Prvá prehra Trenčianskych Stankoviec, Myjava vyškolila Bánovce

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Ilustračné foto.(Zdroj: Pixabay)

Bánovce – Myjava 0:5 (0:2)

Výsledok plne zodpovedá momentálnemu stavu v Bánovciach. Domáci majú na úvod ťažké vylosovanie a mladým neskúseným hráčom chýba kvalita. Hostia boli futbalovejší, držali loptu neustále na svojich kopačkách a po pekných akciách strelili až päť gólov, keď pri troch góloch im pomohla aj obrovské chyby domácich hráčov. Výsledok pre domácich mohol byť aj oveľa horší, ale pár skvelých zákrokov vytiahol domáci brankár. Za celý zápas si domáci nevypracovali ani jednu šancu, ani raz nevystrelili do priestoru hosťujúcej bránky. Už o týždeň narazia Bánovce na Domanižu, snáď už podajú lepší výkon a konečne zabodujú.

Góly: 12. J. Vlado, 35. a 56. D. Rapavý, 61. R. Horeš, 66. E. Pecha. R I. Šlosár, 100.

SPARTAK: A. Ondruška – Okrucký (61. Gábriška), Tabak, Hrabal (73. Pakanec), Žatko, Igaz (65. Kmeťo), Kyselica, Zajac, Rusnák, Láska (50. Kráľ), Zita.

SPARTAK: Kubica – Pavol Sivák, Vávra (73. Zelenay), Vlado, Toman, Lopušan (57. Kočica), Rapavý, Horeš, Marček (62. Jastráb), Jorík (46. Flamik), Karika (62. Pecha).

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy

Trebatice – Šimonovany 0:7 (0:4)

V sobotnom stretnutí v Trebaticiach to bola hra mačky s myšou. Hostia vyrukovali na domácich aktívnou hrou, ktorá Trebaticiam robila značné problémy. Hostia po rýchlych akciách viedli v 24. minúte už trojgólovým rozdielom, a tak o víťazovi stretnutia bolo v podstate už rozhodnuté. V závere polčasu ešte prikrášlil vedenie hostí Sobota z pokutového kopu. Aj po zmene strán síce hostia prestriedali, ale aj naďalej na ihrisku dominovali. Šimonovany pridali ďalšie tri góly a v zápase zaslúžene triumfovali.

Góly: 12. a 86. D. Rolinec, 16. D. Gális, 24. M. Bartošek, 43. M. Sobota (11 m), 58. a 65. R. Hlatký,

ŠK SLOVAN: Kopecký (Beňuška) – Hözl (64. Vida), Halás, Sobota, Miro Oršula, P. Rybanský, Chrenko, Gális, Bartošek (55. Hlatký), Jánošík, Rolinec.

Lehota – Prečín 5:0 (1:0)

Od úvodu zápasu ovládli hru domáci a už v 5. min. po akcii Thanha skóroval s prehľadom Kamdem. Neskôr mali šancu aj hostia, no centrovaná lopta len poskákala na brvne. V 10. min. pekne zakončoval Benčat, ale lopta letela tesne vedľa. Výborne chytal hosťujúci gólman, ktorý hlavičku Benčata bravúrne vyrazil zo šibenice. Od 35. min. sa hra vyrovnala, ale šance si ani jeden z tímov nevypracoval. Po zmene strán prišiel domáci uragán. V 52. min. upravil na 2:0 brazílsky legionár Grigorio a v 59. min. bolo už 0:3, keď sa presadil Benčať. V 77. min. dal ďalší brazílsky legionár Vieira na 0:4 a v samom závere stav na 0:5 pečatil z penalty Nunes. Hostia v druhom polčase odišli kondične, domáci podali skvelý výkon. Kvalitný výkon podal aj mladý rozhodca.

Góly: 5. G. Antoine Fotso Kamdem, 52. P. Guilherme Nascentes Grigorio, 59. M. Benčat, 77. B. Victor Farias Vieira, 86. M. Domingues Nunes (z 11m), R: Bence Bényi, 120 divákov, ŽK: 45. Tiep Pham Thanh, 57. Jaroslav Strapko

DOMÁCI: J. Jurenka – T. Pham Thanh, P. Roháč (77. J. Orság), T. Benko, M. Hubočan, P. Guilherme Nascentes Grigorio (78. M. Domingues Nunes), T. Kohút (67. J. Rybár), L. Xia (62. D. Viktory), G. Antoine Fotso Kamdem (75. M. Fergel), M. Benčat, B. Victor Farias Vieira

HOSTIA: J. Opat – J. Herco, Ľ. Sádecký, J. Strapko (78. J. Košút), M. Pauer, L. Rosina, T. Orávik, R. Michalec, P. Gajdošík, M. Kresáň (64. M. Strelčík), T. Pavlík

Domaniža – Tr. Stankovce 1:0 (1:0)

V 14. min pokus T. Lednického vyrazil Zemanovič a v 21. min priamy kop Valjenta skončil tesne vedľa. K. Sádecký v 33. min po narážačke s Valjentom otvoril skóre – 1:0. Strieľanú prihrávku K Sádeckého T. Lednický na päťke v 40. min nezasiahol. Po prestávke hostia pridali, ale Repa v 65. min nemieril presne a Ďuráčiho tvrdú strelu v 66. min Zdurienčík vyrazil nad. Škvarkov center v 70. min hlavičkoval Marušinec tesne vedľa. Augustín v 74. min netrafil a v 78. min K. Sádeckého prihrávku neumiestnil do siete Valjent.

Gól: 33. K. Sádecký.

DOMANIŽA: Zdurienčík – Michal Petrík, Miroslav Kvaššay, Svoboda, Floriš, Augustín, Braciník, T. Lednický (68. Haviar), L. Čelko (75. L. Sviečka), Valjent (88. Seko), K. Sádecký.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík (82. Svatík), Marušinec, Čibík, Maník, Nosek, Škvarka, Kučerka (46. Žiška), Ďuráči, Ďanovský, Repa.

Častkovce – Partizánske 4:1 (3:1)

Po minulotýždňovom zaváhaní sa domáci ujali vedenia už v 6. min, keď po Kurínovej prihrávke otvoril tečom skóre Adamec. V 15. min nepokryla obrana Kučeru a ten hlavičkou nedal Kukučkovi šancu – 1:1. O štyri minúty domáci odpovedali hlavičkou Adamca – 2:1. V 23. min strelecky disponovaný Adamec krížnou strelou k tyči zvýšil už na 3:1. V 55. min mohli hostia znížiť, ale Tkáč opečiatkoval brvno Kukučkovej brány. V 66. min Kvasničkova delovka skončila tesne vedľa brány. V 75. min Adamcovu delovku s námahou vyrazil Gašparík. V 80. min Kvasnička vymietol šibenicu brány a zavŕšil zaslúžené víťazstvo domácich futbalistov.

Góly: 6., 20. a 23. M. Adamec, 80. M. Kvasnička – 16. Š. Kučera, R: Rastislav Španka, 200 divákov

ČASTKOVCE: D. Kukučka – M. Takáč, C. Adrame Sarr, R. Mišura, O. Kurín (81. A. Kolarovič), A. Kováčik, M. Kvasnička (82. M. Madro), M. Adamec (77. A. Mizerák), J. Husár (57. K. Bartoš), M. Fako (65. J. Halás), Š. Bakši

J. Bohunice – Prievidza 5:1 (2:0)

Jaslovské Bohunice museli v úvode bojovať s hosťujúcou aktivitou najmä pri bránení. Hostia vyčkávali na domáce útoky. V 20. minúte ale nedorazili domácu snahu a Kaniščák otvoril skóre – 1:0. Ešte do polčasu pridal druhý gól Krajčovič a keď po zmene strán premenil penaltu Machovič, bolo po všetkom – 3:0. V pohode hrajúci domáci pridali aj štvrtý gól, na čo hostia odpovedali rovnako – 4:1, ale posledné slovo mal, opäť z bieleho bodu Buchanec – 5:1.

Góly: 20. P. Kaniščák, 39. P. Krajčovič, 49. M. Machovič (z 11m), 63. V. Hrabovský, 84. L. Buchanec (z 11m) – 67. D. Antala, R: Dominik Kováčik, 150 divákov, ŽK: 29. Milan Šifalovič, 45. Tomáš Juriš

HOSTIA: M. Pös – M. Karabinoš, M. Šifalovič, F. Spevár, V. Cicko (58. D. Antala), M. Belanec, M. Šlabjar, T. Gunda, D. Krčík (84. D. Kliniec), J. Lenhard (79. M. Gróf), L. Lazár (46. R. Svitok)

Vrbové – Boleráz odložené

Vo Vrbovom diváci čakali na začiatok derby zápasu márne. Rozhodcovia niekoľkokrát v priebehu hodiny vyšli na hraciu plochu, ale mužstvám definitívne rozhodnutie povedať nevedeli. Stalo sa tak až 10 minút pred oficiálnym začiatkom, kedy uznali hraciu plochu po daždi za nespôsobilú a zápas sa preložil.

15.Bánovce 5 0 1 4 2:21 1

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  3. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  4. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  5. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  6. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  7. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  8. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  9. Platíte si poistenie domova zbytočne?
  10. Volkswagen T-Cross má z každého niečo
  1. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  9. Ekonomická diplomacia Indonézie
  10. Ako si vieme zabezpečiť štedrý a spokojný dôchodok?

V dohrávanom zápase šok na štadióne v Prievidzi

Veľké prekvapenie sa zrodilo v zápase medzi Prievidzou a Hlohovcom.

Prievidzský protest sa začal v symbolickom čase (+FOTO)

Ako prvý na Slovensku sa začal protest v Prievidzi. Odštartoval o šestnástej hodine a jedenástej minúte. Prišlo naň takmer štyristo ľudí.