43:01Slovák vystihol rozohrávku hostí a preveril Valentovu pozornosť.
42:23Mezeiov nahodený puk končí vo Valentovej lapačke a hra je opäť prerušená.
42:14Zakázané uvoľnenie Trenčín. Úvod tretiny je rozkúskovaný a to vyhovuje domácim hráčom.
41:13Prihrávka puku rukou a vhadzuje sa pred Valentom.
40:34Nitra bola v prečíslení 2 na 1, Slovák prihrával Lantošimu. Ten bol však príliš blízko bránkoviska a posunul bránku hostí. Rozhodca najskôr signalizoval vylúčenie. Pomer síl na ľade sa nemení a vhadzuje sa v strednom pásme.
40:17Domáci v plnom počte.
40:01Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli prvý gól zápasu z hokejky Daniila Fominykha a tak Nitra po 40 minútach vyhráva nad Trenčínom 1:0.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:01Nitra sa dobre bráni a Dukla s pukom pri vlastnom brankárovi.
38:13Prvú presilovku v stretnutí si zahrajú hostia pri vylúčení Rapáča za faul na Radivojeviča.
37:48Hostia v plnom počte.
37:01Ofsajd Nitra.
36:46Nitra bola nedôsledná v útočnom pásme, do úniku sa v oslabení dostal Pardavý, ktorý slabou strelou do stredu bránky skúsil pozornosť domáceho brankára.
36:23Domáca druhá päťka zakombinovala, skúšala to strelbou, ktorú obrana hostí zblokovala. Akciu zastavil až pokus Raisa a zákrok Valenta.
35:45Nitra si zahrá presilovku pri vylúčení Holendu za vyhodenie puku.
35:05MEzei mal na ľavej strane dostatok priestoru, dostal prihrávku od Slováka. Strela domáceho kapitána nebola dôsledná.
33:38Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Valentom.
32:46Zakázané uvoľnenie Trenčín.
31:31Pätoprstý sa efektne zbavil za Valentovou bránkou dvoch obranco hostí, nakorčuloval si to pred bránku ale na zakončenie už nemal dostatok priestoru.
30:25Tvrdé súboje medzi Scheidlom a Rýglom. Najskôr tvrdý hit na domáceho hráča medzi striedačkami, o pár sekúnd neskôr opačný zákrok v strednom pásme.
29:35Bude sa vhadzovať pred Foltánom. V prerušení slovná výmena názorov medzi Švecom a Mezeiom.
29:19Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.
28:45Sojčík si ľahol na lad a zblokoval domácu strelu do stredného pásma.
28:13Nitra pokračuje v aktívnej hre a Valenta tvrdou strelou ohrozil Versteeg.
27:30Frühaufova strela bola zblokovaná a dopadla tesne vedľa domácej bránky.
27:03Videorozhodca potvrdil, že gól sme v predchádzajúcich sekundách nevideli a v hre pokračujeme.
27:03Bude sa vhadzovať pred Foltánom. V prerušení ešte konzultácia hlavného rozhodcu s videorozhodcom.
26:46Hostia tentokrát mohli prehrávať dvojgólovým rozdielom. Najskôr si Lantoši prevzal puk v strednom pásme, vysrelil švihom a opečiatkoval brvno bránky hostí. O pár sekúnd neskôr sa Slovák rútil sám na Valenta. Jeho blafák Valent vystihol a stav sa nemení.
25:55Domáci povzbudený úvodným gólom opäť skúšajú pozornosť brankára hostí.
25:26Versteeg dostal priveľa času, potiahol si puk avšak strelou po ľade neprekvapil Valenta.
24:56Vhadzuje sa pred Valentom.
23:35Nitra dala gól!
Nitra tentokrát z nenápadnej akcie strieľa úvodný gól stretnutia. Pupákova prvá strela sa odrazila od obrancu hostí opäť na Pupákovu hokejku. Domáci obranca napriahol druhýkrát a DANIIL FOMINYKH tečoval puk na radosť domácich tribún za bezmocného Valenta. Asistencie: Miroslav Pupák, Adrián Sloboda.
23:13Vzruch na oboch stranách. Najskôr sa pred Valentom dobre zbavil obrancu Rapáč, zakončeniu sa však už domáci nedostali. Z bleskového protiútoku sa v prečíslení 2 na 1 napresadil Mikula.
22:05Nitra s problémami v obrannom pásme. Hostia dobre atakujú domácich hráčov a Nitra sa dopúšťa Ďalšieho zakázaného uvoľnenia.
21:46Zakázané uvoľnenie Nitra.
20:51Vhadzuje sa pred Foltánom.
20:44Vhadzuje sa v strednom pásme.
20:24Blackwater bol s pukom na bránkovej čiare, trúfol si aj tak vystreliť. Jeho pokus letel nad bránku hostí.
20:01Začala sa druhá tretina.
Pomer striel po prvej tretine je 7:5.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:46Druhý útok hostí v prečíslení 3 na 2 dobre zakombinoval. Strela Hecla však tesne minula domácu bránku.
19:24Ofsajd Trenčín.
19:01Puk za Valentom a obe mužstvá striedajú počas hry.
17:55Vhadzuje sa pred Valentom.
16:47Hostia v plnom počte.
16:15Obdobná situácia ako pred pár sekundami. Hostia sa dobre v oslabení bránia.
15:46Puk pri Foltánovi a hostia striedajú.
15:09Lantošiho strelu Valent kryje na hrudi a hru prerušuje.
14:40Za faul na Lantošiho si na trestnú lavicu sadol Frühauf.
14:21Slobodov pokus od modrej Valent bez problémov vyráža.
13:21Počas prestávky domáci žiaci čistia ľadovú plochu lopatami od snehu. Jeden z nich to vykonával tak aktívne, že svoj pohyb neustál a vrazil do Sojčíka, ktorého takmer poslal k ľadu.
13:21Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Valentom.
13:01Bohunického strelu tečuje Sádecký a Foltán vyráža.
12:06Vhadzuje sa v strednom pásme.
11:48Trenčín začína útočnú akciu od vlastnej bránky.
10:57Ofsajd Nitra, vhadzuje sa v strednom pásme.
10:35Hostia v plnom počte.
10:11Bližňák unikol v oslabení, prihrával Vargovi ale Morrison si ľahol na lad a zblokoval puk za bránku.
09:33Trenčín odpaluje a opäť sa na oboch stranách strieda počas hry.
09:09Puk pri Foltánovi a obe mužstvá striedajú počas hry.
08:29Prvým vylúčeným hráčom v stretnutí je Bartovič a Nitra si zahrá presilovku.
08:11Zakázané uvoľnenie Nitra.
07:17Blackwater si orazil puk o Slovákove korčule, puk si však prebral v útočom pásme, kde sa ocitol skôr ako je v pravidlách povolené a píska sa ofsajd.
06:09Holenda páli z prvej z ľavého kruhu a Foltán pohotovo puk chytá do svojej lapačky.
05:51Zakázanie uvoľnenie Nitra.
05:35Bortňák zaváhal v strednom pásme a do zakončenia sa dostával Ölvecký.
04:54Prvé dnešné prerušenie v hre nám prišlo až takmer po piatich minútach po tom, čo Rais vystrelil od modrej a Valent skryl puk do svojej moci.
04:26Hostia sú dlhšie usadení pred brankárom Foltánom.
03:30Foltánove zaváhanie za bránkou využil Hecl, prihral Bartovičovi, ktorý zakončil. Domáci brankár sa stihol vrátiť a opraviť svoje zaváhanie.
02:01Dve minúty za nami a hrá sa nám v rýchlom tempe na oboch stranách a doposiaľ bez prerušenia.
01:02Hecl prenechal puk Frühaofovi v útočnom pásme. Obrana domácich včas zasiahla.
00:23Lantošiho pokus letel tesne vedľa Valentovej bránky.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Po hymne je všetko pripravené na úvodné buly.
Pred zápasom gratulácie na domácej strane. Funkcionári klubu blahoželali Marekovi Slovákovi, ktorý dnes oslavuje tridsiate narodeniny. Okrúhleho jubilea 60 rokov sa v lete dožil bývalý útočník Plastiky Nitry Peter Ocelka, ktorému tiež domáce vedenie odovzdalo milú pozornosť.
Na kocke sa premieta nové promo video, v ktorého úvode sa premietajú zábery na početné fanúšikovské choreá a výjazdy. Nasledujú vybrané góly, šarvátky a gólová radosť zakončená premeneným nájazdom Milama a posledným zákrokom Lakosila, po ktorom Corgoni získali premierový titul. Video je zakončené pohľadom na oslavu majstrov na námestí a spoločnou fotografiou hráčov a divákov s nápisom "Spolu sme Nitra".
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Foltán (Šimboch) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Versteeg, Rácz, Pupák, Sloboda – Blackwater, Slovák, Lantoši, Scheidl, Richard, Buček, Pätoprstý, Bortňák, Rapáč, Hrušík, Čaládi, Fominikh

Dukla Trenčín: Valent (Šimko) – Rýgl, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Špankovič, Bokroš – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík, Bartovič, Sádecký, Hecl, Varga, Bližňák, Mikula, Hudec, Pardavý, Švec

Rozhodca: Stano, Kókai – Tvrdoň, Váczi.
V piatom kole hokejovej Tipsport ligy sa v Nitra aréne predstaví Dukla Trenčín. Družstvo, ktoré sa oproti predošlej sezóne doplnilo o viacerých skúsených hráčov doposiaľ získalo 7 bodov a figuruje na štvrtej priečke. Nitra so ziskom šiestich bodov je siedma. Corgoni v gólovo bohatom piatkovom stretnutí prehrali na lade majstra z Banskej Bystrice 5:6. Vojaci získali v piatok dva body za výhru po predĺžení proti nováčikovi MAC Budapešť.
Či si Nitra udrží svoju domácu tohtosezónnu neporaziteľnosť alebo si Trenčín pripíše prvé body z vonku sa dozviete aj z nášho textového prenosu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.