Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Regionálne derby vyhrali Častkovce, sedem gólov Myjavy

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Trenčianske Stankovce (v žltom) prehrali v derby s Častkovcami. (Zdroj: VLADIMÍR KOLÁČEK)

Bánovce - Domaniža 1:2 (1:1)

Domácich opäť čakal náročný zápas a základom nebolo inkasovať gól ihneď v úvode ako tomu bolo v predošlých zápasoch. V 6. minúte prišla obrovská chyba hosťujúceho brankára, ktorý síce mal loptu pevne v rukách, no aj tak skočil do domáceho hráča, ktorého skolil na zem, a pískal sa pokutový kop. Ten Rusnák i bezpečne premenil – 1:0. Hostia po góle ožili a síce sa domáci zamerali na pozorné bránenie strelca Sádeckého, ten im však v 18. minúte strelil vyrovnávajúci gól na 1:1. Potom prišla najlepšia dvadsaťminútovka domáceho celku. Bánovce v týchto chvíľach dominovali, výborne kombinovali, ale vyloženú šancu si nedokázali vypracovať. V druhom polčase mohol poslať domácich do vedenia Zajac, ale z hranice desiatich metrov netrafil bránku. Hostia udreli z nevinného priameho kopu, keď brankár Ondruška loptu vyrazil, no Petrík lobom z 30 metrov poslal hostí do vedenia – 1:2. Od tohto momentu hostia viac kúskovali hru ako hrali, a tak domáci sa do tempa nemohli dostať. Bánovce napriek prehre podali zatiaľ najlepší výkon v jesennej časti a zaslúžili si bodovať. Najslabším článkom bol hlavný rozhodca, ktorý chyboval na oboch stranách.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy

Góly: 6. J. Rusnák (z 11m) - 18. K. Sádecký, 57. M. Petrík, R: Marián Božik, 70 divákov

BÁNOVCE: A. Ondruška - E. Okrucký, S. Tabak, D. Daniš, R. Gábriška (52. M. Kráľ), M. Igaz, J. Hrabal (69. Ľ. Kmeťo), H. Kyselica, P. Zajac, J. Rusnák, A. Zita
DOMANIŽA: M. Kubiš - M. Petrík, L. Sviečka, M. Svoboda, E. Floriš, D. Augustín, P. Braciník, P. Seko (46. M. Haviar), P. Mačina (46. L. Čelko), P. Socha (85. L. Šimek), K. Sádecký

Prievidza - Lehota p/Vt. 0:1 (0:0)

Na jarmok v Prievidzi sa hralo pred peknou diváckou kulisou 562 divákov. Tí však z futbalu museli byť sklamaní. Hral sa len priemerný medzišestnástkový duel s minimom šancí. Hostia jednu využili, zatiaľ čo domáci nie, a tak si odviezli všetky tri body. Domáci priaznivci museli byť po zápase sklamaní. Hostia z Lehoty pod Vtáčnikom strelili jediný gól krátko pred koncom z rohového kopu.

Góly: 84. M. Benčat, R: Róbert Janus st., 562 divákov

PRIEVIDZA: D. Mífek - M. Karabinoš, M. Šifalovič, F. Spevár, V. Cicko, M. Belanec, M. Šlabjar, T. Gunda, D. Krčík, J. Lenhard, L. Lazár (84. D. Antala)

LEHOTA: J. Jurenka - L. Xia, P. Roháč, T. Benko, M. Hubočan, P. Guilherme Nascentes Grigorio, T. Kohút (87. R. Lalúch), M. Strečanský (54. D. Viktory), G. Antoine Fotso Kamdem (62. M. Domingues Nunes), M. Benčat (90. J. Orság), B. Victor Farias Vieira (89. M. Fergel)

Tr. Stankovce – Častkovce 0:2 (0:1)

Hráči sa veľmi dobre poznajú a tak začiatok bol opatrný a mužstvá čakali na chybu toho druhého. A tá prišla v 13. min, keď po nedorozumení v domácej obrane sa presadil Bakši. Hral sa vyrovnaný futbal, mužstvá pozorne bránili a tak šancí bolo málo. Tempo hry postupne upadlo, hravsa drobila a na hracej ploche veľa vzruchu nebolo. V 40. min. takmer využil zaváhanie hosťujúceho brankára Žiška. A to bolo v prvom polčase všetko. Ani v druhom polčase sa tempo hry nezvýšilo a bol to hlavne boj o každú loptu, a to najmä v strede poľa. V 56. min sa však skóre zápasu menilo, keď po ďalšej chybe domácej obrany zvyšoval Adamec. Po druhom inkasovanom góle zvýšili domáci hráči aktivitu, boli častejšie pred súpervou bránou, chýbala však dôslednosť pri zakončovaní. Naopak, na druhej strane musel v 82. min. zasahovať Zemanovič po prudkej strele Mizeráka. V závere zápasu sa ešte domáci hráči snažili o skorigovanie výsledku, ale gól už nepadol a zápas sa skončil víťazstvom Častkoviec.

Góly: 13. Š. Bakši, 56. M. Adamec, R: Marek Šmátrala, 300 divákov
TR. STANKOVCE: J. Zemanovič - P. Antošík, S. Marušinec, P. Čibík, T. Maník, M. Nosek, P. Škvarka (65. A. Kučerka), M. Biras (74. P. Zaťko), M. Ďuráči, M. Ďanovský, L. Žiška
ČASTKOVCE: D. Kukučka - M. Takáč, C. Adrame Sarr, R. Mišura, O. Kurín, A. Kováčik, M. Kvasnička (79. A. Kolarovič), M. Adamec (76. A. Mizerák), K. Bartoš (71. J. Halás), M. Fako (65. J. Husár), Š. Bakši (90. A. Rechtorík)

Myjava – Hlohovec 7:0 (2:0)

V 21. minúte sa ako tretí zakončujúci hráč v poradí presadil Vávra a Myjava viedla nad Hlohovcom. Od tohto momentu sa ďalší priebeh prvého polčasu stal bojovnejším a poznačili ho i viaceré fauly na oboch stranách. Na ďalšiu gólovú príležitosť si tak museli diváci na tribúnach počkať do 40. minúty, v ktorej po štandardnej situácii dobre mieril hlavou Sivák a rozvlnil sito za Horváthovým chrbtom. V 52. min domáci hráči potešili oko fanúšika ďalšou peknou akciou. Vávra v pokutovom území hostí vybojoval loptu, posunul ju Rapavému a ten zblízka nedal brankárovi šancu. V 63. minúte po Rapavého prihrávke inkasoval gól od aktívneho Vávru.. Domáci boli pri chuti a v závere pridali ešte ďalšie tri góly.

Góly: 21., 63. a 78. E. Vávra, 41. P. Sivák, 52. D. Rapavý, 76. J. Vlado, 86. M. Jastráb, R: Marián Čulák, 238 divákov

MYJAVA: P. Solnička - S. Flamik (79. Patrik Kubica), P. Sivák, E. Vávra, B. Kočica, E. Pecha (69. K. Karika), J. Vlado (79. M. Lopušan), J. Toman, D. Rapavý (71. T. Zmeko), R. Horeš, T. Marček (71. M. Jastráb)

Ostatné zápasy: Partizánske - Trebatice 0:1 (0:1), Boleráz – Jaslovské Bohunice 2:0 (0:0) Šimonovany - Vrbové 2:1 (0:0).

2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Od odhalenia Mohyly M. R. Štefánika na Bradle uplynulo 90 rokov

Na mohyle nepretržite pracovalo počas 280 dní 150 až 200 robotníkov. Stavbu ukončili 20. septembra 1928.

Online prenos: Dukla Trenčín - MAC Budapešť

V 4. kole Tipsport ligy privíta vicemajstrovská Dukla Trenčín nováčika súťaže MAC Budapešť.

Bodavý hmyz ohrozoval na zastávke dospelých i deti

Poštípanie osou, včelou i sršňom je strašiakom malých i veľkých. Dobrovoľným hasičom z Pobedima sa podarilo ochrániť ľudí pred útokom z veľkého hniezda.

Hráči si futbal užívajú naplno, teší sa tajomník lídra

Žiaden z tímov Oblastného futbalového zväzu Trenčín nemal lepší vstup do súťaže ako Horné Srnie.

V Podolí bojujú proti skládke odpadu netradične

Žiaci základnej školy osadili na miesta čiernej skládky výzvu za čistú prírodu. Ich snaha pripomína boj s veternými mlynmi.