Piatok, 26. február, 2021 | Meniny má ViktorKrížovkyKrížovky

O výhre rozhodol Čatakovič

Futbalisti AS Trenčín porazili ViON Zlaté Moravce. Stačil im na to jeden gól.

Ricardo Moniz, tréner Trenčína, ďakuje po stretnutí fanúšikom.Ricardo Moniz, tréner Trenčína, ďakuje po stretnutí fanúšikom. (Zdroj: TASR)

AS Trenčín - ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (1:0)
Domáci odštartovali podľa očakávania tlakom a Krnáč musel prvýkrát zasiahnuť v 6. minúte po strele Manceho. na opačnej strane hýril aktivitou najmä Švec, no prevaha a drźanie lopty patrili Trenčanom. Súper ich ale do vyložených šancí nepúšťal a tak to po štvrťhodine hry skúšal Čatakovič nepresnou strelou spoza pokutového územia. Ten istý hráč však o čosi neskôr napriahol presne a AS viedol 1:0. Vyrovnať mohol vzápätí Dimitrijevič, ale svoju šancu trestuhodne zmaril.

Prečítajte si tiež: Trenčín nie je pripravený hrať skupinu Európskej ligy, tvrdí Rybníček Čítajte

V druhom polčase pokračoval Trenčín v načatom trende, držal loptu na svojich kopačkách. Prvú veľkú šancu si vypracoval v 60. minúte, Sleegers v nej však neuspel. Tréner Zlatých Moraviec Juraj Jarábek sa snažil hru tímu oživiť striedaniami, ale domáca obrana stála na pevných nohách a všetky snahy súpera likvidovala už v zárodku. Divákov na myjavskom štadióne ešte roztlieskal v 83. minúte Mance, ale brankár Krnáč jeho strelu zlikvidoval. Trenčín záver zápasu pohodlne kontroloval a napokon si pripísal do tabuľky tri body.

Prečítajte si tiež: V AS Trenčín na hosťovaní Kule Mbombo Čítajte

Gól: 28. Čatakovič. Rozhodovali: Kružliak – Štrbo, Jenčura, ŽK: Šulek, Paur, Bukari - Ľupták, Casado, 723 divákov

Trenčín: Šemrinec – Šulek, Paur, Kleščík, Yem – Zubairu, El Mahdioui – Ubbink (75. Bukari), Čataković – Mance, Sleegers

ViOn: Krnáč – Čögley, Karlík, Banovič, Chren – Orávik (69. Casado), Dimitrijevič (60. Richtárech), Ľupták, Brašeň – Paixao da Silva – Švec (73. Duga)

Ricardo Moniz, tréner Trenčína: "Bol to veľmi emotívny zápas. Som rád za tri body. Súpera musím pochváliť, má veľmi kvalitný tím, dobre organizovanú hru a množstvo talentov. Hral výborne v strede poľa, napriek tomu, že sme ich dokázali vykombinovať, naše šance neprichádzali. Začali sme hrať systémom 4-2-2-2, neskôr sme to zmenili. Gól padol po fantastickej práci Šuleka a Čatakoviča. Súper na nás vyvíjal tlak, som rád, že nás preveril. Odteraz myslíme už na najbližší zápas s Nitrou."

1. Ivan Krechňák: Robiť niečo, čo máš rád, je na nezaplatenie
  2. Študuj ekonómiu na špičkovej škole a odštartuj svoju kariéru!
  3. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  4. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
  5. Študuj perspektívne programy!
  6. Si maturant? Vyber si kvalitu a príď študovať pod Zobor!
  7. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  8. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  9. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  10. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  1. O2: Mentálne zdravie zamestnancov je pre nás veľkou prioritou
  2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  3. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  4. Dáma s pávím pierkom
  5. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  6. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  7. Získaj náskok pred štartom
  8. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  9. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  10. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne
  1. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje 16 228