Prehľad výsledkov VII. ligy Double Star Bet Sever a Juh.

Ilustračná snímka.Ilustračná snímka. (Zdroj: TASR/AP)

VII. LIGA DOUBLE STAR BET SEVER

Dolná Súča – Ivanovce 4:1 (2:0)

Dolnosúčania nastúpili na zápas s cieľom získať tri body. Od začiatku hrali aktívne. Už v 8. min sa ujali vedenia po góle Dominika Hláveka. Následne sa stále hralo na jednu bránu. Domáci mali šance, ale neboli presní v zakončení. V 26. min zvýšil na 2:0 D. Hlávek. Po prestávke sa pokračovalo v domácom tlaku. V 50. min zavŕšil D. Hlávek hetrik. Následne začali byť ofenzívne nebezpeční aj hostia. 64. min sa po nešťastnom teči T. Plevu presadil Mizerák, čo znamenalo inkasovaný gól D. Súče po 424 minútach. V 80. min skóroval D. Krajčo a uzavrel skóre na 4:1. Domáci vyhrali zaslúžene.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Ľuborča pokrstila kabíny, Bukovčanov zbili v Osuskom, fraška hlavného rozhodcu v Lúke Čítajte

Góly: 8., 26. a 50. Dominik Hlávek, 80. D. Krajčo - 64. M. Mizerák, R: Jakub Šimko, 100 divákov

Dolná Poruba – Dubodiel 0:5 (0:2)

Šláger kola mal jednoznačný priebeh. Domáci nedokázali premieňať svoje šance a svižní hostia ich za to trestali. Už po 20 minútach hry viedli pohodlne 0:2, keď sa presadil Kúdela so Žáčikom. Následne sa už zamerali iba na brejky. V závere, kedy domáci hrali vabank, pridal Dubodiel ešte tri góly, keď sa dvakrát presadil Hostačný a raz skóroval Malec.

Góly: 11. P. Kúdela, 17. T. Žáčik, 74. S. Malec, 81. a 86. P. Hostačný, R: Peter Hruda, 50 divákov

Neporadza/Motešice – Soblahov 4:0 (4:0)

Domáci začali aktívne a už v úvode si vypracovali tri šance. Neskôr pohrozili aj hostia. V 20. min otvoril skóre stretnutia Ondráš, ktorý po rohovom kope hlavou nedal brankárovi šancu. Hostia sa snažili dostať do stretnutia, ale góly nedávali. Zato domácim sa darilo. V 25. min pridal na 2:0 Matúš a o desať minút neskôr po prihrávke do Behu sa nemýlil Ďuriš. V závere polčasu sa po milimetrovej prihrávke od Rychtárecha presadil po druhý raz Ďuriš.Soblahov sa po prestávke sympaticky snažil niečo s výsledkom urobiť, ale to sa mu nepodarilo. Domáci zahodili ešte viacero šancí a aj napriek tomu pohodlne vyhrali.

Góly: 20. M. Ondráš, 25. M. Matúš, 34. a 40. A. Ďuriš, R: Peter Kvasnica, 150 divákov

Mn. Lehota – Horné Srnie 1:2 (1:2)

Domáci začali zápas výborne. Boli pohybliví a súperovi robili veľké problémy, čo vyústilo do nádherného gólu Nkokola. Po ňom Lehota poľavila, keď nevyužila dve vyložené šance. Horné Srnie sa do šancí dostávalo sporadicky, najmä po štandardných situáciách. Po jednej z nich v 22. min vyrovnali a neskôr sa po rohovom kope dostali do vedenia po zakončení Čaju. Druhý polčas mal ešte jasnejší priebeh. Domáci kombinovali, hostia iba odkopávali loptu a hrali na brejky. Domáci vo vyložených šanciach však triafali iba stred brány. Líder si už víťazstvo postrážil, no prehra je pre domácich krutá.

Góly: 18. J. Echreme Jerbeche Nkokolo - 22. L. Fabuš, 37. M. Čaja, R: Marián Kačička, 150 divákov

Bobot – Omšenie 6:3 (4:0)

Domáci sa zahryzli do súpera s jednoznačným imperatívom víťazstva. V 20. minúte sa presadil peknou strelou Marek Husák a poslal domácich do vedenia v zápase. V 29. minúte zakončil do bránky hostí Erika Antalovič a takmer okamžite pridal aj svoj druhý presný zásah. V 32. minúte sa predviedol Lukáš Jonis excelentnou strelou z priameho kopu, obstrelil múr a štvrtý gól v sieti hostí bol na svete. Pred úvodom druhého polčasu sa udiala milá udalosť, keď domáci zagratulovali svojmu dlhoročnému spoluhráčovi Petrovi Káčerovi, ktorý sa v týchto dňoch dožil svojich 50. narodenín a zaradil sa tak medzi hrajúce legendy klubu. V 48. minúte pridal svoj hattrick do bránky hostí Erika Antalovič a všetko sa zdalo byť jasné. O 5 minút sa blysol svojim gólom Marek Husák a domáci slávili poltucet gólov v sieti súpera. Od 68. minúty dávali góly už iba hostia a podarilo sa im to až trikrát. Napokon si domáci uhájili svoje víťazstvo, avšak nebolo to vôbec jednoduché.

Góly: 20. a 63. M. Husák, 29., 30. a 48. E. Antalovič, 33. L. Jonis - 68. Stanislav Tvrdoň, 75. a 85. J. Ťupek, R: Ľuboslav Malik, 100 divákov

Svinná – Skalka 4:3 (3:3)

Góly: 18. a 80. P. Krajčík, 20. a 26. A. Košík (1 z 11 m) – 7. a 22. D. Šumichrast, 17. M. Vavro, R: Milan Zelieska, 50 divákov.

Tr. Stankovce B – Horňany 4:0 (3:0)

Zápas sa začal v pomalšom tempe, mužstvá sa postupne rozohrávali. Tempo hry sa zakrátko zvýšilo, v 8. min. dostal na ľavom krídle ideálnu prihrávku do behu Pavlis a ten potom svoje sólo zakončil gólom – 1:0. Domáce mužstvo si potom vypracovalo územnú prevahu a pokračovalo v dobíjaní súperovej brány. Ďalší gól padol v 21. min. a jeho autorom bol Hudec – 2:0. Potom prišli ďalšie šance, ale gól až v 29. min., keď sa presadil Beňovič – 3:0. Tlak domáceho mužstva pokračoval, ale gól už v 1. polčase nepadol. Územná prevaha domáceho mužstva pokračovala aj v druhom polčase. Na ďalší gól si museli diváci počkať do 57. min., keď prudkou strelou z veľkej diaľky rozvlnil sieť Hudec – 4:0. Potom sa domáci hráči prekonávali v zahadzovaní šancí. Nepremenili ani vyložené a keďže hosti sa pred domácu bránu dostávali len výnimočne, skóre sa dlho nemenilo. V 89. min. nastrelil Rezníček ľavú tyč, potom nevyužili šance Vašek a Gábor a to bolo z druhého polčasu všetko.
Góly: 8. M. Pavlis, 21. a 57. M. Hudec, 29. M. Beňovič, R: Tomáš Síleš, 100 divákov

Kálnica – Brezová 3:0 (1:0)

V súboji dvoch popredných tímov mali domáci navrch. V kvalitnom stretnutí si zaslúžené tri body pripísala Kálnica. Tú v závere polčasu poslal do jednogólového vedenia z bieleho bodu Toráč. Po prestávke pridali domáci ešte dva góly. Hosťom snahu nemožno uprieť, no aj vďaka dobre fungujúcej obrane nedokázali streliť ani gól.

Góly: 45. J. Toráč (z 11m), 64. E. Doboš, 86. Martin Šicko, R: Daniel Cibulka, 100 divákov

Priepasné – Horná Streda 2:5 (1:3)

Góly: 40. Martin Holič, 57. Patrik Baranovič - 7. a 50. S. Nikolić, 37. J. Tuka, 45. a 85. Lukáš Vrábel, R: Karol Svetkovic, 75 divákov

Polianka – Bošáca 3:2 (2:1)

Hostia boli pred zápasom favoritom, ale bojovní domáci im dokázali dobre sekundovať. V 13. min Bošáčanov do vedenia poslal Peter Ochodnický mladší. Domáci v 26. min vyrovnali Augustínom a o tri minúty viedli po presnom zásahu Kučeráka. V druhom polčase snaživí domáci pridali ďalší gól, keď si loptu nešťastne za chrbát vlastného gólmana poslal Brezovák. Bošáca ešte zodvihla hlavu po znížení Petra Ochodnického mladšieho, no vyrovnať sa jej napriek snahe už nepodarilo.

Góly: 26. T. Augustín, 29. P. Kučerák, 52. Vojtech Brezovák (vl. gol) - 13. a 78. Peter Ochodnický ml., R: Damian Augustín Pavlovič, 50 divákov

Pobedim – Beckov 4:1 (0:1)

Nováčik začali v Pobedime lepšie. Už v 17. min ho poslal do vedenia Tinka. Domáci sa strelecky prebudili po prestávke. Dokázali sa dostávať do šancí a viaceré z nich skončili gólmi. Na 1:1 vyrovnal v 60. min Žitňanský, čím prelomil nepresnú koncovku Pobedimu, ktorý napokon dokráčal k pohodlnému víťazstvu 4:1.

Góly: 60. T. Žitňanský, 67. L. Husár, 77. D. Kohutovič, 90. Michal Gono - 17. Ľ. Tinka, R: Marek Nedbal, 200 divákov

Hrádok – Zem. Podhradie 1:1 (0:0)

Domáci, ktorí v dvoch predchádzajúcich stretnutiach na vlastnom ihrisku nezískali ani bod, chceli potešiť fanúšikov a konečne bodovať. V 38. min mohli ísť do vedenia, keď bol v šestnástke faulovaný útočník a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Nemethy, ale jeho strelu brankár Zámečník chytil. K zmene skóre prišlo až v 65. min, keď po prihrávke Tomku Mário Sevald poslal domácich do vedenia – 1:0. V 86. min zahrávali hostia rohový kop a kapitán Duga hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1.

Góly: 65. Mário Sevald - 86. T. Duga, R: Ivan Svancara, 87 divákov

Potvorice – Kostolné/St. Turá B 3:1 (2:1)

Hostia ako líder súťaže začali profesorsky a kým sa z toho „vyhrabali“, prehrávali 0:2 po pekných akciách domácich. Potom sa hra vyrovnala a hostia po vymyslenom trestnom kope znížili Beňom gólom do šatne, ktorý sa presadil hlavičkou. Druhý polčas začalo Kostolné aktívne. Potvoričania ich však do vážnych šancí nepustili. Naopak, hru postupne vyrovnali, pritlačili a v 80. min po faule v šestnástke zvýšili z jedenástky na 3:1. Domáci zaknihovali tretie víťazstvo, keď v každom zápase strelili tri góly. Potvoričania vyhrali zaslúžene a ako prví v ligovom ročníku pokorili Starú Turú B.

Góly: 10. K. Jarník, 20. J. Bušo, 80. L. Ondris (z 11m) - 41. M. Beňo, R: Matej Krchlík, 150 divákov (boš)

1. Kálnica 6 5 1 0 16:5 16

2. Kostolné/St. T. B 6 4 1 1 14:4 13

3. Bošáca 7 4 1 2 16:8 13

4. Beckov 7 4 0 3 20:14 12

5. Horná Streda 6 3 2 1 13:9 11

6. Krajné 6 3 1 2 15:13 10

7. Polianka 7 3 1 3 10:15 10

8. Potvorice 6 3 0 3 13:11 9