Božovič zabezpečil Tepliciam body, chabý výkon Nového Mesta

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Ilustračná snímka.(Zdroj: SITA/AP)

Trnava B – Tr Teplice 0:2 (0:1)

Trnavskí juniori si po prehre v Nitre chuť na trávniku v Červeníku nenapravili. Hoci v úvode na súpera vyleteli, nedokázali to využiť a postupne sa hra vyrovnala. Navyše tesne pred odchodom do šatne domáca obrana zaváhala a Božovič naklonil misky váh na stranu hostí. S Trnavčanmi gól do šatne viditeľne zamával, nevedeli sa v druhom polčase dostať do tempa a Božovič svojim druhým gólom spečatil výhru hostí.

Góly: 45. a 64. Božovič.

TR. TEPLICE: Hodál – Svatík, Beňo, Kostič (68. Radenovič), Vaculík, Petrovič (81. Paška), Stojkov (90. Vlado), Hrnko (89. Svorada), Šiko, Držík, Božovič (85. Ambrož).

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy

Gabčíkovo – Beluša 0:0

Najväčšiu šancu prvého dejstva mal domáci Tóth, ktorého vychytal skvelý Ciesar. Gányovicsove zakončenie gól neprinieslo a Hrenák v náznaku šanci mieril nad. V 57.min Prágai v tutovke hlavičkou trestuhodne zlyhal. Na druhej strane mohol trestať Levai, ale Hipp držal čistý štít. Postavou zápasu Ciesar, ktorý domácich privádzal do zúfalstva. Bielik chybnú rozohrávku nepotrestal, Tóth, Gányovics, a ani Cingel v závere svoje šance nevyužili. Po poslednom hvizde zápasu si Gabčíkovo domácu stratu bodov ventilovalo na výkone rozhodcovskej trojice, čo po slovných a takmer aj fyzických útokoch bude mať zrejme dohru aj za zeleným stolom.

BELUŠA: Ciesar – Janček, P. Gažo (77. Čačko), Cisár, Novisedlák, Gašpar, Levai (67. Mišák), Hrenák, Ďuriš (57. Meliš), Oravec (62. Bielik), P. Mišutka.

Led. Rovne – Kalná 1:1 (0:1)

Sklári vyšli súperovi v ústrety a iba dva dni pred výkopom sa dohodli na zmene domácej pôdy. V prvom polčase mali väčšie šance domáci, no gól dali v závere po dlhej nakopnutej lopte hostia. V druhom, polčase mali domáci výraznú prevahu, no nemali strelecké šťastie. Súper tiež hrozil, ale do vyloženej šance sa nedostal. Po kombinačnej akcii a Živčicovom centri vyrovnal v 68. min Detko. Ten istý hráč išiel v závere sám na brankára, no neuspel a Púčekovu gólovú strelu brankár zázračne vyrazil.

Góly: 68. Detko – 43. Lackó.

LED. ROVNE: Bačík – Kollár, Ďurovec, Chmelík, Pišta (63. Riečičiar), Detko, Lipták (68. Golej), Živčic, Púček, Poláček, Krištof.

Nové Mesto – Beluša 0:3 (0:1)

V 11. min. Beluša získala loptu na polovici ihriska a Ďuriša otvoril skóre – 0:1. Novomešťanom sa v zápase absolútne nedarilo a po prestávke inkasovali ďalšie góly. V 65. min brankár Vavrúš v rohu pokutového územia fauloval a M. Gorelka sa z bieleho bodu nemýlil. O štrnásť minút Vavrúš fauloval opäť a Gašpar z pokutového kopu stanovil skóre stretnutia na 0:3.

Góly: 11. Ďuriš, 65. M. Gorelka (11 m), 79. Gašpar (11 m).

N. MESTO: Vavrúš – Knižka, Bošanský (78. Fabuš), Kubrický, Jurica, Suchý, Holíček, Martinko (46. Nemček), Múdry (69. Hornáček), Kopin (74. Železník), Šupka.

BELUŠA: Ciesar – Janček, P. Gažo (80. Čačko), Cisár, Novisedlák, Ďuriš (90. Bielik), Gašpar, Levai (66. Oravec), Hrenák, P. Mišutka (90. Mišák), M. Gorelka (73. Meliš).

Šaľa – Púchov 2:0 (0:0)

Pecho po rohu prestrelil, strelu Púchovčana Kosorína Čellár vytlačil na roh. Tvrdá strela Mpofu z 20 m tesne minula šibenicu a na druhej strane v 37. min Pilný koncovku nezvládol. Tesne pred odchodom do kabín hlavičkoval tesne nad Mpofu. Po prestávke pohrozil J. Pilát a Lovsku vychytal brankár. V 61. min Meszlényi strelou pod brvno otvoril skóre a o päť minút Pecho volejom nedal Strelčíkovi šancu. V 68. min Mpofu obišiel aj brankára, ale na bránkovej čiare ratovala obrana.

Góly: 61. Meszlényi, 64. Pecho.

PÚCHOV: Strelčík – Riška, Ozimý (84. Hrančík), Kosorín, Pilát, Sibanda (68. Kvaššay), D. Pilný, Vanák (69. Kopiš), Michlík (88. Turza), Krčula, Brezničan.

V. Ludince – P. Bystrica 1:1 (0:0)

V 20. min domáci Ešek hlavičkoval do brvna. O desať minúť neskôr hostia pohrozili sériou rohových kopov a v 45. min Kosákov priamy kop s námahou vyrazil Bobotu odrazenú loptu od žrde. V 58. min. po hrubej chybe v rozohrávke sa hostia ujali vedenia gólom J. Valienta. Domáci získali prevahu a hostia si šance vytvárali len z rýchlych protiútokov. V 85. min po tlaku Kosák vyrovnal a záverečný tlak V. Ludiniec už zmenu nepriniesol.

Góly: 85. Kosák – 58. J. Valient

POV. BYSTRICA: Bobot – Borovička, Vala, Kršák, Petruš, Zavadzan, Čiernik, J. Valient (81. A. Gáborík), Marek Gajdošík (88. Gamboš), Popelka, Valašík (68. L. Slávik).

5. kolo: Gabčíkovo – Galanta 4:1 (3:0), 10. Gányovics, 24. Prágai, 33. Zsigmond, 67. Tóth – 50. Kingsley, ViOn B Vráble – Malženice 3:0 (1:0), 30. a 65. Miličević, 61. Zrubec, N. Zámky – FC Nitra jun. odložené na 12. 9.

16. N. Zámky 4 0 0 4 0:13 0 (-6)

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  3. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  4. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  5. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  6. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  7. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  8. Platíte si poistenie domova zbytočne?
  8. Ekonomická diplomacia Indonézie
  9. Ako si vieme zabezpečiť štedrý a spokojný dôchodok?
  10. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!

Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne

Od budúceho roka výrazne porastú mzdy nízkopríjmových skupín zamestnancov, v niektorých prípadoch až o 30 percent

Návrh Rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) na roky 2019 - 2021 počíta so zvyšovaním platov zamestnancov pracujúcich v organizáciách v zriaďovateľskej pôsobnosti župy, a to na úseku sociálnych a kultúrnych služieb, školstva i dopravy. Medziročné zvýšenie miezd v rozpočte TSK predstavuje 5,6 mil. eur.

Átrium pod Mestskou vežou čaká archeologický výskum. Očakávajú sa nálezy

Plánovanej revitalizácii átria pod Mestskou vežou predíde archeologický výskum, dokončiť ho majú do konca roka 2018.

Najvyššia súťaž sa bude hrať možno len na prírodnej tráve. Trenčín a Žilina nesúhlasia

Návrh na zmenu predložili na rokovanie klubom, ktoré ho počas tohto mesiaca môžu pripomienkovať.