Prehľad VII. ligy Double Star Bet Sever a Juh.

Pobedim (v červenom) podľahol Hrádku. Pobedim (v červenom) podľahol Hrádku. (Zdroj: MILOŠ MIKLOVIČ)

VII. LIGA DOUBLE STAR BET SEVER

Soblahov – Tr. Stankovce B 5:0 (2:0)

V Soblahove sa predstavil jeden z ašpirantov na popredné priečky, no domáci nechceli predať kožu lacno. V prvom polčase umnou hrou dokázali udržať čisté konto a po presnom zásahu P. Plevu a P. Šedivého viedli dvojgólovým rozdielom. Po prestávke domáci pokračovali v dobrej hre a hosti si kalich horkosti vypili až do dna. Tri body zostali doma zaslúžene.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Góly: 23. a 59. P. Pleva, 36. P. Šedivý, 53. Š. Kňažek, 82. J. Schéry, R: Ľubomír Veselák, 120 divákov

Selec – Svinná 3:2 (2:0)

Selčania chceli prvé ligové body zaznamenať v nedeľu na hody. Do zápasu mali lepší vstup. Už v 8. min ich do vedenia poslal Letko a o pár minút neskôr sa k nemu pridal Martin Šišovský. Hostia sa gólovo presadili až po prestávke. V 56. min znížil J. Myšák, ale v 67. min prinavrátil Selcu dvojgólové vedenie Letko. V závere skorigoval na konečných 3:2 Myšák, no hosťom už na vyrovnanie nezostalo veľa síl ani času.

Góly: 8. a 67. J. Letko, 19. Martin Šišovský - 56. a 81. J. Myšák, R: Jakub Šimko, 150 divákov

Drietoma – Dol. Súča 0:3 (0:2)

Tím Drietomy sa až v štvrtom kole prvýkrát predstavil na domácom ihrisku. Súperom mu bola rozbehnutá Dolná Súča. Už od prvých minút sa obe mužstvá striedali v nepremieňaní sľubných šancí. Po úvodných nepremenených šanciach sa ujala v polovici prvého polčasu nečakaná strela, ktorá zaskočila domáceho brankára a skončila v sieti. Hostia túto psychickú výhodu dokázali zužitkovať do konca prvého polčasu ešte raz a do šatní sa odchádzalo za stavu 0:2. Po polčasovej prestávke sa domáci dostávali do šancí častejšie a táto snaha vyústila do odpískania dvoch penált, ktoré však domáci exekútori nepremenili, začo následne boli potrestaní tretím gólom, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci a domáci už nemali síl na skorigovanie výsledku.

Góly: 16. a 63. J. Gajdošík, 22. P. Trúnek, R: Karol Svetkovic, 125 divákov

Horňany – Dolná Poruba 1:1 (1:1)

Góly: 24. J. Šmehyl - 5. Tomáš Suchý, R: Xénia Škultétyová, 75 divákov

Skalka – Bobot 4:3 (2:1)

Domáci tím nastúpil v pozmenenej zostave a od úvodnej minúty sa zahryzol do súpera. Z úvodného tlaku vyťažili dva góly zo štandardných situácii. Do prestávky Bobot stihol znížiť. V druhom dejstve diváci videli atraktívny zápas s množstvom šancí a gólov. Šťastnejší boli v závere Skalania, keď o ich víťazstve rozhodla letná posila D. Šumichrast.

Góly: 20. a 25. Branislav Cíbik (1 z 11m), 51. a 90. D. Šumichrast - 42. M. Husák, 63. a 83. E. Antalovič, R: Richard Király, 80 divákov

Ivanovce – Mn. Lehota 1:3 (0:0)

Ivanovčania túžili po prvých ligových bodoch, no proti nim stála silná Mníchova Lehota. Domáci do polčasu dokázali odvracať akcie hostí a dokonca sa v 52. min dostali do vedenia. V záverečnej polhodine však hostia strelili tri góly a zaslúžene si odviezli body so sebou.

Góly: 52. T. Letko - 61. a 85. Michal Ďuráči, 67. Tomáš Laco, R: Milan Zelieska, 70 divákov

Dubodiel – Neporadza/Motešice 4:1 (2:0)

Domáci sa do vedenia dostali už v 12. min Žáčikom, ktorý využil chybu v obrane hostí. Dubodiel bol od začiatku stretnutia aktívnejší. Hostia sa mu snažili vyrovnať a vypracovali si aj sľubné šance, no tie úspech nepriniesli. V 30. min pridal druhý gól domácich Štefanech a uzavrel polčasové skóre na 2:0. Po zmene strán si už domáci víťazstvo postrážili. Za hostí na priebežných 3:1 upravil Filo. Gólovú bodku pridal v závere Hostačný.

Góly: 12. T. Žáčik, 30. M. Štefanech, 72. A. Repa, 90. P. Hostačný - 81. M. Filo, R: Martin Ježík, 100 divákov

Omšenie – Horné Srnie 2:8 (1:5)

V Omšení sa na mokrom teréne začal zápas proti Hornému Srniu zhurta. Hostia už v 7. min viedli trojgólovým rozdielom. Od začiatku bolo vidieť, že sú na inej kvalitatívnej úrovni, čo dokazovali svojou hrou. V 14. min strelili aj štvrtý gól. Keď sa domáci konečne dostali pri šestnástku, nedokázali presne zakončiť. Až v 40. min Jakub Tvrdoň dorazil loptu do siete na 1:4, ale hneď vzápätí hostia po úniku Branislava Blaška upravili polčasové skóre na 1:5. Po prestávke sa hra mierne vyrovnala, ale presnú koncovku mali len Srňania. V poslednej minúte skorigoval po nevydarenej ofsajdovej pasci na konečných 2:8 Capák. Slušný zápas poškvrnilo jedno nechcené krvavé zranenie.

Góly: 40. Jakub Tvrdoň, 89. D. Capák - 2., 5., 40. a 75. Branislav Blaško, 7. a 14. Milan Blaško, 65. a 87. M. Čaja, R: Jozef Stračiak, 100 divákov

Kostolné/St. Turá B – Kálnica 0:0

Už v 1. min mal veľkú šancu Sládek, ale sám pred brankárom Režným neuspel. Domáci si v 15. min vytvorili šancu, ale pred Beňom dobre vybehol Režný a následnú strelu do opustenej brány obrana zblokovala a odrazenú hlavička Gyoroga šla nad. Po nepremenenej šanci Sládka v 40. min, keď bol už brankár prekonaný, mu pomohol obranca na bránkovej čiare. O dve minúty opäť prenikol Sládek a jeho center z voleja napálil Pekník mimo brány. V 50. min zaujala pekná strela Filipa, no tá tesne minula bránu. O šesť minút sa hosťom naskytla šanca po rohu. V 59. min po chybe v obrane hostia vo vyloženej šanci Važanom prelobovali brankára i bránu. V samom závere mali domáci ešte výbornú príležitosť, keď si po centri nabehol Maroň, ale jeho tvrdú strelu z voleja zo 6 m stačil Režný vyraziť. Stretnutie sa skončilo zaslúženou remízou, lebo domáci najmä v prvom polčase šance nevyužili a druhý polčas bola Kálnica chvíľami viac ako vyrovnaný súper. Hralo sa miestami až zbytočne tvrdo a nečisto, čo spôsobovalo veľkú nervozitu medzi hráčmi. Rozhodca Kurnický mal ťažkú situáciu udržať poriadok na ihrisku. Najmä hostia neustále diskutovali a komentovali jeho rozhodnutia.

R: Miroslav Kurnický, 100 divákov

Brezová – Priepasné 5:0 (2:0)

Výsledok zodpovedá priebehu hry, pričom od vyššej prehry zachránil hostí výborný brankár Andrej Valko, ale na všetko nestačil. Hráči Priepasného museli od začiatku odolávať výraznej prevahe Bradlana a bolo len otázkou času, kedy začnú padať góly. V 22. min. Jakub Žabka posunul loptu z ľavej strany do stredu svojmu bratovi a Martin Žabka po zemi od pravej žrde otvoril skóre – 1:0. V 25. min. Michal Maliarik z hranice 16-ky preloboval brankára – 2:0. Hostia mali dobrú šancu v 40. min., ale kapitán Pavol Holič zľava v 16-ke netrafil loptu tam, kam chcel. Po prestávke v 57. min. zakončil ukážkovú spoluprácu viacerých domácich hráčov prízemnou strelou Matúš Hrdlička - 3:0. V 71. min opäť Michal Maliarik zo strednej vzdialenosti nedal A. Valkovi šancu – 4:0. V 90. min. sa po predchádzajúcej zblokovanej strele dostal k lopte Ľuboš Barbírik a s prehľadom prekonal brankára – 5:0. Slušný zápas sledovala početná divácka kulisa.

Góly: 22. Martin Žabka, 25. a 71. Michal Maliarik, 57. M. Hrdlička, 90. Ľ. Barbírik, R: Marek Nedbal, 200 divákov

Horná Streda – Hrádok 1:3 (0:1)

V hodovom derby zápase mali zo začiatku prevahu domáci, ale postupne hostia hru vyrovnali. V 25. min po chybe domácej obrany obstrelil domáceho brankára Stanislava Banga Mário Sevald. V úvode 2.polčasu išiel Hrádok do vedenia už o 3 góly, Najskôr sa v 50.min presadil Milan Tomka strelou spoza 16- ky a v 55.min využil obrovskú chybu domáceho gólmana Viktor Bodrogi, ktorý pohodlne skóroval do prázdnej brány. Šokovaný domáci znížili v 65.min, keď sa zaskvel volejom Stefan Nikolič. Ďalšie šance kryl výborný brankár Hrádku Peter Kucharovič. Aj keď domáci tlačili, Hrádok efektívnou hrou prehusťoval priestor a za obrovskú bojovnosť si víťazstvo plne zaslúžil.

Góly: 66. S. Nikolić - 25. Mário Sevald, 50. M. Tomka, 55. V. Bodrogi, R: Miroslav Kurnický, 100 divákov

Zem. Podhradie – Pobedim 2:5 (1:3)

Góly: 44. Šimon Katrinec, 74. M. Brezuľa - 20. T. Feranec, 28. A. Vido (z 11m), 39. T. Žitňanský, 84. Lukáš Ochodnický (vl. gol), 88. F. Benovič, R: Daniel Cibulka, 100 divákov

Krajné – Polianka 3:0 (1:0)

V zápase tradičných súperov sa hral vyrovnaný futbal iba v úvode. Postupne domáci získavali prevahu v hre aj šanciach. V prvom polčase využili jednu z nich. Po centri Kostelného a hlavičke F. Tížika dorážal loptu do siete Kňazský. Hostia do prestávky pohrozili nebezpečnou strelou Latiphyho, ktorú brankár Kostolanský vyrazil. Záver zápasu patril Krajnému. To z viacerých šancí využilo ešte dve. Najprv po nepriamom kope Romana Mareka z vnútra šestnástky po nedovolení chytení malej domov skóroval dorážkou Baranovič. V 74. min uzavrel na 3:0 po centri Kňazského hlavičkou Tížik. Domácim sa podarilo držať hostí takmer celý zápas na dištanc a ich víťazstvo je zaslúžené.

Góly: 31. a 74. F. Tížik, 68. V. Baranovič, R: Ivan Svancara, 87 divákov

Beckov – Bošáca 2:3 (0:0)

Úvodná štvrťhodina priniesla vyrovnaný priebeh zápasu, aj keď loptu mali viac na kopačkách hostia. Najprv P. Ochodnický ml. a po ňom aj P. Ochodnický st. zahodili výborné príležitosti. Na druhej strane brankár Janega musel ukázať kvality. V 30. min spálili hostia tutovku, keď P. Ochodnický st. prekonal brankára a loptu kotúľajúcu sa pred bránkovou čiarou Milan Kusenda v páde už nedočiahol. V 37. min sa po rohovom kope domácim podarilo nastreliť brvno Janegovejbrány. Druhý polčas začali lepšie opäť hostia. V 52. min sa lopta odrazila k Bakovi a ten z voleja trafil do siete – 0:1. V 68. min spálil obrovskú šancu Fraňo. Opakovaná bomba opäť z domácej kopačky letela tesne nad bránu. V 77. min si Brezovák prebral na úrovni vlastnej šestnástky loptu a po sóle cez celé ihrisko pridal na 0:2. V 80. min Beckov znížil na 1:2 Bončom z priameho kopu. O štyri minúty Bošáca pridala tretí gól. Odrazenú loptu dokopol do brány P. Ochodnický st. V 87. min Pevný znížil na rozdiel jedného gólu. Hostia už zápas iba kontrolovali.

Góly: 80. J. Bončo, 87. P. Pevný - 52. Z. Bako, 77. V. Brezovák, 84. Peter Ochodnický st., R: Marian Otiepka, 150 divákov

Dohrávka: Pobedim – Hrádok 1:2 (1:1)

Góly: 33. Timotej Feranec - 45. M. Tomka, 71. Jozef Sevald, R: Marek Nedbal, 80 divákov

1. Kostolné/St. T B 4 3 1 0 11:1 10

2. Bošáca 4 3 0 1 11:4 9

3. Krajné 4 3 0 1 12:6 9

4. Kálnica 3 2 1 0 5:2 7

5. Hrádok 3 2 0 1 5:3 6

6. Beckov 4 2 0 2 9:9 6

7. Polianka 4 2 0 2 4:6 6

8. Brezová 4 1 1 2 5:6 4