Ľuborča pokrstila nové kabíny tromi bodmi

Prehľad výsledkov VI. ligy Double Star Bet.

(Zdroj: fb ŠKF Kremnica)

Opatová – Myjava B 1:2 (0:1)

Hostia sa do vedenia dostali v 28. min po zakončení Zelenaya. Domáci sa snažili čo najskôr odpovedať, ale ich zakončenie nebolo presné alebo dostatočne razantné. Po prestávke šikovní hostia pridali druhý gól Drahošom v 66. min. Síce naň rýchlo odpovedal Kováčik, skúsení futbalisti zo Starej Myjavy si už nenechali víťazstvo ujsť.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Ľuborča pokrstila kabíny, Bukovčanov zbili v Osuskom, fraška hlavného rozhodcu v Lúke Čítajte

Góly: 69. D. Kováčik - 28. I. Zelenay, 66. D. Drahoš, R: Martin Ježík, 200 divákov
OPATOVÁ: A. Obst - František Husár, E. Kompas, P. Poruban, D. Pisár, D. Kováčik, L. Šubert, N. Ferenčík, J. Šlesár (64. T. Mikoláško), Matúš Husár (72. M. Amrich), D. Smolka
MYJAVA B: R. Černák - D. Drahoš (90. M. Majerník), M. Konečný, V. Čobrda (77. P. Strnátka), I. Zelenay (67. F. Hodúl), V. Jánošík, P. Sivák, V. Podmajerský, M. Manák, P. Kubica, J. Oríšek

Veľké Bierovce/Op. – Nová Ves 3:0 (2:0)

Domáci po dvojtýždňovej pauze, nakoľko predošlé kolo nehrali z dôvodu odhlásenia Čachtíc, privítali húževnatého nováčika z Novej Vsi n/V. V 3. min. si dal pozor domáci brankár po hlavičke P. Zaťoviča. V 6. min. unikol hosťom M. Svatík a hosťujúci M. Fačkovec si dal takmer vlastný gól. V 8. min. hlavičkoval tesne vedľa A. Moravčík po centri Buša. V 16. min. M. Sivák vysunul L. Breznického a ten tvrdou strelou nedal šancu Krajčíkovi - 1:0. V 20. min. sa osmelili aj hostia - strela od M. Buša išla tesne vedľa. V 23. min. zobral loptu po chybe hostí Pet. Bulko, kolmicou našiel M. Svatíka, ktorý upravil na 2:0. V 25. min. vysunul Pav. Bulko L. Breznického a ten tesne prepálil. V 30. min. vytiahol perfektný zákrok Ondrášik po strele D. Janča. Do konca polčasu spálil ešte dobré šance M.Sivák a L.Breznický. U úvode druhého polčasu spálil veľkú šancu opäť L.Breznický. V 54. min. získal loptu Pav. Bulko a sám aj zakončil presne k tyči - 3:0. Od tohto momentu bol zápas jasne v réžií domácich. Veľké šance pozahadzoval M. Svatík, Viršinský a T. Sivák. V 71. min. Sika trafil brvno. V 74. min. exportné zakončenie Pet. Bulka "nožničkami" - chýbalo pár centimetrov. Päť minút pred koncom mali výborné šance T. Sivák aj Pav. Bulko. V 87. min, mali hostia k dispozícií pokutový kop, ale strelu P. Zaťoviča domáci brankár vyrazil. Víťazstvo domácich, ktoré mohlo skončiť aj vyšším rozdielom je plne zaslúžené, domáci hráči podali najlepší výkon v aktuálnej sezóne.

Načítavam video...

Góly: 16. Lukáš Breznický, 23. M. Svatík, 54. Pavol Bulko, R: Richard Király, 120 divákov
V. BIEROVCE/OP.: R. Ondrášik - Martin Sivák, L. Žúži, J. Mercek, Lukáš Breznický (63. Ondrej Breznický), Pavol Bulko, Peter Bulko (80. J. Barták), Tomáš Sivák, D. Pazúr, M. Svatík (68. A. Viršinský), T. Ondrášek
NOVÁ VES: J. Krajčík - J. Ilenčík, D. Jančo (46. A. Papp), P. Steinecker (66. L. Kališ), M. Gajdošech, M. Bušo (80. O. Kačina), A. Moravčík (84. M. Bolech), D. Sika, P. Zaťovič, M. Fačkovec, Ľ. Hargaš

Tr. Jastrabie – Brestovec 2:3 (1:2)

Domáci hráči urobili z brankára hostí megahviezdu, keď chytil tri čisté šance a penaltu. Po darovaných góloch si hostia zaslúžene odviezli všetky body.

Góly: 35. M. Kyselica, 60. Miroslav Glasa - 10. V. Mozolák, 42. a 53. M. Gálik, R: Peter Hruda, 150 divákov

TR. JASTRABIE: M. Cabala - Jakub Koreň, M. Báleš, Radovan Glasa, D. Fodrek (73. J. Siekel), M. Kyselica (46. M. Doktor), M. Petrík, T. Rychtárech (74. M. Makyda), Dávid Koreň, Miroslav Glasa, M. Žák
BRESTOVEC: J. Vido - J. Černáček, O. Čerešňa, M. Obuch (70. T. Luciak), J. Gaža, D. Švancara (90. P. Nemček), V. Mozolák (90. M. Valent), F. Bruško, M. Šimek, M. Gálik, M. Vrábel (68. P. Mikolášek)

Zamarovce – FK Turani 6:2 (1:1)

Domácim prvý polčas nevyšiel. Hra bola rozháraná a prvú šancu mali hostia, ale Fuksa chytil samostatný nájazd. Zamarovce si potom vytvorili dve šance na skórovanie B. Drienkom, ktorého vychytal Šraga. Následne po peknej akcii zblízka minul Minárik. Gól padol v 33. min po peknej spolupráci Fraňa s B. Drenkom – 1:0. Prvý polčas sa nakoniec skončil nerozhodne, keď gólom do šatne vyrovnal Kročian, ktorý strelu z voleja napálil loptu do siete po zaváhaní obrany. Po zmene strán domáci zvýšili obrátky a prinieslo to úspech. Na 2:1 pridal Fraňo po akcii s B. Drienkom. Hostia sa nevzdávali a po dobrom centri vyrovnal Koníček. Po tomto momente pretrhol streleckú smolu Mikušinec, ktorý si naviedol loptu do pokutového územia a prestrelil Šragu. Následne sa vydarilo domácim striedanie, keď Mulík strelil prakticky ihneď gól. Potom opäť Mikušinec dorazil loptu do siete po závare v šestnástke. Bodku za zápasom dal Vančo, ktorý zužitkoval prihrávku pod seba od T. Drienku.

Góly: 33. a 49. M. Fraňo, 69. a 83. M. Mikušinec, 80. R. Mulík, 90. M. Vančo - 43. V. Kročian, 55. K. Koníček, R: Matej Krchlík, 50 divákov
ZAMAROVCE: M. Fuksa - D. Haspra, J. Švajka, Tibor Drienka, J. Dávidek (22. M. Zušťák), M. Fraňo, M. Minárik, Dominik Drienka (76. R. Mulík), M. Mikušinec (85. M. Sedlár), Boris Drienka, M. Vančo
FK TURANI: O. Šraga - T. Bruško (49. J. Kulíšek), D. Petrovič, T. Škarupa, J. Halabrín (78. J. Duga), M. Nikodem, V. Kročian, M. Janček, M. Pavel Viskup, J. Matušica, K. Koníček

Záblatie – Tr. Teplá 3:0 (2:0)

V Záblatí sa stretli mužstvá zo spodnej časti tabuľky a domáci hráči sa túžili po zbabranom úvode sezóny konečne radovať z víťazstva. Lepšie začali hostia z Tr. Teplej, ktorí si už v 1. min po bleskovej akcii vypracovali čistú šancu, no nepresadili sa gólovo. Prvá polovica prvého polčasu bola poznačená nervozitou zo strany domácich a bolo vidieť, že povinnosť zvíťaziť im zväzovala nohy. Dopúšťali sa nepresností, ale tak isto aj hostia z Teplej si neodpustili chyby v defenzíve a prvý polčas bol vyrovnaný. Domáci postupne zlepšili kombináciu a rozohrávku a podarilo sa im dvakrát skórovať. Najskôr sa individuálne presadila ofenzívna posila David Kubáň a následne po kombinačnej akcii a prihrávke M. Šťastného sa presadil kapitán Anton Fraňo. Hostia sa túžili po prestávke vrátiť do zápasu, ale v 50. min sa presadil nestarnúci Bosý a bolo 3:0. Záblatie sa už potom veľmi do útoku netlačilo, ale hosťom z Teplej slúži ku cti, že hrali aktívne až do konca zápasu, snažili sa pritlačiť domácich a urobiť niečo s výsledkom. Domácim sa ponúkali do otvorenej obrany rýchle brejky, ale napriek viacerým príležitostiam už náskok nezvýšili. Aj preto diváci videli v druhom polčase zaujímavý futbal z oboch strán. S prehľadom rozhodoval Kahún.

Góly: 34. D. Kubáň, 40. Anton Fraňo, 50. M. Bosý, R: Miroslav Kahúň, 100 divákov, ŽK: 45. Marek Chorvát
ZÁBLATIE: J. Kovalik - Andrej Fraňo, P. Habánik, P. Šumaj, D. Ševčík, M. Urban, J. Marček, M. Šťastný, Anton Fraňo (46. M. Bosý), M. Chorvát, D. Kubáň
TR. TEPLÁ: V. Čupalka - M. Belák, R. Slávik, Š. Bukovčák, J. Hanták, M. Frohn (84. Š. Adamec), Martin Pupiš (62. K. Barinka), D. Provazník, M. Homola (88. F. Jakubes), M. Dorica, Filip Pupiš

Ľuborča – Horná Súča 4:1 (1:1)

Domáci po šiestich zápasoch vonku sa konečne predstavili na vlastnom ihrisku v derby zápase proti H. Súči. Hostia začali aktívne a po 10 min mohli viesť 0:2. Uderilo na opačnej strane, keď prvú akciu domácich zakončil Trška krížnou strelou po zemi k žrdi. Hostia naďalej aj po inkasovanom góle predvádzali dobrú hru. Dlhými loptami hľadali rýchlonohého Coníka, ktorý po jednom z brejkov popod vybiehajúceho Husára vyrovnal. Ľuborča ustála v ďalšom priebehu miernu prevahu hostí. Skórovať do polčasu sa už nepodarilo nikomu. Do druhého dejstva oživili domáci hru a po faule pred pokutovým územím si loptu postavil Vavruš a z priameho kopu zle postavený múr obstrelil – 2:1. Treba povedať, že domáci do tých chvíľ vyťažili z minima maximum. Hostia mohli vyrovnať o desať minút, ale ich strely reflexívne vyrazil Husár. V posledných minútach sa hostia snažili o vyrovnanie. To vyhovovalo domácim. Po úniku Bahna, ktorý si narazil loptu s konštrukciou brány bolo 3:1. V samom závere ušiel hosťom Trška a zakončil nechateľne na 4:1.

Cez polčasovú prestávku zástupcovia mesta a realizátora stavby slávnostne prestrihli pásku a odovzdali pomyselné kľúče od zrekonštruovaných kabín do užívania zástupcom TJ Vlára. Zároveň predseda ObFZ Trenčín Ivan Gróf odovzdal cenu pre najlepšieho strelca uplynulého súťažného ročníka VI. ligy Jozefovi Naňákovi, ktorý za 26 zápasov nastrieľal 29 gólov a obhájil prvenstvo.

Góly: 10. a 88. M. Trška, 48. P. Vavrúš, 80. J. Bahno - 27. Šimon Coník, R: Marian Klimčík, 150 divákov
ĽUBORČA: J. Husár - J. Bahno, M. Trška, P. Machara (81. M. Koníček), P. Vavrúš, J. Zváč (88. Michal Patka), D. Hasidlo (56. I. Schwantner), P. Hudcovský, J. Gabriš (46. M. Masár), Patrik Patka, J. Belko
HOR. SÚČA: Filip Seriš - Ľ. Zemanovič (49. D. Blaho), Filip Bariš (71. František Guga), D. Zvolenský (64. M. Bartek), M. Machara, Ján Dohnan, Adam Coník, Jozef Dohnan, M. Dzurilla (79. Marek Guga), Pavol Dohnan, Šimon Coník

Kľúčové – Očkov 3:1 (2:0)

Kľúčové zachytilo úvod stretnutia. V 13. min z priameho kopu nedal Ďuriš šancu brankárovi Očkova. Domáci mali hru pevne vo svojich rukách, ale vážnejšiu šancu si vytvoriť nedokázali. Až v 33. min pridal na 2:0 Patka, ktorý nemal problém trafiť odkrytú časť brány. Hostia pohrozili nebezpečnou strelou Strelku. Do polčasu si domáci vytvorili skrumáž, no gól z nej nepadol. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom. Z mierneho tlaku vyťažili dve strely. Tie však Pagáč a Hikel na gól nepremenili. Od toho momentu boli domáci znova lepším mužstvom a paradoxne to boli hostia, ktorí Ščepkom znížili na 2:1. Domáci unavených hostí predčili vo všetkých smeroch a pridali aj tretí gól Patkom na 3:1. Kľúčové si za bojovný výkon body zaslúžili.

Góly: 13. P. Ďuriš, 33. a 79. Milan Patka - 75. M. Ščepko, R: Marian Otiepka, 100 divákov
KĽÚČOVÉ: Ľ. Škuta - F. Rajníček, P. Amrich (83. M. Guga), Milan Patka (87. D. Kijačik), Damian Vavruš (90. T. Vydrnák), Lukáš Vavruš, P. Kopačka, M. Papierník (65. J. Kendera), Marian Vavruš (70. Milan Patka), P. Ďuriš, F. Petrúšek
OČKOV: Matej Trebatický - T. Gono, M. Jurčo, M. Mečiar, M. Čechvala (55. D. Gašpar), M. Zámečník, P. Hikel, Miroslav Trebatický, L. Strelka, M. Novotný, A. Pagáč (67. M. Ščepko)

1. Zamarovce 7 5 0 2 27:18 15

2. Očkov 7 4 1 2 15:9 13

3. Mel.-Lieskové 6 4 1 1 12:6 13

4. Myjava B 6 4 1 1 10:5 13

5. Ľuborča 7 4 1 2 19:16 13

6. Kľúčové 7 3 1 3 20:14 10

7. Veľké Bierovce/Op 6 3 1 2 13:10 10

8. Brestovec 6 3 1 2 12:15 10