Macho spasil Podolie, Stará Turá doma opäť prehrala

Prehľad výsledkov V. ligy Sever a Západ.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Daniel Stehlík/Cvak.sk)

V. LIGA SEVER

Chocholná-Vel. – Z. Kostoľany 0:3 (0:2)

Hostia sa v Chocholnej-Velčiciach predviedli ako vyspelé mužstvo. Mali ideálny vstup do stretnutia. Už po 3 minútach hry ich do vedenia poslal Mišeje. Domáci sa snažili, ale svoje gólové príležitosti nedokázali využiť, a tak Zem. Kostoľany trestali v závere polčasu druhý raz Liptajom. Ani v druhom polčase domáci nenašli recept na Zvala a v 66. min Liptaj upravil už na 0:3. Gól do konca stretnutia nepadol, hoci šance naň mali oba kolektívy. Hostia si napokon z Chocholnej odviezli plný počet bodov.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Ľuborča pokrstila kabíny, Bukovčanov zbili v Osuskom, fraška hlavného rozhodcu v Lúke Čítajte

Góly: 3. P. Mišeje, 39. a 66. M. Liptaj, R: Roman Blažek, 150 divákov
CHOCHOLNÁ-VEL.: F. Köszeghy - M. Suchánek, Jakub Cingel, Norbert Cingel, Adam Michalec (87. M. Masaryk), M. Lukša, P. Gvizd, Juraj Michalec (69. J. Tuhársky), M. Lobík, M. Ozimý (83. F. Adamčí), J. Tulpík (89. J. Horňák)
ZEM. KOSTOĽANY: M. Zvalo - M. Hancko, P. Výškrabka (73. T. Maslonka), Jozef Teslík, P. Mišeje, Adam Teslík, A. Zaťko (65. M. Pavkeje), T. Mokoš, M. Liptaj, A. Belanec, F. Bátora

Tr. Turná – Brvnište 1:1 (1:1)

V Trenčianskej Turnej sa stretli dva tímy s rôznymi zápasovými sériami. Zatiaľ, čo domáci ešte nevyhrali, hostia neocítili trpkosť prehry. Napokon obe série zostali zachované, keďže sa stretnutie skončilo spravodlivou deľbou bodov. Na gól Michala Kováča a Hrbeka zo záveru prvého polčasu už nik nedokázal nadviazať, a tak sa body delili.

Góly: 44. Michal Kováč - 45. J. Hrbek, R: Peter Pacher, 100 divákov
TR. TURNÁ: L. Konečný - J. Bednár, A. Bečka, P. Havier, Michal Kováč, M. Hrubý (85. P. Ďuriš), Marek Kováč (46. Matúš Kováč), Z. Poruban, L. Stronček, P. Chorvát, P. Hasenovič (67. A. Hulaj)
BRVNIŠTE: M. Sandanus - M. Zelenák, Matúš Hároník (81. M. Urdák), M. Jamečný, J. Hrbek, M. Háronik, J. Lončík, Kristián Hároník (55. M. Pšurík), E. Slámka, M. Chovančík, Ľ. Gorelčík (87. Ľubomír Hároník)

Podolie – Veľká Hradná 1:0 (0:0)

Domáci mali výborný vstup do zápasu. V 10. min fauloval gólman domáceho hráča, no Podolie pokutový kop nepremenilo. Hostia sa dostali postupne do zápasu a v 37. min mohli otvoriť skóre. V 41. min šiel sám na brankára Drexler, no neuspel. Po prestávke sa už Veľká Hradná k vážnejšiemu ohrozeniu Kováčovej svätyne nedostala. Rozhodnutie priniesla predposledná minúta, keď domáci tlak pretavili do jediného gólu. Loptu za Guňovského chrbát pretlačil Macho.

Góly: 89. J. Macho, R: Matúš Mokrý, 150 divákov
PODOLIE: M. Kováč - J. Mašán, Jakub Prosňanský, D. Kačerek, Roman Červeňanský, A. Drexler (62. Martin Prosňanský), Marek Gajdošík (83. D. Pyšný), Ľuboš Gajdošík, L. Behúl, J. Uhlík, J. Macho
V. HRADNÁ: Marek Guňovský - T. Masár, M. Machara, Michal Kováč, S. Rychtárech, D. Minárik, M. Kyjac, I. Krasimirov-Nikolov, M. Beňadik, R. Straka, M. Baláž (84. Andrej Kováč)

Cigeľ – Kvašov 1:2 (1:1)

Cigeľ v netradičnom čase privítal v sobotu na vlastnej pôde ambiciózne mužstvo z okresu Púchov z Kvašova, s ktorým sa stretol po prvýkrát. Mužstvo, ktoré v doterajších šiestich kolách ešte neokúsilo trpkosť prehry. Šance na víťazstvo boli vyrovnané. Hra bola od začiatku vyrovnaná, hostia neprišli brániť, a tak o pekné momenty nebola núdza. V 17. min. z priameho kopu pekne vystrelili hostia, ale Gregor prudkú strelu vyrazil. V 23. min. kopali domáci roh, lopta sa dostala ku Kotulovi a z jeho centra poslal svojich do vedenia T. Zaťko. Následne na to mali výbornú šancu aj hostia, ale z bezprostrednej blízkosti sa im nepodarilo dopraviť loptu do brány. V 33. min. im to už vyšlo. Po priamom kope sa dostal k lopte Kresánek a vyrovnal na 1:1. V 35. min. vytiahol hosťujúci brankár zázračný zákrok, keď končekmi prstov vytlačil strelu smerujúcu do brány. Kvalitný a rýchly futbal pokračoval aj v druhom dejstve. V 62. min. najskôr pohrozili hostia, o 2 minúty mali zas šancu domáci, ale skóre sa nemenilo. V 73. min. sa hostia nachvíľu vymanili z tlaku domácich, naskytla sa im výborná šanca, ale netrafili bránku Gregora. O minútu hneď kontrovali domáci, ale tiež bez úspechu. V 85. min. hostí od gólu zachránilo len brvno a potom zaúradovala stará futbalová pravda nedáš – dostaneš. Tá sa potvrdila v 89. min. po kope z rohu, keď Kresánek stanovil skóre na 1:2. V stretnutí vynikajúcej úrovne vyhrali šťastnejší hostia, ktorí svojimi výkonmi dokazujú, že sú kvalitatívnym prínosom tejto súťaže.
Góly: 23. Tomáš Zaťko - 33. a 89. T. Kresánek, R: Jozef Piaček, 100 divákov, ŽK: 45. Juraj Beňo

CIGEĽ: P. Gregor - P. Jankeje, V. Drozd, A. Medera, J. Drobec, R. Babašta, P. Kotula, Tomáš Zaťko, D. Kodaj (78. P. Pružinec), J. Halaška, M. Madarász (78. Štefan Zaťko)
KVAŠOV: M. Kopčan - P. Mynář (88. I. Jurga), T. Kresánek, P. Bariak, V. Škultéty, M. Mikuška, F. Bretschneider, P. Amrich, J. Beňo (70. M. Revák), Ferdinand Kováč (90. Dominik Kováč), D. Bielik JÁN ČERNÁK

Kanianka – D. Vestenice 0:4 (0:3)
V Kanianke sa po čase predstavili Dolné Vestenice. Domáci opäť nastúpili v pozmenenej zostave, bez kapitána Pekára a Baláža. Hostia o svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase. V 19. min. vystrelil do priestoru brány hosťujúci Líška. V 26. min. už hostia udreli, keď na Líškov pas si nabehol Šamko a popod Jantošku otvoril skóre. Vzápätí hlavičkoval nepresne Šrámka. O tri minúty sa ocitol pred domácou bránou úplne nekrytý Kolenčík a s prehľadom dal na 0:2. O chvíľu hostia z priameho kopu zásluhou Kasteloviča dali na 0:3. V tejto chvíli boli domáci zrelí na uterák. V druhom polčase sa snažili domáci zmobilizovať, avšak na jeho začiatku udreli hostia po štvrtýkrát, keď sa hlavou opäť presadil Kolenčík. Potom sa nič vážneho neudialo. Domáci góly nedávajú, keďže pred bránu súpera sa dostávajú len sporadicky. Platilo to aj v tomto zápase, keď Bohunského ohrozili až po hodine hry, ale po strele Filkorna bol brankár hostí pozorný. V korektnom derby vyhrali hostia zaslúžene a z Kanianky si odviezli všetky tri body.

Góly: 26. M. Šamko, 30. a 47. J. Kolenčík, 36. D. Matiaško, R: Martin Hörik, 150 divákov, ŽK: 32. Martin Svitek, 61. Adrián Hlinka, 36. Marek Filkorn, 67. Peter Kalina

KANIANKA: M. Jantoška - M. Svitek (86. A. Cachovan), Ľ. Baláž, J. Šagát (75. L. Bobek), A. Šnirc, M. Zimmer, A. Hlinka, M. Filkorn, P. Kalina, N. Marko, Š. Brindza (83. V. Gunda)
D. VESTENICE: Ľ. Bohunský - L. Sluka, P. Košík (58. T. Bohuš), P. Šrámka, M. Šamko (69. L. Miko), J. Kolenčík (51. T. Olej), M. Líška, J. Kastelovič, D. Bublák, D. Matiaško, A. Bruška MARTIN PIPÍŠKA

Bošany - Podmanín 1:1 (0:0)

V priemernom zápase videli diváci góly až po zmene strán. Domáci po zlepšenom výkone sa ujali vedenia v 51. minúte. V ďalšom priebehu sa hral vyrovnaný futbal, domáci mohli vedenie poistiť, ale vyznamenal sa brankár hostí. Hosťom vyšla akcia v závere, P. Gardian stanovil výsledok na konečných 1:1.

Góly: 51. S. Petrović – 77. Peter Gardian. R Maraz, 100.

TJ: T. Kostelanský – M. Kostelanský, Martin Gardian, Blažek, Otradovec, J. Sovík (89. Žilinský), Michal Gardian, R. Sovík, Pilár, P. Gardian, Kubiš (52. Fapšo).

V. Uherce - Uhrovec 2:5 (0:2)

V derby zápase brali všetky tri body hostia z Uhrovca. Tí mali výborný vstup do zápasu a už v 17. minúte po dvoch góloch Turoňa viedli 0:2. Po zmene strán pridal Baniat tretí gól hostí, no domáci v priebehu piatich minút sa vrátili späť do zápasu. Rudolf Kováč znížil na 2:3, no už o tri minúty pridal svoj druhý gól v zápase Baniat – 2:4. Domáci sa snažili zápas ešte zdramatizovať, ale po rýchlej akcii pridal striedajúci Pavelek piaty gól hostí. Uhrovec v bojovnom zápase zaslúžene vyhral.

Góly: 50. a 55. R. Kováč – 8. a 17. S. Turoň, 48. a 58. B. Baniat, 80. R. Pavelek. R Urbanovič, 150.

TJ: Kolárik – Čabrák, Škultéty, Zajac, Stuparič, Turoň, Baniat, Vavro (65. Bežo), Pavlovič (77. Pavelek), Masarovič (87. Flóro), Malina.

Plevník – Ladce 0:2 (0:2)

V prvom polčase boli aktívnejší hostia, ktorí dali po polhodine dva rýchle góly. V 3š. min Mojto zakončil únik prvým gólom a dve minúty P. Martinka po centri ponad Bednára zvýšil na 0:2. Plevník mal jednu šancu, ale Machala zasiahol. V druhej časti domáci pridali, no vyloženú šancu nemali a hrozili prudkými strelami z väčšej vzdialenosti. Zvýšiť mohol Ondrašík, no lopta skončila tesne nad a Plevník sa opäť nedočkal prvej výhry..

Góly: 33. Mojto, 35. P. Martinka.

PLEVNÍK: Jozef Bednár – Martin Zelenák, S. Buday (42. Butko), Jakubec (37. J. Kremeň), T. Ďurkech, A. Buday (70. Čižmárik), Dodek, Pavlovič, P. Ďurkech, Michal Buday, L. Pajger.

LADCE: Machala – J. Váň, Češko, E. Mrážik (84. Eliaš), J. Pagáč, Kvasnica (78. Hudcovský), P. Štrbák (63. J. Haluska), Ondrašík, P. Martinka (90. Michal Majtán), Mojto (88. Mikuška), Mokrička.

St. Turá – Holíč 1:4 (1:1)

Staroturanci napriek dobrému úvodu nedokázali nadviazať na posledné stretnutia, v ktorých sa bodovo presadil. V 10. min poslal domácich do vedenia Petkovič, ale po polhodine hry vyrovnal Konečný. Druhý polčas patril hosťom, ktorí svoje šance dokázali premeniť a po zásluhe si zo Starej Turej zobrali všetky body.

Góly: 10. M. Petković - 33., 79. a 87. R. Konečný (1 z 11m), 89. B. Toman, R: Milan Valko, 100 divákov
ST. TURÁ: P. Viskup - O. Baran, M. Valenčík, M. Antálek, M. Denk, T. Dzuro (80. Andrej Otrubný), J. Jaroš, P. Magula, K. Popelka, O. Peterka, M. Petković (87. D. Beľan)

Ostatné výsledky : Zvončín – Mor. Sv. Ján 3:1, Horné Orešany – Horná Krupá 1:3, Gbely – Špačince 6:0, Brodské – Mokrý Háj 2:1, Radimov – V. Kostoľany 2:0,

1. Gbely 7 6 0 1 30:4 18

2. Brodské 7 5 2 0 16:6 17

3. Radimov 6 5 0 1 19:3 15

4. Horná Krupá 6 4 2 0 14:3 14

5. Voderady 6 3 0 3 8:11 9

6. Mokrý Háj 6 2 1 3 13:9 7

7. Zvončín 6 2 1 3 7:12 7

8. Špačince 6 2 1 3 6:14 7